Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Sveikata, medicina, mityba

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • senasnamas
  pradėjo temą Sveikata, medicina, mityba

  Sveikata, medicina, mityba

  Tema pribrendusi, nes sveikatos reikalai ne pirmą kartą išlenda kalbant vienu ar kitu klausimu. Turbūt niekas nesiginčys, kad sveikata svarbiau nei infliacija, ar padėtis Artimuosiuose Rytuose . Jei kam atrodo, kad tai nėra aktualu, galiu pasakyti, kad gera sveikata yra laikinas dalykas . Lietuvoje sveikatos reikalai prasti - moksleivių sergamumo, nuolat vaistus vartojančių gyventojų skaičiai yra dideli ir vis blogėja. Visokios žaliavalgystės, sveiko maisto judėjimai kyla ne iš neturėjimo ką veikti – žmonės pamažu supranta, kad vaistinėje sveikatos nenusipirksi, o ją palaikyti yra daug pigiau nei pataisyti.
  Viso to palydovas - nusivylimas medikais. Tai nėra didelė naujiena nei Lietuvoje, nei kitose šalyse. Pilna straipsnių spaudoje apie aplaidumą, atsainų požiūrį į pacientą ir automatinį receptų išrašinėjimą. Tai žinoma, nereiškia, kad visi medikai blogi ir to netvirtinu. Tačiau kiek susidūriau su gydytojais Lietuvoje, tai viskas gerai, kol didžiausia liga peršalimas. Aišku, vėliau supratau, kad ar gydai, ar negydai, peršalimo trukmė tokia pati . Jei yra koks nors ūmus dalykas - lūžis, trauma ar konkreti liga, jie irgi dažniausiai žino ką daryti. Tačiau kai reikalas pakrypsta link lėtinių negalavimų ir ligų, medikų geriau vengti – bent jau man nepasitaikė toks, kuris būtų realiai padėjęs. Viską primityviai bandoma išspręsti tabletėmis, numalšinti simptomus, bet tai tik problemų nukėlimas į ateitį. Reguliariai ir ilgą laiką vartojant vaistus prie pirminio negalavimo dar atsiras papildomų. Akis atvėrė, požiūrį į sveikatos reikalus pakeitė ir realiai padėjo pora interneto svetainių:
  http://www.homosanitus.lt/
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/
  Oficialiems medikams jos gal ir kelia siaubą – juk baisu sužinoti, kad ne viskas yra taip, kaip daug metų mokytąsi. Žinoma, tai nereiškia, kad jose yra absoliuti tiesa, tačiau vien jų buvimas ir populiarumas rodo, kad su oficialiąja medicina ne viskas gerai. Kodėl kaip grybai po lietaus dygsta visokie natūralios medicinos centrai, populiarėja alternatyvūs gydymo būdai ir kt? Jei viskas būtų gerai, to tiesiog nereikėtų ir nebūtų paklausos. Medikai, žinoma, viskam tam apibūdinti turi gerą žodį - šarlatanizmas, o patys toliau maudosi savo neginčijamose „tiesose“. Diskutuoti su jais sunku, nes moka daug įmantrių terminų ir pašnekovą bet kada gali apkaltinti neišmanymu. Viskas būtų kaip ir tvarkoj, nebūtų net reikalo dėl kažko ginčytis, jeigu tas jų išmanymas ir žinios atsispindėtų praktikoje.
  Šiuo metu pasitikiu tik chirurgais ir odontologais . Yra ir toks požiūris, kad jei vidaus ligų (šeimos) gydytojai būtų gydytojai iš didžiosios raidės, kuriems realiai rūpi paciento sveikata, tai kitų specialistų nelabai ir reikėtų arba prireiktų tik vyresniame amžiuje. Tiesiog profilaktika užbėgtų daugeliui ligų už akių. Bet tada rimtų nuostolių patirtų farmacijos sektorius . Atkreipkit dėmesį, kiek radijuje ir televizijoje vaistų reklamos, kiek pridygo naujų vaistinių – formuojama nuomonė, kad bet kurį negalavimą reikia spręsti vaistais. Tai žmonės ir eina į savitarnos vaistines bei krauna į krepšius vaistus nuo virškinimo, nuo širdies, nuo nemigos, nuo peršalimo. Tačiau sveikata tai negerėja ir vaistų poreikis nemažėja: išgėrus vieną kartą, prireikia ir kito karto, didesnės dozės ir t. t. Nekalbu apie ūmias ir rimtas būkles, kai vaistai gali išgelbėti gyvybę ir parodyti, kad 21 a. medicina iš tikrųjų labiau pažengusi nei 19 a.
  Ką pats domėdamasis supratau, tai esminis dalykas yra mityba. Valgom tai juk kas dieną ir ne po vieną kartą . Visokios ligos ima kibti, kai organizme ko nors trūksta arba yra per daug. Kitaip sakant, turi būti darna ir pusiausvyra. Pirmiausia tuo ir reikia rūpintis, o ne pulti gerti vaistus. Ne veltui sakoma, kad maždaug 50 proc. sveikatos lemia mityba ir gyvenimo būdas, o genai, gyvenamoji aplinka ar darbo pobūdis vaidina mažesnį vaidmenį. Be to, viską, išskyrus genus, galima pakeisti. Didžioji dalis šiandien aktualių ligų yra ne įgimtos, bet „užsiauginamos“ dėl savo aplaidumo ir nesupratimo.
  Norėčiau, kad šita tema būtų dalijimosi konkrečia informacija ir patirtimi vieta, o ne vien kovos medikai vs pacientai laukas, kuriame tik siekiama įrodyti savo tiesas. Tiesos laikinas dalykas, laikui bėgant jos kinta .
  Paskutinis taisė senasnamas; 2012.01.02, 23:25.

 • Lettered
  replied
  Priešingai nei daugelyje pasaulio šalių, JAV gyvenimo trukmė mažėja 5 metus iš eilės nepaisant to, kad išlaidos sveikatos apsaugai pačios didžiausios pasaulyje, taikomos pažangiausios gydymo technologijos ir t.t. Sakyčiau gana šokiruojantis faktas. Rašoma apie to priežastis.

  US life expectancy is still on the decline. Here's why

  Fatal drug overdoses for people in midlife, for example, increased 386.5% between 1999 and 2017, the study found.
  For obesity, midlife mortality rates increased 114%. Deaths due to hypertension for this age group increased by 78.9%. Mortality rates linked to alcohol-related problems, such as chronic liver disease and cirrhosis, increased 40.6% overall during that same time period.
  For people between the ages of 25 and 34, the rate of alcohol-related disease deaths increased by 157.6% from 1999 to 2017. Suicide rates increased by 38.3% for people ages 25 to 64, and by 55.9% for people ages 55 to 64.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Gyvsidabris yra dažnas ingredientas sparčiai augančioje odą šviesinančių kremų ir muilų rinkoje. Manoma, kad šios rinkos vertė per metus pasieks apie 20 milijardų dolerių. Dalis produktų yra teisėti ir saugūs, tačiau egzistuoja daug padirbinių – bei pigių muilų ir kremų, kuriuose greičiausiai galima rasti gyvsidabrio.
  Žmonės tepasi ant savęs kalnus neaiškios sudėties įvairios kosmetikos, o kai suserga odos vėžiu, kaltina saulę, kurios ir taip vengia.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/bloombe....d?id=82909963

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Gydytojas Morozovas apie vaistus, kuriuos daugelis lietuvių nori turėti „po ranka“: yra 6 taisyklės, kurias privalote žinoti https://www.delfi.lt/sveikata/zinoti....d?id=82907195
  „Sergu jau savaitę, kentėjau iki paskutinio, užsirašiau pas jus, bet vakar jau neiškenčiau – išgėriau...“. Atrodytų, kaip priklausomybę turinčio žmogaus konsultacijos pradžia. O gal tai ir yra priklausomybė, nes, iškentėję iki paskutinio momento, kad ir prieš pat ateinant pas gydytoją, kai jau visai nebeįmanoma kentėti, Lietuvoje pacientai geria... antibiotikus.
  Paskutinis taisė Arunasx; 2019.11.29, 10:20.

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  „Amazon“ ir „eBay“ kaltinamos pardavinėjusios kosmetiką su gyvsidabriu https://www.delfi.lt/verslas/bloombe....d?id=82909963
  Aktyvistų grupės, įskaitant „Sierra Club“, iš „Amazon“ ir „eBay“ prekyviečių dvylikoje šalių (įskaitant ir JAV) įsigijo 158 odą šviesinančius kosmetikos produktus – ir nustatė, kad 60 proc. jų buvo užteršti gyvsidabriu. „Svarbiausia tai, kad nė vieno iš šių gaminių sudėties etiketėje gyvsidabris nebuvo nurodytas, todėl žmonės negalėjo žinoti, kad perka produktą, kuris gali būti mirtinai nuodingas“, – pabrėžė Sonya Lunder, atstovaujanti „Sierra Club“, kuris produktų sudėtį išnagrinėjo bendradarbiaudamas su „Zero Mercury Working Group“ ir „The Beautywell Project“.
  „Iš tiesų tai yra žymiai didesnės problemos ledkalnio viršūnė, – teigia Janet Nudelman, „Breast Cancer Prevention Partners“ inicijuotos kampanijos už saugią kosmetiką (Campaign for Safe Cosmetics) direktorė. – Tikroji problema ta, kad didžiosios kompanijos, tokios kaip „Amazon“, neturi įdiegusios adekvačių procesų, kad įsitikintų, jog jų parduodami kosmetikos gaminiai yra saugūs, todėl svetainę tenka tikrinti priežiūros grupėms.“
  Gegužės mėnesį „Amazon“ sutiko sugriežtinti kokybės kontrolės standartus po to, kai Vašingtono generalinės prokuratūros atliktas tyrimas nustatė, kad „Amazon“ pardavė daugiau kaip 15 000 gaminių (įskaitant vaikiškus papuošalus ir mokyklinius reikmenis), kuriuose buvo aptiktas neteisėtai aukštas sunkiųjų metalų – švino ir kadmio – kiekis.

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Kur Kaune galima nupirkti pagamintų vaistų pagal receptą?
  Su paprastais vaistas aišku, matai kainas visur, o kaip su gaminamais pagal receptą? Ar nebus pvz kokoj LSMU vaistinėje jie dvigubai pigiau nei gaminti kokoj eurovaistinėje?

  Komentuoti:


 • liutass
  replied
  Alytus

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Svarbiausia, kad daug žmonių tiki, jog gerdami vaistus nuo peršalimo (kuo įvairesnius ir kuo daugiau) gydosi. Realiai tai temperatūros numušinėjimas tik pratęsia sirgimą.
  Šiaip gydytojai skleidžia mintį, kad peršalimas kelis kartus per metus yra normalu. Nėra normalu, tai reiškia, kad imunitetas yra silpnas.
  Jie supranta, kad tik simptomus mažina, tiesiog dauguma žmonių neturi laiko sirgti.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Svarbiausia, kad daug žmonių tiki, jog gerdami vaistus nuo peršalimo (kuo įvairesnius ir kuo daugiau) gydosi. Realiai tai temperatūros numušinėjimas tik pratęsia sirgimą.
  Šiaip gydytojai skleidžia mintį, kad peršalimas kelis kartus per metus yra normalu. Nėra normalu, tai reiškia, kad imunitetas yra silpnas.

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą

  Šiaip jau ,,supermamytės'' dažniausiai ir būna naturalistės, o žmonės iš''laiudės'' tai vadina blogiu, nes gi vaistai ir ''mokslas'' labai gerai
  Supermamytės dažnai išdegina nosies gleivinę su brangiu jūros drusko purškalu.

  Komentuoti:


 • Kaštonas
  replied
  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
  Geras ir su humoru:
  Gydytojas Morozovas sugriovė įsivaizdavimą apie peršalimą: nustebsite, kiek pinigų paleidote vėjais
  https://www.delfi.lt/sveikata/zinoti....d?id=82553451
  p.s. esmė apie visus peršalimus ir virusus - nepirkti ką reklamuoja tinklai ar supermamytės, bet gulėti namie geriant arbatas.
  Šiaip jau ,,supermamytės'' dažniausiai ir būna naturalistės, o žmonės iš''laiudės'' tai vadina blogiu, nes gi vaistai ir ''mokslas'' labai gerai

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Geras ir su humoru:
  Gydytojas Morozovas sugriovė įsivaizdavimą apie peršalimą: nustebsite, kiek pinigų paleidote vėjais
  https://www.delfi.lt/sveikata/zinoti....d?id=82553451
  p.s. esmė apie visus peršalimus ir virusus - nepirkti ką reklamuoja tinklai ar supermamytės, bet gulėti namie geriant arbatas.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Naujas tyrimas sukėlė didelį šurmulį: raudona mėsa nekenkia sveikatai?

  Svarbiausias veganų argumentas
  Yra ir kitų priežasčių, kodėl derėtų valgyti mažiau mėsos, pavyzdžiui, klimato kaita ir šiltnamio efektą sukeliančios dujos, išmetamos į atmosferą auginant gyvulius.
  Kad perdirbtos mėsos gaminiai nėra sveika, aišku ir be tyrimų, o kad normali mėsa yra maistingas ir naudingas produktas, rodo jos maistinė sudėtis.
  http://www.technologijos.lt/n/moksla...TEynG-N-jCPATU

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Tie visi sveikos gyvensenos mokytojai turi kažkokio sektantizmo - turi savo įsitikinimą, kuris pagrįstas bet kuo, tik ne tyrimais ir faktais, ir jį dėsto vadindami kitus veršeliais arba narkomanais. Kuo skambesnė retorika, tuo mažiau žinių.

  Another study found that people with the highest levels of milk fat biomarkers, suggesting they consumed the most dairy fat, were actually at lower risk of heart attack; for women, the risk was reduced by 26 percent, while for men risk was 9 percent lower.

  Another study showed that people who ate the most full-fat dairy had a 69% lower risk of cardiovascular death than those who ate the least.

  Finally, this literature review of 10 studies found that milk drinking is associated with a small but significant reduction in heart disease and stroke risk.
  T. Colin Campbell is (in)famous for his research linking casein, a protein in dairy products, with cancer. He then made the huge and unsupportable leap to concluding that all animal proteins cause cancer and should be avoided. Most of you know the rest of that story.

  However, what Campbell neglected to notice, or mention, is that whey, another protein found in dairy, has anti-cancer effects that completely cancel out the cancer-promoting effects of casein. Oops! This is why it’s so important to study whole foods, not just nutrients.
  https://chriskresser.com/dairy-food-...nt-of-disease/

  Tą Campbellą, kuris yra sukritikuotas skersai ir išilgai, visokie veganiniai "sveikuoliai" tiesiog dievina.
  Paskutinis taisė senasnamas; 2019.10.07, 21:44.

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Pieną vartojančius žmones medikė palygino su veršiukais: ar bent nutuokiate, kam skirtas pienas?
  https://www.delfi.lt/maistas/sefo-vi....d?id=82455547'
  gydytoja akušerė ginekologė, sertifikuota sveikos gyvensenos medicinos gydytoja dr. Ingrida Kravčenkienė.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Nuo trupučio švino dar niekas nenumirė.
  Prasideda "mokslinės išminties" demonstravimas .
  Švinas yra toksinas bet kokiais kiekiais. Be to, negali žinoti, ar truputį suvalgai, ar ne truputį.

  As a potent neurotoxin, lead increases the risk of heart and brain disease in adults and interferes with children's brain development. About 90 percent of children with elevated blood lead levels live in lower-income countries, and resulting cognitive damages are associated with nearly one trillion dollars in lost productivity annually.

  "Unlike other metals, there is no safe consumption limit for lead, it's a neurotoxin in its totality," said the papers' senior author Stephen Luby, professor of medicine and the director of research for Stanford's Center for Innovation in Global Health. "We cannot console ourselves proposing that if the contamination were down to such and such level, it would have been safe."
  https://www.sciencedaily.com/release...0924101446.htm

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Bet kam valgyti tai ko neturėtų būti?

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Nuo trupučio švino dar niekas nenumirė.

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Parašė dondc Rodyti pranešimą
  Namuose jau išmečiau pakelio likučius gamintus Indijoje. Geografiškai ribojasi su Bangladešu, tai tikėtina tie patys potvyniai buvo pasiekę ir kaimynines šalis. Kinų ir taip standartai maži, tad mėginsiu afrikietiškos ciberžolės ieškoti. Manau, seksis nelengvai rasti.
  Arba imt su ekologiniu sertifikatu. Įdomu ką sunkiau padirbt - sertifikatus ar kilmės šalį.

  Komentuoti:


 • dondc
  replied
  Namuose jau išmečiau pakelio likučius gamintus Indijoje. Geografiškai ribojasi su Bangladešu, tai tikėtina tie patys potvyniai buvo pasiekę ir kaimynines šalis. Kinų ir taip standartai maži, tad mėginsiu afrikietiškos ciberžolės ieškoti. Manau, seksis nelengvai rasti.

  Visgi, tarkim situacija su konservuotais ananasais – rasdavau tik vietnamietiškos / tailandietiškos kilmės (na arba fasuotus Austrijoje) su citrinų rūgštim, nes vietoj sulčių pilamas vanduo. Prieš kelis mėnesius atradau ir afrikietiškus iš Kenijos – jau su pačių ananasų sultimis, be jokių kenksmingų ir pramoninių rūgščių. Žinoma, kaina skiriasi.

  Komentuoti:

Working...
X