Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pasaulio ekonomikos aktualijos

Collapse
X

• Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

• senasnamas
    replied
    Užtai Maxima reklamose ir pabrėžia lietuviškas prekes, o Lidlas žada didinti lietuviškų prekių asortimentą, nes mato, kad Lietuvos pirkėjui tai svarbu. Tai savaime aišku, kad atnešė naujų vėjų, tačiau kol kas Lidl, pvz., Rokiškio sviesto Lietuvoje tikrai neparduoda daugiau nei Maxima.

Komentuoti:

• Lettered
    replied
    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
    Lidlas Europoje (už Lietuvos ribų) neturi stambių lietuviškų prekių tiekėjų . Ir klausimas, kiek Lietuvos tiekėjams Lidlas yra svarbus, kol Maxima iš jų perka daugiau.
    Jeigu nebūtų svarbus, nebūtų ten ir jų prekių, Lidlas jau dabar greičiausiai yra antras pagal stambumą tinklas Lietuvoje. Esmė tame, kad Lidlas gali rinktis, ar varškę pardavinėti iš savo stambių tiekėjų Europoje ar iš lietuviškų, Maxima su savo kuklia Lietuvos ir Latvijos rinka tokių galimybių turi gerokai mažiau nei toks banginis kaip Lidlas, todėl ir smaugia lietuviškus tiekėjus mažiau už Lidlą.
    Paskutinis taisė Lettered; 2018.01.31, 16:05.

Komentuoti:

• senasnamas
    replied
    Sankauskas praleido ir paskaitas, kur buvo dėstoma, kaip elgiasi verslas, turintis rinkoje dominuojančią padėtį. Bet užtai uoliai lankė paskaitas, kuriose buvo dėstoma apie verslo dereguliavimą.

Lidlas kaip Europos prekybos banginis, turintis savo stambius tiekėjus Europoje.
    Lidlas Europoje (už Lietuvos ribų) neturi stambių lietuviškų prekių tiekėjų . Ir klausimas, kiek Lietuvos tiekėjams Lidlas yra svarbus, kol Maxima iš jų perka daugiau.
    Paskutinis taisė senasnamas; 2018.01.31, 15:47.

Komentuoti:

• Lettered
    replied
    Pagal kainas apie spaudimą spręsti negalima - labiau apie prekybininko antkainių dydį. Lidl turi daugiau darbo su mažesniais antkainiais patirties, o Maximai tai išvis naujas ir sunkiai suvokiamas dalykas .
    Lidlas kaip Europos prekybos banginis, turintis savo stambius tiekėjus Europoje, gali smulkius lietuviškus tiekėjus žymiai labiau smaugti už Maximą, kuri tokių alternatyvių tiekėjų neturi. Plius mažesnės kainos turint mažesnę apyvartą ir rinkos dalį irgi neblogai indikuoja kam labiau pavyksta melžti tuos lietuviškus tiekėjus.

Komentuoti:

• sankauskas
    replied
    Senis besmegenis žino visų prekybinnkų antkainių dydį - labiausiai saugomą verslo paslaptį

Komentuoti:

• senasnamas
    replied
    Pagal kainas apie spaudimą spręsti negalima - labiau apie prekybininko antkainių dydį. Lidl turi daugiau darbo su mažesniais antkainiais patirties, o Maximai tai išvis naujas ir sunkiai suvokiamas dalykas .

Komentuoti:

• Lettered
    replied
    Man labiau rūpi nei kaip Lidlas galimai spaudžia užsienio tiekėjus, bet kaip Maxima spaudžia vietinius tiekėjus.
    O kaip Lidlas spaudžia vietinius lietuviškus tiekėjus neįdomu? Sprendžiant pagal kainas, spaudžia žymiai labiau už Maximą.

Komentuoti:

• senasnamas
    replied
    Man labiau rūpi nei kaip Lidlas galimai spaudžia užsienio tiekėjus, bet kaip Maxima spaudžia vietinius tiekėjus.

Komentuoti:

• Galys
    replied
    Lietuvos rinkoje tai nėra banginis ir, anot gandų, jam buvo visaip trukdoma įžengti.
    O kai deriesi su gamintoju dėl bananų pirkimo kainos tai derasi Lidl Tauragė, Lidl Kaunas, Lidl Lietuva ar kažkas didesnio?

Komentuoti:

• Galys
    replied
    Parašė R.D. Rodyti pranešimą
    Bet štai vokiečiai sau leidžia mažinti dienų skaičių. Žinoma, vokiečiai mums nieko nereiškia. Danai, suomiai, švedai. Ateitis! Beje, tai negalioja dėl alko draudimų, kaip jau kalba pasisuka apie valstybines parduotuves (Švedija, tarkime).
    Galy, nesuprantu jūsų. Ko jūs iš manęs norite? Aš pasakiau, kad nejaučiu prekybcentriams jokių sentimentų, nes žinau kaip jie kūrė verslą, tuo labiau prisimenu gerai laikus po 1990 Vilniuje ir "Vilniaus prekybos" ėjimus. Be to, turiu artimų, kurie dirbo šitų puikiu ponų versle. Sakau, stengiuosi maksimaliai sumažinti apsilankymą jų parduotuvėse. O dėl alaus, aš jo beveik negeriu, kaip ir likusio alkoholio.
    Aš nieko iš jūsų nenoriu, tiesiog po jūsų išsakytų pastabų prekybos tinklų savininkų atžvilgiu, tikrai turėtų būti sunku kaskart einant apsipirkti perlipti per save, paminant savo įsitikinimus ir toliau nešant jiems pelną.

O realiai tai kiek Lietuvos verslo buvo pradėta statyti ant pigios darbo jėgos arba kokių neaiškių reikaliukų? 94 ar 96% (palieku tuos ~5%, nes vistiek kažkaip norisi apie lietuvius galvoti geriau)

Komentuoti:

• senasnamas
    replied
    Tai už pigesnius bananus dėkokite dar didesniam banginiu Lidl, o ne kažkokiems kioskeliams.
    Lietuvos rinkoje tai nėra banginis ir, anot gandų, jam buvo visaip trukdoma įžengti.

Komentuoti:

• R.D.
    replied
    Bet štai vokiečiai sau leidžia mažinti dienų skaičių. Žinoma, vokiečiai mums nieko nereiškia. Danai, suomiai, švedai. Ateitis! Beje, tai negalioja dėl alko draudimų, kaip jau kalba pasisuka apie valstybines parduotuves (Švedija, tarkime).
    Galy, nesuprantu jūsų. Ko jūs iš manęs norite? Aš pasakiau, kad nejaučiu prekybcentriams jokių sentimentų, nes žinau kaip jie kūrė verslą, tuo labiau prisimenu gerai laikus po 1990 Vilniuje ir "Vilniaus prekybos" ėjimus. Be to, turiu artimų, kurie dirbo šitų puikiu ponų versle. Sakau, stengiuosi maksimaliai sumažinti apsilankymą jų parduotuvėse. O dėl alaus, aš jo beveik negeriu, kaip ir likusio alkoholio.

Komentuoti:

• Galys
    replied
    Galy, tai gal man vykti į Lenkiją apsipirkinėti? Jeigu rinką užėmė didieji ir aš neturiu pasirinkimo. Tai sakau, kad stengiuosi kaime užsiauginti produkcijos, perku iš ūkininkų turguje, taip pat boikotavome Maximą kokius 2 metus ir nieko nepirkome. Išvengti jų neįmanoma. Viską ką galiu padaryti, tai tik maksimaliai sumažinti galimybę pirkimo didžiosiuose PC. Džiaugiuosi, kad LIDL atsirado, kurie primeta jiems konkurenciją. Taip pat, pvz., Aibe labai neblogą dizaną savo mažų PC įvaldė, tikrai malonu lankytis.
    Na tai juk jūs pats save įsivarėte į tokį moralinį akligatvį, čia kaip gyvenimas "TV pagalboje" su smurtaujančia žmona: apsimyžusi kalė daužosi su keptuve, bet kai reikia "ant alaus", tai kur daugiau krepsies.

Komentuoti:

• sankauskas
    replied
    Na, o šiaip tai buvo įkėlęs duomenis su informacija, kurių šalių vargšai darbininkai yra labiausiai pridusinti apsimyžusių viarslinykų - švedai, danai ir suomiai.

Komentuoti:

• R.D.
    replied
    Galy, tai gal man vykti į Lenkiją apsipirkinėti? Jeigu rinką užėmė didieji ir aš neturiu pasirinkimo. Tai sakau, kad stengiuosi kaime užsiauginti produkcijos, perku iš ūkininkų turguje, taip pat boikotavome Maximą kokius 2 metus ir nieko nepirkome. Išvengti jų neįmanoma. Viską ką galiu padaryti, tai tik maksimaliai sumažinti galimybę pirkimo didžiosiuose PC. Džiaugiuosi, kad LIDL atsirado, kurie primeta jiems konkurenciją. Taip pat, pvz., Aibe labai neblogą dizaną savo mažų PC įvaldė, tikrai malonu lankytis.
    Ir šiaip nesuprantu jūsų pozicijos. Tartum turėčiau dėkoti ir lankstytis maximiniams už tai, kad jie sugebėjo užimti rinką ir ant kiekvieno kampo prikakoti po parduotuvę. Nebūtų jų, būtų kažkas kitas. Tai tiek.

Komentuoti:

• Galys
    replied
    Nebūtų Maximos, būtų kokia nors Proxima, Ultima ir Omega . Jei išvis nebūtų kioskelių, turgelių ir kitų prekybos centrų, tai bananų kainos apsipirkimo mekoje prasidėtų nuo 2 eur. Bet kažin ar tą turgelių bei kitų prekybos centrų teigiamą poveikį supranta tie, kuriems kuo didesnis prekybos centras, tuo didesnę ekstazę sukelia.
    Tai už pigesnius bananus dėkokite dar didesniam banginiu Lidl, o ne kažkokiems kioskeliams.

Komentuoti:

• Galys
    replied

Aš gi sakau, kad užsiauginu savo produkcijos (mėsos, daržovių). Man yra nusispjauti ant tų verslininkų. Žinau kaip jie verslus daro. Kadangi turiu pvz. artimoje aplinkoje kaip elgiamasi su darbuotojais, todėl jokių sentimentų apsimyžusiems prekybcentrių vergvaldžiams neturiu. Jie sukūrė verslą eksplotuodami pigią darbo jėgą, tuos, kurie negali apsiginti nuo jų. Kaip ir vakar, taip ir šiandien inspekcijos sėdi jų kišenėse. O blogiausia yra tai, kad XXI a. jie dažnai elgiasi taip lyg butų ~1993 metais, su tokiu mentalu ir bendravimo kultūra. Aš džiaugiuosi kaip jiems blogiau, džiaugiuosi dėl alko ribojimų. Savo verslo jie nesukūrė plynoje vietoje. O aš turiu žinias ir gebėjimus savo kaime nepriklausomai nuo prekybcentrių užsiauginti produkciją, ir tuo džiaugiuosi. Tai yra mano pilietiška nuostata. Nepatinka? Jūsų problemos. Čia forume klėsti minties laisvė, liberalizmas ir kitoks -izmas. Tai ir neskaitykite.
    Jūs taip pat sakote, kad perkate prekes pas tuos, kurie anot jūsų:
    sukūrė verslą eksplotuodami pigią darbo jėgą, tuos, kurie negali apsiginti nuo jų. Kaip ir vakar, taip ir šiandien inspekcijos sėdi jų kišenėse. O blogiausia yra tai, kad XXI a. jie dažnai elgiasi taip lyg butų ~1993 metais, su tokiu mentalu ir bendravimo kultūra. Aš džiaugiuosi kaip jiems blogiau, džiaugiuosi dėl alko ribojimų.
    . Tai jūs ir buvote tas, kuris ir sunešėte ir toliau nešate jiems pelną. Užtai ir stebiuosi, kad perkate tuose dideliuose prekybcentriuose. Štai ir viskas.

Komentuoti:

• senasnamas
    replied
    Tai padėkokite verslininkams, kad pastatė, tą maxima Mindaugo g. ir t.t. nes, nelabai turėtumėte pasirinkimo.
    Nebūtų Maximos, būtų kokia nors Proxima, Ultima ir Omega . Jei išvis nebūtų kioskelių, turgelių ir kitų prekybos centrų, tai bananų kainos apsipirkimo mekoje prasidėtų nuo 2 eur. Bet kažin ar tą turgelių bei kitų prekybos centrų teigiamą poveikį supranta tie, kuriems kuo didesnis prekybos centras, tuo didesnę ekstazę sukelia.

Komentuoti:

• R.D.
    replied
    Parašė Galys Rodyti pranešimą

Tai būtų kitas apsimyžęs verslininkas, kuriam vistiek būtųmėte dėkingas, kad suteikia jums pasirikimą. Šiaip visada galite ir pats atidaryti parduotuvę ir būti neapsimyžęs verslininkas, kuris mokės kasininkėms po 1500.
    Aš gi sakau, kad užsiauginu savo produkcijos (mėsos, daržovių). Man yra nusispjauti ant tų verslininkų. Žinau kaip jie verslus daro. Kadangi turiu pvz. artimoje aplinkoje kaip elgiamasi su darbuotojais, todėl jokių sentimentų apsimyžusiems prekybcentrių vergvaldžiams neturiu. Jie sukūrė verslą eksplotuodami pigią darbo jėgą, tuos, kurie negali apsiginti nuo jų. Kaip ir vakar, taip ir šiandien inspekcijos sėdi jų kišenėse. O blogiausia yra tai, kad XXI a. jie dažnai elgiasi taip lyg butų ~1993 metais, su tokiu mentalu ir bendravimo kultūra. Aš džiaugiuosi kaip jiems blogiau, džiaugiuosi dėl alko ribojimų. Savo verslo jie nesukūrė plynoje vietoje. O aš turiu žinias ir gebėjimus savo kaime nepriklausomai nuo prekybcentrių užsiauginti produkciją, ir tuo džiaugiuosi. Tai yra mano pilietiška nuostata. Nepatinka? Jūsų problemos. Čia forume klėsti minties laisvė, liberalizmas ir kitoks -izmas. Tai ir neskaitykite.

Komentuoti:

• Galys
    replied

Iki Mindaugo g. "maximos" ten buvo prekybcentris, baldų ir t.t., tipo univermagas. Jie tik rekonstravo pastatą, o praeitais metais dar kartą rekonstravo. Nebūtų Maximos, būtų kažkas kitas. Neturiu niekam dėl nieko dėkoti.
    Tai būtų kitas apsimyžęs verslininkas, kuriam vistiek būtumėte dėkingas, kad suteikia jums pasirikimą. Šiaip visada galite ir pats atidaryti parduotuvę ir būti neapsimyžęs verslininkas, kuris mokės kasininkėms po 1500.
    Paskutinis taisė Galys; 2018.01.31, 13:14.

Komentuoti:

Working...
X