Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Investicijos į pramonės bei paslaugų plėtrą Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Milwaukee
  replied
  Kaunas, Šiauliai ir kiti miestai geba mesti iššūkį Vilniui, todėl atotrūkis tarp Vilniaus ir likusios Lietuvos nebeauga. Ar regionų atsigavimas tęsis, labai priklausys nuo investicijų srauto – ypač į pramonės sektorių, kuris yra silpnoji Vilniaus regiono grandis. Kiti didieji miestai taip pat turi galimybių pritraukti investicijų į aukštos pridėtinės vertės paslaugų sektorių,“ – teigia p. Mauricas.

  Plačiau: https://www.vz.lt/2019/03/20/debesis...#ixzz5iiz05SrO

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Pasaulinė transporto pramonės paslaugų lyderė steigia paslaugų centrą Vilniuje https://madeinvilnius.lt/verslas/uzs...ntra-vilniuje/ .
  Inžinerinius sprendimus transporto priemonių ir įrangos veiksmingumui, našumui ir tvarumui gerinti kurianti bendrovė „Dana Incorporated” paskelbė atidaranti paslaugų centrą Vilniuje. Naujame padalinyje dirbs apie 100 finansų ir apskaitos specialistų, kurie glaudžiai bendradarbiaus su „Dana” padaliniais Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ir Jungtinėje Karalystėje.
  „Dana” siūlo įvairius sprendimus keleivinio transporto priemonėms, sunkvežimiams, sunkiojo transporto priemonėms, pramoniniams ir stacionariems įrenginiams. 1904 m. įsteigtoje įmonėje šiandien dirba daugiau nei 36 tūkst. darbuotojų 33 šalyse šešiuose žemynuose. Jos buveinė įsikūrusi Momyje, Ohajo valstijoje, JAV. 2018 m. bendrovės pardavimai siekė 8,1 mlrd. USD.
  Lietuvoje veikiantys paslaugų centrai teikia paslaugas 35 kalbomis. Be daugiakalbystės, Lietuva pasižymi ekonominiu ir politiniu stabilumu, kuris nemaža dalimi lėmė „Dana” sprendimą atidaryti padalinį Vilniuje. „Agentūros „Investuok Lietuvoje” komanda ypač glaudžiai bendradarbiavo ir padėjo mums priimti sprendimus paskirstant išteklius taip, kad jie geriau atitiktų mūsų veiklos Europoje tikslus. Neabejojame Lietuvos specialistų talentais ir gebėjimais, ir nekantraujame pradėti bendradarbiavimą, kuris, kaip tikime, bus ilgas ir prasmingas”, – sako Jasonas Johnsonas, „Dana” viceprezidentas, atsakingas už globalius finansus ir apskaitą. Bendrovė ketina daug investuoti į darbuotojų mokymą ir profesinį tobulėjimą. Tuo pačiu ji ieškos galimybių bendradarbiauti su šalies švietimo įstaigomis, kad užtikrintų vietos specialistams reikalingus mokymus ir išteklius.
  „Pastarieji pritraukti investiciniai projektai Lietuvos paslaugų centrų sektorių vis labiau orientuoja į finansinių paslaugų teikimą. Tai pozityvi tendencija, nes suteikia geresnes įsidarbinimo galimybes ne tik informacinių technologijų, klientų aptarnavimo ar rinkodaros specialistams. Funkcijų diversifikavimas ir toliau bus vienas pagrindinių tikslų vystant paslaugų centrų industriją”, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. Agentūros „Investuok Lietuvoje” vadovo Manto Katino nuomone, „Dana” atėjimas į Lietuvą rodo, kaip didžiosios pasaulinės bendrovės pastebi Lietuvą, kai ieško būdų pagreitint augimą Europos regione ir už jo ribų.
  „Dana” yra pasaulyje pripažinta transporto sektoriuje veikianti bendrovė. Ji vertinama ir už socialinės atsakomybės veiklą. Mūsų šaliai didelė garbė, kad tokia didelė bendrovė prisijungia prie mūsų nuolat augančio pasaulines verslo paslaugas teikiančio sektoriaus. Be to, tai, kad Lietuvos talentus puikia vertina į „Fortune 500″ sąrašą patenkančios JAV įmonės, įskaitant „Moodyᄐs”, rodo, kad mūsų specialistų įgūdžiai pripažįstami pasauliniu mastu. Šie įgūdžiai vertinami kaip turtas, kurį pirmaujančios bendrovės gali vystyti ir taip skatinti savo veiklos augimą”, – mano Mantas Katinas.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Nepatikėsite, kur yra viena geriausių dviračių gamyklų pasaulyje: „Baltik vairo“ atsigavimas atima žadą

  Kasdien iš gamyklos išvažiuoja 1,5 tūkst. dviračių ir beveik visi jie keliauja į Vakarų Europą: Vokietiją, Olandiją, Daniją, Belgiją, Austriją.
  Daug Lietuvos gamyklų nusistekeno vien dėl prasto vadovavimo.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/transpo...aCcwN9J08el0-w

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Mokėjimų milžinės „Visa“ perkamas „fintech“ kuriasi Lietuvoje https://www.vz.lt/rinkos/isigijimai-...iasi-lietuvoje
  Jungtinės Karalystės (JK) tarptautinių mokėjimų bendrovė „Earthport“, kurią perka JAV mokėjimų kortelių gigantė „Visa“, kuriasi Lietuvoje.
  Lietuvos bankas pranešė, kad valdyba išdavė mokėjimo įstaigos licenciją UAB „Earthport Payment Services“.
  Pasak pranešimo, gavusi licenciją, įstaiga teiks Mokėjimų įstatyme nustatytas mokėjimo paslaugas: kredito pervedimus, leis mokėjimo priemones, apdoros mokėjimus.
  Institucijos pasirašė „fintech“ memorandumą: prisijungė ir FNTT https://www.vz.lt/rinkos/2019/03/18/...ijunge-ir-fntt
  Devynios valstybės institucijos pirmadienį pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija valdant rizikas finansinių inovacijų ir finansinių technologijų („fintech“) srityje. Memorandumas buvo pasirašytas finansų ministro Viliaus Šapokos iniciatyva. Pasak Finansų ministerijos pranešimo, siekiama, kad Lietuva taptų ne tik „fintech“ inovacijų, bet ir su tuo susijusių rizikų valdymo kompetencijų centru.
  Teigiama, kad memorandumą pasirašiusios institucijos operatyviai keisis informacija, jog numatytų galimas rizikas „fintech“ srityje ir efektyviai jas suvaldytų.
  Memorandumą pasirašė Finansų, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos bankas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, policija, Valstybinė mokesčių inspekcija, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“.
  Memorandumą taip pat pasirašė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Antonis Mikulskis – FNTT vardas anksčiau skambėjo kaip vienos iš institucijų, kuri kartu su Stasiu Jakeliūnu, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininku, priešinosi tam, kad Lietuvoje vairuotojų teisės asmenų identifikavimo tikslais būtų prilygintos asmens tapatybės kortelei ar pasui.
  Paskutinis taisė Arunasx; 2019.03.18, 14:42.

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
  Tai kad maniškis pranešimas rugsėjo 27, o straipsnis spalio 3 d. Kaip ten bebūtų, panašu, kad su ta 'didžiausia istorijoje plyno lauko investicija, neaiškios indų kompanijos į siuvyklą Rokiškyje' šitoj vietoj viskas ir baigėsi.
  A, tada viskas ok. Kažkaip buvo susidaręs įspūdis iš pranešimo, kad būtent šiandien paaiškėjo kažkas.

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied
  Tai kad maniškis pranešimas rugsėjo 27, o straipsnis spalio 3 d. Kaip ten bebūtų, panašu, kad su ta 'didžiausia istorijoje plyno lauko investicija, neaiškios indų kompanijos į siuvyklą Rokiškyje' šitoj vietoj viskas ir baigėsi.

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
  Regis nutiko tai, ką ir prognozavau.
  Kažkur ne taip nuorodą įdėjai, pagal pranešimą panašu, kad norėjai įdėt nuorodą su straipsniu, kuri patvirtintų tavo pranašavimą, o įdėjai tą pačią seną nuorodą pagal kurią pranašavai.

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied
  Regis nutiko tai, ką ir prognozavau.

  Indų planai investuoti Rokiškyje sukėlė abejonių: nėra net dujų, o meras dairėsi slaptos kameros

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...1038336?copied
  Paskutinis taisė Eidvis; 2019.03.06, 13:55.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Kas girdėti dėl 200 ml. EUR indų investicijų Rokiškyje?

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  Praėjusių metų viduryje Molėtų rajono savivaldybė paskelbė, kad „Juodeliai“ iki 2021 m. Molėtų rajone esančiame Videniškių miestelyje pastatys naują gamybinį pastatą. Tačiau, pasvėrusi visus pranašumus ir trūkumus, bendrovė naująjį pakavimo elementų fabriką apsisprendė statyti Marijampolėje.

  20 ha sklype, kurį įmonė įsigijo greta Marijampolės LEZ, darbai jau pradėti. Bendros investicijos sieks iki 40 mln. Eur.


  Vieną didžiausių investicijų Lietuvoje įgyvendinanti Vakarų medienos grupė (VMG) per artimiausius 5 metus į tris gamybos įmones – medžio drožlių plokščių, baldų ir CLT plokščių fabrikus Akmenės LEZ numato investuoti maždaug 250–270 mln. Eur.

  Apie 100 mln. Eur per 5 metus siekiančias investicijas Vilniaus rajone šiemet pranešė Vokietijos bendrovė „Homanit“. Medžio plaušų plokščių gamykloje, planuojama, dirbs 440 žmonių.

  Pernai Marijampolės LEZ oficialiai atidaryta medinių langų gamybos UAB „Dovista“ – į pirmąjį plėtros etapą investuota 45 mln. Eur, įdarbinti 107 darbuotojai. Per keletą artimiausių metų, pasiekusi projektinį pajėgumą, gamykla gamins po langą per minutę ir turės 500 dirbančiųjų. Pagal 2016 m. pasirašytą investicijų sutartį „Dovista A/S“ per artimiausius 10 metų Marijampolės LEZ investuos daugiau kaip 100 mln. Eur ir sukurs apie 1.000 darbo vietų.

  Planuojama, kad 2020 m. antrąjį ketvirtį bus baigta statyti nauja „Vilniaus baldų“ gamykla Trakų rajone, Guobstų kaime. Projektas vertinamas 53 mln. Eur. Naujasis baldų fabriko pastatas turėtų būti vienas didžiausių šalyje, jo plotas sieks 73.000 kv. m.

  „IKEA Industry Lietuva“ įgyvendina 46,8 mln. Eur investicinį projektą, kurį planuojama šiemet baigti. Plėtra leis įmonei padvigubinti savo baldų fabriko Kazlų Rūdoje pajėgumus.

  Kauno LEZ baigta Kauno baldų gamybos bendrovės „Freda“ gamyklos ir logistikos sandėlio statyba. „Geras baldų fabrikas“ veiklą vykdyti pradės jau šių metų kovą arba balandį. Į projektą investuota 42 mln. Eur. Per artimiausius 3–4 metus baldų fabriko gamybos apimtis turėtų pasiekti 250 mln. Eur.

  Koncernas SBA šiemet šalia Klaipėdos pradeda naujo logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybas. Į šį objektą planuojama investuoti daugiau nei 30 mln. Eur. Naujoje komponentų gamykloje bus gaminamos atskiros baldų dalys ir įvairios namų interjero detalės.

  Praėjusių metų pabaigoje Kauno LEZ pradėjo veikti baldų gamybos ir interjero dizaino sprendimų fabrikas „Fitsout, pastatytas už 23 mln. Eur. Per pirmus metus užsibrėžta pagaminti produkcijos už maždaug 10–12 mln. Eur. Bendrovės verslo modelis numato, kad iki 2023 m. fabrikas pasieks 50–60 mln. Eur metinę apyvartą.

  Panevėžio LEZ maždaug 10 mln. Eur pirmuoju etapu investuoja Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“. „IMG Group“ AS tikisi, kad ši investicija Panevėžyje bus pagrindinė įmonės augimo strategijoje ir padės IMG per ateinančius penkerius metus padvigubinti verslo apimtį.


  Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2019/03/06...#ixzz5hNCC4Jiz

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  „Vilniaus baldų“ antrinė įmonė pasirašė statybos generalinės rangos sutartį

  Numatoma statybų pradžia 2019 m. II ketv. Darbus planuojama baigti 2020 metų II ketv. Planuojama, kad naujasis baldų fabriko pastatas bus vienas didžiausių šalyje ir sieks 73.000 kv. m plotą, 17,4 ha sklype.

  Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2019/02/21...#ixzz5gBMoERuK
  Parengtoje poveikio aplinkai vertinimo informacijoje nurodoma, kad naujame gamybiniame pastate planuojama serijinė kietų korpusinių baldų gamyba. Planuojama produkcija: stalai, lovos, lentynos, spintos (500.000 kv.m per metus).

  Kaip teigiama metiniame pranešime, 2018 m. „Vilniaus baldų“ pardavimas pagrindiniam pirkėjui Švedijos koncernui lKEA siekė apie 97% visų pardavimų (2017 m.– 99%). Bendrovės pardavimo pajamas 2018 m. sudarė baldų pardavimas, likusią dalį – parduotos žaliavos ir žaliavų atliekos.

  Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2018/11/30...#ixzz5gBMLUvr3

  Komentuoti:


 • dr-rox
  replied
  Britų „Blockchain.com“ įkūrė padalinį Vilniuje
  https://www.vz.lt/rinkos/2019/02/19/...alini-vilniuje

  Jungtinės Karalystės (JK) kriptovaliutų platforma „Blockchain.com“ (buvusi „Blockchain.info“) antradienį atidarė biurą Vilniuje.

  Tai – 5-asis kompanijos biuras, kuriame dirbs dizaino, klientų aptarnavimo ir programavimo inžinierių komandos, pranešė „Blockchain.com“.

  Teigiama, kad specialistai Vilniuje dirbs vienoje komandoje su kolegomis iš Londono, Niujorko ir San Francisko biurų.

  „Svarstydami plėtros galimybes, vertinome daugybę miestų visoje Europoje. Pasirinkome Vilnių, nes šiame į inovacijas orientuotame mieste atradome brandžių talentų, sukaupusių sėkmingam darbui reikalingos patirties“, – pranešime sako Peteris Smithas, „Blockchain.com“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų.

  Pasak jo, biure Vilniuje bus vystomi pasaulinei rinkai skirti „Blockchain.com“ programinės įrangos produktai.

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  Dvarčionyse pradeda formuotis aukštųjų technologijų miestelis

  „Įsigydami bankrutavusios „Dvarčionių keramikos“ nekilnojamąjį turtą, pirmiausia siekėme užsitikrinti erdvę „Šviesos konversijos“ plėtrai, tai buvo svarbiausia. Turimuose 10 ha apsibrėžėme teritoriją, kuri tenkintų mūsų poreikius 5-10 metų į priekį. Ir liko dar laisvos žemės. Mes norime, kad Dvarčionyse kurtųsi aukštųjų technologijų miestelis. Pirmąjį žingsnį žengė „Eskma“, – teigia Algirdas Juozapavičius, UAB „Šviesos konversija“ vadovas.

  Pasak jo, yra ir daugiau besidominčiųjų šia teritorija yra. Vieni pretendentai lankėsi visai neseniai – praėjusią savaitę.

  „Eksma“ iš „Šviesos konversijos“ įsigijo maždaug 10.000 kv. m patalpų.


  Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2019/02/18...#ixzz5fu9p2ijZ

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  „Flywire“ ir „Red Dot Payment“ įsteigė bendroves Lietuvoje https://madeinvilnius.lt/verslas/uzs...ves-lietuvoje/ .
  Tarptautinės mokėjimų bendrovės – Jungtinės Karalystės „Flywire Payments Limited“ ir Singapūro „Red Dot Payment“ (RDP) – įregistravo bendroves Vilniuje. „Flywire Europe“ įstatinis kapitalas yra 320 tūkst. eurų, skelbia Registrų centras. Jungtinėje Karalystėje bendrovė įregistruota 2011 metais.
  „Flywire“ skelbia siūlanti mokėjimų sprendimus verslui ir institucijoms, atlieka perlaidas greičiau, saugiau ir pigiau. Bendrovės būstinė yra Bostone (JAV), jos padaliniai veikia Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Kinijoje, Singapūre, Japonijoje, Rumunijoje ir Australijoje. „Red Dot Payment“ 2011 metais įkūrė finansinių technologijų (fintech) mokėjimų ekspertai, o dabar ji, pasak bendrovės, yra tapusi patikima bankų, nebankinių finansų institucijų ir kitų subjektų partnere. RDP turi būstines Singapūre bei padalinius Tailande ir Indonezijoje.

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  gal cia
  Šiltnamių g. 29, Pagiriai, LT-14117 Vilniaus r.
  vz rekvizitai
  Registracijos data 2019-01-22
  Paskutinis taisė Milwaukee; 2019.01.23, 13:38.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė Galys Rodyti pranešimą

  čia senesnės žinios, tik nežinau ar ne pasenusios.
  Deja, pasenusios. Visų pirma, Grigiškės - ne rajonas, antra, jiems ten pritrūko erdvės infrastruktūrai.

  Komentuoti:


 • Galys
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  Kurioje vietoje, tiksliau nežinoma?
  čia senesnės žinios, tik nežinau ar ne pasenusios.

  Lietuvos baldų pramonė sveikina Vokietijos medienos plaušo plokščių gamybos įmonės „Homanit Holding“ planus įsigyti „Grigeo“ gamyklą Grigiškėse ir į ją investuoti apie 65 mln. eurų. Tai paskatins ir baldų gamintojų plėtrą bei naujų produktų kūrimą.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=75885785

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Kurioje vietoje, tiksliau nežinoma?

  Komentuoti:


 • Galys
  replied
  Vokietijos bendrovė „Homanit“ – vidutinio (MDF) ir didelio (HDF) tankio medžio plaušų plokščių gamintojų – paskelbė planuojanti statyti gamyklą Vilniaus rajone. Per pirmuosius trejus veiklos metus bendrovė ketina investuoti 115 mln. eurų ir pasamdyti 440 darbuotojų.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=80177699

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Vertinamas Kruonio parko tinkamumas stambiam duomenų centrui https://www.vz.lt/technologijos-moks...uomenu-centrui
  Sąlygas Kruonio parke atsirasti stambiam duomenų centrui už beveik 35.900 Eur vertina Švedijos kapitalo inžinerinių konsultacijų ir projektavimo įmonė „Sweco Lietuva“. Užsienio investicijas į Lietuvą skatinanti agentūra „Investuok Lietuvoje“ informavo BNS, kad sutartis pasirašyta pernai gruodį, o konsultantai jau pradėjo darbus.
  2018 m. paskelbus konkursą įvertinti galimybes į Lietuvą pritraukti didelių duomenų centrų, maždaug 78.600 Eur vertės sutartis pernai gruodį buvo pasirašyta su tarptautiniais duomenų centrų konsultantais „CBRE Limited“, patvirtino „Investuok Lietuvoje“ .
  Bendrovė atliko Lietuvos investicinės aplinkos studiją bei lyginamąją analizę su Šiaurės Europos šalimis, taip pat stambių duomenų centrų industrijos tendencijų analizę bei pateikė vystymosi prognozes Europoje, suformulavo ir pateikė rekomendacijas stambių duomenų centrų pritraukimui į Lietuvą bei atliko kitų darbų.
  Agentūros teigimu, Europoje pirmasis stambių duomenų centrų plėtros etapas fiksuotas Vakarų Europoje, vadinamajame FLAP (Frankfurtas, Londonas, Amsterdamas, Paryžius) regione. Antrasis etapas vyksta Šiaurės Europos regione (Suomija, Švedija, Danija). „Analizė parodė, kad Lietuva gali būti patraukli stambiems duomenų centrams trečiajame duomenų centrų plėtros etape, kuris, kaip prognozuojama, vyks Vidurio ir Rytų Europoje“, – atsakyme BNS teigia „Investuok Lietuvoje“. Pasak jos, analizė rodo, kad dėl duomenų centrų projektų Lietuva turėtų ne konkuruoti su Šiaurės Europos regionu (sunku konkuruoti dėl tenykštės žemos elektros energijos kainos, išplėtotos žaliosios energetikos bei tarptautinių optinių kabelių tinklo), o pozicionuoti save kaip kryžkelę tarp Šiaurės ir Rytų Europos regionų, taip pat tarptautiniu lygiu didinti Lietuvos žinomumą duomenų centrų industrijoje.
  p.s. vertinant dabartinę valdžią, gerai nors tiek, kad netrukdo, kaip elgėsi socdemai paleidę nuo grandinės savo AtVėsaitę, kuri pirmiausia užsiėmė „Investuok Lietuvoje“ destrukcija, tarytum neturėtų kitų užsiėmimų.

  Komentuoti:

Working...
X