Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pasaulio ekonomikos aktualijos

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • MedinisStrazdas
  replied
  WSB ne pirmą kartą patroliną rinką, tik šįkart panašu, kad sėkmė buvo tokia, kad žiniasklaida apie tai pradėjo rašyti. Tikiuosi bus daugiau tokių, hedge fundų degimas visada smagus.

  Parašė themanual Rodyti pranešimą
  Laukėm kol kriptovaliutos taps realia ekonomikos dalimi, bet sulaukėme to, jog akcijų rinka pavirto bitkoinu.
  Nelaukėm, nes protingi žinojo, kad kriptovaliutos netaps realia ekonomikos dalimi ir visada liks tik spekuliaciniu investavimu.

  Komentuoti:


 • Gladiator
  replied
  Ne nebus jokio crasho, gal šioks toks dipas nes šiaip ar taip viskas augo nesustojamai pastaruosius du mėnesius, be to hedge fondai valdo gal 3-4% visų biržoje esančių pinigų, o GameStop su savo burbuline 20 milijardų kapitalizacija iš vis lašas jūroje. Taip visi HF kurie shortino GME praras pinigus (GME yra klasikinis short squeezas po kurio gryžtama į buvusią padėtį, tokių buvo n istorijoje, žr Volkswageno atvėjį) ir greičiausiai Wallstreetbets retardai (taip jie patys save vadina) irgi 90% praras savo dabar esančius popierinius milijonus. Paskaitinėjau jų redditą tai tikrai ten jie be jokio investavimo supratimo, idėja atseit nusiperkam ir laikom, bet GME ne Amazonas, ne Netflixas ir net ne burbulinė Tesla - tai verslas kuris traukiasi metai iš metų ir galiausiai iš vis išnyks, tai iki kokio momento jie laikys? Anksčiau ar vėliau prasidės masinis nusimetimas ir masinis krachas, o mėgėjai kurie ten dalyvauja kaip supratau dalyvauja už paskutinius pinigus: maxoutina savo kreditines, kiša santaupas, koledžo ir tėvų pensijų pinigus. Kai viskas grius bus daug sugriautų gyvenimų ir aišku kažkokie įstatyminiai pakeitimai eis.

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  yup, 328 usd. shortintojai jau sell'ina savo kitas pozicijas kad padengti nuostolius. Atakuojamos ir kitos shortintojų mėgstamos akcijos, net bankrutavęs blockbusteris trumpam prisikėlė iš numirusiųjų Čia jau panašiau į tikrą Occupy Wall Street, ne šiaip ant laiptų palapinę pasistatyti

  https://www.forbes.com/sites/naeemas...h=c85b13247107

  Could the Stock Market Crash Due To GameStop?
  We have seen one of the biggest reductions in leverage among hedge funds since Monday. At the end of every derivative debacle someone needs to pony up a cash plug - a liquidity event to cover the cost. GameStop’s event could be just a small symptom of a much bigger disease which could well run the stock market into a massive crash.

  The underlying idea is that if hedge funds will have to sell their long positions to just cover their short position, which are based on speculations and massive leverage, we could really run into major trouble. This is because the entire stock market could go down as the big sell-off begins to gather cash and the stock price of one tiny company rises—exactly the situation that we are facing today. The S&P 500 is down and the Dow is trading lower over 300 points while GameStop is up massively.

  Komentuoti:


 • Globalus
  replied
  Šiandien pamačiau 11000 % pelno
  p.s foto ne mano
  Click image for larger version Name:	S10127-21340187.png Views:	0 Size:	59,7 kB ID:	1858164

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Laukėm kol kriptovaliutos taps realia ekonomikos dalimi, bet sulaukėme to, jog akcijų rinka pavirto bitkoinu. Šiaip tai nieko čia gero dabartinei ekonomikai nežada. Pirmas išsigimimas buvo niekingai mažų dividentų per kapitalizaciją generavimas, o dabar einama link to kad vienintelė efektyvi investavimo strategija bus pump & dump, kaip ir kriptovaliutose.

  Jei pildysis blogiausias scenarijus tai pirmiausia kris hedge fundai, po to ateis eilė visokių pensijų fondų, panika pasklis po visą ekonomiką ir nebelabai bus svarbu kas geriausia investicija - pasaulio galingiesiems reikės ieškoti naujų sprendimų, izoliuoti makroekonomiką nuo akcijų rinkų, o mums ieškoti ne gerų, bet tvarių investicijų, pvz į savo išsilavinimą, vaikus, šeimos verslą, visai kaip Amerikoje kokiam šeštam-septintam dešimtmetyje

  O kol kas viskas po senovei, NT, metalai, mokytis važinėti kriptovaliutų amerikietiškais kalneliais ir perkelti tą patirtį į akcijas. Na ir pasirodo r/wallstreetbets dabar jau verta lanktysi ne tik dėl memų bet ir štai tokių fenomenų (beje anksčiau ten irgi būdavo įmanoma rasti visokių perliukų tradiciniam trading'ui, ypač kas liečia farmacijos įmonių akcijas, bet tai labiau išimtis nei taisyklė)
  T.y. investuojant daryti tai kas blogiausia neoliberalistinei ekonomikai ir didėjant investuotojų kiekiui iki kritinės masės artinti pabaigą, kuomet turbūt ir paaiškės tai, kuo dabar puse lūpų kalbama, jog stock marketas tėra legali ponzi schema.

  Na bet džiugu kad amerikietiška svajonė vis dar rusena ir per dieną praturtino neapibrėžtą skaičių reddit userių, kitą vertus šiam svajonės išsipildymui nesudėtinga užklijuoti neomarksistinės revoliucijos besikėsinančios sužlygdyti kapitalizmą etiketę. Kaip ten sako, "revoliucija suvalgo savo vaikus", tik šįkart jau nieks nežino nei kas tie vaikai, nei kas tėvai ir ar revoliucija jau įvyko ar dar tik laukia
  Paskutinis taisė themanual; 2021.01.27, 17:28.

  Komentuoti:


 • Evier
  replied
  Parašė themanual Rodyti pranešimą

  Niekad nieks iš vadovėlių ir nesimokė apie investavimą Įdomu kad Musko tweet'as padėjo dar labiau išplisti šitam fenomenui. Patinka Elonui kai shortai dega
  Neabejoju, kad mokės. Bet omeny turiu vadovėlius perkeltine prasme. Kai prieiga prie rinkų tapo lengvesnė ir pigesnė, nei grynųjų išsiėmimas iš bankomato, daug kam gali tekt persvarstyt savo investavimo logiką ir strategiją Bet čia tik mano pasvarstymai, pats tik neseniai susidomėjau.
  Beje, AMC šiandien irgi +300%.
  Paskutinis taisė Evier; 2021.01.27, 16:25.

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Parašė Evier Rodyti pranešimą

  Tai spėju visus iki šiol parašytus vadovėlius apie investavimą galima mest į šiukšliadėžę? Laikai pasikeite.
  Niekad nieks iš vadovėlių ir nesimokė apie investavimą Įdomu kad Musko tweet'as padėjo dar labiau išplisti šitam fenomenui. Patinka Elonui kai shortai dega

  Komentuoti:


 • Evier
  replied
  Parašė themanual Rodyti pranešimą
  Interneto galia, reddit'as vs hedge fund'ai Galbūt kitą finansinę krizę sukels tiesiog daugybė nuobodžiaujančių žmonių.

  Click image for larger version Name:	reddit.png Views:	0 Size:	13,0 kB ID:	1858046

  https://www.forbes.com/sites/antoine...h=1fd939f303b2
  Tai spėju visus iki šiol parašytus vadovėlius apie investavimą galima mest į šiukšliadėžę? Laikai pasikeite.

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Interneto galia, reddit'as vs hedge fund'ai Galbūt kitą finansinę krizę sukels tiesiog daugybė nuobodžiaujančių žmonių.

  Click image for larger version Name:	reddit.png Views:	0 Size:	13,0 kB ID:	1858046

  https://www.forbes.com/sites/antoine...h=1fd939f303b2

  In April, Dr. Michael Burry, the hedge fund investor who made millions shorting subprime mortgages during the 2008 crisis and was dramatized by Christian Bale in “The Big Short,” made a bold play at the depths of the Coronavirus pandemic.

  Burry’s hedge fund Scion Asset Management disclosed it bought 5.3% of ailing video game retailer GameStop GME +92.7% at between $2 and $4.2 a share, spending about $15 million in total. Burry’s play was to urge GameStop to use its cash to buy back stock, potentially retiring about half of its shares outstanding. In a sharply worded letter to GameStop’s board of directors, Burry called for the company to exhaust its $300 million buyback authorization.

  <...>

  Burry’s play helped set off one of the wackiest and most out of control trades in financial history, which has minted billions of dollars in paper profits for some investors, including many amateur speculators, and caused what may be billions in losses for some of the world’s most sophisticated hedge funds.

  <...>

  Enter Reddit thread r/wallstreetbets, where for months posters have been trying to squeeze out GameStop bears and pump up the company’s stock. As GameStop picked up momentum due to the addition of Chewy founder Ryan Cohen as an investor and surging sales of PlayStations, Redditors began to smell blood in the water. A social media-organized squeeze has taken place in January, which has fueled a 881% gain in GameStop shares over the past month.

  <...>

  As GameStop’s valuation has skyrocketed to $14 billion, making some retail traders millionaires, it’s been at the expense of some successful funds. Hedge fund Melvin Capital, one of GameStop’s largest disclosed shorts, has lost a boatload on GameStop’s squeeze. It was reportedly down 30% as of Monday, according to the Wall Street Journal, and required a $2.7 bailout from billionaires Ken Griffin and Steven A. Cohen of Citadel and Point 72 Asset Management, respectively, to stay afloat.

  <...>

  Unfortunately for Burry, securities filings reviewed by Forbes indicate he sold his GameStop before the fun really got started. As of Sept. 30, Burry owned just 1.7 million shares and it’s more than likely he kept selling as GameStop ripped into year-end.
  Paskutinis taisė themanual; 2021.01.27, 15:25.

  Komentuoti:


 • MedinisStrazdas
  replied
  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Gal vis tik N. Mačiulio siūlomas cukraus mokestis visai praverstų?
  P.S.UK iš tikrųjų iškrenta iš vakarų Europos konteksto ar čia kažkokia klaida?
  Cukraus akcizo gražinimas (nes jis jau yra buvęs) padėtu "susveikinti" maistą, nes tada maistas be pridėtinio cukraus būtų relatyviai pigesnis.

  JK iškritimas iš vakarų europos konteksto yra ne klaida, o daugiametė tendencija. Niekada jie nebuvo "tikri vakarų europiečiai".

  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  O kodėl apmokestinamas alkoholis, tabakas akcizu, nors jų saikingas vartojimas kenkia dar mažiau nei saldainių?
  Nėra tokio dalyko kaip saikingas tabako vartojimas.

  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Gal reiktų įvesti antsvorio mokestį? T.y. už perteklinius riebalus tektų mokėti mokesčius. Kažkokios avialinijos planavo berods įvesti tokį mokestį. Sveikatos apsaugos sistema gautų papildomą finansavimą tiems patiems nutukėliams gydyti, o žmonėms būtų paskata susimąstyti numesti svorį ir tuo pačiu pagerinti savo savijautą ir sveikatą. Protestuojančių kažin, ar irgi būtų, nes juk gėda viešai reklamuoti ir ginti savo storumą.
  Tom avialinijom neleido to mokesčio įvesti nes jis būtų "diskriminacinis". Buvo dar diskusijos kad papildomai apmokestinti medicinos paslaugas susijusias su nutukimo problemomis. O ginančių nutukimą pilną. Pažiūrėk į fatpride.

  Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

  O nedavalgymo mokestį taip pat siūlai? Kieno KMI mažesnis nei kažkoks, būtų skaičiuojamas ir kas serga anoreksija, bulimija? O ūgio mokestį? O proto deficito mokestį?
  permažo KMI kiekis toks mažas kad net neverta lyginti su nutukimu.

  Komentuoti:


 • Evier
  replied
  Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

  O proto deficito mokestį?
  Gera idėja, įvesčiau.

  Komentuoti:


 • dangoraižistas
  replied
  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Gal reiktų įvesti antsvorio mokestį? T.y. už perteklinius riebalus tektų mokėti mokesčius. Kažkokios avialinijos planavo berods įvesti tokį mokestį. Sveikatos apsaugos sistema gautų papildomą finansavimą tiems patiems nutukėliams gydyti, o žmonėms būtų paskata susimąstyti numesti svorį ir tuo pačiu pagerinti savo savijautą ir sveikatą. Protestuojančių kažin, ar irgi būtų, nes juk gėda viešai reklamuoti ir ginti savo storumą.
  O nedavalgymo mokestį taip pat siūlai? Kieno KMI mažesnis nei kažkoks, būtų skaičiuojamas ir kas serga anoreksija, bulimija? O ūgio mokestį? O proto deficito mokestį?

  Komentuoti:


 • Aleksio
  replied
  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
  Gal reiktų įvesti antsvorio mokestį? T.y. už perteklinius riebalus tektų mokėti mokesčius. Kažkokios avialinijos planavo berods įvesti tokį mokestį. Sveikatos apsaugos sistema gautų papildomą finansavimą tiems patiems nutukėliams gydyti
  Tik mažai daliai jų iš tikrųjų reikia gydymo, kitiems užtektų tiesiog pakeisti valgymo įpročius.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė John Rodyti pranešimą

  Namanau. Storos bobos yra UK įvaizdžio dalis. Aišku ne tik bobos ten storos. Plius saldumynai ne tai kad pigūs, bet jie praktiškai pusvelčiui dalinami ir netgi geri ir skanūs. Tai atitinkami ir skaičiai.

  O cukraus mokesčio aišku reiktų. Tik čia nepopuliaru būtų, nes visokios Maximos pradėtų inkšti, kaip čia dabar viskas blogai bus ir kaip čia dabar pirkėjams brangiau kainuos viskas. Tai tokio mokesčio, deja, nebus, nes prekybininkų interesai yra svarbiau už visuomenės sveikatą.
  Gal reiktų įvesti antsvorio mokestį? T.y. už perteklinius riebalus tektų mokėti mokesčius. Kažkokios avialinijos planavo berods įvesti tokį mokestį. Sveikatos apsaugos sistema gautų papildomą finansavimą tiems patiems nutukėliams gydyti, o žmonėms būtų paskata susimąstyti numesti svorį ir tuo pačiu pagerinti savo savijautą ir sveikatą. Protestuojančių kažin, ar irgi būtų, nes juk gėda viešai reklamuoti ir ginti savo storumą.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė Kvailas Rodyti pranešimą
  Nutuke žmonės apskritai turėtų mokėti daugiau mokėsčių, nematau logikos kodėl žmogus viena kartą per mėnesį perkantis saldainių turėtų mokėti daugiau dėl to kad kažkas negali suvaldyti savo norų.
  O kodėl apmokestinamas alkoholis, tabakas akcizu, nors jų saikingas vartojimas kenkia dar mažiau nei saldainių?

  Komentuoti:


 • Aleksio
  replied
  Parašė John Rodyti pranešimą
  Nutukimo rodikliai Europoje tai kaip ir patvirtintų
  Cepelinus, vedarus, keptas bulves ir alų pakeitus grikiais, pomidorais ir arbata, šis rodiklis tikrai pasikeis.
  ​​​

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Parašė Kvailas Rodyti pranešimą
  Nutuke žmonės apskritai turėtų mokėti daugiau mokėsčių, nematau logikos kodėl žmogus viena kartą per mėnesį perkantis saldainių turėtų mokėti daugiau dėl to kad kažkas negali suvaldyti savo norų.
  Cukrus dedamas visur, ne tik į saldainius. Paskaityk bet kurios duonos sudėtį supermarkete.

  Komentuoti:


 • Kvailas
  replied
  Nutuke žmonės apskritai turėtų mokėti daugiau mokėsčių, nematau logikos kodėl žmogus viena kartą per mėnesį perkantis saldainių turėtų mokėti daugiau dėl to kad kažkas negali suvaldyti savo norų.
  Paskutinis taisė Kvailas; 2020.12.15, 20:44.

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Gal vis tik N. Mačiulio siūlomas cukraus mokestis visai praverstų?
  P.S.UK iš tikrųjų iškrenta iš vakarų Europos konteksto ar čia kažkokia klaida?
  Namanau. Storos bobos yra UK įvaizdžio dalis. Aišku ne tik bobos ten storos. Plius saldumynai ne tai kad pigūs, bet jie praktiškai pusvelčiui dalinami ir netgi geri ir skanūs. Tai atitinkami ir skaičiai.

  O cukraus mokesčio aišku reiktų. Tik čia nepopuliaru būtų, nes visokios Maximos pradėtų inkšti, kaip čia dabar viskas blogai bus ir kaip čia dabar pirkėjams brangiau kainuos viskas. Tai tokio mokesčio, deja, nebus, nes prekybininkų interesai yra svarbiau už visuomenės sveikatą.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė John Rodyti pranešimą

  Nutukimo rodikliai Europoje tai kaip ir patvirtintų
  Gal vis tik N. Mačiulio siūlomas cukraus mokestis visai praverstų?
  P.S.UK iš tikrųjų iškrenta iš vakarų Europos konteksto ar čia kažkokia klaida?

  Komentuoti:

Working...
X