Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-BY. Lietuvių - gudų santykiai. LDK palikimo dalybos

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Kai galima laisvai ir netrukdomai perimti geriausias praktikas iš šiaurės vakarų Europos, anglosaksų pasaulio ir rytų Azijos tai galima apsieiti ir be Lenkų, Slovakų, Čekų ir Slovėnų (žinoma su pastaraisiais geriausia palaikyti draugiškus santykius). Aš pagrinde galvoje turiu į rytus nuo mūsų esančias valstybes.

  Comment


   Buvo forume toks vartotojas Zosys, aš vieną jo įrašą išsissaugojau:

   Suvokti negaliu, kodel statistinis 'geopolitiškai progresyvus' lietuvis kruva savo nesugražinamo egzistencijos laiko turi skirti chroniškoms Kijevo obstrukcijoms, o kita akim privalo nuolat sekti kiekviena beišdvesencios kacapu "dzyržavos" pulinga pirstelejima ... Negaliu suvokti tokio lietuviško sau atlaidaus dosnumo.

   Mums svarbiausia susivokti, kodel lietuviams tai turi rupeti (realiai, o ne teoriškai) ir kaip i tai reaguoti tarpu saves. Svarbu kad nesigautu, kaip jau gavosi ne karta - kad negyventume svetimos šalies svetimo gyvenimo.

   Comment


    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Šiap tai procesas rytų Lietuvoje (jeigu turimas omenyje būtent Vilniaus regionas, nes gali būti ir Ignalina, Utena, kur realijos visai kitos) yra kaip tik atvirkščias - lietuvėjimo kryptimi, ir dėl aktyvios suburbanizacijos aplink Vilnių, ir dėl mišrių šeimų kūrimo, ir dėl asimiliacijos.
    Prie pat Vilniaus ir kurortinėse vietovėse, kaip Švenčionėlių/Ignalinos miškai-ežerai, aišku, daugėja turtingų lietuvių ir lietuviškumo, bet aš turėjau galvoj tuos vargšus baltarusius, kurie yra aršūs tomaševskininkai. Jie neketina lietuvintis, nes tai darbas, o jie laiko save lenkais ir mano, kad Lenkija stipresnė šalis, labiau jiems padės išsikapstyt iš skurdo. Vakarų Baltarusijos liaudis irgi mano, kad Lenkijos miestai gražesni ir gyvesni negu Vilnius (“Vilnius – bardakas, bet per jį mes skraidom į Vakarus” arba “Vilnius ir Trakai – baltarusių/ lenkų/ rusų miestai”). Tai turėjau galvoj.
    Lietuva tikrai nepajėgs pertempt Baltarusijos ir Ukrainos į Vakarų Europą ir nepajėgs nė kiek Baltarusijos sulietuvint, gali tik subaltarusint ir ukrainizuot Lietuvą, Padaryt ją labiau rusakalbę, lenkakalbę, ukrainakalbę ir baltarusiakalbę.
    Jeigu, nors tai utopija, prisijungtume visą Baltarusiją, tai gautume tik daugiau žmonių ir teritorijos, bet neką daugiau lietuviakalbių žmonių.
    Paskutinis taisė manometras; 2021.03.25, 11:46.

    Comment


     Asimiliuoti galima dviem būdais. a) kai aukštenė kultūra ir civilizacija asimiliuoja žemesnę, kaip kad nutiko Vokietijos valdomoje Mažojoje Lietuvoje; b) per jėgą, kaip buvo TSRS
     a variantui Lietuva nėra tokia pažangi ir teiginiai, kad Vilnius tai bardakas, tiems, kurie žengia pro Aušros vartus nuo stoties pusės, yra visai akivaizdūs
     b variantui neturim galios, o ir niekam tokio varianto nerekomenduočiau

     Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

      Kad netgi Čekija ar Slovėnija pasidarė "ne lygis" - tai čia jau next level
      Perimant "geriausias praktikas" nereikia kuklintis ir ribot savęs .Reikia jamt ne geresnes o geriausias
      Paskutinis taisė evvt; 2021.03.25, 16:26.

      Comment


       Kaip suprantu, nelabai rusai/baltarusiai turėdavo (ir turbūt turi) gerą nuomonę apie skandinavus, kad mažiukai, minimalistiški ir su keistomis pasaulio vizijomis. Įtariu, atsikartoja kažkas panašaus ir su Baltijos šalimis, pasitelkiant mūsų soc. problemas ir infrastruktūros klausimus, bando pateisinti savo didybę ir išskirtinumą.

       Lenkija ne skandinavai, o arčiau vokiečių, ten konkurencinis didžiavalstybiškumas labiau reiškiasi Reikia labiau skaitytis Ten infrastruktūra spalvingesnė (nors ir nėra Olandija toli gražu), ir sovietmečių nematė.

       P.S. Iš dalies nėra prasmės taip žeminančiai žiūrėti į Lietuvą, nes mūsų startinės pozicijos visumoje gal net žemesnės buvo nei kaimynų, čia jau kalbu nuo 19 a. Situacija nėra tokia bloga. Panašiai yra su Rumunija, bet ne su Bulgarija, Albanija ir net kokia Serbija.

       Comment


        Kas liečia Baltarusijos padalinimus ir pan., yra du variantai 1) bent jau vakarinė dalis jungsis prie Lietuvos siekiant autonomijos (Pilsudskio Lietuvos planas pagaliau įgyvendinamas) 2) pasidalina kitos slaviškos valstybės, bet baltarusiai toliau asimiliuojasi. Trečias, labiausiai tikėtinas variantas, kad Baltarusija išliks viena dalis, o kas realiai bus, neaišku.

        Comment


         Parašė Shernas Rodyti pranešimą

         Į rytus nuo Lietuvos yra dvi ... ir aš jų negaliu nei normaliais slavais ( vs CZ, SK, UA, HR ), nei normaliomis valstybėmis laikyti.
         Tai esmė ta ir yra, kad nereikia šmeižti visų slavų, dėl to, kad kelios slaviškos valstybės (na, mums žinomiausia Rusija su jos užgrobta Baltarusija) nėra normalios.
         Post in English - fight censorship!

         Comment


          Nemažai čia Lietuvos imperialistų yra, Baltarusiją jau plėšo į gabalus

          Comment


           Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
           Nemažai čia Lietuvos imperialistų yra, Baltarusiją jau plėšo į gabalus
           Nesijaudink, klius ir tau žemės gabalas, ir keli vergai, gal net ant kibiro tuštintis pripratinti

           Comment


            Parašė Shernas Rodyti pranešimą

            Nesijaudink, klius ir tau žemės gabalas, ir keli vergai, gal net ant kibiro tuštintis pripratinti
            o reiks kariaut ar jie patys pasiprašys vergais?

            Comment


             Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą

             o reiks kariaut ar jie patys pasiprašys vergais?
             IMHO ne kariaut, griovį pasienyje kast ir šalčiui atsparius krokodilus užveist

             Geriau pasižiūrėk į 1927-38 buvusį herbą - matai kiek įpėdinių atsiras ...
             Click image for larger version

Name:	image065.jpg
Views:	185
Size:	43,3 kB
ID:	1872735

             Comment


              Nes tas "slavų vergų apsileidėlių girtuoklių tinginių degeneratų" kaišiojimas prie bet kokios temos juokingai atrodo, kai biškį žinai ne tik Lietuvos, bet ir Čekijos ar Slovakijos gyvenimą
              Ne apie alkoholizmą kalba eina, o apie bendrą mentalitetą. Man yra tekę bendrauti su vienu už mane daug protingesniu ITišniku iš Maskvos kuris nemažai laiko praleidęs Silicio slėnyje. Puikiai gaudosi naujausiose San Francisko įlankos intelektualinėse madose (LessWrong, SlateStarCodex), labai detaliai ir gan objektyviai išmano JAV politinę sistemą ir šiaip paliko gan šilto žmogaus įspūdį. Ir žinot ką? Jam Putinas yra liuks! Jam atrodo, kad čia tik neideali pereinamoji stadija iki švelnaus apšviestojo autoritarizmo, kai Rusija pilnai atgims ir aplinkinės valstybėlės (kurias jis vadina limitrofais) tiesiog savo noru grįš į pilną Rusios karinės, ekonominės, kultūrinės įtakos sferą. Jo manymu bolšvevizmas buvo trumpas nuoklydis nuo istorinės neišvengiamybės ir jis dėl bolševizmo įsigalėjimo kaltina Rusijos imperijos etnines mažumas - pagrinde latvius, žydus ir gruzinus.

              Tokių ten daug! Mes jų nei velnio nepakeisim ir neįtakosim kaip ir neįtakosim didžiosios dalies (NE VISŲ) Baltarusijos liaudies kuriai idiotiškas ūsuotas darbų mokytojas su sadistiška saugumo sistema parankėj 26 metus valdžioje yra toleruotinas dalykas. Lygiai kaip mes neišrausim korupcijos Ukrainoje.
              Paskutinis taisė Kaimai; 2021.03.26, 09:40.

              Comment


               O kuo čia susiję čekai arba slovėnai?
               Aš paminėjau slavų pasaulį pagrinde turėdamas galvoje Rusiją, Ukrainą ir Baltarusiją. Nes šioje temoje čia yra norinčių "patvarkyti" buvusias LDK žemes....

               Cituojant Zosį:

               be "kitu patvarkymo" esama nepalyginamai svarbesniu uždaviniu net didžiulems nacijoms su didžiuliu civilizaciniu idirbiu, o ka jau kalbeti apie maža tautele, kuri chroniškai gyvendama kitu "trojcnyku" problemomis katastrofiškai kulturiškai atsiliko ir to pasekoje jau baigia išsivaikšcioti
               O šiaip tai nežinau. Aš suprantu, kad pavyzdžiui Čekija yra kai kuriais atžvilgiais pranašesnė už Lietuvą. Bet imkim kad ir miestų infrastruktūrą - kam žiūrėti kaip daroma Lenkijoje arba Slovakijoje, jeigu galima žiūrėti kaip daroma Nyderlanduose arba Norvegijoj. Get it?

               Comment


                Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                Mums iki Čekijos kaip iki Mėnulio tiek infrastruktūros, tiek tvarkos, tiek ekonomikos, tiek pramonės, tiek elementaraus žmonių potencialo atžvilgiu.
                Bet tai nėra priežastis užstrigti su Baltarusia ir Ukraina.
                It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                Comment


                 Parašė Kaimai Rodyti pranešimą

                 Jo, pas juos labai intensyvaus biologinio elito valymo nėra buvę, kiek man žinoma. Neko panašaus į https://en.wikipedia.org/wiki/Intelligenzaktion arba sovietinius trėmimus.
                 Arba mūsų šviesuomenės nuotykius 1794, 1831, 1864...

                 Comment


                  Parašė Kaimai Rodyti pranešimą

                  Aš paminėjau slavų pasaulį pagrinde turėdamas galvoje Rusiją, Ukrainą ir Baltarusiją. Nes šioje temoje čia yra norinčių "patvarkyti" buvusias LDK žemes....
                  Slavų pasaulis yra ir čekai, ir slovėnai, ir lenkai irgi... Taigi, labai skirtingo mentaliteto, charakterio ir verslumo yra tie slavai. Todėl juos apibendrinti vienu sakiniu, tai yra tas pats kaip sakyti "visos bobos tokios"...

                  Comment


                   Čekija net labai faina šalis. Tvarkinga, pažangi, gerai išsivysčiusi. Gamta labai vaizdinga, nors čia jau aišku, ne gyventojų nuopelnas. Lankiausi, padarė labai gerą įspūdį. Geresnį nei chaoso nemažai turinti Prancūzija.

                   Iš viso, slavus laikyti kažkokiu kultūriniu vienetu yra neteisinga iš pagrindų, nes kalbinė grupė ir kultūrinė priklausomybė dažniausiai nebūna tarpusavyje koreliuojantys dalykai. Kas kultūriškai jungia čekus (buvę katalikai - dabar pagrinde ateistai, istoriškai stipriai veikti Vokietijos), bosnius (musulmonai, įtakoti turkų), rusus (ortodoksai, patys didžiąją dalį istorijos buvo imperija, daranti įtaką kitiems)? Nieko labai bendro. Kaip tarkim romanų grupėje, ar daug rumunai turi kultūriškai bedro su ispanais, nepaisant giminiškų kalbų? O musulmonai imperinę praeitį turintys turkai labai kultūriškai artimi su Sibiro jakutais (buvusiais šamanistais, dabar ortodoksais, stipriai vekiamais rusų), nors ir vieni, ir kiti vartoja tiurkų kalbas?

                   Taip kad bet koks bandymas slavus ar bet kokią kitą giminiškų kalbų grupę pritempti prie "bendros" kultūrinės grupės yra klaida iš pačių pagrindų.
                   Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.03.26, 21:47.
                   Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                   Mielosios Grigiškės

                   Comment


                    Jūs teisūs, kad dabartiniai slavai yra labai įvairūs, bet aš, pvz., kartais vartoju žodį slavai Lietuvai aktualiausiems, Lietuvoj gyvenantiems ir lietuviams pretenzijų turintiems slavams, kad nereiktų nuolat jų vardinti, lenkai, rusai, baltarusiai, lenkakalbiai, rusakalbiai, tuteišiai... užknisa vardint. Iš konteksto turi būt aišku, kad slovėnai ir čekai nesusiję ir jų galvoje neturiu.

                    Comment


                     Parašė manometras Rodyti pranešimą
                     Jūs teisūs, kad dabartiniai slavai yra labai įvairūs, bet aš, pvz., kartais vartoju žodį slavai Lietuvai aktualiausiems, Lietuvoj gyvenantiems ir lietuviams pretenzijų turintiems slavams, kad nereiktų nuolat jų vardinti, lenkai, rusai, baltarusiai, lenkakalbiai, rusakalbiai, tuteišiai... užknisa vardint. Iš konteksto turi būt aišku, kad slovėnai ir čekai nesusiję ir jų galvoje neturiu.
                     O be reikalo. Nes, pavyzdžiui, terminas "rusakalbiai" - tai iš viso nesusipratimas. Jei kalbi rusiškai, esi rusas, jei lenkiškai - lenkas, jei lietuviškai - lietuvis, tai natūralu. Ir tie patys "tuteišai" turi pagaliau apsispręsti - kas jie tokie. Nėra tokios tautos - tuteišai, nėra ir tokios kalbos.

                     Comment

                     Working...
                     X