Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Investicijos į pramonės bei paslaugų plėtrą Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Arunasx
  replied
  „Girteka“ į pramonės parką Vilniuje investuoja dar 14 mln. Eur https://www.vz.lt/transportas-logist...dar-14-mln-eur
  Viena didžiausių šalyje transporto grupių „Girteka“ į Liepkalnio pramonės parką Vilniuje ketina investuoti dar 14 mln. Eur.
  „Sirin development“ vadovas Laurynas Kuzavas BNS teigė, kad planuojama pastatyti 30.000 kv. m ploto sandėlį su administracinėmis patalpomis. Statybas planuojama pradėti šių metų spalį ir jas pabaigti iki kitų metų rugsėjo. 2017 metų vasarį skelbta, kad iš viso 30 hektarų teritorijoje per tris etapus planuoja pastatyti tris sandėlius. Pirmą sandėlį įmonė pastatė pernai, antrojo statybas planuojama baigti šių metų lapkritį. Į pirmuosius du plėtros etapus „Girteka“ investavo 18 mln. Eur.

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Viena didžiausių skrydžių skaitmeninės informacijos tiekėjų pasaulyje atidarė biurą Kaune https://www.vz.lt/technologijos-moks...re-biura-kaune
  Pasak Phil‘o Callowo, OAG vadovo, OAG Kauno biure dirbs 31 darbuotojas – tai bus programuotojai, inžinieriai ir testuotojai, kurie bus atsakingi už naujų bei esamų produktų vystymą. Šiuo metu dar tebevyksta įdarbinimo procesas ir darbuotojų tebėra mažiau.
  „Bene pagrindinė priežastis, dėl kurios pasirinkome Kauną, - tai, kad čia labai daug išsilavinusių ir anglų kalbą mokančių žmonių,“ - sako p. Callow.
  Biuras neturi atskiros įmonės statuso, tai OAG atstovybė. OAG, kurios pagrindinė būstinė yra Didžiosios Britanijos mieste Lutone, kuria didžiųjų duomenų (angl. Big Data) analize paremtus produktus, skirtus keleivių srautų ir kitų su skrydžiais susijusių duomenų analize. Tie produktai skirti verslui.
  Lietuva – 4-ta pasaulyje pagal diplomuotųjų skaičių https://www.vz.lt/vadyba/personalo-v...uotuju-skaiciu
  p.s.buvo čia forume ne vienas, kuris teigė, kad į Lietuvą ateina užsienio įmonės tik ieškodamos pigios darbo jėgos mažos pridėtinės vertės produkcijai. Tai vertėtų smarkiai permąstyti tokias mintis, nes programuotojai tikrai nėra pigi darbo jėga ir jiems MMA dydis tikrai neaktualu.
  Paskutinis taisė Arunasx; 2018.09.07, 08:47.

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Vilniuje laikinai įsikūrusi britų telekomunikacijų milžinė turi ypatingų planų https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos...planu-7428911/
  Vienos iš didžiausių Didžiojoje Britanijoje telekomunikacijų kompanijos „BT Group“ komanda penktadienio vakare atvyko į Vilnių. Didžiosios Britanijos specialistai Londono metro savaitei iškeitė į Vilniaus dviračius, sparčią didmiesčio gyvenimo tėkmę į jaukų sostinės senamiesčio šurmulį. Dirbdami Vilniuje jie užtikrins, kad bendrovės informacija ir toliau kasdien pasiektų klientus visame pasaulyje.
  „BT Group“ 10 žmonių komanda savaitei darbo vietą iškėlė iš Londono biuro į modernią bendradarbystės erdvę „Monday Office“ verslo centre „Green Hall 2“ Vilniuje. Verslo atstovai Vilniuje dirbs bei pramogaus, jiems tapus vienais iš trijų turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ surengtos „WorkationVilnius“ programos dalyvių. Tai, kad savaitė Vilniuje bus įspūdinga, svečiai suprato dar oro uoste – juos pasitiko specialiai šiems svečiams parengtas režisierės Dalios Ibelhauptaitės kūrybinės komandos performansas.
  „Konkuruojant dėl investicijų su kitais miestais svarbu demonstruoti Vilnių efektyviausiais būdais. Todėl pavasarį pakvietėme užsienio bendroves įsitikinti, kaip čia gera dirbti, gyventi ir leisti laisvalaikį. Pažinti Lietuvos sostinę ir jame padirbėti pareiškė norą beveik 100 bendrovių iš viso pasaulio, kurios jau susidomėjo Vilniumi. Nuosekliai apgalvojome kiekvieną trijų Vilniuje viešėsiančių bendrovių viešnagės detalę, mat, siekiame, kad jie savaitę viešėdami Vilniuje puikių įspūdžių sukauptų tiek, tarsi gyventų čia daug metų“, – teigia Inga Romanovskienė, „Go Vilnius“ direktorė.
  „BT Group“ – viena iš trijų programos „Workation Vilnius“ nugalėtojų. Netrukus išbandyti darbo Vilniuje atvyks kelionių planavimo platformą valdanti „Expedia“ iš Didžiosios Britanijos bei startuolis „OrderYOYO“ iš Danijos.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
  Niekas taršių gamyklų seniai nebestato, kaip ir jeigu būtų tikslas pigi darbo jėga - tai 90% likusio pasaulio jinai daug pigesnė, nei Lietuvoje.
  Jei Lietuvoje darbo jėga būtų brangi kaip vakruose, čia irgi niekas gamyklų nestatytų, darbo jėgos pigumas tik vienas iš faktorių, trečiojo pasauslio šalyse prasta teisinė bazė, infrastruktūra, toli nuo didžiųjų rinkų, bet Lietuvos ES kontekste pagrindinis pranašumas tik pigi darbo jėga, bet kadangi ketvirtoji pramonės revoliucija ne už kalnų, tai vien tik pigia darbo jėga konkuruoti su vakarais nėra labai protinga, nes po 10 metų daugumai šitų gamyklų darbo rankų nebereiks arba reiks daug kartų mažiau.

  https://www.investmentu.com/article/...t#.W3uy6ugzaUk
  Paskutinis taisė Lettered; 2018.08.21, 08:38.

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied
  Niekas taršių gamyklų seniai nebestato, kaip ir jeigu būtų tikslas pigi darbo jėga - tai 90% likusio pasaulio jinai daug pigesnė, nei Lietuvoje. Ir apskritai šiuolaikinės gamyklos yra robotizuotos, ten darbo jėgos nėra tiek jau daug. Kad pirmose vietose visokie Mozambikai - nenuostabu, tiesiog ten beveik nėra jokios ekonomikos ir pastačius vieną gamyklą gali būti fiksuojamas 50% augimas. Čia žiūrint su kuo pasirenki Lietuvą lyginti, ar su investicijomis į Mozambiką, ar į Singapūrą, kuris 6-toje vietoje.

  Komentuoti:


 • andyour
  replied
  Parašė dr-rox Rodyti pranešimą

  Kai pamatai su kuo lyginamės, liūdna darosi - tiesiog iškeliama čia pigi darbo jėga ir taršios gamyklos
  Ką moki dirbti, tokius darbus ir kuria.

  Komentuoti:


 • dr-rox
  replied
  Geriausiai pritraukti plyno lauko investicijas 2017 m. sekėsi Mozambikui (daugiau nei 12 balų), Serbijai (11,6) ir Kambodžai (9,6).
  Kai pamatai su kuo lyginamės, liūdna darosi - tiesiog iškeliama čia pigi darbo jėga ir taršios gamyklos

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Lietuva – ketvirta pasaulyje ir pirma ES pagal pritrauktas plyno lauko investicijas https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...o-investicijas
  Mažos šalies statusas Lietuvai nekliudo pritraukti daugiausiai investicijų ES. Ji pateko į daugiausiai plyno lauko investicijų pritraukusių pasaulio valstybių ketvertuką, kai lygintas šalies ekonomikos svoris globalioje ekonomikoje su pritraukta pasaulinių tiesioginių užsienio investicijų (TUI) dalimi.
  Į Lietuvą pernai pritrauktos plyno lauko investicijos beveik aštuonis kartus viršijo šalies sukuriamą santykinį pasaulinio BVP lygį. Tai geriausias rezultatas ES.
  Kaip nurodo „fDi Intelligence“, „The Financial Times“ TUI projektų stebėsenos ir analizės padalinys, Lietuva 2017 m. plyno lauko investicijų indekse užėmė ketvirtą vietą ir per metus pakilo penkiomis pozicijomis: 2016 m. Lietuva šiame indekse užėmė 9 vietą.
  Geriausiai pritraukti plyno lauko investicijas 2017 m. sekėsi Mozambikui (daugiau nei 12 balų), Serbijai (11,6) ir Kambodžai (9,6).
  Užsienio investuotojų dėmesio tradiciškai lepinamas Sigapūras šeštoje (6,58 balo), o Airija - 22-oje vietoje (3,54).
  Lietuvos kaimynės, su kuriomis tiesiogiai konkuruojame dėl TUI projektų, atrodo gerokai blankiau: Lenkija buvo 20-ta (3,87 balo), Latvija – 26-ta (2,94), Estija – 33-ia (2,51).
  2017-ieji Lietuvai buvo išskirtiniai tuo, kad po ilgos medžioklės pagaliau pavyko į Lietuvą prikviesti Vokietijos automobilių komponentų grupę „Continental“. Be to, naujos ir gerai žinomos kompanijos, įskaitant IKEA, „Hellą“, „Telią“, „Booking.com“, patvirtino būsimas investicijas. „fDi Intelligence“ nurodo, kad pernai Lietuvoje įgyvendintas 61 TUI projektas.
  Ką ir kaip lygina Iš viso tirtos 92 ekonomikos. 67 valstybės plyno lauko TUI indekse surinko daugiau nei 1 balą; 25 – iki 1 balo.
  Indekse pasiektas vienetas reiškia, kad valstybės pritrauktų pasaulinių plyno lauko TUI dalis atitinka valstybės sukuriamo pasaulinio BVP dydį. Didesnis už vienetą balas reiškia, kad šalis pritraukia daugiau pasaulinių plyno lauko investicijų nei sukuria pasaulinio BVP. Mažesnis už vienetą rezultatas reiškia, kad valstybės svoris pasauliniame BVP yra didesnis nei į šalį pritraukta plyno lauko TUI.
  Iš dešimties didžiausių pasaulio ekonomikų tiktai Jungtinė Karalystė (2,13), Indija (1,46), Prancūzija (1,6) ir Vokietija (1,34) plyno lauko TUI indekse perkopė 1 balą. Šešios valstybės iš didžiojo dešimtuko, įskaitant Vokietiją, Indiją ir JK 2017 m. indekse įvertintos prasčiau nei 2016 m., t.y. jos pritraukė mažiau plyno lauko investicijų.
  2017 m. į plyno lauko TUI indeksą pateko keturios naujokės, įskaitant Sakartvelą ir Baltarusiją. Kad šalis patektų į indeksą, ji turi būti pritraukusi bent 10 plyno lauko TUI projektų per metus.
  Plyno lauko investicijos – tai bendrovės TUI į naują gamyklą, logistikos ar kitos paskirties padalinį užsienio šalyje. Plyno lauko investicijoms nepriskiriamos reinvesticijos ar skirtingose jurisdikcijose veikiančių įmonių įsigijimai ir susijungimai.

  Komentuoti:


 • Kristisz
  replied
  Naujiena visiškai nesusijusi su investicijom į pramonę ir paslaugų eksportą. Jeigu bandoma pritempti prie Danske Bank paslaugų centro (kuris užsiima paslaugų teikimu visai grupei) - jis mažai kuo susijęs su mažmeninės bankinkystės paslaugomis (kuri užsiima klientų aptarnavimu Lietuvoje).

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Paplovėme ir išeiname

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Akmenės rajone – įspūdingos investicijos: darbą turės per tūkstantį žmonių

  Viena didžiausių Baltijos šalyse medienos bei baldų gamybos grupių – Vakarų medienos grupė (VMG) šiaurės Lietuvoje, Akmenės rajone, pradeda 140 mln. eurų vertė medžio drožlių gamyklos statybas.

  Bendrovė pranešė, kad statybų pradžios ceremonijoje penktadienį dalyvaus premjeras Saulius Skvernelis, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, VMG atstovai.

  VMG per dvejus metus į gamyklą planuoja investuoti 140 mln. eurų ir sukurti apie 150 naujų darbo vietų.

  Vėliau bendrovė ten pat ketina statyti 80 mln. eurų baldų gamybos fabriką ir sukurti 1 tūkst. naujų darbo vietų...
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Alytuje pradėtos greitai paruošiamų maisto produktų gamyklos statybos

  SEB bankas ir AB „Kauno grūdai“ susitarė dėl 12,5 mln. eurų paskolos greitai paruošiamų maisto produktų gamyklos statyboms Alytuje. Šis 16,7 mln. eurų vertės projektas jau pajudėjo – išnuomotame 4 hektarų ploto sklype prasidėjo statybos darbai. Planuojama, kad naujoji gamykla pradės veikti 2019 metų viduryje. Per penkerius metus joje bus sukurta iki 220 darbo vietų, rašoma bendrovės išplatintame pranešime spaudai...

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Gal baikite šitą visą ne į temą. Tokias temas galite aptarinėti supermama lt

  Komentuoti:


 • Tomas
  replied
  Vaikai - gal, bet tėvai su vaikais - ne.

  Komentuoti:


 • Aleksio
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
  Per daug šeimoje kūdikių/mažamečių vaikų ilgesnėms bei 4+ valandų kelionėms.
  Vaikai keliones įveikia lengviau nei suaugusieji.

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Parašė Austras Rodyti pranešimą
  Šiais laikais lizinginiai turtuoliai jau nebepatraukia ant atostogų toliau, negu ES/Šengenas?
  Dėl lizinginių turtuolių nežinau, nes neturiu nei vieno lizingo, (ir nesu turtuolis, ofkos).

  Per daug šeimoje kūdikių/mažamečių vaikų ilgesnėms bei 4+ valandų kelionėms.
  Paskutinis taisė sankauskas; 2018.08.01, 14:02.

  Komentuoti:


 • Austras
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
  ...knygutės jau metai neturiu, tik kortelę...
  Šiais laikais lizinginiai turtuoliai jau nebepatraukia ant atostogų toliau, negu ES/Šengenas?

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Italai Kaune rado palankiausias sąlygas įkurti biomedicininės inžinerijos centrą https://www.lrytas.lt/verslas/sekmes...entra-7133025/
  Išvystyta logistika, tiesioginis bendradarbiavimas su mokslininkais ir moderni tyrimų infrastruktūra – šie veiksniai 2017 m. lėmė Italijos aukštųjų technologijų įmonės UAB „Gruppo FOS Lithuania“ atėjimą į Lietuvą. Įmonė Kaune „Santakos“ slėnyje įkūrė biomedicininės inžinerijos centrą ir kartu su lietuvių mokslininkais pradėjo kurti biomedicininę elektroninę įrangą poinsultinei stebėsenai.

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Parašė mantasm Rodyti pranešimą

  Kuo knygutė stalčiuje padeda išsaugoti ryšį?

  Straipsnyje apie WU paminėtos ir kitos aplinkybės. Kad buvo būtent aktyvus ryšys, o ne knygutės turėjimas. Vien dėl paso (ne)buvimo netampama lietuvių bendruomenės pirmininkais. Ir dar tiek, kad būtų galima suorganizuoti susitikima su ministru pirmininku.
  Na, gal tu ir teisus. Kaip sakiau, knygutės jau metai neturiu, tik kortelę, bet ryšys kažkaip išsisaugojo.

  Tai emigrantams duokime tiktai Asmens Tapatybės Korteles, ne knygutes, ir taip išsaugosime ryšį.

  Komentuoti:


 • Aleksio
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
  Kaip tau atrodo, ar pilietybės išsaugojimas (arba išeivijos vaikų atveju - įgyjimas) padeda išlaikyti diasporos ryšį su Lietuva?
  Neturi. Ryšis yra ne prie širdies (pasas kišenėje), o širdyje.

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

  Kaip tau atrodo, ar pilietybės išsaugojimas (arba išeivijos vaikų atveju - įgyjimas) padeda išlaikyti diasporos ryšį su Lietuva?
  Kuo knygutė stalčiuje padeda išsaugoti ryšį?

  Straipsnyje apie WU paminėtos ir kitos aplinkybės. Kad buvo būtent aktyvus ryšys, o ne knygutės turėjimas. Vien dėl paso (ne)buvimo netampama lietuvių bendruomenės pirmininkais. Ir dar tiek, kad būtų galima suorganizuoti susitikima su ministru pirmininku.

  Komentuoti:

Working...
X