Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Religija

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Tomizmas
  started a poll Religija

  Religija

  3
  Taip
  36,00%
  16
  Ne
  63,00%
  28
  Buvo tema apie religiją, gaila, bet matyt vėl užrakinta.

  Naujasis popiežius Pranciškus – Argentinos kardinolas Jorge Bergoglio


  Sveikinimai visiems krikščionims šiame forume.
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2016.05.24, 20:59. Priežastis: Pašalinta pranešimo dalis, kuri buvo atsakymas į diskusiją kitoje temoje.

 • lukass
  replied
  Tyrimas: Arabų šalyse religingumas pastebimai mažėja
  „BBC Arabic“ atliktos visuomenės nuostatų apklausos duomenimis, per pastaruosius penkerius metus sumažėjo Arabų šalių gyventojų religingumas. Ypač smarkiai tikinčiųjų sumažėjo Šiaurės Afrikoje, praneša portalas „Middle East Eye“...

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Tokie patys fanatikai, tik iš kitos pusės. Abraominės religijos, būdamos taip artimai giminiškos, turėtų gerai sugyventi, o ne rietis.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Vokietijos mečetėje suplėšytos Korano knygos: valdžia smerkia vandalizmą
  Vokietijos vyriausybė trečiadienį pasmerkė maždaug 50 Korano knygų suniokojimą vienoje mečetėje.

  Pasak policijos pareigūnų, šiaurės vakariniame Bremeno mieste esančioje mečetėje šeštadienį vienas ar daugiau žmonių plėšė musulmonų šventos knygos egzempliorius. Pareigūnai prašo ką nors apie tai žinančių žmonių su jais susisiekti.

  Pasak vietos mečetės draugijos, kai kurie Korano puslapiai buvo sukišti į klozetą...
  Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/pasau...dalizma-917868

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Esu krikščionis ir manęs niekas nepersekioja.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Krikščionys šiandien – tarsi Romos laikais, kai liūtai juos draskė Koliziejuje
  Vakaruose tai ignoruojama, bet krikščionybė yra labiausiai persekiojama religija. Tad kodėl šiuo klausimu tylima?

  Ezekielio knygoje yra vieta, kurioje kalbama apie mirusiųjų kaulus, pakylančius susijungti, kūnus, kuriuos vėl apgaubia mėsa ir į juos vėl įpučiama gyvybė. Per sprogdinimus Velykų sekmadienį Šri Lankoje žmonių kaulai buvo ištaškyti į gabalus, oda nuplėšta. Tie žmonės rytą nubudo kupini vilties, laukdami Jėzaus prisikėlimo, apsivilko savo geriausius drabužius ir nusiblizgino batus. Jų kraujas užliejo šventovės grindis.

  Kaip laikraštyje „The Guardian“ rašo Giles'is Fraseris, nejučia mintys krypsta į krikščionių persekiojimą romėnų laikais, iškyla vaizdai, kaip liūtai drasko žmones Koliziejuje. Tačiau kruvinos kankinystės atvejai tik sustiprino persekiojamos religinės bendruomenės solidarumo jausmą. Tai, kas vyksta dabar, yra visiška priešingybė.

  „Mes išgyvename vieną rimčiausių per istoriją krikščionių persekiojimo fazę, bet dauguma žmonių atsisako tai pripažinti“, – teigia autorius, parapijos kunigas iš Pietų Londono...
  Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/Pasaulis/krik...ziejuje/287241
  © Lietuvos žinios

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Svarstant apie persitvarkymus stačiatikų bažnyčioje iškyla toks klausimas: kodėl Lietuvos stačiatikių bažnyčia priklauso Maskvos metropolijai? Konstantinopilio patriarchui panaikinus Kijevo metropolijos perdavimą Maskvos kontrolei, Lietuvos teritorijoje esanti bažnyčia lyg ir atitektų Kijevo metropolijai. Kas, žinant šių dienų padėtį, gal yra nelabai realu.
  Nors, kiek žinau, Estijos stačiatikių bažnyčia yra atsiskyrusi.
  Aišku, jei tam nėra tikinčiųjų valios, tai jokių pokyčių tikėtis negalima. Be to, sentikiai ir taip turi savarankiškas necentralizuotas bendruomenes.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Kaune pirmą kartą surengta viena svarbiausių musulmonų švenčių

  Viena svarbiausių musulmonų švenčių Kurban Bairam šįmet pirmą kartą surengta Kaune. Ramybės parke, prie šiuo metu uždarytos mečetės, vakar rinkosi ne tik musulmonai iš Lietuvos ir įvairių pasaulio šalių – vaišintis vaisiais, saldumynais ir čia pat verdamu plovu buvo kviečiami visi kauniečiai...
  Skaityti daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/kaunas...svenciu-877528

  Komentuoti:


 • Tomas
  replied
  Jūrmaloj, Majoriuose, centrinės Jomas gatvės gale statoma nauja cerkvė. Tai viskas ką reikia žinoti apie šiuolaikinę Latviją.

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Aghori - religiniai pankai, „satanistai“ ir postmodernistai. Dar galima prisiminti Diogeną ir Nyčės „anapus gėrio ir blogio"...  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Ką ir sakiau.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Graikija tradiciškai gerai sugyvena su Rusija ir Serbija. Kai NATO bombardavo tuometinę Jugoslaviją, Graikija buvo vienintelė prieš tai pasisakiusi aljanso narė. Tuo metu Graikija buvo vienintelė ortodoksiška NATO narė.
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2018.05.07, 18:54.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Bet tai netrukdo jiems mylėti putino.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė digital Rodyti pranešimą
  Klausimo akcentas pravoslavai ir islamas, o ne katalikybė.
  Čia dar išskirta Rusija, kaip kažkoks atskiras klasteris. Kokios yra kitos "pravoslavų" valstybės? Ortodoksai graikai iš viso savęs neskiria nuo vakarų civilizacijos, greičiau atvirkščiai, laiko save jos lopšiu.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Parašė r08n Rodyti pranešimą
  Suskaičiuoji katalikiškų Lotynų Amerikos, Filipinų ir pan. BVP vidurkius ir įrodai, kad protestantizmas > katalikybė. Seems legit.
  Klausimo akcentas pravoslavai ir islamas, o ne katalikybė.

  Komentuoti:


 • r08n
  replied
  Parašė digital Rodyti pranešimą
  https://aillarionov.livejournal.com/1063427.html Ar stačiatikybė ir islamas yra progreso varikliai?
  Protestantiškų šalių vidurkis paimtas kaip 100%, ir lyginama su katalikybe, rusija, stačiatikybe ir islamu.
  BVP vienam gyventojui:

  Suskaičiuoji katalikiškų Lotynų Amerikos, Filipinų ir pan. BVP vidurkius ir įrodai, kad protestantizmas > katalikybė. Seems legit.

  Politinių teisių ir pilietinių laisvių indeksas:
  Keista. Čia turėtų įeiti tų pačių Lotynų Amerikos ir panašių pasviečių duomenys, tai kodėl jie vis dar laisvesni negu Europos ir Š. Amerikos protestantai?

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

  Ir? Ką tai turi bendro su čiabuvių skerdimo mąstrais?
  El Salvadore buvo paskersta ženkliai didesnis skaičius čiabuvių, nei Kanadoje. Silpna tavo teorija
  Bet iš kažkur 90% El Salvadoro gyventojų turi čiabuvių kraujo. Per mažai praskerdė, kad pritemptų iki Kanados skaičių. Gal tiesiog per daug buvo. Bet esmė ta pati - kur neefektyviai naikino čiabuvius, ten dabar prasčiau gyvena.

  P.S. A47 turbūt pritartų - būtų efektyviau naikinę čiabuvius Lietuvoje, dabar čia gyventų normalūs žmonės, taip pat gerai kaip plačiojoje tėvynėje...

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Parašė Tomas Rodyti pranešimą


  O Lietuvai nuoširdžiai palinkėčiau tokio skurdo ir apsileidimo, kaip ubagų-katalikų šiaurės Italijoje.
  Prisiminiau faktą, kad Florencijoje turtingiausios šeimos yra tos pačios, kaip ir prieš 600 metų. Maximą valdytų kokie Sapiegos ar Radvilos

  Komentuoti:


 • Tomas
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

  Italai palyginus su Švedais tikrai gyvena ne taip gerai. Ypač pietiniai. Vokietijos katalikiški regionai taip, iškrenta iš bendros tendencijos, bet ta gerovė ko gero yra apskritai vokiškos per šimtmečius susiformavusios kultūros bruožas - ordnung ist ordnung, visada viskas turi būti kokybiškai o ne bet kaip, jokių "ai, sueis" ir t. t. Beje, Vokietija ir Prancūzija akivaizdžiai skiriasi tvarkingumu, švara gatvėse ir netgi vairavimo ypatumais.
  Prancūzija šiaip didelė. Mačiau ten ir apsileidimo, ir tviskančios tvarkos. Kaip beje ir Vokietijoje. Bet jei matai tik tai ką nori matyti - tai gaunas kaip gaunas.

  O Lietuvai nuoširdžiai palinkėčiau tokio skurdo ir apsileidimo, kaip ubagų-katalikų šiaurės Italijoje.

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Na taip, iki 1965ųjų imigracijos ir tautybės akto JAV protegavo imigrantus iš Šiaurės Europos. Priėmus aktą, kažkuris valstybininkas/politikas pasakė „Nereikia bijoti. JAV iš esmės ir toliau liks šiaurės europiečių kilmės gyventojų šalimi"...fast forward į dabartės laikų retoriką ir visokius sanctuary cities...hmmm
  Paskutinis taisė Eikantas X; 2018.05.07, 08:49.

  Komentuoti:

Working...
X