Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Sveikata, medicina, mityba

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • senasnamas
  pradėjo temą Sveikata, medicina, mityba

  Sveikata, medicina, mityba

  Tema pribrendusi, nes sveikatos reikalai ne pirmą kartą išlenda kalbant vienu ar kitu klausimu. Turbūt niekas nesiginčys, kad sveikata svarbiau nei infliacija, ar padėtis Artimuosiuose Rytuose . Jei kam atrodo, kad tai nėra aktualu, galiu pasakyti, kad gera sveikata yra laikinas dalykas . Lietuvoje sveikatos reikalai prasti - moksleivių sergamumo, nuolat vaistus vartojančių gyventojų skaičiai yra dideli ir vis blogėja. Visokios žaliavalgystės, sveiko maisto judėjimai kyla ne iš neturėjimo ką veikti – žmonės pamažu supranta, kad vaistinėje sveikatos nenusipirksi, o ją palaikyti yra daug pigiau nei pataisyti.
  Viso to palydovas - nusivylimas medikais. Tai nėra didelė naujiena nei Lietuvoje, nei kitose šalyse. Pilna straipsnių spaudoje apie aplaidumą, atsainų požiūrį į pacientą ir automatinį receptų išrašinėjimą. Tai žinoma, nereiškia, kad visi medikai blogi ir to netvirtinu. Tačiau kiek susidūriau su gydytojais Lietuvoje, tai viskas gerai, kol didžiausia liga peršalimas. Aišku, vėliau supratau, kad ar gydai, ar negydai, peršalimo trukmė tokia pati . Jei yra koks nors ūmus dalykas - lūžis, trauma ar konkreti liga, jie irgi dažniausiai žino ką daryti. Tačiau kai reikalas pakrypsta link lėtinių negalavimų ir ligų, medikų geriau vengti – bent jau man nepasitaikė toks, kuris būtų realiai padėjęs. Viską primityviai bandoma išspręsti tabletėmis, numalšinti simptomus, bet tai tik problemų nukėlimas į ateitį. Reguliariai ir ilgą laiką vartojant vaistus prie pirminio negalavimo dar atsiras papildomų. Akis atvėrė, požiūrį į sveikatos reikalus pakeitė ir realiai padėjo pora interneto svetainių:
  http://www.homosanitus.lt/
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/
  Oficialiems medikams jos gal ir kelia siaubą – juk baisu sužinoti, kad ne viskas yra taip, kaip daug metų mokytąsi. Žinoma, tai nereiškia, kad jose yra absoliuti tiesa, tačiau vien jų buvimas ir populiarumas rodo, kad su oficialiąja medicina ne viskas gerai. Kodėl kaip grybai po lietaus dygsta visokie natūralios medicinos centrai, populiarėja alternatyvūs gydymo būdai ir kt? Jei viskas būtų gerai, to tiesiog nereikėtų ir nebūtų paklausos. Medikai, žinoma, viskam tam apibūdinti turi gerą žodį - šarlatanizmas, o patys toliau maudosi savo neginčijamose „tiesose“. Diskutuoti su jais sunku, nes moka daug įmantrių terminų ir pašnekovą bet kada gali apkaltinti neišmanymu. Viskas būtų kaip ir tvarkoj, nebūtų net reikalo dėl kažko ginčytis, jeigu tas jų išmanymas ir žinios atsispindėtų praktikoje.
  Šiuo metu pasitikiu tik chirurgais ir odontologais . Yra ir toks požiūris, kad jei vidaus ligų (šeimos) gydytojai būtų gydytojai iš didžiosios raidės, kuriems realiai rūpi paciento sveikata, tai kitų specialistų nelabai ir reikėtų arba prireiktų tik vyresniame amžiuje. Tiesiog profilaktika užbėgtų daugeliui ligų už akių. Bet tada rimtų nuostolių patirtų farmacijos sektorius . Atkreipkit dėmesį, kiek radijuje ir televizijoje vaistų reklamos, kiek pridygo naujų vaistinių – formuojama nuomonė, kad bet kurį negalavimą reikia spręsti vaistais. Tai žmonės ir eina į savitarnos vaistines bei krauna į krepšius vaistus nuo virškinimo, nuo širdies, nuo nemigos, nuo peršalimo. Tačiau sveikata tai negerėja ir vaistų poreikis nemažėja: išgėrus vieną kartą, prireikia ir kito karto, didesnės dozės ir t. t. Nekalbu apie ūmias ir rimtas būkles, kai vaistai gali išgelbėti gyvybę ir parodyti, kad 21 a. medicina iš tikrųjų labiau pažengusi nei 19 a.
  Ką pats domėdamasis supratau, tai esminis dalykas yra mityba. Valgom tai juk kas dieną ir ne po vieną kartą . Visokios ligos ima kibti, kai organizme ko nors trūksta arba yra per daug. Kitaip sakant, turi būti darna ir pusiausvyra. Pirmiausia tuo ir reikia rūpintis, o ne pulti gerti vaistus. Ne veltui sakoma, kad maždaug 50 proc. sveikatos lemia mityba ir gyvenimo būdas, o genai, gyvenamoji aplinka ar darbo pobūdis vaidina mažesnį vaidmenį. Be to, viską, išskyrus genus, galima pakeisti. Didžioji dalis šiandien aktualių ligų yra ne įgimtos, bet „užsiauginamos“ dėl savo aplaidumo ir nesupratimo.
  Norėčiau, kad šita tema būtų dalijimosi konkrečia informacija ir patirtimi vieta, o ne vien kovos medikai vs pacientai laukas, kuriame tik siekiama įrodyti savo tiesas. Tiesos laikinas dalykas, laikui bėgant jos kinta .
  Paskutinis taisė senasnamas; 2012.01.02, 22:25.

 • liux
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
  Man iškilo toks klausimas. Kaip jūsų organizmas reaguoja į energetinius gėrimus?
  gėriau iš viso tik vieną kartą. Jokios reakcijos. Kolega vietoj vandens jį geria. Iš reakcijų taip ir atrodo, kaip vandenį gertų. Gal įprato, gal placebas. Sakyčiau, nėra ko pinigų mėtyti.

  Komentuoti:


 • liux
  replied
  Parašė liutass Rodyti pranešimą
  Tai ir sakau, alus geriau. Po buteliuka su 1 valandos pertrauka pats tas. Nuotaika puiki, jokio nuorvargio ir blaivas.


  Komentuoti:


 • liutass
  replied
  Tai ir sakau, alus geriau. Po buteliuka su 1 valandos pertrauka pats tas. Nuotaika puiki, jokio nuorvargio ir blaivas.

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Parašė daktaras Rodyti pranešimą
  Baisus dalykas tie energeriniai, čia be bajerio
  Net gi derinant su amfetaminu?

  Komentuoti:


 • daktaras
  replied
  Baisus dalykas tie energeriniai, čia be bajerio

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Tai džiaukis, kad organizmas atmeta produktą, kuris jam nereikalingas . Jei negeri kavos, tai organizmas nepripratęs prie didesnės kofeino dozės, todėl jautriai reaguoja. Čia panašiai kaip nerūkančiam surūkyti iškart kelias cigaretes. Energiniai gėrimai pateisinami, nebent kai reikia atlaikyti kokią naktinę pamainą, vairuoti ir pan. O jaunimas jais piktnaudžiauja iš kvailumo ir dar turbūt maišo su viskuo kitu, ką vartoja .

  1. Nuolat vartojant energinius gėrimus, gali išsivystyti priklausomybė.
  2. Energinių gėrimų sudedamosios medžiagos didina arterinį kraujospūdį, neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.
  3. Perdozavus energinių gėrimų gali sutrikti širdies ritmas, atsirasti susijaudinimas, depresija.
  4. Energiniai gėrimai sekina nervų sistemą, padidina ir taip didesnį vaikų bei paauglių aktyvumą, gali sukelti agresiją ar net smurto protrūkius.
  5. Naudojant energinius gėrimus eikvojami organizmo ištekliai ir tai vėliau gali sukelti nemigą bei nuovargį.
  6. Kofeinas, esantis energinio gėrimo sudėtyje, išsiskiria šlapimo varomuoju poveikiu, todėl šis gėrimas visiškai netinkamas sportuojant, nes dar daugiau netenkama skysčių ir mikroelementų ir gali sutrikti širdies veikla.
  7. Didelės B grupės vitaminų dozės, esančios energiniuose gėrimuose, gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, alergiją, rankų ir kojų drebulį.
  8. Vitaminai, esantys energinio gėrimo sudėtyje, niekada nepakeis tradicinių vitaminų komplekso.
  9. Energinių gėrimų sudedamosios dalys gali sutrikdyti virškinamojo trakto veiklą, alergizuoti.
  10. Energinio gėrimo ir alkoholio derinys labai pavojingas, nes galimas stiprus apsinuodijimas. Svaigiojo gėrimo ir energinio gėrimo kokteilis paslepia alkoholio sukeltą nuovargį, trukdo žmogui suprasti, kiek alkoholio išgerta, ir gali atrodyti, kad net išgėręs gana daug alkoholio, esi blaivus.
  https://sportas.ktu.edu/news/kas-sle...mo-skardineje/

  Komentuoti:


 • liutass
  replied
  Alus geriau

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Man iškilo toks klausimas. Kaip jūsų organizmas reaguoja į energetinius gėrimus? Nes aš tai jų praktiškai negaliu gerti. Kraujospūdis nepakyla, bet labai bjauri savijauta - nemalonus sudirginimo jausmas, svaigulys ir kažkoks sunkumo/įtempimo jausmas galvoje. Dėl to paties nemėgstu gerti stiprios kavos.

  Gal aš visai kaip balta varna, nes daug kas iš aplinkinių žmonių glušina dideliais kiekiais tuos energetinius ir dar džiaugiasi, kad baisiai skanu ir labai energizuoja.

  Komentuoti:


 • Galys
  replied
  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Uždrausti glifosatą nusprendė ir Vokietija

  Vokietija visai neremia savo verslo
  Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/agroversla...#ixzz5ypm31lU1
  Bayer'is greičiausiai turi brangesnį analogą ir tiek. Na arba maistas brangs ir nemažai.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Uždrausti glifosatą nusprendė ir Vokietija

  Nors Europos Sąjungos (ES) lygiu leidimas naudoti glifosatą patvirtintas iki 2022 m., liepą pirmąją valstybe ES, nacionaliniu lygmeniu visiškai uždraudusia glifosatą, tapo Austrija. Kaip rašo „Agro pages“, prie šios šalies jungiasi ir Vokietija.
  Vokietija visai neremia savo verslo
  Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/agroversla...#ixzz5ypm31lU1

  Komentuoti:


 • Tomas
  replied
  Nu tai lašinys baltas

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied

  Komentuoti:


 • Tomas
  replied
  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Lašiniai juk irgi yra raudona mėsa. Tai sukelia .
  Kur tu matei raudonus lašinius?

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Būtų geriausia jei sulygintų akcizus kietai ir skystai duonai. Pageidautina į mažesnę pusę.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Tingiu googlint, bet esu tikras kad pasak IARC duona irgi sukelia vėžį.
  Savaime suprantama, nes plutoje yra akrilamidų
  https://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/akrilamidas

  Tai tik rodo, kaip bukai viskas daroma atseit dėl sveikatos tikslų. Su perdirbtais / skrudintais / krūvą priedų ir cukraus turinčiais gaminiais kažkodėl nekovojama. Kovojama su raudona mėsa, kuri pati savaime yra maistingas ir vertingas produktas. O jos kokybė ir nauda/žala priklauso nuo gyvulio auginimo/šėrimo sąlygų bei pačios mėsos paruošimo (kepta neaiškiuose riebaluose, virta, rūkyta ir pan.). Pvz., valgo žmonės dešreles, kurių sudėtyje tos mėsos nelabai ir yra, ir išgirsta, kad tai nesveikas maistas, nes juk pagamintos iš raudonos mėsos! Tada nusprendžia tapti vegetarais.
  Grūdų produktų skirtumai irgi milžiniški: tiek viso grūdo dribsniai be priedų, tiek baltų miltų sausainiai (savaime suprantama saldūs) yra pagaminti iš grūdų. Tai pasakymas raudona mėsa sukelia vėžį yra tokio paties lygio kaip pasakymas grūdai sukelia vėžį. Tik su grūdais kažkodėl niekas nekovoja.

  Dėl pieno ir lašinių dar nesu tikras.
  Lašiniai juk irgi yra raudona mėsa. Tai sukelia .

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Pffff, tai koksas nesukelia vėžio? Mmm, happy days

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

  Tingiu googlint, bet esu tikras kad pasak IARC duona irgi sukelia vėžį.
  Balti miltai tai tikrai. Trys "baltosios mirtys": cukrus, druska, miltai...
  Dėl pieno ir lašinių dar nesu tikras.

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą
  Galėtų dar duonai įvesti akcizą...
  Tikiuosi lašiniams greituoju metu nebus.
  Tingiu googlint, bet esu tikras kad pasak IARC duona irgi sukelia vėžį.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Galėtų dar duonai įvesti akcizą...
  Tikiuosi lašiniams greituoju metu nebus.

  Komentuoti:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Working...
X