Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Investicijos į pramonės bei paslaugų plėtrą Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Įdomi ir sparčiai auganti JAV lietuvių įmonė, iš kurios šis tas nubyra ir Lietuvai

  Emigrantų Amerikoje įkurta „GP Transco“ įsikėlė į naują biurą Vilniuje
  Plačiau: https://www.vz.lt/transportas-logist...#ixzz5ZYFcfaYh

  Comment


   Kaip tokia zinia aplenke foruma?
   Moody’s Chooses Vilnius for New European Location

   https://investlithuania.com/news/moo...pean-location/

   flickr >>>

   Comment


    Tiesioginės užsienio investicijos gyventojui Lietuvoje pasiekė 5.544 Eur https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...sieke-5544-eur
    Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje per metus išaugo 4,1% ir 2018 m. trečio ketvirčio pabaigoje siekė 15,5 mlrd. Eur, arba 35,1% šalies BVP. Sukauptosios TUI gyventojui per metus padidėjo 251 Eur, iki 5.544 Eur. 2018 m. III ketv. pirmaujančias pozicijas, palyginti su 2017 m. trečiuoju ketvirčiu, tarp investuotojų išlaikė Švedija ir Nyderlandai, o užsienio kompanijos gautas pajamas Lietuvoje daugiausiai reinvestavo, pranešė Statistikos departamentas ir Lietuvos bankas.
    Lietuvos sukauptosios tiesioginės investicijos (TI) užsienyje per metus išaugo 19% ir 2018 m. rugsėjo 30 d. sudarė 3,7 mlrd. Eur. Daugiausia investuota Nyderlanduose (705,7 mln. Eur), Kipre (647,1 mln. Eur), Latvijoje (519,2 mln. Eur) ir Lenkijoje (423 mln. Eur). VŽ rašė, kad beveik kas dešimtas euras, oficialiai apskaitomas kaip tiesioginės užsienio investicijos, yra lietuvių per trečiąsias šalis investuoti pinigai. Ekspertų teigimu, tai lemia tose šalyse stabilesnė nei Lietuvoje teisinė aplinka, didesnė akcininkų nuosavybės apsauga ir galimybė paslėpti tapatybę.
    Investuotojų pasitikėjimas Lietuvos ekonomika 2018 m. pabaigoje pasiekė trejų metų žemumas. Neigiamai investuotojų nuotaikai didžiausią įtaką turėjo politinio stabilumo stoka ir toliau augantis atotrūkis tarp atlyginimų bei darbo našumo.

    Comment


     Click image for larger version

Name:	SmartSelect_20190119-194658_LinkedIn.jpg
Views:	0
Size:	149,3 kB
ID:	1695601
     AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

     Comment


      Vertinamas Kruonio parko tinkamumas stambiam duomenų centrui https://www.vz.lt/technologijos-moks...uomenu-centrui
      Sąlygas Kruonio parke atsirasti stambiam duomenų centrui už beveik 35.900 Eur vertina Švedijos kapitalo inžinerinių konsultacijų ir projektavimo įmonė „Sweco Lietuva“. Užsienio investicijas į Lietuvą skatinanti agentūra „Investuok Lietuvoje“ informavo BNS, kad sutartis pasirašyta pernai gruodį, o konsultantai jau pradėjo darbus.
      2018 m. paskelbus konkursą įvertinti galimybes į Lietuvą pritraukti didelių duomenų centrų, maždaug 78.600 Eur vertės sutartis pernai gruodį buvo pasirašyta su tarptautiniais duomenų centrų konsultantais „CBRE Limited“, patvirtino „Investuok Lietuvoje“ .
      Bendrovė atliko Lietuvos investicinės aplinkos studiją bei lyginamąją analizę su Šiaurės Europos šalimis, taip pat stambių duomenų centrų industrijos tendencijų analizę bei pateikė vystymosi prognozes Europoje, suformulavo ir pateikė rekomendacijas stambių duomenų centrų pritraukimui į Lietuvą bei atliko kitų darbų.
      Agentūros teigimu, Europoje pirmasis stambių duomenų centrų plėtros etapas fiksuotas Vakarų Europoje, vadinamajame FLAP (Frankfurtas, Londonas, Amsterdamas, Paryžius) regione. Antrasis etapas vyksta Šiaurės Europos regione (Suomija, Švedija, Danija). „Analizė parodė, kad Lietuva gali būti patraukli stambiems duomenų centrams trečiajame duomenų centrų plėtros etape, kuris, kaip prognozuojama, vyks Vidurio ir Rytų Europoje“, – atsakyme BNS teigia „Investuok Lietuvoje“. Pasak jos, analizė rodo, kad dėl duomenų centrų projektų Lietuva turėtų ne konkuruoti su Šiaurės Europos regionu (sunku konkuruoti dėl tenykštės žemos elektros energijos kainos, išplėtotos žaliosios energetikos bei tarptautinių optinių kabelių tinklo), o pozicionuoti save kaip kryžkelę tarp Šiaurės ir Rytų Europos regionų, taip pat tarptautiniu lygiu didinti Lietuvos žinomumą duomenų centrų industrijoje.
      p.s. vertinant dabartinę valdžią, gerai nors tiek, kad netrukdo, kaip elgėsi socdemai paleidę nuo grandinės savo AtVėsaitę, kuri pirmiausia užsiėmė „Investuok Lietuvoje“ destrukcija, tarytum neturėtų kitų užsiėmimų.

      Comment


       Vokietijos bendrovė „Homanit“ – vidutinio (MDF) ir didelio (HDF) tankio medžio plaušų plokščių gamintojų – paskelbė planuojanti statyti gamyklą Vilniaus rajone. Per pirmuosius trejus veiklos metus bendrovė ketina investuoti 115 mln. eurų ir pasamdyti 440 darbuotojų.

       Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=80177699

       Comment


        Kurioje vietoje, tiksliau nežinoma?

        Comment


         Parašė Sula Rodyti pranešimą

         Kurioje vietoje, tiksliau nežinoma?
         čia senesnės žinios, tik nežinau ar ne pasenusios.

         Lietuvos baldų pramonė sveikina Vokietijos medienos plaušo plokščių gamybos įmonės „Homanit Holding“ planus įsigyti „Grigeo“ gamyklą Grigiškėse ir į ją investuoti apie 65 mln. eurų. Tai paskatins ir baldų gamintojų plėtrą bei naujų produktų kūrimą.

         Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=75885785

         Comment


          Parašė Galys Rodyti pranešimą

          čia senesnės žinios, tik nežinau ar ne pasenusios.
          Deja, pasenusios. Visų pirma, Grigiškės - ne rajonas, antra, jiems ten pritrūko erdvės infrastruktūrai.

          Comment


           gal cia
           Šiltnamių g. 29, Pagiriai, LT-14117 Vilniaus r.
           vz rekvizitai
           Registracijos data 2019-01-22
           Paskutinis taisė Milwaukee; 2019.01.23, 12:38.

           Comment


            „Flywire“ ir „Red Dot Payment“ įsteigė bendroves Lietuvoje https://madeinvilnius.lt/verslas/uzs...ves-lietuvoje/ .
            Tarptautinės mokėjimų bendrovės – Jungtinės Karalystės „Flywire Payments Limited“ ir Singapūro „Red Dot Payment“ (RDP) – įregistravo bendroves Vilniuje. „Flywire Europe“ įstatinis kapitalas yra 320 tūkst. eurų, skelbia Registrų centras. Jungtinėje Karalystėje bendrovė įregistruota 2011 metais.
            „Flywire“ skelbia siūlanti mokėjimų sprendimus verslui ir institucijoms, atlieka perlaidas greičiau, saugiau ir pigiau. Bendrovės būstinė yra Bostone (JAV), jos padaliniai veikia Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Kinijoje, Singapūre, Japonijoje, Rumunijoje ir Australijoje. „Red Dot Payment“ 2011 metais įkūrė finansinių technologijų (fintech) mokėjimų ekspertai, o dabar ji, pasak bendrovės, yra tapusi patikima bankų, nebankinių finansų institucijų ir kitų subjektų partnere. RDP turi būstines Singapūre bei padalinius Tailande ir Indonezijoje.

            Comment


             Dvarčionyse pradeda formuotis aukštųjų technologijų miestelis

             „Įsigydami bankrutavusios „Dvarčionių keramikos“ nekilnojamąjį turtą, pirmiausia siekėme užsitikrinti erdvę „Šviesos konversijos“ plėtrai, tai buvo svarbiausia. Turimuose 10 ha apsibrėžėme teritoriją, kuri tenkintų mūsų poreikius 5-10 metų į priekį. Ir liko dar laisvos žemės. Mes norime, kad Dvarčionyse kurtųsi aukštųjų technologijų miestelis. Pirmąjį žingsnį žengė „Eskma“, – teigia Algirdas Juozapavičius, UAB „Šviesos konversija“ vadovas.

             Pasak jo, yra ir daugiau besidominčiųjų šia teritorija yra. Vieni pretendentai lankėsi visai neseniai – praėjusią savaitę.

             „Eksma“ iš „Šviesos konversijos“ įsigijo maždaug 10.000 kv. m patalpų.


             Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2019/02/18...#ixzz5fu9p2ijZ

             Comment


              Britų „Blockchain.com“ įkūrė padalinį Vilniuje
              https://www.vz.lt/rinkos/2019/02/19/...alini-vilniuje

              Jungtinės Karalystės (JK) kriptovaliutų platforma „Blockchain.com“ (buvusi „Blockchain.info“) antradienį atidarė biurą Vilniuje.

              Tai – 5-asis kompanijos biuras, kuriame dirbs dizaino, klientų aptarnavimo ir programavimo inžinierių komandos, pranešė „Blockchain.com“.

              Teigiama, kad specialistai Vilniuje dirbs vienoje komandoje su kolegomis iš Londono, Niujorko ir San Francisko biurų.

              „Svarstydami plėtros galimybes, vertinome daugybę miestų visoje Europoje. Pasirinkome Vilnių, nes šiame į inovacijas orientuotame mieste atradome brandžių talentų, sukaupusių sėkmingam darbui reikalingos patirties“, – pranešime sako Peteris Smithas, „Blockchain.com“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų.

              Pasak jo, biure Vilniuje bus vystomi pasaulinei rinkai skirti „Blockchain.com“ programinės įrangos produktai.

              Comment


               „Vilniaus baldų“ antrinė įmonė pasirašė statybos generalinės rangos sutartį

               Numatoma statybų pradžia 2019 m. II ketv. Darbus planuojama baigti 2020 metų II ketv. Planuojama, kad naujasis baldų fabriko pastatas bus vienas didžiausių šalyje ir sieks 73.000 kv. m plotą, 17,4 ha sklype.

               Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2019/02/21...#ixzz5gBMoERuK
               Parengtoje poveikio aplinkai vertinimo informacijoje nurodoma, kad naujame gamybiniame pastate planuojama serijinė kietų korpusinių baldų gamyba. Planuojama produkcija: stalai, lovos, lentynos, spintos (500.000 kv.m per metus).

               Kaip teigiama metiniame pranešime, 2018 m. „Vilniaus baldų“ pardavimas pagrindiniam pirkėjui Švedijos koncernui lKEA siekė apie 97% visų pardavimų (2017 m.– 99%). Bendrovės pardavimo pajamas 2018 m. sudarė baldų pardavimas, likusią dalį – parduotos žaliavos ir žaliavų atliekos.

               Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2018/11/30...#ixzz5gBMLUvr3

               Comment


                Praėjusių metų viduryje Molėtų rajono savivaldybė paskelbė, kad „Juodeliai“ iki 2021 m. Molėtų rajone esančiame Videniškių miestelyje pastatys naują gamybinį pastatą. Tačiau, pasvėrusi visus pranašumus ir trūkumus, bendrovė naująjį pakavimo elementų fabriką apsisprendė statyti Marijampolėje.

                20 ha sklype, kurį įmonė įsigijo greta Marijampolės LEZ, darbai jau pradėti. Bendros investicijos sieks iki 40 mln. Eur.


                Vieną didžiausių investicijų Lietuvoje įgyvendinanti Vakarų medienos grupė (VMG) per artimiausius 5 metus į tris gamybos įmones – medžio drožlių plokščių, baldų ir CLT plokščių fabrikus Akmenės LEZ numato investuoti maždaug 250–270 mln. Eur.

                Apie 100 mln. Eur per 5 metus siekiančias investicijas Vilniaus rajone šiemet pranešė Vokietijos bendrovė „Homanit“. Medžio plaušų plokščių gamykloje, planuojama, dirbs 440 žmonių.

                Pernai Marijampolės LEZ oficialiai atidaryta medinių langų gamybos UAB „Dovista“ – į pirmąjį plėtros etapą investuota 45 mln. Eur, įdarbinti 107 darbuotojai. Per keletą artimiausių metų, pasiekusi projektinį pajėgumą, gamykla gamins po langą per minutę ir turės 500 dirbančiųjų. Pagal 2016 m. pasirašytą investicijų sutartį „Dovista A/S“ per artimiausius 10 metų Marijampolės LEZ investuos daugiau kaip 100 mln. Eur ir sukurs apie 1.000 darbo vietų.

                Planuojama, kad 2020 m. antrąjį ketvirtį bus baigta statyti nauja „Vilniaus baldų“ gamykla Trakų rajone, Guobstų kaime. Projektas vertinamas 53 mln. Eur. Naujasis baldų fabriko pastatas turėtų būti vienas didžiausių šalyje, jo plotas sieks 73.000 kv. m.

                „IKEA Industry Lietuva“ įgyvendina 46,8 mln. Eur investicinį projektą, kurį planuojama šiemet baigti. Plėtra leis įmonei padvigubinti savo baldų fabriko Kazlų Rūdoje pajėgumus.

                Kauno LEZ baigta Kauno baldų gamybos bendrovės „Freda“ gamyklos ir logistikos sandėlio statyba. „Geras baldų fabrikas“ veiklą vykdyti pradės jau šių metų kovą arba balandį. Į projektą investuota 42 mln. Eur. Per artimiausius 3–4 metus baldų fabriko gamybos apimtis turėtų pasiekti 250 mln. Eur.

                Koncernas SBA šiemet šalia Klaipėdos pradeda naujo logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas. Į šį objektą planuojama investuoti daugiau nei 30 mln. Eur. Naujoje komponentų gamykloje bus gaminamos atskiros baldų dalys ir įvairios namų interjero detalės.

                Praėjusių metų pabaigoje Kauno LEZ pradėjo veikti baldų gamybos ir interjero dizaino sprendimų fabrikas „Fitsout, pastatytas už 23 mln. Eur. Per pirmus metus užsibrėžta pagaminti produkcijos už maždaug 10–12 mln. Eur. Bendrovės verslo modelis numato, kad iki 2023 m. fabrikas pasieks 50–60 mln. Eur metinę apyvartą.

                Panevėžio LEZ maždaug 10 mln. Eur pirmuoju etapu investuoja Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“. „IMG Group“ AS tikisi, kad ši investicija Panevėžyje bus pagrindinė įmonės augimo strategijoje ir padės IMG per ateinančius penkerius metus padvigubinti verslo apimtį.


                Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2019/03/06...#ixzz5hNCC4Jiz

                Comment


                 Kas girdėti dėl 200 ml. EUR indų investicijų Rokiškyje?

                 Comment


                  Regis nutiko tai, ką ir prognozavau.

                  Indų planai investuoti Rokiškyje sukėlė abejonių: nėra net dujų, o meras dairėsi slaptos kameros

                  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...1038336?copied
                  Paskutinis taisė Eidvis; 2019.03.06, 12:55.

                  Comment


                   Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                   Regis nutiko tai, ką ir prognozavau.
                   Kažkur ne taip nuorodą įdėjai, pagal pranešimą panašu, kad norėjai įdėt nuorodą su straipsniu, kuri patvirtintų tavo pranašavimą, o įdėjai tą pačią seną nuorodą pagal kurią pranašavai.

                   Comment


                    Tai kad maniškis pranešimas rugsėjo 27, o straipsnis spalio 3 d. Kaip ten bebūtų, panašu, kad su ta 'didžiausia istorijoje plyno lauko investicija, neaiškios indų kompanijos į siuvyklą Rokiškyje' šitoj vietoj viskas ir baigėsi.

                    Comment


                     Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                     Tai kad maniškis pranešimas rugsėjo 27, o straipsnis spalio 3 d. Kaip ten bebūtų, panašu, kad su ta 'didžiausia istorijoje plyno lauko investicija, neaiškios indų kompanijos į siuvyklą Rokiškyje' šitoj vietoj viskas ir baigėsi.
                     A, tada viskas ok. Kažkaip buvo susidaręs įspūdis iš pranešimo, kad būtent šiandien paaiškėjo kažkas.

                     Comment

                     Working...
                     X