Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Seimo rinkimų apygardų dydžio ir ribų pakeitimai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #61
  /\ Jei skaičiuoti tik oficialius emigrantus tuomet jiems reikėtų ne vienos apygardos.
  Tačiau su nykstamai mažu balsavimo aktyvumu rinkimai neįvyktų kelis kartus ir galų gale laimėtų koks nors kandidatas už kurį balsavo, pvz. 1000 rinkėjų. Tai būtų labiau nei nesąžininga Lietuvoje gyvenančių žmonių atžvilgiu.

  Bet tai atskira tema, neturinti nieko bendro su rinkimų apygardų ribų nustatymu

  Comment


   #62
   BNS 2019.07.02
   Nustatyto dydžio nebeatitinka 18 rinkimų apygardų
   Dėl demografinių pokyčių nustatyto dydžio nebeatitinka 18 rinkimų apygardų: dešimt yra per didelės ir aštuonios – per mažos, sako Vilniaus universiteto docentas Rolandas Tučas.

   „2016 metais visos apygardos atitiko nustatytą dydį, nei viena neviršijo leistino nuokrypio. Dabartinė situacija – jau 18 vienmandačių apygardų neatitinka nustatyto dydžio“, – antradienį Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) sakė VU Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentas R.Tučas.


   Anot mokslininko, rinkėjų skaičiaus vidurkį daugiau kaip 10 proc. viršijančių apygardų yra Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose, o sumažėjusios – kaimiškos apygardos, tarp jų Sėlos, Zanavykų ir kitos. Jau šiuo metu per didelės yra sostinės Senamiesčio, Naujamiesčio, Antakalnio, Fabijoniškių, Karoliniškių, Nemenčinės; Kauno regione – Raudondvario ir Aleksoto-Vilijampolės; Klaipėdos regione – Danės ir Gargždų apygardos.

   Mažiau nei leistiną nuokrypį turi Kuršo, Plungės, Šilutės, Zanavykų, Vilkaviškio, Sėlos, Anykščių-Panevėžio, Molėtų-Širvintų apygardos.
   Įvertinus prognozuojamus gyventojų pokyčius per 2020 metų Seimo rinkimus nuokrypis jau bus viršijamas 25 apygardose – 13 bus per didelės ir 12 per mažos, pažymi R.Tučas.

   Rinkėjų skaičius apygardoje turi būti nuo 0,9 iki 1,1 vidutinio rinkėjų visose vienmandatėse rinkimų apygardose skaičiaus. Pasak VRK vadovės Lauros Matjošaitytės, projektai, kaip siūloma perbraižyti rinkimų apygardų ribas, visuomenei turėtų būti pristatyti spalio mėnesį, o galutinės apygardų ribos patvirtintos iki metų pabaigos

   https://www.15min.lt/naujiena/aktual...rdu-56-1168156

   Comment

   Unconfigured Ad Widget

   Collapse
   Working...
   X