Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ukrainos krizė. Rusijos grėsmė Baltijos šalims

Collapse
X
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Parašė manometras Rodyti pranešimą

Pažiūrėjau. Ten įvairių snukių susirinko, įskaitant ir rusų nacionalistus (šovinistus). O dėl Krymo jie lyg bandė sukti taip, kad galėsim formaliai atiduot, o paskui teisingas referendumas vėl greičiausiai nubalsuotų, kad krym naš.
    Man viskas su jais aišku jau nuo 2014 metų, kai Navalnas pasakė, kad "Krymo klausimas yra neodnoznačnas..."
    Stebina tik tai, kad Lietuva tiek daug skiria dėmesio ir lėšų šiam politiniam cirkui.

Comment

Parašė oranger Rodyti pranešimą

Man viskas su jais aišku jau nuo 2014 metų, kai Navalnas pasakė, kad "Krymo klausimas yra neodnoznačnas..."
      Stebina tik tai, kad Lietuva tiek daug skiria dėmesio ir lėšų šiam politiniam cirkui.
      Turbūt dėl to, kad Lietuva tiki, jog Rusija gali būti kitokia ir Lietuva nori draugauti su demokratiška Rusija. Ar jūs mąstote kaip Macronas, jog Rusija demokratiška nebus ir net nereikia stengtis padėti?
      ​​​​
      Flickr

Comment

Parašė Lettered Rodyti pranešimą

Turbūt dėl to, kad Lietuva tiki, jog Rusija gali būti kitokia ir Lietuva nori draugauti su demokratiška Rusija. Ar jūs mąstote kaip Macronas, jog Rusija demokratiška nebus ir net nereikia stengtis padėti?
        ​​​​
        Žinoma, kad nebus. Jelcino laikotarpis tą puikiai parodė.
        Tik geležinė siena.

Comment

Jelcino laikotarpiu Rusijoje tiesiog nespėjo padaryti visų reikiamų darbų.
          Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

Comment

Tik geležinė siena.
            Kad geležinės sienos niekas neplanuoja statyti, ES dabar viena pusė nori draugauti su tokia Rusija, kokia yra (macronistai), kiti dar nepraranda vilties ir nori draugauti su demokratine Rusija, aš už antrą variantą.
            Flickr

Comment

Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
              Jelcino laikotarpiu Rusijoje tiesiog nespėjo padaryti visų reikiamų darbų.
              Kas nespėjo? Jelcinas gal, bombarduodamas Grozną?

Parašė Lettered Rodyti pranešimą

Kad geležinės sienos niekas neplanuoja statyti, ES dabar viena pusė nori draugauti su tokia Rusija, kokia yra (macronistai), kiti dar nepraranda vilties ir nori draugauti su demokratine Rusija, aš už antrą variantą.
              Aš su niekuo iš ten nenoriu draugauti. Aš tik noriu, kad ta šalis subyrėtų į gabalus ir pikti bei išbadėję jos gyventojai pakartų Kremliaus kraujagerius ant stulpų...

Comment

Mane irgi šiek tiek stebina. Venclova, Adomėnas, Linkevičius, Zingeris, dar kažkas iš mūsiškių dalyvavo ir visi, ne tik rusistas Venclova, kalbėjo rusiškai.

Na, Kasparovas, kuris iš tikrųjų armėnas, yra protingas žmogus ir gerai šiemet pavarė apie Ribentropo-Molotovo paktą ir okupacijas, pvz., dar keli ten yra supersąžiningi, bet apskritai tai man irgi atrodo, kad geriau jau visi tie rusai mus iš tikrųjų kuo greičiau pamirštų ir nebesitikėtų čia įlįst, negu kad dabar peza apie "tut kak doma", "oni nas ponimajut". "i u nich eščio ostalosj sssra posle 30 let nezavisimosti", "im nužny resursy Rossiji, potomu boljšinstvo vsio eščio govoriat po-russki". Bet tikėtis, kad pamirš, yra lygiai tiek pat nerealistiška, kaip ir kad ta tauta greitai taps demokratiška ir dauguma neteks savo to rusiško šovinizmo. Jeigu pas mus liaudy pilna sureikšminančių vadus ir valdžiažmogius, verkiančių, nesilaikančių taisyklių ir negerbiančių savęs, tai ten išvis "vlast' - naše vsio" ir "viską valdžia išaiškins", ir "jokių čia buriatų kalbų ir kultūrų".

Comment

Kasparovas- armėnas? Jis gimęs Baku, t.y. Azerbaidžano sostinėje, bet visąlaik buvo rašoma, kad žydų šeimoje. Gal jis ir pats kažko nežino?

Comment

Man bet kokios rusiškos nuomonės neįdomios.
                    Ar tokie dalykai nėra ant fanatizmo ribos?

Tada labai keista, kodėl Ukraina vis dar nenutraukia su Rusija diplomatinių santykių ir netgi prekiauja. Netgi pati Ukraina laikosi nuosaikesnės pozicijos, nei tamsta.
                    Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                    Mielosios Grigiškės

Comment

Parašė arturiux Rodyti pranešimą
                      Kasparovas- armėnas? Jis gimęs Baku, t.y. Azerbaidžano sostinėje, bet visąlaik buvo rašoma, kad žydų šeimoje. Gal jis ir pats kažko nežino?
                      Iki 12 metų tūrėjo tėvo pavardę Vainštein, kai tevas mirė jis tapo Kasparovu pagal motinos pavardę. Motina buvo armėnė.

Comment

Parašė arturiux Rodyti pranešimą
                        "Gimė žydo ir armėnės šeimoje." Jeigu būtų armėno ir žydės, būtų žydas. O dabar, sako, ne, nors su žydo tikrąja pavarde. Abi jo giminių tautos žino, kas yra genocidas.

Comment

"Gimė žydo ir armėnės šeimoje." Jeigu būtų armėno ir žydės, būtų žydas. O dabar, sako, ne, nors su žydo tikrąja pavarde. Abi jo giminių tautos žino, kas yra genocidas.
                          Žydai ir armėnai iš viso labai daug kuo panašios tautos - ir vieni, ir kiti dažniau nei aplinkinės tautos gyvendavo miestuose, užsiimdavo ne agrokultūriniais darbais ir turėdavo aukštesnį socialinį statusą. O tai, aišku, keldavo aplinkinių pavydą, kraštutiniais atvejais nueinantį iki genocido atvejų (pavydas - labai baisus dalykas). Kaip ir Ruandoje, kodėl hutai žudė tutsius, kad biednesni? Ne, kad turtingesni ir įtakingesni.

O kad Rusijos demokratai atėję į valdžią pultų atidavinėti Krymą Ukrainai - na gal nereikia taip naiviai galvoti. Jie gi supranta, ką reiškia pusiasalis su dominuojančia rusų populiacija, strategine padėtimi, milžiniška laivyno baze, platesniu išėjimu į jūrą ir subtropiniu klimatu šaliai, kuri geru klimatu pasigirti tikrai negali, taip pat tiltas ir kitos investicijos, jau suinvestuotos į Krymą. Galvojat, kad jie, nepriklausomai nuo savo demokratiškų pažiūrų, to neįvertina? Dar ir kaip įvertina. Ir dar labai įvertina savo reitingų kritimus, kurie atidavus Krymą būtų Rusijoje garantuoti su riksmais "ruskich kinuli!!!" arba "jesli Krim kinuli, tak i nas kinut?". O jie gi į valdžią irgi nori, palaikymas jiems būtinas.
                          Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                          Mielosios Grigiškės

Comment

todėl ir sakiau, kad Kasparovas ok, bet tai jis net ne rusas.

Ir taip, žydai ir armėnai panašūs dar ir tuo, kad buvo praradę savo istorines žemes (armėnai ir dabar turi tik nedidelę dalį savo istorinės valstybės) ir daug jų gyveno ir tebegyvena svetimose valstybėse, išsibarstę po pasaulį. Tai labai senos kultūros pietų ir rytų tautos, su savo seniai susikurtu raštu ir rašto kultūra, užsienyje labai orientuotos į išsilavinimą, nes kitaip labai sunku būtų išlikti kaip tautai, integruotis į tas svetimas visuomenes ir ten kažką reikšti, be to, neprarasti savo tautos tapatybės. Genocidus skatino ne tik pavydas, bet dar labiau tiesiog ksenofobija. Atseit, kodėl jūs čia tokie kitokie gyvenat mūsų šalyje ir negyvenat, ir neatrodot taip kaip mes.
                            Paskutinis taisė manometras; 2019.11.20, 17:22.

Comment

Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

Ar tokie dalykai nėra ant fanatizmo ribos?

Tada labai keista, kodėl Ukraina vis dar nenutraukia su Rusija diplomatinių santykių ir netgi prekiauja. Netgi pati Ukraina laikosi nuosaikesnės pozicijos, nei tamsta.
                              Man nesvarbu ko ten Ukraina laikosi, čia mano asmeninė nuomonė.
                              Paskutinis taisė 99; 2019.11.20, 20:33. Priežastis: Kalbos kultūra

Comment

Dar labai noriu pasidalinti Portnikovo nuomone apie Ukrainą ir pasaulį. Iš ukrlife.tv visada žiūriu tik pokalbius su juo. Nežinau, ar oranger jį laiko rusu, žydu ar ukrainiečiu, bet jis moka ukrainietiškai ir dabar gyvena Ukrainoje. Visada turi įdomių ir naudingų minčių ne tik apie Ukrainą.

Comment

Dar labai noriu pasidalinti Portnikovo nuomone apie Ukrainą ir pasaulį. Iš ukrlife.tv visada žiūriu tik pokalbius su juo. Nežinau, ar oranger jį laiko rusu, žydu ar ukrainiečiu, bet jis moka ukrainietiškai ir dabar gyvena Ukrainoje. Visada turi įdomių ir naudingų minčių ne tik apie Ukrainą.
                                  Portnikovas labai nuoseklus ir protingas žurnalistas. Aš laikau jį, be abejo, ukrainiečiu, nes mano pasaulėžiūra šiuo klausimu yra "petliuriška", tai yra pilietinė ir valstybinė, o ne siaurai tautinė.

Comment

Kas nespėjo?
                                    Ne "kas nespėjo", o "ko nespėjo". T.y. nespėjo likviduoti Rusiją kaip valstybę (perduodant dalį jos teritorijos kitoms valstybėms, likusią dalį padalinant į kelias valstybes).
                                    Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

Comment

Working...
                                    X