Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos ekonomikos aktualijos

Collapse
X

• Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

• Gator
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Netikėk statistika. Nejaugi tu niekada nemokėjai "be čekio"?
    Atsakyk į mano prašymą patikslinti tavo pavyzdinį modelį apie pajamas:
    https://www.miestai.net/forumas/foru...71#post1818071

Tada galima bus aiškiau įvertinti tavo hipotezę.

Komentuoti:

• Aleksio
    replied
    Parašė index Rodyti pranešimą
    uždaryti sektoriai sudaro mažą dalį ekonomikos.
    Netikėk statistika. Nejaugi tu niekada nemokėjai "be čekio"?

Komentuoti:

• index
    replied
    Jeigu paslaugų sektorius (kirpyklos, sporto klubai, stomatologai ir pan.) 2020 II-ą ketvirtį buvo arti 0 (t.y. nedirbo ir negeneravo BVP), bet BVP sumažėjimas buvo labai mažas, ką tai reiškia? Jeigu man servise suremontavo mašiną ir tuos pinigus neparodė apskaitoje, ką tai reiškia?
    Kad pramonei įtakos tai daug neturėjo, o uždaryti sektoriai sudaro mažą dalį ekonomikos. O dar ir tokios paslaugos kaip kirpyklos jau gegužės gale atsidarė.

Komentuoti:

• Aleksio
    replied
    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Na bet statistika rodo, kad Lietuvoje nesumažėjo daug, reiškia, arba juodų pajamų labai mažai, arba, jei jų daug, tai Lietuvos ekonomikos sumažėjimas dar mažesnis.
    Jeigu paslaugų sektorius (kirpyklos, sporto klubai, stomatologai ir pan.) 2020 II-ą ketvirtį buvo arti 0 (t.y. nedirbo ir negeneravo BVP), bet BVP sumažėjimas buvo labai mažas, ką tai reiškia? Jeigu man servise suremontavo mašiną ir tuos pinigus neparodė apskaitoje, ką tai reiškia?

Komentuoti:

• MedinisStrazdas
    replied
    Napmirškite kad čia 30 dienų po ketvirčio, esant modeliavimui neitnkamai situacijai, taigi visų šalių realus skaičius gali smarkiai keistis atsiradus realiems duomenims.

Komentuoti:

• Romas
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
    BVP q2 -3,7%
    Liūdna, bet bus įdomu palyginti su kitomis ES šalimis.

Siurprizas: antrąjį ketvirtį BVP susitraukė, bet mažiau nei prognozavo ekonomistai

Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...#ixzz6TfSLrwgw

Per patį pandemijos įkarštį antrą šių metų ketvirtį Vokietijos BVP susitraukė 10,1%.

Kaip paskelbė „destatis“, Vokietijos statistikos biuras, palyginti su laikotarpiu prieš metus, Vokietijos BVP susitraukė 11,7%.

https://www.vz.lt/rinkos/2020/07/30/...#ixzz6TjmWyHc9i
    ​​​
    ​​​​​Lyginant su Vokietija pas mus yra labai geri rezultatai.

Reikia pažiūrėti, kuriose šakose buvo koks mažėjimas. Kai Lietuvos eksportas (net be naftos) smuko beveik 20%, BVP mažėjimas 5% atrodo mažokas. Čia turbūt suveikė inercija, ypač statybose..
    Pas mus nebuvo tokio smiginio žemyn kaip Vokietijoje, kur uždarytos automobilių gamyklos, ir Pietų Europoje, kur sustojo turizmas.

Ilgą laiką didelis skirtumas negalės būti, nes, jei ekonomika Vakarų Europoje smuks, tai po kažkiek laiko pasieks ir mus.
    ​​​​​

Komentuoti:

• index
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

Bet skamba blogiau nei 9,5 proc, vadinasi Sleepy Joe Bideno medija trimituos būtent šį nesamoningą skaičių.
    Gak patys ir sugalvojo ant šito skaičiaus pritempti.
    Nuo senų laikų amerikiečiai taip skaičiuoja. Jiems tas kažkodėl "suprantamiau".

Eurostato augimo skaičius (čia taip ir mes skaičiuojam) daug labiau suprantamas. QvQ ir YvY (to paties ketvirčio).

Komentuoti:

• Gator
    replied
    Parašė index Rodyti pranešimą

Čia toks keistas amerikietiškas skaičiavimas, realiai nesąmonę parodantis.
    https://www.bea.gov/help/faq/122
    Bet skamba blogiau nei 9,5 proc, vadinasi Sleepy Joe Bideno medija trimituos būtent šį nesamoningą skaičių.
    Gak patys ir sugalvojo ant šito skaičiaus pritempti.

Komentuoti:

• index
    replied

Kaip jis skaičiuoiamas? Koks LT annualized rate?
    Čia toks keistas amerikietiškas skaičiavimas, realiai nesąmonę parodantis.
    https://www.bea.gov/help/faq/122

Lietuvos būtų -19%, nes Q2 2020/Q1 2020 buvo -5.1%.

Komentuoti:

• Gator
    replied
    Parašė Gaius Marcius Rodyti pranešimą

US - 9,5%
    32,9% yra annualized rate.
    Kaip jis skaičiuoiamas? Koks LT annualized rate?

Komentuoti:

• Gaius Marcius
    replied
    Parašė deep'as Rodyti pranešimą

P.s.
    Vokietija -10%
    US -32%
    US - 9,5%
    32,9% yra annualized rate.

Komentuoti:

• Evier
    replied
    Kaip tik į mano pusę. Jeigu aš pernai suteikiau paslaugų už 1000€, o šiemet už 900€, Lietuvos BVP sumažėjo 10%, o jeigu Hansas pernai suteikė paslaugų už 5000€, o šiemet už 1000€, Vokietijos BVP sumažėjo 80%. Bet faktinis paslaugų kiekio sumažėjimas buvo vienodas, nes Hansas visas pajamas parodė deklaracijoje, o aš - tik mažą dalį.
    Čia savo asmeninę patirtį papasakojai ar ištraukei faktus iš vienos iš 7 paslapčių skrynių?

Komentuoti:

• Gator
    replied
    Kaip tik į mano pusę. Jeigu aš pernai suteikiau paslaugų už 1000€, o šiemet už 900€, Lietuvos BVP sumažėjo 10%, o jeigu Hansas pernai suteikė paslaugų už 5000€, o šiemet už 1000€, Vokietijos BVP sumažėjo 80%. Bet faktinis paslaugų kiekio sumažėjimas buvo vienodas, nes Hansas visas pajamas parodė deklaracijoje, o aš - tik mažą dalį.
    Patikslink kiek tu iš tiesų suteikei ir kiek iš jų parodei, o kiek suteikei neapsakitytai per 2020 q2.
    Ir atitinkamai (viso suteikta ir kiek iš jų parodyta, o kiek neapsakaityta) kiek per 2019 q2.

Komentuoti:

• digital
    replied
    Na bet statistika rodo, kad Lietuvoje nesumažėjo daug, reiškia, arba juodų pajamų labai mažai, arba, jei jų daug, tai Lietuvos ekonomikos sumažėjimas dar mažesnis.

Komentuoti:

• Aleksio
    replied
    Čia apie BVP eina kalba.
    O dėl vokelių nesupratau kas norėtas pasakyti, nes didesnis procentas vokeliuose LT gali būti kaip tik į kitą pusę verčantis argumenbtas, priešingai nei tu lenki.

Komentuoti:

• senasnamas
    replied

Komentuoti:

• Tomas
    replied
    Per TV sakė, kad galimai mažiausiai ES LT BVP susitraukė per minėtą ketvirtį.
    Tai jau yra įspūdinga.

O kas absoliučiai išmušė iš vėžių, kad Lietuvai prognozavo didžiausią smukimą.
    Kaip galima ant tiek aosirikti? Ne per kelias ar 10 vietų, bet grynai per 27 ar kiek ten nuo paskutinės iki pirmos...
    Man rodos Eidvis dirba Europos komisijos atstovybėje Lietuvoje ir matyt jis teikė prognozes. Žinant, kad jis rudeniui Lietuvoje prognozavo badą, atitinkami ir skaičiai.

Komentuoti:

• themanual
    replied
    Per TV sakė, kad galimai mažiausiai ES LT BVP susitraukė per minėtą ketvirtį.
    Tai jau yra įspūdinga.

Kaip galima ant tiek aosirikti? Ne per kelias ar 10 vietų, bet grynai per 27 ar kiek ten nuo paskutinės iki pirmos...
    Jau diskutuota, buvo tiesiog į formules įtraukti duomenys iš ankstesnės krizės.

Komentuoti:

• Gator
    replied
    Jeigu Vokietijoje įmonė susitraukė nuo X iki 0,3X, o Lietuvoje nuo X iki 0,9X, tai dar nereiškia kad Lietuvoje viskas yra super. Juk "vokelių" statistikoje nesimato...
    Čia apie BVP eina kalba.
    O dėl vokelių nesupratau kas norėtas pasakyti, nes didesnis procentas vokeliuose LT gali būti kaip tik į kitą pusę verčantis argumenbtas, priešingai nei tu lenki.

Komentuoti:

• Aleksio
    replied
    Jeigu Vokietijoje įmonė susitraukė nuo X iki 0,3X, o Lietuvoje nuo X iki 0,9X, tai dar nereiškia kad Lietuvoje viskas yra super. Juk "vokelių" statistikoje nesimato...

Komentuoti:

Working...
X