Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Sankcijų ir naftos kainų kitimo įtaka Rusijos ir kt. šalių ekonomikai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Tomas Rodyti pranešimą
  Kaip visada parašyta bele rašyti. Vidutinis nominalus DU didėja. Realus - taip, kažkiek mažėja.
  Taip taip. Tik įdomu kodėl automobilių pramonėje nuo 2016 metų pradžios atleista 8,6% (~27'000 vatnikų), o pati pramonė dirba 40% pajėgumų?
  Ir tada, kai dirbtinai sumažinta konkurencija rinkoje? Taigi gyvenk ir džiaukis, bet gal tai pasakyk tiems atleistiems vien ten 27'000 ?
  Arba pateik kokį linką iš facebook'o su kokio atskiro žmogeliuko komentaru, kad pisdiušansko ketinių naktinių puodų ceche gamyba padidinta 12,7% lyginant su 1939 metais. Panašiai kaip mao dze duno laikais lydė ketų kiekvienas kaimas.
  Paskutinis taisė Arunasx; 2016.04.06, 19:35.

  Comment


   Gal dėl to, kad sunku ryžtis pirkti naują automobilį, kai amerikosai su pindosais ir nato gali bet kurią akimirką pradėti karą? O šiaip tai nedarbas Rusijoje yra vis dar žymiai mažesnis nei klestinčioje Lietuvoje.
   It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

   Comment


    http://verslas.lrytas.lt/rinkos-puls...rstanciuju.htm
    Dar pesimistiškesnis scenarijus laukia Rusijos BVP. Jei naftos kaina kris iki 30 dolerių, tuomet pagrindinis rodiklis sumažės 2,5 procento. Tačiau ekspertai įsitikinę, kad 2017 metais naftos kainos augs.

    Be to, iki metų galo Rusija gali išnaudoti visą rezervinį fondą. Banko skaičiavimais, pernai metų gale fonde buvo 46 mlrd. dolerių. Fondui ištuštėjus, šaliai gali tekti skolintis lėšas.

    Comment


     Analitikai: Rusijoje – geriausia per šimtmetį investavimo galimybė

     Rusijos įmonių akcijos sugėrė didelį neigiamą tarptautinių sankcijų ir naftos smukimo smūgį, tačiau dabar jos suteikia kartą per šimtmetį pasitaikančią investicinę galimybę, teigia žinomas investuotojas Markas Mobiusas, investicijų bendrovės „Templeton Emerging Markets“ vadovas.

     „Dabar Rusijos įmonių akcijos yra itin pigios. Taip, problema yra sankcijos ir dėl jų daugelis čia investuotoja, tačiau kai tik jos bus atšauktos, rinka aukštyn kils labai sparčiai“, – CNBC sako p. Mobiusas.

     Statistika rodo, kad „MSCI Russia“ akcijų indeksas nuo metų pradžios šoktelėjęs 20%. Tiesa, nuo 2014 m. buvusio lygio indeksas yra smukęs apie 36%. Rusijos ekonomika pernai smuko 3,7%, kai, palyginimui, dar 2014 m. augo 0,6%.

     Ponas Mobiusas nėra vienintelis, pozityviai kalbantis apie perspektyvas Rusijos akcijų rinkoje.

     Švedijos investicijų bendrovės „East Capital“ atstovai teigia, kad iš biržoje kotiruojamų Rusijos vyriausybės kontroliuojamų įmonių šiemet galima sulaukti labai solidžių dividendų.

     „Rusijos įmonės visuomet pasižymėjo aukštu dividendų išmokėjimo rodikliu, o dabar Rusijos vyriausybei kaip niekad reikia pinigų ir ji spaudžia savo įmones dividendais išmokėti nebe 25%, o 50% pernai uždirbto pelno“, – sako Karine Hirn, „East Capital“ vadovė, ją taip pat cituoja CNBC.

     Pasak jos, po šių metų pradžioje įvykusio akcijų kainų atsitiesimo nėra taip, kad Rusijos įmonių akcijos tiesiog užprogramuotos kilimui, tačiau tai yra patraukli investavimo galimybė, o ypač palyginti su kitų besivystančių šalių įmonių akcijomis.

     Šveicarijos bankas „Credit Suisse“ yra suskaičiavęs, kad Rusijos įmonių P/B rodiklis (akcijos kainos ir buhalterinės vertės santykis, parodantis, kiek parodo kiek įmonės akcijos kainuoja lyginant su buhalterine verte) sudaro vidutiniškai 0,67. Kitaip tariant, jis yra 53% mažesnis, nei su atitinkamas į besivystančių šalių akcijų indeksą „MSCI Emerging Markets“ įtraktų įmonių rodiklis.

     Britų bankas „Barclays“ prognozuoja, kad šiemet vidutinė „Brent“ barelio kaina biržoje sudarys 37 USD. Palyginti, dar sausio viduryje „Brent“ kainavo apie 30 USD, o šiuo metu kainuoja apie 43 USD už barelį.

     Comment


      /\ Ei, genijau, ar žinai, kiek Templeton yra sukišę pinigų Rytų Europoj (įskaitant ypač Rusiją ir Ukrainą)? Tai yra bene didžiausias JAV fondas, esantis Rytų Europos sovereign debt (ir kitose) rinkose. Klausyti jų 'analizių' apie Rusijos augimo prognozes yra tas pats, kas klausyti lapės meilikaujant varnai, vieninteliu tikslu išgauti daugiau sūrio Faktas lieka kaip blynas kad užsienio kapitalas realiai šiandien palieka Rusiją kaip kareiviai sifilio užkrėstą bordelį, ir nesimato jokių ženklų, kas tą kapitalą ten gali sugrąžinti. Gal geriau paklausti dėl investicijų perspektyvų pačių rusų oligarchų - tarkim Prochorovo, kurį šiom dienom Putino chebra krato būtent dėl to, kad jo fondai bando tyliai ir ramiai nešti kudašių iš Rusijos ...
      Paskutinis taisė nomad; 2016.04.17, 01:49.
      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

      Comment


       Įkeltas šaltinis niekaip nėra susijęs su mano asmenine nuomone ar įžvalgomis šia tema, tai tik su tema susijusi, viešai pateikiama informacija.

       Comment


        Parašė nomad Rodyti pranešimą
        /\ Ei, genijau, ar žinai, kiek Templeton yra sukišę pinigų Rytų Europoj (įskaitant ypač Rusiją ir Ukrainą)? Tai yra bene didžiausias JAV fondas, esantis Rytų Europos sovereign debt (ir kitose) rinkose. Klausyti jų 'analizių' apie Rusijos augimo prognozes yra tas pats, kas klausyti lapės meilikaujant varnai, vieninteliu tikslu išgauti daugiau sūrio Faktas lieka kaip blynas kad užsienio kapitalas realiai šiandien palieka Rusiją kaip kareiviai sifilio užkrėstą bordelį, ir nesimato jokių ženklų, kas tą kapitalą ten gali sugrąžinti. Gal geriau paklausti dėl investicijų perspektyvų pačių rusų oligarchų - tarkim Prochorovo, kurį šiom dienom Putino chebra krato būtent dėl to, kad jo fondai bando tyliai ir ramiai nešti kudašių iš Rusijos ...
        Nesigilinau, bet buvo ne vienas pranešimas, kad praėjusiais metais gerai uždirbo vatnikų rinkoje užsienio investitoriai ant akcijų, kurie dar liko.

        Comment


         Įdomus straipsnis dėl Hagos nuosprendžio įgyvendinimo dėl 50mljrd $ kompensacijos Jukos akcininkams
         Алексей Кравцов, председатель арбитражного третейского суда Москвы, президент союза третейских судов и член общественного совета Федеральной службы судебных приставов, помог разобраться в этой запутанной истории.

         Эту информацию скрывают, наверное, чтобы не допустить паники. И если бы не американский журнал, то никто у нас и не знал бы об этом. Я думаю, что наши зарубежные активы на 50 млрд евро, которые требует ЮКОС, уже определены. Частично, как мы видим, они арестованы, но будут и новые аресты. Тим Осборн, глава Group Menatep Limited, представляющей в Гааге интересы бывших акционеров ЮКОСа, говорит, что у них все идет по плану. И если деньги еще не дошли до тех, кто их должен получить, то лишь из-за нерасторопности судебных приставов. Надо найти счет, выписать ордер, добиться, чтобы банк наложил арест, выписать инкассовое поручение на перевод денег и так далее. Это вопрос лишь времени.

         — Прежде всего под угрозой окажется наш Фонд национального благосостояния (ФНБ). Примерно 80 млрд долларов хранятся в одном из частных американских банков, в каком именно, тщательно скрывается. Сумма достаточная, чтобы вообще покрыть весь иск ЮКОСа. Не хочется думать, что наше правительство столь непредусмотрительно, что рискует этими деньгами. Скорее всего есть какие-то гарантии. Но политическая составляющая очень неблагоприятная. Наши деньги хранятся фактически в недружественной стране. Кто может поручиться, что гарантии не отменят? Еще недавно никто не мог предположить, что Европа будет на нас косо смотреть, а вот так случилось.

         — Продолжение этой истории еще будет, она закончится нескоро. Акционеры ЮКОСа подали ходатайство о признании и исполнении в Индии решения Гаагского арбитражного суда. По проторенной дорожке пойдут и другие. Украинский олигарх Коломойский уже подал два иска к нашей стране в тот же Гаагский третейский суд. Один — о возмещении ему убытков в связи с присоединением Крыма, где находились его банки. Второй — по Энергетической хартии, он тоже считает, что Россия нарушила его права. Возможны иски от других украинских компаний, где есть иностранные инвесторы. Иски будут связаны с убытками, которые они понесли в результате разрушения российско-украинских экономических связей. Пока неясно, в какие именно суды они пойдут и какие возможны процедуры.

         — А что наша страна может сделать в такой ситуации?

         — Предотвратить иски невозможно. Но теоретически можно выйти из Европейской конвенции о внешнеторговом арбитраже. Правда, в ней на этот случай предусмотрен переходный период в течение года, и за это время изымут все, что можно изъять у нас за границей. А потом с нами просто никто не станет торговать, потому что нельзя заключать контракты, если нет третейской оговорки…

         Подробнее: http://kommersant.ru/doc/2966211
         Paskutinis taisė Arunasx; 2016.04.17, 12:50.

         Comment


          Įdomus straipsnis dėl Hagos nuosprendžio įgyvendinimo dėl 50mljrd $ kompensacijos Jukos akcininkams
          Nemanau kad moraliai nugveišę ir neprincipingi vakarai ryžtųsi taip pasielgti.

          Comment


           /\Tai kad jau ryžosi. Čia net ryžtis nereikia, tiesiog gyvena pagal įstatymus. Moraliai neprincipinguose vakaruose paprasčiausiai nėra vieno dėdės ar tetos, katras nurodinėtų dėl teismo sprendimų vykdymo.

           Comment


            50 mlrd. usd dėl Jukos + kokia 15 mlrd. dėl Gazprom monopolinio tyrimo + teismai dėl Krymo aneksijos, kada Rusija turės sumokėti už nacionalizuotą turtą = pusė Rusijos rezervų. Tik čia aišku iškyla rizika, kad Rusija pradės savarankiškai nacionalizuoti vakarų turtą. Bet jei dėl Jukos netgi kokioj Indijoj bus pradėtas areštuoti turas, tai vargu ar Rusija ryšis visiškai izoliacijai, kas būtų katastrofa jos ekonomikai. Veikiau jau susitaikys su areštais.

            Comment


             Parašė balietis Rodyti pranešimą
             aisku, kad abu mazina skausma ir musa temperatura. Kokius dar indeklus, pila?

             Comment


              Kas idomiausia, kad nacionalinio geroves fondo pinigai laikomi doleriais amerikos banke
              .

              Comment


               Parašė TH1 Rodyti pranešimą
               Kas idomiausia, kad nacionalinio geroves fondo pinigai laikomi doleriais amerikos banke
               Ir JAV negali dėl sankcijų jų įšaldyti?
               Flickr

               Comment


                /\
                Gali. Bet tokių sankcijų dar nėra. Tačiau teismai galės juos įšaldyti dėl tos pačios Jukos bylos.

                Comment


                 Parašė TH1 Rodyti pranešimą
                 Kas idomiausia, kad nacionalinio geroves fondo pinigai laikomi doleriais amerikos banke
                 Kaip ir visų kremliaus oligarchų pinigai guli vakaruose O tupai vatai pudrina smegenis, kaip vakarai juos nori nukariauti

                 Comment


                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                  Ir JAV negali dėl sankcijų jų įšaldyti?
                  Tai kad rimtų sankcijų kurios smogtų pačiam Putinui ir jo šutvei niekas nesiruošia įvesti. Ruošiasi prekiauti kuo daugiau. Parduot rusams muiluotą virvę.

                  Comment


                   Parašė balietis Rodyti pranešimą
                   /\Čia net ryžtis nereikia, tiesiog gyvena pagal įstatymus.
                   Tam tikros epochos žmonės deja nežino ir negali suprasti, kas yra teisės viešpatavimas. Anot jų viską valdo 'ryžtas', 'interesai' ir 'valia' ... Taip pat, beje, mąsto ir jų nekenčiamas Putinas ...
                   Paskutinis taisė nomad; 2016.04.17, 20:56.
                   There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                   Comment


                    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                    Įdomus straipsnis dėl Hagos nuosprendžio įgyvendinimo dėl 50mljrd $ kompensacijos Jukos akcininkams
                    Daugiausia Rusijos aktyvų, beje, šioje byloje, yra areštuota Prancūzijoje. Nemažai paimta ir Belgijoje, Italijoje, Olandijoje. Iki 50 jardų dar advokatams reiks visame civilizuotame pasaulyje padirbėti, bet nieko - suras. Svarbiausia, rusai patys jau supranta, kad situacija yra iš esmės pralošta ir nieko kito, kaip kabinėtis prie techninių detalių ir tempti laiką teismuose, jie nesugebės ...
                    Paskutinis taisė nomad; 2016.04.17, 20:57.
                    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                    Comment


                     Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                     50 mlrd. usd dėl Jukos + kokia 15 mlrd. dėl Gazprom monopolinio tyrimo + teismai dėl Krymo aneksijos, kada Rusija turės sumokėti už nacionalizuotą turtą = pusė Rusijos rezervų. Tik čia aišku iškyla rizika, kad Rusija pradės savarankiškai nacionalizuoti vakarų turtą. Bet jei dėl Jukos netgi kokioj Indijoj bus pradėtas areštuoti turas, tai vargu ar Rusija ryšis visiškai izoliacijai, kas būtų katastrofa jos ekonomikai. Veikiau jau susitaikys su areštais.
                     O kur dar Boingo numusimas ir kompensacijos.
                     "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                     - George W. Bush President of the USA

                     Comment

                     Working...
                     X