Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-RU. Lietuvių - rusų santykiai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • D.P
  replied
  http://iq.lt/kava-su-iq/rusu-mokyklo...ymo-nuotaikos/

  Lietuvos lenkų pasipiktinimas dėl Švietimo įstatymo nuostatų, pagal kurias tautinių mažumų mokyklose daugiau dalykų turėtų būti dėstoma lietuvių kalba, nemažėja. Tačiau kartais atrodo, kad tai – tik Lietuvos lenkų ar, tiksliau, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos problema, nes kitų tautinių mažumų Lietuvoje atstovų nesigirdi. Ką apie pokyčius mokyklose, kuriose mokoma tautinių mažumų kalba, mano Lietuvos rusai? Apie ugdymo proceso pokyčius tautinių mažumų mokyklose IQ politikos redaktorius Tomas Janeliūnas kalbėjosi su Vilniaus Lukiškių vidurinės mokyklos, kurioje dėstoma rusų kalba, direktoriumi Vladimiru Dobryginu.

  Komentuoti:


 • oranger
  replied
  Parašė Taut. Rodyti pranešimą
  Labiausiai tautinio savitarpio suvokimą ugdo "Strelki" ir "Ruki vverch"
  Tokių nežinau.

  Komentuoti:


 • Taut.
  replied
  Parašė oranger Rodyti pranešimą
  Yra ir daugiau muzikantų, kurie konstruktyviai veikia lietuvių ir rusų ryšius.
  Labiausiai tautinio savitarpio suvokimą ugdo "Strelki" ir "Ruki vverch"
  Paskutinis taisė Romas; 2011.10.23, 21:53.

  Komentuoti:


 • oranger
  replied
  Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą
  Va aš galiu pasisakyt apie LT rusakalbius muzikantus, besidominčius lietuvių kultūra - Ana Babuškina su grupe Liberte, atliekančius lietuvių liaudies muziką; Ilja Molodovcovas - folkroko grupės Žalvarinis būgininkas; Vilniaus rusakalbių kilmės jaunuolių grupė Fused Marc, turinti bendrą projektą su sutartinių ansambliu Trys Keturiose ir pan. Tik kad viešosios nuomonės rusofilizaciją vykdančiam delfiui apie tai turbūt nelabai įdomu parašyti.
  Yra ir daugiau muzikantų, kurie konstruktyviai veikia lietuvių ir rusų ryšius. "Spički", "Timochi" ir taip toliau. Kurie plačiau žiūri į juos supantį pasaulį nei visokie apsišaukėliai, verkiantys dėl "rusų kalbos priespaudos"...

  Komentuoti:


 • oranger
  replied
  Parašė Mørtã Rodyti pranešimą
  Kas yra Rusijos prezidentas žino visi, bet kas yra Vokietijos prezidentas žino tik vienetai...
  Na, palyginimas išties keistas ir visai ne į temą.

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Nesupratau komentaro. Vokietijos Ir Rusijos politinės sistemos ir prezidentų galios bei reikšmė skiriasi. Visi žino Merkel.
  Paskutinis taisė Eikantas X; 2011.10.23, 14:16.

  Komentuoti:


 • Mørtã
  replied
  Kas yra Rusijos prezidentas žino visi, bet kas yra Vokietijos prezidentas žino tik vienetai...

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Vykdo, dar ir kaip. Labai mėgsta:
  versti užsienio naujienas (įskaitant apie mūsų ES ir NATO partnerius bei kaimynus) iš visokių newsru, taip koduojant, kad mes vis dar esam labiau Rusijos info erdvėje, nei Vakarų;
  užsienio naujienose reguliariai neproporcingai daug prikišti naujienų apie kiekvieną visokių medvedevų, putinų ir kadyrovų atsikrenkštimą, vėlgi kasdien diegiant, kokie jie svarbūs;
  jau minėtas rusų kalbos mokėjimo svarbos akcentavimas;

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Kas jau kas, bet Delfis nevykdo jokios rusofilizacijos, o tik vakarųfilizaciją, pederastizaciją ir moralinę degradaciją skatina.

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Tai kad tas delfis reguliariai išmeta "kaip svarbu mokėti rusų kalbą" straipsnelius. Nesenas pvz "Lietuvos kažkuri ministerija ieško tarnautojo darbui ES, mokančio rusų kalbą" ir tai buvo iškelta kaip labai svarbi naujiena. Tas "visas pasaulis" tai kvepia Žirinovskiu. Va aš galiu pasisakyt apie LT rusakalbius muzikantus, besidominčius lietuvių kultūra - Ana Babuškina su grupe Liberte, atliekančius lietuvių liaudies muziką; Ilja Molodovcovas - folkroko grupės Žalvarinis būgininkas; Vilniaus rusakalbių kilmės jaunuolių grupė Fused Marc, turinti bendrą projektą su sutartinių ansambliu Trys Keturiose ir pan. Tik kad viešosios nuomonės rusofilizaciją vykdančiam delfiui apie tai turbūt nelabai įdomu parašyti.

  Komentuoti:


 • oranger
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą
  /\ Nesvarbu, kas ta Nazarenko.
  Tiesiog jos pasisakymas tiko į šią temą.
  Romai, aš visiškai sutinku kad tiko į temą. Bet vis dėlto šiek tiek svarbu kas yra tas, kurio nuomonė spausdinama viename populiariausių interneto portale.
  Nes jei kiekvienas kiemo dainininkas pradės daryti savo kosmines įžvalgas iš nieko, mes aplamai galime nebesuprasti kas vyksta

  Aš tik pakomentavau jos interviu. Teko tiesiog pačiam girdėti ją dainuojant.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  /\ Nesvarbu, kas ta Nazarenko.
  Tiesiog jos pasisakymas tiko į šią temą.

  Komentuoti:


 • oranger
  replied


  Restorano lygio dainininkė ta Nazarenko. Ten ji ir dainavo, pas Obuolį pavyzdžiui. Bet iki tikro rusiško romanso jai dar 100 metų stygas bružint...
  Juokinga, kai sugretina rusų kalbos svarbą ir rusų klasiką, kurią "skaito visas pasaulis". Taip, visas pasaulis mokyklose skaito 3 rašytojus (Tolstojų, Dostojevskį ir Čechovą), bet tikrai ne rusiškai Išsislavinimo spragų nepaslėpsi...
  Paskutinis taisė oranger; 2011.10.22, 23:22.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  www.DELFI.lt 2011 spalio 22 d. 21:45
  Inga Liutkevičienė, www.ingosknygos.lt
  L.Nazarenko: jaunimas vėl nori mokėti rusiškai
  – Dainuojate rusų romansus, todėl tarsi pasmerkiate save būti nueinančios kartos tos, kuri mokėjo rusų kalbą, favorite. Negalvojate apie perspektyvą? Kaip žadate į savo pusę palenkti jaunimą, kuris rusų kalbos nebemoka?
  - Dainuodama romansus mažiausiai galvoju apie tai, kaip įtikti kuriai nors kartai. Žinoma, matau, kad užaugo karta, kuri, deja, nebemoka rusiškai, bet fantastiškai gerai kalba angliškai. Puiku, tačiau aš manau, kad rusų kalba nė kiek ne blogesnė už anglų. Jeigu atmestume socialistinę santvarką, kuri daug kam asocijuojasi su rusų kalba, tai pamatytume, kad jau ne vieną šimtmetį visas pasaulis skaito rusų literatūrą, atlieka rusų kompozitorių operas.
  Rusų kalba niekada nenuėjo ir nenueis nuo pasaulio kultūros scenos. Vilčių turiu, nes žinau, kad vyksta didžiulis rusų kalbos atgimimas, jaunimas vėl nori mokėti rusiškai.
  (...)

  - Po nepriklausomybės atgavimo buvo metas, kai dauguma lietuvių nebenorėjo girdėti rusų kalbos. Tai patyrėte savo kailiu?
  - Taip, jaučiau bendrą opiniją, šūkis „Okupantai, lauk!“ būdavo siunčiamas į tą pusę, kur skambėjo rusų kalba. Iš savo artimiausios aplinkos nieko panašaus nepatyriau. O tiesą, kad kiekvienoje tautybėje yra nacionalistų, žinome visi, todėl negalima sakyti, kad viena tauta geresnė ar blogesnė už kitą – kiekvienoje tautoje yra ir gerų, ir blogų žmonių, kiekvienoje tautoje rastume aršių nacionalistų. Žinau, kad kai kurie rusai, gyvenantys Lietuvoje dešimtmečius, taip ir neišmoko lietuvių kalbos.
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=50982701

  Komentuoti:


 • praetor
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą
  Šiaip tai tikrai mažai pasaulyje tautų, kurioms Tėvynė - prakeiktoji žemė.
  Nereikia kalbėt už visą tautą. Manau, kad išvažiavus tiems prakeikėliams bus ramiau. O šiaip labai daug pylos nusipelno žiniasklaida, dirbtinai sukūrusi nuolatinio piktinimosi viskuo, bet ne savimi atmosferą.

  Komentuoti:


 • praetor
  replied
  Parašė Maxas Rodyti pranešimą
  Siaip Belgijoj yra 3 valstybines kalbos skirtingose teritorijose. Taip pat dvikalbiai uzrasai.

  Ten nera nei vienos teritorijos, kur butu tankiai apgyvendinta arabu, ju gal procentaliai yra tiek, kiek Lietuvoj gudu.
  Mane isvis jau pradeda erzinti pastovus palyginimai o kaip yra kitur, o pas mus geriau, pabloginkim salygas, gausim daugiau rinkeju balsu, vistiek juk salygos bus geresnes, nei kitur Gelezine logika.
  Komentuosiu trečią pastraipą. Ne pabloginimas, o teisybės padarymas, veidrodinio principo įgyvendinimas. Tai nebūtų buvę būtina, jei kai kas nebūtų pradėjęs stroint. Viskas būtų tekėję sava vaga.
  Kaip galima pamatyt iš praktikos, jei yra per gerai ir dar įsimeta politinis elementas, imama lipt ant galvos ir reikalaut nepagrįstų dalykų. Akivaizdu.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė Al1 Rodyti pranešimą
  Manau, kad geras požiūris. Savoj šalį ir dūmai akis mažiau graužia. Tokio optimizmo labai trūksta lietuviams.
  Šiaip tai tikrai mažai pasaulyje tautų, kurioms Tėvynė - prakeiktoji žemė.

  Komentuoti:


 • Al1
  replied
  Parašė Maxas Rodyti pranešimą
  O dabar reikia galutinai susigadinti santykius su visais Lietuvos kaimynais, na tik per "Panoramą" galime aptikti ale-propagandinių vaizdelių kaip gerai lietuviams Rygos lietuvių mokykloje konflikto su lenkais fone
  Man išvis atrodo šia tema nebereikia diskutuot. Tegu politikai ir žurnalistai patys žaidžia tuos nešvarius žaidimus. Lietuvoje yra ir svarbesnių problemų.
  Kas tuos santykius sugadino? Pačių mažumų (lenkais save vadinančiu pirmiausia) išsišokėliai ir sugadino nepagrįstais reikalavimais. O Lietuvos valdžios kaltė tame, kad jie žada tai, ko negali įvykdyti (pavardžių rašybą nelietuviškai Adamkus pažadėjo) nereaguoja ir leidžia politiniams pasiutėliams šėlti.

  Parašė Taut. Rodyti pranešimą
  Užtai Visagine yra problema su jaunais žmonėmis. Užaugę tėrpėje, kur žiniasklaidinė, kalbinė ir kultūrinė terpė beveik nesisieja su visa likusia valstybe, jie jaučiasi atskirti tiek nuo Lietuvos, tiek nuo Rusijos. Jaunimo atskirties problema sukuria situaciją, kad Visaginas pagal narkomanų skaičių žengia iš karto po trijų didžiausių Lietuvos miestų, o procentaliai, berods, pirmauja.
  O gal ir ne dėl to. Tiesiog Visagine jaunam žmogui nėra perspektuvų. Jokių.

  Parašė praeivis Rodyti pranešimą
  Ne nusisnekejimas,o gryna teisybe. Pakalbek su rusais,kurie vis keikia Lietuvos valdzia,kuom geriau rusijoje. Ir jie tau prades vardinti: Maistas pigesnis,komunaliniai mazesni,benzinas pigesnis, butai nemokamai ir t.t. ( teisybe tokia: maisto kainos tokios pacios,komunaliniai mazesni bet mazesni ir atlyginimai, nemokamu butu rusijoje senai nebera ir t.t.).
  Jei nori gali pakalbinti vietini vilniaus krasto baltarusa (kuris save laiko lenku) ir jis tau prades aiskinti: kaip gerai baltarusijoje (jis lenkas,o visi jo giminaiciai kazkodel gyvena baltarusijoje:-), batka ten veltui zmonems dalina namus,kurie eina dirbti i kolukius , pigiau tas ir anas ( teisybe tokia: namu niekas ten nedalina, o del pigumo tai parode paskutiniai imonei su valiutos krize).
  As nezinau kodel jie taip elgiasi,bet rusai neziuri teisybei i akis. Pagal juos atseit rusijoje viskas geriau ir taskas. jiems jokiu argumentu nereikia.
  Manau, kad geras požiūris. Savoj šalį ir dūmai akis mažiau graužia. Tokio optimizmo labai trūksta lietuviams.

  Komentuoti:


 • Maxas
  replied
  Parašė praeivis Rodyti pranešimą
  Ne nusisnekejimas,o gryna teisybe. Pakalbek su rusais,kurie vis keikia Lietuvos valdzia,kuom geriau rusijoje. Ir jie tau prades vardinti: Maistas pigesnis,komunaliniai mazesni,benzinas pigesnis, butai nemokamai ir t.t. ( teisybe tokia: maisto kainos tokios pacios,komunaliniai mazesni bet mazesni ir atlyginimai, nemokamu butu rusijoje senai nebera ir t.t.).
  Jei nori gali pakalbinti vietini vilniaus krasto baltarusa (kuris save laiko lenku) ir jis tau prades aiskinti: kaip gerai baltarusijoje (jis lenkas,o visi jo giminaiciai kazkodel gyvena baltarusijoje:-), batka ten veltui zmonems dalina namus,kurie eina dirbti i kolukius , pigiau tas ir anas ( teisybe tokia: namu niekas ten nedalina, o del pigumo tai parode paskutiniai imonei su valiutos krize).
  As nezinau kodel jie taip elgiasi,bet rusai neziuri teisybei i akis. Pagal juos atseit rusijoje viskas geriau ir taskas. jiems jokiu argumentu nereikia.
  Įdomu kas lietuviams sudarė būtent tokį rusų / gudų įvaizdi?
  Tikiuosi dauguma kitaip masto.

  Pats esu gudų kilmės ir gal geriau žinau kaip ir kas įsivaizduoja savo šalį mano aplinkoje? Tokių žmonių, kurie taip masto yra gal tik kokie 5 proc. Kuo toliau, tuo mažiau, jau ir apie Baltarusijos "šlovę" mažiau kalbama, matant kas dabar darosi už sienos (kuri čia atsirado tik tarpukariu).

  Komentuoti:


 • praeivis
  replied
  Parašė Maxas
  Nusišnekėjimas

  Žinau vieną pvz. kaip viena šeima į Pskovo apskritį gyvent išvažiavo "pabandyt''. Grižo nepraėjus ir pusėi metų.

  Berods Kaliningrado sritis dar "apgyvendina". Ir kiek išvažiavo? 0?
  Ne nusisnekejimas,o gryna teisybe. Pakalbek su rusais,kurie vis keikia Lietuvos valdzia,kuom geriau rusijoje. Ir jie tau prades vardinti: Maistas pigesnis,komunaliniai mazesni,benzinas pigesnis, butai nemokamai ir t.t. ( teisybe tokia: maisto kainos tokios pacios,komunaliniai mazesni bet mazesni ir atlyginimai, nemokamu butu rusijoje senai nebera ir t.t.).
  Jei nori gali pakalbinti vietini vilniaus krasto baltarusa (kuris save laiko lenku) ir jis tau prades aiskinti: kaip gerai baltarusijoje (jis lenkas,o visi jo giminaiciai kazkodel gyvena baltarusijoje:-), batka ten veltui zmonems dalina namus,kurie eina dirbti i kolukius , pigiau tas ir anas ( teisybe tokia: namu niekas ten nedalina, o del pigumo tai parode paskutiniai imonei su valiutos krize).
  As nezinau kodel jie taip elgiasi,bet rusai neziuri teisybei i akis. Pagal juos atseit rusijoje viskas geriau ir taskas. jiems jokiu argumentu nereikia.

  Komentuoti:

Working...
X