Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-RU. Lietuvių - rusų santykiai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Lettered
  replied
  Ar nebus kiaulienos deficito, jei tiek kiaulių sunaikino ir dar importą apribojo?

  Komentuoti:


 • luknas
  replied
  Vos ne visa Rusija yra afrikinio kiaulių maro židinys. Praeitais metais ten buvo nustatyta virš 60 židinių.
  Praeitais metais Rusijoje dėl epidemijos buvo sunaikinta apie 1 mln. kiaulių.
  Paskutinis taisė luknas; 2014.02.06, 11:16.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Pačioje Rusijoje afrikinis kiaulių maras siautėja nevaržomai. Taikomos priemonės gana varganos, nesiimama radikalių priemonių. Ir, iš esmės, į Lietuvą jis iš ten ir pateko, kaip rodo ištirti viruso štamai.
  Keista, bet Rusija, nepaisydama bardako viduje, reikalauja iš ES kažkokių stebuklingų priemonių.

  Komentuoti:


 • luknas
  replied
  Gali būti, kad Rusija į Lietuvą atgabeno per Baltarusijos sieną kiaulių marą. Ši informacija manau būtų lygiavertė kalboms apie D.Grybauskietės pokalbius su svečiu iš Latvių gatvės.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Maskvos pasiuntiniui – šaltas pieno dušas Vilniuje
  „Ar dar nepaspringote lietuvišku pienu?“ – tokiu elegantišku klausimu svečią iš Latvių gatvės pasveikinusi rūmų šeimininkė. Pokalbiui iškart pakrypus aiškiai apibrėžta vaga, prezidentė priminė diplomatui, kad lietuviško pieno produktų importo ribojimai įvesti nepateikiant jokio paaiškinimo, o Rusijos atsisakymas laikytis „TIR Carnet" konvencijos nuostatų kenkia dvišaliams prekybiniams santykiams bei pažeidžia Pasaulio prekybos organizacijos ir kitų tarptautinių susitarimų principus.

  Tada, anot pranešimų, D.Grybauskaitė pakeitė temą ir paklausė: “Tai kada mus galutinai uždusinsite „Gazprom“ dujomis?“
  Edit: "šitaip tvirtinama šios šalies [Rusijos] socialiniuose tinkluose neseniai pasirodžiusioje informacijoje apie susitikimą".
  Paskutinis taisė digital; 2014.02.06, 02:48.

  Komentuoti:


 • Egiuxz
  replied
  /\ Protu nesuprasi

  Komentuoti:


 • Karlas
  replied
  Kad Rusijoje yra didžiulis aparatas, dirbantis jų sugalvotam "artimajam užsieniui" niekas neabejoja. Aparatas dirba Rusijos imperinėms užmačioms, bet blogesnis dalykas yra ne tas aparatas, o daugumos pačių rusų imperinis mąstymas. Jiems pabėgusios šalys sukelia virtualius skausmus, lyg skaudanti amputuota koja.

  Komentuoti:


 • c2h5oh
  replied
  Parašė balietis Rodyti pranešimą
  Man tai čia panašiau į eilinę didžiavalstybinę iniciatyvą. Išleis krūvą pinigų ir įsteigs tas mokyklas, suderins mokymo programas, nieko čia ypatingo.
  Rusijoje yra didžiulis biurokratinis aparatas, atsakingas už "darbą su tėvynainiais artimajame užsienyje". Tam aparatui reikia parodyti pasiekimus, rašyti ataskaitas ir įsisavinti pinigus.

  Taigi abejoju, ar čia gudrus imperinis planas - veikiau jau biurokratinė inercija. Netgi manau, kad daugelis tų valdininkų visą Pribaltiką laiko vienintisu vienetu ir nesupranta, kad Lietuvoje situacija gerokai skirtinga nuo Latvijos.

  Komentuoti:


 • balietis
  replied
  Man tai čia panašiau į eilinę didžiavalstybinę iniciatyvą. Išleis krūvą pinigų ir įsteigs tas mokyklas, suderins mokymo programas, nieko čia ypatingo. Tik paskui paaiškės, kad niekas ten savo vaikų leisti nenori. Na nebent bus už dyką, o lietuviškose rusų mokyklose nebus vietų (bet taip niekada nebūna). Arba vilios tėvus visokiom dovanom, paramom ir pan., bet ilgalaikės naudos Rusijai iš to nebus jokios, nes tai suveiks tik žmonėms su žemom pajamom, kurių vaikai užaugę nei pro kur nepretenduos į jokį elitą (tą, kur valdo pinigus ir įtaką). Tiems sluoksniams paveikti daug geriau tinka rusiški (ir, deja, lietuviški) TV kanalai bei "Respublios" leidinių grupė.

  Bent jau Lietuvoje tai žmonės moka nemažus pinigus už prancūzų mokyklą ir nesveikus pinigus už amerikonų mokyklą, nes:
  1) Tiki, kad ten geriau moko, geresnė aplinka ir pan.
  2) Žino, kad išvažiavus beveik bet kur į užsienį vis tiek ras to paties tinklo mokyklą

  Tai rusiškų mokyklų tinklui buvusios CCCR šalyse šitie punktai nelabai galioja.

  Komentuoti:


 • lietus
  replied
  Su tuo mokyklų steigimu, tai man rodos čia yra vykdomas rusų senokas planas, pavadintas - susigrąžinti tėvynainius. Nors Rusijoje paskutiniu metu gyventojų ir nemažėja, tačiau didžiausias prieaugis yra iš Tadžikistano ir Uzbekistano emigrantų. Tiesa už Uralo dar labai sparčiai kuriasi kiniečiai. Tuo tarpu Baltijos šalių rusai mieliau vyksta toliau į vakarus, bet ne į Rusiją. Rusijai mieliau būtų jie nei tadžikai su uzbekais, nes jau Maskvoje rusų kalba pradeda tapti retenybe. Štai ir mokyklas steigti ruošiasi čia, bet kažkodėl ne pas rytinius kaimynus uzbekus ar tadžikus, kur jos būtų populiaresnės.
  Iš esmės baigę tokias mokyklas turbūt tikimasi, kad studijuoti važiuos į Rusiją ir ten pasiliks. Tik klausimas, išskyrus Visaginą ar labai bus norinčių ten mokytis? Juk Lietuvos aukštosios mokyklos gali nepripažinti šių mokyklų atestatų,

  Komentuoti:


 • balietis
  replied
  Parašė laimutis Rodyti pranešimą
  Jau isivaizduoju "tuos rusiškus standartus", ar tik Lietuvos valdžia sutiks su tokia sąlyga. Nebent yra kokių priemonių tam lietuvius paspausti?
  Manau, kad turėtų tiesiog akredituoti (ar gal atestuoti, suderinti, vienžo) mokymo programą Švietimo ministerijoje ar kažkur. Taip, kaip tai padarė Viniaus prancūzų mokykla ir AISV. Negalima juk vienu metu amerikonams ir prancūzams leisti, o rusams drausti.

  Komentuoti:


 • Aleksas666
  replied
  Parašė Karlas Rodyti pranešimą
  Rusija ruošiasi Baltijos šalyse steigti rusiškas mokyklas, kuriose būtų dėstoma "pagal rusiškus standartus":
  http://www.alfa.lt/straipsnis/153226...a#.Ut55U7SxXGg
  Laikina akcija. Jeigu rusija norės steigti mokyklų tinklą, tai jiems teks pradėti nuo to, kad jų standartai gali nesutapti su ES standartais, o tada jie turės ieškoti kompromisų. Jeigu jiems pavyks įveikti pirmą žingsnį, jų laukia patalpų paieškos(nes dabartinės rusiškos mokyklos nėra Rusijos nuosavybė). Jeigu jie ir gautų patalpas, kyla klausimas, o kas juose mokysis? Nes šiuo metu poreikio nėra ir tai rusiškoms mokykloms reikia jungtis net su lenkiškomis, kad jos išliktų. Taip, kad jie spekuliuoja ir tiek.

  Komentuoti:


 • laimutis
  replied
  Parašė Karlas Rodyti pranešimą
  Rusija ruošiasi Baltijos šalyse steigti rusiškas mokyklas, kuriose būtų dėstoma "pagal rusiškus standartus":
  http://www.alfa.lt/straipsnis/153226...a#.Ut55U7SxXGg
  Jau isivaizduoju "tuos rusiškus standartus", ar tik Lietuvos valdžia sutiks su tokia sąlyga. Nebent yra kokių priemonių tam lietuvius paspausti?

  Komentuoti:


 • Karlas
  replied
  Rusija ruošiasi Baltijos šalyse steigti rusiškas mokyklas, kuriose būtų dėstoma "pagal rusiškus standartus":
  http://www.alfa.lt/straipsnis/153226...a#.Ut55U7SxXGg

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Taigi ir pats Martinezo interviu, kurį perpostino senasnamas yra iš tinklaraščio versijos.lt, kur gali dėti bet kas bet ką.

  Komentuoti:


 • sausuolis75
  replied
  Šauniai Jūs čia

  Komentuoti:


 • suoliuojantis
  replied
  Prisipažinsiu - turiu bjaurią savybę - tikrinti ir perpatikrinti informaciją. Sudomino pateiktos citatos apie Martinezą. Aš nežinau ir man visai neįdomu kas tos versijos.com yra. Tačiau pradėjau ieškoti duotos Martinezo kalbos įrašo. Štai čia pvz. yra oficialus Martinezo puslapis:
  http://www.europarl.europa.eu/meps/e...INEZ_home.html

  Ten yra jo kalbos, interviu, paklausimai ir pan. Nieko panašaus nepavyko rasti ...
  Tada pradėjau ieškoti ktuose šaltiniuose. Ir nustebau , kad vienintelė nuoroda yra tokio labai specifinio autoriaus iš Kaliningrado - Aleksandr Nosovič- straipsnis dar labiau specifiniame portale rubaltic.ru:
  http://www.rubaltic.ru/articles/euro...tern_partners/

  (ką reiškia vien tai, kad ten vienas pagrindinių autorių yra toks kaip rusai sako "gore-istorik" Gaponenko). Pvz. jų straipsnių pavadinimai eilės tvarka ))
  Рига 2014: столица европейской культуры и попсы
  Историческая память: почему литовская власть не любит литовских поляков?
  Радужная коалиция: соцдемы на крючке у консерваторов (čia apie Lietuvą )
  Политолог: Пабрикс ушел, потому что лишился поддержки США
  Орден за цензуру: в Литве наградят за отключение вещания ПБК

  ir t.t. ir pan .

  Grįžtam prie Martinezo: straipsnyje teigiama, kad tą kalbą jis pasakė Rusijos - Europos forume Briuselyje. Yra tokia organizacija: http://russiaforum.eu/main.php

  Atsidarom pirmą puslapį ir matom, du straipsnius - vienas interviu su dviem veikėjais - Sergey Kurginian (ultra nacionalistas iš Rusijos) ir Tatjana Ždanok iš Latvijos (irgi gerai žinoma veikėja). Bei straipsnis iš kažkokios Italpress iškalbingu pavadinimu (datuotas 2011 metais):
  Политики ЕС: Возвращение Путина усилит консолидацию России и Евросоюза

  Bet kas įdomiausia: paskutinis toks forumas įvyko 2011 metais ir pvz. aptarinėjo va tokius klausimus (ir jokios info apie Martineza):
  На секции "Опасность усиления правого экстремизма и неофашистских движений в Европе" будут обсуждаться актуальные проблемы, возникающие в ходе реализации политики интеграции общества в странах ЕС, в России и в странах – участницах программы Восточного партнерства ЕС.

  Komentuoti:


 • oranger
  replied
  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Ispanijos politikas Migelis Anchelis Martinesas Moralesas apie Rusiją ir Baltijos šalių užsienio politiką


  http://www.versijos.com/publ/pasauli...ji/84-1-0-1096
  Moralė tokia: Moralesui reikia dažniau lankytis Rusijoje, pagyventi ten ir galbūt jis pamils ją dar labiau.

  Komentuoti:


 • Karlas
  replied
  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Apskritai kvaila, kai net Baltijos šalys nesusitaria tarpusavyje dėl vieningos politikos, o veikia pavieniui.
  Mat yra taip kaip yra. Latviai su estais neprileido prie valdžios persidažiusių komunistų, kuriems "vsio zakonno". Todėl tame nematau nieko nuostabaus, kad jie neina su velniu obuoliauti.

  Komentuoti:


 • oranger
  replied
  Ką daro Putino Rusija su savo kaimynais, galima įsitikinti pagal dabartinius įvykius Ukrainoje. Tai kad šnekėti visokius "vėjus" nereikia... Visokios nuolaidos, "draugystės" ir "meilės" iš Rusijos pusės galų gale baigiasi tik vienu - nelaisve, prievarta ir kalėjimais.

  Komentuoti:

Working...
X