Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Neramumai arabų pasaulyje (TN. EG. LY. YE. BH. SY. MA. DZ...)

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Jemelia, priimti kiekvieną kitų teiginį už gryną pinigą yra nekritiška, dėl to turbūt mažai kas ginčysis. Kita vertus abejoti viskuo ir savarankiškai patikrinti kiekvieną teiginį yra neįmanoma. Kiekviename žingsnyje mums tenka remtis įsitikinimais, kurių patys nepatikrinome. Mokslo - vienos skeptiškiausių ir labiausiai kvestionuojančių žmonijos veiklų - nebūtų, jeigu nebūtų pasitikima ankstesnių mokslininkų kartų atradimais, kurių net mažos dalies vienas pats veikdamas mokslininkas niekaip nepatikrins per visą savo amžių, kad ir kaip norėtų. Tad visiškai normalu, kad ne visi forume mano, kad reikia vienodai abejoti visais šaltiniais.

  Comment


   Parašė sankauskas

   Acpėkit kas šiandien pamiršo vaistus išgerti.
   Gal užklausėjas, tarp kitko neišgalintis elementaraus lietuviško žodžio "atspėkit" parašyt be klaidų? Ar "acpėjau"?

   Parašė kutas Rodyti pranešimą
   [USER="11674"]Kita vertus abejoti viskuo ir savarankiškai patikrinti kiekvieną teiginį yra neįmanoma.
   O kas sakė priešingai - kad įmanoma patikrinti?

   Parašė kutas Rodyti pranešimą
   [USER="11674"]Kiekviename žingsnyje mums tenka remtis įsitikinimais, kurių patys nepatikrinome.
   Labai klysti - be jokios abejonės NE kiekviename. Kad tokių situacijų būna, man aiškinti nereikia. Kad būna situacijų, kurias galima ir verta tikrinti, aš tau neaiškinsiu, nes manau kad tu tai savarankiškai turi suprasti ir be mano įtikinėjimų. Aš negaliu patikrinti, ar Dievas egzistuoja, bet nesunkiai, neįdėdamas jokių ypatingų pastangų galiu patikrinti, kokios spalvos yra dangus virš mano galvos Žinoma, jei ne bunkery sėdžiu, kaip kad atrodo kai kas kad sėdi - neturiu minty tavęs, neužsigauk

   Parašė kutas Rodyti pranešimą
   [USER="11674"]Tad visiškai normalu, kad ne visi forume mano, kad reikia vienodai abejoti visais šaltiniais.
   Atvirai kalbant aš irgi taip manau, tai nelabai suprantu, kur problema? Susipažįstu su informaciją, vertinu jos turinį, taip, kaip sugebu tai įvertinti, jei kyla kažkokių abejonių ieškau būdų, kaip jas išsklaidyti. Be abejo, pilna ir išimčių. Jei informacijoje tvirtinama, kad Žemė yra čemodano formos, tikrai nepradėsiu ieškoti tai paneigiančių faktų. Jei informacijoje tvirtinama, kad Žemė sukasi apie Saulę, lygiai taip pat nepradėsiu ieškoti tai patvirtinančių faktų. Lyg ir viskas paprasta, nelabai nesuprantu, kodėl bandai ta kryptimi plėtoti diskusiją ir man, tarsi klystančiam, kažką paaiškinti?
   Paskutinis taisė Jemelia; 2020.01.11, 14:50.

   Comment


    Gal jau grįžtam prie temos.

    Comment


     Parašė Evier Rodyti pranešimą
     Tai radai kitų nuotraukų, iš kitų rakursų?
     Taip, radau. Ar teisingai supratu, kad klausdamas ar radau, tu prašai manęs jas čia tau pateikti ant lėkštutės?     Parašė Evier Rodyti pranešimą
     Jei žmonės aplink tave pradeda klausinėti ar tu ne rusų trolis ir ar kartais nesiremi nepatikimais šaltiniais, tai galbūt ne visi aplink tave durneliai, o atvirkščiai - tu nieko protingo nepasakai. Nors jei tau ir atrodo kitaip, bet kur jau pats susiprasi. Meilę savo "sumaniam" protui jau pademonstravai su tokiais išvedžiojimais.
     Labai įdomus minčių srautas Kilo keletas klausimų, gal galėsi atsakyti?

     1. Ar tu čia kažką abstrakčiai kalbi, klausimus tiesiog pateikdamas kaip kažkokį pavyzdį, ar kalbi konkrečiai apie mane, vartodamas žodelius "tave" ir "tu"?
     2. Jei kalbi apie mane asmeniškai, tai gal gali patikslint (labai pageidautina pacituojant konkretų tekstą, nes tavo asmeninės to teksto interpretacijos, persakytos tavais žodžiais, gali tik pratęsti šį beprasmį ginčą ) kas ir kokiuose komentaruose manęs klausė to, ką tu čia rašai: "ar tu ne rusų trolis ir ar kartais nesiremi nepatikimais šaltiniais"? Nes gali būti, jog temą neatidžiai seku ir praleidau vieną kitą komentarą, adresuotą man Prašau patikslinti, nes negaliu gi iš karto tvirtinti, kad tau haliucinacijos ir matai tai, ko nėra
     3) "galbūt ne visi aplink tave durneliai" - ar teisingai suprantu, kad šitą savo teiginį bandai išsakyti kaip abejojimą ir nesutikimą su tariama "mano" pozicija, kad, šiek tiek perfrazuosiu tavo žodžius, "visi aplink mane durneliai"? Jei taip, kuo gali pagrįst savo tokius "atradimus"?
     4. "Meilę savo "sumaniam" protui jau pademonstravai su tokiais išvedžiojimais" - šiaip tai gal užteks tų klausimų, vis tiek viskas beviltiška Nebent dar vieną užduosiu: o gal gali pradėt komentuot į temą, o ne apie mane? Nes gal tada įvyktų stebuklas ir komentuodamas į temą netyčia ir ką nors bent kiek protingo parašytum?

     Parašė digital Rodyti pranešimą
     Gal jau grįžtam prie temos.
     Būtų gerai sugrįžt... Bandau atsirinkti, kas diskusiją nuo temos nukreipė mano personos aptarinėjimui ir vertinimui...
     Paskutinis taisė Jemelia; 2020.01.11, 15:27.

     Comment


      Sunku grįžt prie temos, kurios net nebuvo. Žmogus tiesiog atėjo ir pradėjo visus mokyt kritinio požiūrio bei pasakot, kad žiniaklaidoje pateikiami netikri faktai (pagal Jemelia, Irano smūgiai nebuvo simboliniai ir tik tam, kad nuramint liaudį; aukų vis dėlto buvo; ir t.t.)

      Parašė Jemelia Rodyti pranešimą

      Ko aš labiausiai norėčiau, tai kad tu kritiškai (daugiau ar mažiau, bet kritiškai) vertintum bet kokią informaciją, kurią gauni bet kokiais klausimais.
      Noras, aišku, geras ir pagirtinas. Bet jei turi argumentų, kurie gali paneigti įvairias viešumoje sklandančias nuomones, tai juos ir pateik, to ir laukiam (teiginys apie ministro nusišnekėjimą - ne argumentas).

      Comment


       Parašė Jemelia Rodyti pranešimą

       Būtų gerai sugrįžt... Bandau atsirinkti, kas diskusiją nuo temos nukreipė mano personos aptarinėjimui ir vertinimui...
       Karoče, keisk savo nick'ą greičiau, protingesnis atrodysi. Ir nelįsk ten, kur rimti dėdės šneka

       Comment


        Parašė Evier Rodyti pranešimą
        Sunku grįžt prie temos, kurios net nebuvo. Žmogus tiesiog atėjo ir pradėjo visus mokyt kritinio požiūrio bei pasakot, kad žiniaklaidoje pateikiami netikri faktai (pagal Jemelia, Irano smūgiai nebuvo simboliniai ir tik tam, kad nuramint liaudį; aukų vis dėlto buvo; ir t.t.)
        Patikėk, daugiau negu juokingai atrodai, kai jau antru savo komentaro sakiniu suplėšai į gabalus tai, ką labai ryžtingai teigei pirmajame "Tavo teiginys "temos nebuvo" - tai tvirtinimas, jog čia rašinėjau ne į temą. O jau antrame sakinyje išvardini bent porą temą tiesiogiai liečiančių momentų, apie kuriuos aš kalbėjau (kad tavo galva ne taip, kaip reikia, tai jau kitas reikalas). Toks prieštaravimas pačiam sau sakyčiau apgailėtinas.

        -----------------

        O tuo tarpu Irane vyksta demonstracijos ryšium su lėktuvo numušimu. Jos vaikomos. Gal dėl to, kad pažeidžia vietinį susirinkimų įstatymą?


        https://twitter.com/IranNW
        Paskutinis taisė Jemelia; 2020.01.11, 20:23.

        Comment


         Irane jau plėšo generolo nuotraukas ir verčia ( norėtų) islamistus

         https://twitter.com/hashtag/IranProt...=hashtag_click
         https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

         Comment


          Parašė liux Rodyti pranešimą
          Irane jau plėšo generolo nuotraukas ir verčia ( norėtų) islamistus
          Sakyčiau labai rizikingas veiksmas tokioj šaly - neabejoju, kad tie žmonės, kurie nesibijojo būti sutrypti savo bendraminčių per generolo laidotuves, pačius generolo nuotraukų plėšytojus yra pasiryžę suplėšyti į gabalus

          p.s.: liux'o duotoj nuorodoj dabar yra geras filmukas: ant gatvės asfalto nupieštos JAV ir Izraelio vėliavos, kad žmonės per jas eidami galėtų pademonstruoti priešiškus toms šalims jausmus. Dauguma žmonių eina gatvės pakraščiais pasieniu, kad neužlipti ant tų vėliavų - taip parodo savo požiūrį į tą akciją Tie reti atvejai, kai kas nors eina viduriu gatvės, tai yra trypia tas vėliavas, aplinkinių yra nušvilpiami Kol kas incidentų tur būt dar nebuvo. Lietuvoj, įtariu, jau būtų kilę muštynės
          Paskutinis taisė Jemelia; 2020.01.12, 13:30.

          Comment


           Irano valdžios prisipažinimas gana netikėtas. Tokios Rusija ir Kinija vargu ar prisipažintų, ir neigtų net ir 100% įrodymus. Aišku, kitą vertus pagal Freedom House demokratijos indeksą Iranas yra laisvesnė ir demokratiškesnė šalis tiek už Kiniją, tiek už Rusiją.
           If a lion could speak, we could not understand him.

           Comment


            Apie Iraną, beje, pasakoja vienas lietuvių keliautojas. Labai įdomiai, kaip ir apie kitas šalis. 3 dalys, verta pažiūrėt.

            https://www.youtube.com/watch?v=C4OgEh-bU-o

            Comment


             Parašė Evier Rodyti pranešimą
             Apie Iraną, beje, pasakoja vienas lietuvių keliautojas. Labai įdomiai, kaip ir apie kitas šalis. 3 dalys, verta pažiūrėt.

             https://www.youtube.com/watch?v=C4OgEh-bU-o
             Gražūs vaizdai, bet...
             ​​​​​​
             Aš ir mano žvalgybinė praeitis

             Pirmoji mano laida KALBA UŽKALNIS yra apie Iraną, ir ne tik todėl, kad tai karšta tema.

             Iranas yra mano kraujyje ir nervuose. Kelerius metus vadovavau JAV ir Britanijos vykdomai Irano žvalgybai, kuri buvo koordinuojama iš Cavershamo, Berkshire grafystėje, o vykdoma iš Britanijos, Dubajaus, Jerevano, Delio, Baku, Vašingtono, Taškento ir Los Andželo, ir šiek tiek pačiame Irane, bet labai ribotai, nes Iranas nebuvo draugiškas savo didžiųjų priešų atžvilgiu.

             Tai ne šnipinėjimas: tai “atvirojo šaltinio” žvalgyba - mano žmonės niekur nesilaužė, blakių nemontavo, viską ėmėm atvirai. Tai oficiali veikla, vadinama Open Source Intelligence, OSINT. JAV užsakovai yra Centrinė Žvalgybos Agentūra, Britanijoje - URM, Gynybos Ministerija ir žvalgybos įstaigos. BBC Monitoring vykdė tą funkciją nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Mano funkcijos buvo atvirai deklaruojamos.

             Nepaisant to, į Iraną važiuoti man yra uždrausta, Teherane apie mane yra išsamios bylos ir ten apie mane žino daugiau, negu žino heiteriai Lietuvoje, ir niekas nepasikeis, kol toje šalyje valdys revoliucinis režimas.

             Su Irano medžiaga ir žmonėmis dirbau turbūt giliau, negu su kokia nors kita pasaulio dalimi: nuo pažinčių su krūvomis iraniečių visame pasaulyje, nuo Kalifornijos iki Armėnijos, iki kassavaitinių penktadienio pamaldų ir pamokslų studijavimo, propagandinių prezidento vizitų po provincijas ir kalbų apie pomidorų kainas, benziną, kiną, kaip įsivesti nelegalią palydovinę TV Esfahane (su hardcore porno kanalais) ir kur šventame mieste Qome nelegaliai nusipirkti alkoholio.

             Todėl švelniai šypsausi, kai turistėliai po dviejų savaičių vizito po kilimų fabrikus ir tris muziejus man pataria “pasidomėti Iranu”, kad nebūčiau “toks vienpusiškas”.

             Ir todėl mano pirmoji laida yra apie Iraną.

             http://bit.ly/kalba-uzkalnis
             Paskutinis taisė Lettered; 2020.01.12, 20:37.
             Flickr

             Comment


              Irakas: sulaukėme skambučio su grasinimu iš JAV, gresia krachas

              Irako pareigūnai nuogąstauja dėl galimo ekonomikos kracho, jeigu Vašingtonas įgyvendins savo grasinimus įvesti sankcijas, įskaitant prieigos prie Jungtinėse Valstijose esančios sąskaitos, kur Bagdadas laiko pajamas iš naftos eksporto, blokavimą.
              Irakas pabandė pabūti savarankiškas, daugiau turbūt nebandys.
              https://www.delfi.lt/news/daily/worl...83252967&com=1

              Comment


               Reikėjo už naftą imti ne Amerikos imperialistų dorelius, o dvasingus Rusijos rublius, neturėtų dabar bėdos.
               It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

               Comment


                Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                Irakas: sulaukėme skambučio su grasinimu iš JAV, gresia krachas                Irakas pabandė pabūti savarankiškas, daugiau turbūt nebandys.
                https://www.delfi.lt/news/daily/worl...83252967&com=1
                Ne tiek savarankiškas, kiek susidėt su Iranu.

                Comment


                 Irakas bendravo ir su tais, ir su tais. Po Suleimanio nužudymo išsigando, kad bus kaip Sirijoje (užsienio kariuomenių pratybų aikštelė), tada pareikalavo visus pašalinius nešdintis. Bet nelabai kas ruošiasi to klausyti.

                 Comment


                  Iranui irgi pasakė nešdintis? Ar labiau Irano statytiniai paprašė vakariečių susirinkt žaislus?

                  Comment


                   Reiktų išsiaiškinti, ką Irakas laiko užsienio pajėgomis, o ką nelaiko

                   The Iraqi government must work to end the presence of any foreign troops on Iraqi soil and prohibit them from using its land, airspace or water for any reason.
                   https://www.cnbc.com/2020/01/05/iraq...-possible.html

                   Comment


                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                    Irakas bendravo ir su tais, ir su tais. Po Suleimanio nužudymo išsigando, kad bus kaip Sirijoje (užsienio kariuomenių pratybų aikštelė), tada pareikalavo visus pašalinius nešdintis. Bet nelabai kas ruošiasi to klausyti.
                    Tai kad Irako armijos dalies (!) Hašd-aš-Šabi "apalčencai" iš esmės vadovaujami iš Irano. Beje, su jų vadais ir buvo susitikęs Kasimas Soleimanis prieš žūtį.

                    Irake iš esmės yra trivaldystė. Centrinė valdžia, deja, nelabai kontroliuoja padėtį.

                    Comment


                     Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                     Reiktų išsiaiškinti, ką Irakas laiko užsienio pajėgomis, o ką nelaiko
                     Žinant Soleimani tikslus sukurti Islamo imperiją valdomą iš Irano ir kaip jis laisvai elgėsi Irake - nemaža dalis Irako turbūt Irano pajėgų nelaiko svetimais.

                     Comment

                     Working...
                     X