Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Mobilios technologijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Edd Rodyti pranešimą
    Dėl desktopo, matysim kaip ten bus dar kolkas nesigilinau, o dėl ARM'inio tableto, jei jis turėtų man visą reikiamą programinę įrangą, kodėl gi ne.
    Gerokai didesni šansai, kad tą programinę įrangą rasi kokiam nors ipad'ui. Jau šiandien.

    Bet čia aišku aš esu daugiau išimtis, noriu vieno įrenginio kuris būtų pakankamai galingas mano poreikiams (žaidimų beveik nežaidžiu, o jei žaidžiu tai kažką kas nereikalauja daug resursų) ir atstotų pagrindinį kompiuterį ir esant reikalui būtų portabilus kaip tabetas. T.y. šiandien tokių dalykų nelabai yra, nu lyg ir yra kažkoks samsungas, bet jis gali išgyventi kokias max 4val., kas yra mažai. Realiai po kelių metų turėtų išvis užtekti vieno įrenginio, kuris atstotų ir išmanų telefoną, ir tabletą, ir galų gale stacionarų kompiuterį
    Tas "po kelių metų" yra jau dabar. Dabartiniai telefonai yra panašaus pajėgumo kaip ir kelių metų senumo kompai. Bėda tik tame, kad per tuos kelis metus atitinkamai paaugo ir apetitai, todėl ir vėl reikės laukti kelis sekančius metus. O po to ir vėl ir vėl ir vėl

    - aišku su visom sąsajom (monitoriai, klaviatūros...), kurios nebūtinai turi būti fizinės, tik nežinau ar tai būtų pelninga gamintojams.
    Tai kad jau dabar galima nusipirkt motorola atrix ar razr su visom sąsajom. Tik vat nelabai kas puola pirkt.

    [/QUOTE]Šioje vietoje aišku dar galima pasvajoti apie sulankstomus ekranus, vaizdo projekcijas, projekcijas ant akies, kažkokius naujus duomenų įvedimo būdus...[/QUOTE]

    O kam svajot? Sulankstomą ekraną gali nusipirkt jau dabar kokiam nors Sony Tablet P. Tokia Kyocera irgi yra pagaminus mobilų telefoną su sulankstomu ekranu. Tik vat niekam jų nereikia. Kaip ir visokių "išvyniojamų" ar projekcinių. Pernelyg ribotas praktinis panaudojimas.

    Comment


      Parašė a_p Rodyti pranešimą
      Gerokai didesni šansai, kad tą programinę įrangą rasi kokiam nors ipad'ui. Jau šiandien.
      Tai jau taip, tame tarpe ir Visual Studio, ir normalus Adobe Photoshop, ir t.t.? Kalbu apie "darbinį, funkcionalų" softą, kurio ant tabletų nėra, nes jie net nebuvo tam kuriami.

      Parašė a_p Rodyti pranešimą
      Tas "po kelių metų" yra jau dabar. Dabartiniai telefonai yra panašaus pajėgumo kaip ir kelių metų senumo kompai. Bėda tik tame, kad per tuos kelis metus atitinkamai paaugo ir apetitai, todėl ir vėl reikės laukti kelis sekančius metus. O po to ir vėl ir vėl ir vėl
      Man užteks palaukti metų ar dviejų. Bėda visai kitur - programinė įranga, kurios nėra. T.y. ji yra perrašoma ant ARM, supaprastinama lietimui, o mano įvardintam hibridiniam naudojimui, normalios, galingos, funkcionalios programinės įrangos išvis nėra ir vargu ar greitai bus (greičiau intelis apsisuks su mažai energijos eikvojančiais procesoriais, nei ji bus išleista ARM). Daugiausiai orientuojamasi į tai, kad tabletai yra tik tabletai, naudojami pramogoms, internetui ir valdomi tik pirštu. T.y. šiandien vis dar yra 2 aiškiai atskirtos stovyklos: darbinis intel/AMD arkliukas ir pramoginis-internetinis ARM'inis tabletas. Dar ankstoka sakyti, kad "jau yra dabar", nes taip nėra, nors viskas gal kažkiek ir juda ta linkme (pvz., androido modifikacijos).

      Parašė a_p Rodyti pranešimą
      Tai kad jau dabar galima nusipirkt motorola atrix ar razr su visom sąsajom. Tik vat nelabai kas puola pirkt.
      Ir? Naudoti kokį softą? Nelabai kokį. Kita vertus net ir dabar Asus Transformer serija yra geriausiai parduodami android tabletai.

      Parašė a_p Rodyti pranešimą
      Šioje vietoje aišku dar galima pasvajoti apie sulankstomus ekranus, vaizdo projekcijas, projekcijas ant akies, kažkokius naujus duomenų įvedimo būdus...
      O kam svajot? Sulankstomą ekraną gali nusipirkt jau dabar kokiam nors Sony Tablet P. Tokia Kyocera irgi yra pagaminus mobilų telefoną su sulankstomu ekranu. Tik vat niekam jų nereikia. Kaip ir visokių "išvyniojamų" ar projekcinių. Pernelyg ribotas praktinis panaudojimas.
      Sulankstomas/susukamas kaip popieriaus lapas ar pan., o ne kažkokia skrynia su dviem atskirais ekranais. Dar anksti, anksti ir neaišku ar būtent tai ką paminėjau bus, galbūt bus peršokta prie kažko kitko, geresnio. Vargu ar labai praktiška visur nešiotis kažkokias plytas (laptopus/tabletus/telefonus su dideliais ekranais), anksčiau ar vėliau to nebus. Aišku galutiniam variante užteks įmontuoto čipuko ir sinchronizacijos su iCloud'u ir facebooku.

      Comment


        Parašė Edd Rodyti pranešimą
        Tai jau taip, tame tarpe ir Visual Studio, ir normalus Adobe Photoshop, ir t.t.? Kalbu apie "darbinį, funkcionalų" softą, kurio ant tabletų nėra, nes jie net nebuvo tam kuriami.
        Kas dėl fotošopo, tai ipad'ui yra prirašyta net labai padorių fotoredagavimo toolzų. Pvz tipiniam nuotraukų tvarkymui (sukiojimui, karpymui ir pan redagavimui) man ipad'as patinka net labiau nei "pilnavertis" PC.

        Na o Visual Studio WART'ui teks laukti dar labai labai labai ilgai. Kitą vertus, nelabai suprantu tikslo: jei tabletui prisukt klaviatūrą ir pelę, tai jis pavirsta silpnu bet "ilgai grojančiu" ultrabuku. Ko turint pelę ir klaviatūrą nelabai reikia.

        Tada jau gali paimt kokį nors "remote desktop" ir prisijungt prie savo desktopo jei jau taip norisi dirbt būtent su tabletu. Ir bus nebesvarbu ar ARM ar x86. Dirba beje visai padoriai neskaitant to, kad desktopinius appsus nepatogu valdyt pirštu.

        Pvz jau dabar egzistuoja visai pilnavertė androidinė IDE. Netgi visai padoriai veikia. Spėk kiek kartų aš ją naudojau, nors stalčiuje turiu ir tabletą?

        Man užteks palaukti metų ar dviejų. Bėda visai kitur - programinė įranga, kurios nėra. T.y. ji yra perrašoma ant ARM, supaprastinama lietimui, o mano įvardintam hibridiniam naudojimui, normalios, galingos, funkcionalios programinės įrangos išvis nėra ir vargu ar greitai bus (greičiau intelis apsisuks su mažai energijos eikvojančiais procesoriais, nei ji bus išleista ARM).
        Po metų turėsi nuobodų Intel Atom Z2670. Vargu ar džiaugsiesi.

        Intelis ar ARM čia nieko nekeičia. Jei tie tau reikalingi appsai būtų prasmingi tabletų kontekste tai jau senai būtų perkompiliuoti ARM'ui. Kas daugeliui appsu beje jau nutiko. Čia galioja tas pats senas principas: jei kažkas moka viską, tai kaip pasekmė - nieko nemoka gerai. Va microsoftas ilgą laiką bandė telefoną paversti kompiuteriu ir rezultate patyrė visišką pralaimėjimą. Dabar bando iš kitos pusės - kompiuterį per prievartą paversti tabletu, manau irgi nukentės.
        Pvz apple jau senai laisvai galėjo "suženyt" savo iOS ir MacOS. Taip pat galėjo išleist kokį nors mac book air light su ipado viduriais ir klaviatūra. Bet to nedaro. Ir netgi labai nesunku suprast kodėl.

        Tavo minėti "galingi" spendimai orientuosis į tuometinius desktopus ir tabletai jiems vistiek bus pernelyg silpni. To paties intelio desktopiniai procesoriai irgi nestovės vietoje, todėl tabletiniai vistiek bus pernelyg lėti.

        Daugiausiai orientuojamasi į tai, kad tabletai yra tik tabletai, naudojami pramogoms, internetui ir valdomi tik pirštu. T.y. šiandien vis dar yra 2 aiškiai atskirtos stovyklos: darbinis intel/AMD arkliukas ir pramoginis-internetinis ARM'inis tabletas. Dar ankstoka sakyti, kad "jau yra dabar", nes taip nėra, nors viskas gal kažkiek ir juda ta linkme (pvz., androido modifikacijos).
        Aš manau kad taip ir liks dar ilgą laiko tarpą.

        Sulankstomas/susukamas kaip popieriaus lapas ar pan., o ne kažkokia skrynia su dviem atskirais ekranais. Dar anksti, anksti ir neaišku ar būtent tai ką paminėjau bus, galbūt bus peršokta prie kažko kitko, geresnio. Vargu ar labai praktiška visur nešiotis kažkokias plytas (laptopus/tabletus/telefonus su dideliais ekranais), anksčiau ar vėliau to nebus. Aišku galutiniam variante užteks įmontuoto čipuko ir sinchronizacijos su iCloud'u ir facebooku.
        Bet ar tu tikrai nori susukamo ekrano? Ta popiergalį juk irgi reikės kažkaip nešiotis. Jis bus nestabilus, jo nepasiklosi kad būtų idealiai lygus. Jo nepanaudosi kaip liečiamo ekrano. Galų gale jis glamžysis. Vargu ar tai idealus interfeisas.
        Arba pvz diktavimas balsu. PC jis egzistuoja jau 100-ą metų ir netgi visiškai neblogai susitvarko su teksto atpažinimu. Bet ar tikrai nori kad tai taptų pagrindinis valdymo interfeisas? Bent jau aš tai ne. Toks žaislas kaip Siri - kodėl gi ne. Bet kaip pagrindinis interfeisas - atsiprašau.
        Arba pvz "holografija" ar projekcija. Jau senai kaip ir jokių problemų nusipirkt nebrangų projektorių ir pasijungt prie PC. Bet ar tikrai norisi tai daryt? Bent jau man tai ne. Pažiūrėt kokį filmą - taip. Dirbt? Dėkui, gal ne.
        Valdyt kompą per kokį nors kinect? Atsiprašau, bet gal kitą kartą.

        Comment


          Esmė tame, kad softas taip greitai nebejuda į priekį ir netgi dabartiniai "silpnos konfigūracijos" kompiuteriai puikiai ir greitai tvarkosi su visom rimtom programom, vienintelės išimtys - žaidimai/darbas su grafika ir pan. Todėl, kaip rašiau man jau šiandien pilnai užtenka macbook air 11 colių mažylio, kaip pagrindinio kompiuterio. Kad ir kokie bus galingi desktopai, to paprasčiausiai paprastom programom nebereikia. Nebent galimas ir dar vienas variantas - galingi nutolę serveriai ir silpni "terminalai", t.y. dabar taip stumiamas debesėlis ir cloud aplikacijos.
          Dėl valdymo, tavo paminėtos pvz., balso atpažinimo technologijos šiandien yra švelniai tariant vaikiško lygio ir neabejoju, kad ateity bus žymiai naudingesnės.

          Iš tiesų viskas ką tu mini, kad "yra šiandien", šiandien yra tik labai primityviame lygyje. Beje, prieš keletą metų lygiai taip pat buvo galima pasakyti, kad "šiandien yra tabletai, bet niekas jų nenori ir tai neturi perspektyvos". Tikrai viskas neužstrigs ties dabartinėm technologijom, kad ir kokios jos geros būtų. Į temą iki pilno komplekto galima dar paminėti ir kokius nors augmented reality akinius ar augmented reality ir projekciją ant tinklainės, ar tiesioginius smegenų-kompiuterių interfeisus. O ką, rimtai negi nepatogu būtų eiti kur nors kokiam mieste neapkrautom rankom ir šalia realių objektų matyti aprašymus ir aišku kiek like'ų jis turi facebooke.
          Paskutinis taisė Edd; 2012.04.24, 19:37.

          Comment


            Parašė Edd Rodyti pranešimą
            Esmė tame, kad softas taip greitai nebejuda į priekį ir netgi dabartiniai "silpnos konfigūracijos" kompiuteriai puikiai ir greitai tvarkosi su visom rimtom programom, vienintelės išimtys - žaidimai/darbas su grafika ir pan. Todėl, kaip rašiau man jau šiandien pilnai užtenka macbook air 11 colių mažylio, kaip pagrindinio kompiuterio. Kad ir kokie bus galingi desktopai, to paprasčiausiai paprastom programom nebereikia. Nebent galimas ir dar vienas variantas - galingi nutolę serveriai ir silpni "terminalai", t.y. dabar taip stumiamas debesėlis ir cloud aplikacijos.
            Bet tu juk kaip tik ir skundiesi, kad tau trūksta ne paprastų programų.
            Va kad ir Visual Studio. Aš šiandienai po stalu turiu Dell Precision T3500 darbinę stotį su 6-ų branduolių Xeon ir 24Gb atminties. Ir ką, turiu pasakyt, kad stabdo.

            Na o paprastų apps'ų tabletams netrūksta ir šiandien. Nei androidiniams nei iOS.

            Kas dėl žaidimų ir grafikos, tai turiu pasakyt, kad tabletai šioje vietoje palyginti stiprūs.

            Dėl valdymo, tavo paminėtos pvz., balso atpažinimo technologijos šiandien yra švelniai tariant vaikiško lygio ir neabejoju, kad ateity bus žymiai naudingesnės.
            Ir kas ten su jom ateity keisis? Jau šiandien gali beveik be klaidų diktuoti tekstą. Tik kad tai visiškai nepraktiška. Pvz aš neturiu visiškai jokio noro "kalbėtis" su savo kompu ar telefonu. Jau vien todėl, kad darbe sėdžiu ne vienas kabinete. Viešąjame transporte irgi būtų kiek kvailoka. Namie taip pat. Kas belieka?

            Iš tiesų viskas ką tu mini, kad "yra šiandien", šiandien yra tik labai primityviame lygyje. Beje, prieš keletą metų lygiai taip pat buvo galima pasakyti, kad "šiandien yra tabletai, bet niekas jų nenori ir tai neturi perspektyvos".
            Žinoma. Ir dar turiu pridėti, kad minėti tabletai paskutinius ~10 metų yra kaip tik tokie kokių tu nori. W7, x86 procesorius, HDD ir visi kiti "rimto" tableto atributai. Nors rytoj instaliuok savo VS ir būk laimingas.

            Tikrai viskas neužstrigs ties dabartinėm technologijom, kad ir kokios jos geros būtų. Į temą iki pilno komplekto galima dar paminėti ir kokius nors augmented reality akinius ar augmented reality ir projekciją ant tinklainės, ar tiesioginius smegenų-kompiuterių interfeisus. O ką, rimtai negi nepatogu būtų eiti kur nors kokiam mieste neapkrautom rankom ir šalia realių objektų matyti aprašymus ir aišku kiek like'ų jis turi facebooke.
            O po to eit pas neurologą, nes koks nors trojanas "sugraužė" tavo smegenis. O policija susems vien už tai, kad pagalvojai apie žodį "bomba". Gal dėkui, aš mieliau apseisiu be tų interfeisų.

            Comment


              Parašė a_p Rodyti pranešimą
              Bet tu juk kaip tik ir skundiesi, kad tau trūksta ne paprastų programų.
              Va kad ir Visual Studio. Aš šiandienai po stalu turiu Dell Precision T3500 darbinę stotį su 6-ų branduolių Xeon ir 24Gb atminties. Ir ką, turiu pasakyt, kad stabdo.
              Pastoviai paleisti keli Visual Studio 2010 Ultimate langai su skirtingais projektais and macbook air ir nesiskundžiu, beje veikia net greičiau nei ant mano stacionaraus darbinio kompiuterio kuris pagal specifikaciją turėtų būti daug galingesnis. Greičiausiai macbook air padeda tai, kad jis turi SSD.

              Parašė a_p Rodyti pranešimą
              Žinoma. Ir dar turiu pridėti, kad minėti tabletai paskutinius ~10 metų yra kaip tik tokie kokių tu nori. W7, x86 procesorius, HDD ir visi kiti "rimto" tableto atributai. Nors rytoj instaliuok savo VS ir būk laimingas.
              Taip "kokie aš noriu". T.y. didesni, sunkesni, su trumpai laikančiais akumuliatoriais, kaistančiais, bet silpnais procesoriais su visu priklausančiu aušinimu, tavo paminėtais HDD ir t.t., bei galų gale nepritaikyta OS. T.y. naudojimui kaip tableto praktiškai nelabai tinkamas variantas. Šiaip jau rašiau, kad ko aš noriu bus už metų/dviejų. T.y. pradžiai laukiu kažko panašaus į ASUS Transformer Prime tik su intelio procesoriais ir Windows 8. Matysim ar intelio procesoriai bus ko nors verti. Iš tiesų laukiu ne Intel Atom Z2670, o 4 branduolių 22nm Atom Valley View procesorių, o gal ko nors ir geriau todėl ir laikas metai-du, o ne šių metų galas. Šiaip žiūrėsim, tikrai neatmetu ir ARM, kuris vystosi (softo prasme, pvz., ne šiaip sau googlas pritaikė androidą ir tokiems hibridams "netbukams-tabletas" kaip transformeris).

              Comment


                Tabletai yra web narsymui ir zaidimams. Viskas. Tokia ju paskirtis

                Comment


                  Visi šiuo metu esantys ARM tabletai iš esmės tik tam ir tinkami. Dar yra keli "enterprise" tabletai su x86 ir Windows 7, tik nelabai suprantu kam jie išvis reikalingi (tabletų pagrindinis pliusas yra mobilumas, o su tokia veikimo trukme, interfeisu ir pan. jo kaip ir nebelieka), nebent kažkokioms labai jau specifinėms reikmėms.

                  Comment


                    Parašė Edd Rodyti pranešimą
                    Pastoviai paleisti keli Visual Studio 2010 Ultimate langai su skirtingais projektais and macbook air ir nesiskundžiu, beje veikia net greičiau nei ant mano stacionaraus darbinio kompiuterio kuris pagal specifikaciją turėtų būti daug galingesnis. Greičiausiai macbook air padeda tai, kad jis turi SSD.
                    Vargiai, nebent kalbi apie startavimą. Prieš renkantis sekančius kompus buvo bandomi ir SSD, jokio rimtesnio DARBO (t.y. kompiliavimo ir pan) pagreitėjimo nepasimatė. W7 vistiek viską susikrauna į kešus ir SSD nieko apčiuopiamo nebeduoda. Todėl apsistojom ties 10k rpm kietais diskais.

                    Apskritai tai matomai dirbi su mažulyčiais projektais. Bent jau mano Xeon'as su visais jo 12 loginiu branduolių atsidarius projektą pirma kokiai minutei įpuola į komą. Ant tableto turbūt lauktum kokią valandą. Kompiliavimas irgi užtrunka.

                    Todėl niekas ir nepuola jų perdarinėti tabletams, nes vistiek patenkinsi tik tuos kurie užsiiminėjai mažais projektukais.

                    Taip "kokie aš noriu". T.y. didesni, sunkesni, su trumpai laikančiais akumuliatoriais, kaistančiais, bet silpnais procesoriais su visu priklausančiu aušinimu, tavo paminėtais HDD ir t.t., bei galų gale nepritaikyta OS. T.y. naudojimui kaip tableto praktiškai nelabai tinkamas variantas. Šiaip jau rašiau, kad ko aš noriu bus už metų/dviejų. T.y. pradžiai laukiu kažko panašaus į ASUS Transformer Prime tik su intelio procesoriais ir Windows 8. Matysim ar intelio procesoriai bus ko nors verti. Iš tiesų laukiu ne Intel Atom Z2670, o 4 branduolių 22nm Atom Valley View procesorių, o gal ko nors ir geriau todėl ir laikas metai-du, o ne šių metų galas. Šiaip žiūrėsim, tikrai neatmetu ir ARM, kuris vystosi (softo prasme, pvz., ne šiaip sau googlas pritaikė androidą ir tokiems hibridams "netbukams-tabletas" kaip transformeris).
                    Vargu ar tie 4 branduolių atomai vers iš klumpių. Nemanau kad labai greitai pamatysim ką nors stipriai greitesnio, mažesnio ir pigesnio nei macbook air. O tada jau bus sekanti Visual studio kuriai vėl reikės ko nors dar greitesnio.

                    Kas dėl to ką microsoft daro su W8, tai labai teisingai pasakė abaliu CEO:

                    Well, anything can be forced to converge. … You can converge a toaster and a refrigerator, but those things are probably not gonna be pleasing to the user.

                    Comment


                      Parašė liutass Rodyti pranešimą
                      Tabletai yra web narsymui ir zaidimams. Viskas. Tokia ju paskirtis
                      Dar tinka emailams, fotografijų tvarkymui, nepernelyg intensyviam dokumentų redagavimui ir dar krūvai kitų kasdieninių darbų.

                      Kiek pastebiu aukštesnę "vadybą", t.y. žmones daug vaikštančius po susirinkimus, visi nuo normalių notebukų perėjo prie netbukų, o dabar nuo netbukų visi perėjo prie ipad'ų. Ir juose ne tik skaito bet ir rašo.

                      Va praeitą savaitę lėktuve šalia sedintis ~60 metų dėdulė savo ipad'e klijavo kažkokią ten prezentaciją.

                      Daugeliui žmonių PC jau ištikro tapo nebereikalingas ir gali savo darbe pilnai ir patogiai apseit su tabletu.

                      Comment


                        Parašė liutass Rodyti pranešimą
                        Tabletai yra web narsymui ir zaidimams. Viskas. Tokia ju paskirtis
                        Daug kur tabletai jau yra naudojami rimtam darbui ir vis daugiau sričių jie pasiekia, kur kompiuteris anksčiau apskritai naudojamas nebuvo. Tokias kaip aviacija, navigacija, medicina ir daugybė kitų sričių. Mačiau net pas mus žinių vedėja iš iPad'o skaito. Programėlių parduotuvėse daugybė specializuotų programų skirtų tikrų tikriausiam darbui, pradedant programomis leidžiančiomis įrenginį naudoti kaip mokėjimo kortelių terminalą, baigaint mobiliomis tinklo diagnostikos programomis. Apskritai panaudojimas priklauso tik nuo fantazijos, nes įtechniškai įmanoma praktiškai bet kas.

                        O didžiausias stabdis, mano nuomone, yra žmonių įsitikinimas, kad jie netinkami rimtam darbui. Esmė, kad neretai toks įrenginys, mažiau technologiškai išprususio žmogaus rankose yra įrankis leidžiantis darbą atlikti greičiau, sparčiau ir kokybiškiau, nei kad "darbinis" nešiojamasis ar stacionarus. Čia panašiai kaip ir naujos programinės įrangos versijos beveik visada iš pradžių būna "blogesnės" už pirmtakes, nes paprasčiausiai reikia su tuo dirbantiems ir jau įpratusiems keisti tam tikrus įpročius, o tai ne visiems patinka, o čia kažkas iš esmės bando pakeisti kažką .

                        Asmeniškai man tabletas jau seniai yra pagrindinis kompiuteris, birželio pradžioje bus lygiai metai kaip turiu jį ir labai labai verkčiau, jei kas jį iš manęs atimtų. Be jo dar turiu lygiai tokį patį mažylį kaip Edd'as, tačiau pataruoju tenka naudotis dažniau tuomet, kai draugė nusičiumpa tebletą . Dar turiu keletą kitokių mašinų, t.y. desktopą ir 15" tradicinį nešiojamą, bet patarieji užkuriami taip retai, jog jų naudojamais net nebelaikau

                        Comment


                          Parašė a_p Rodyti pranešimą
                          Vargiai, nebent kalbi apie startavimą. Prieš renkantis sekančius kompus buvo bandomi ir SSD, jokio rimtesnio DARBO (t.y. kompiliavimo ir pan) pagreitėjimo nepasimatė. W7 vistiek viską susikrauna į kešus ir SSD nieko apčiuopiamo nebeduoda. Todėl apsistojom ties 10k rpm kietais diskais.

                          Apskritai tai matomai dirbi su mažulyčiais projektais. Bent jau mano Xeon'as su visais jo 12 loginiu branduolių atsidarius projektą pirma kokiai minutei įpuola į komą. Ant tableto turbūt lauktum kokią valandą. Kompiliavimas irgi užtrunka.

                          Todėl niekas ir nepuola jų perdarinėti tabletams, nes vistiek patenkinsi tik tuos kurie užsiiminėjai mažais projektukais.
                          Bent jau startavimui SSD tikrai turi įtakos. Šiaip ant macbook air yra mano asmeniniai projektai ir jie kas be ko nėra labai dideli. Visada daugiausiai laiko užtrunka deploy'inimas, jei turi pvz., kokių CLR procedūrų ar kuri kokią web aplikaciją, o ne kompiliavimas, o ir kaskart perkompiliuoti dažniausiai visko nereikia, nebent viską sukišai į vieną dll. Beabejo aš kalbu apie savo poreikius ir kodėl aš rinkčiausi intel tabletą, o kad bus visada poreikis galingiems kompiuteriams, tuo neabejoju.

                          Parašė a_p Rodyti pranešimą
                          Vargu ar tie 4 branduolių atomai vers iš klumpių. Nemanau kad labai greitai pamatysim ką nors stipriai greitesnio, mažesnio ir pigesnio nei macbook air. O tada jau bus sekanti Visual studio kuriai vėl reikės ko nors dar greitesnio.
                          O man to ir nereikia. Windows 8 su beta Visual Studio 2011 kuo puikiausiai sukasi ant dabartinio macbook air. Standartiniam ms office vartotojui to irgi turėtų pakakti.

                          Parašė a_p Rodyti pranešimą
                          Kas dėl to ką microsoft daro su W8, tai labai teisingai pasakė abaliu CEO:
                          Well, anything can be forced to converge. … You can converge a toaster and a refrigerator, but those things are probably not gonna be pleasing to the user.
                          Matau esi didelis apple fanas, gal ir citatų sąrašą kur iPade laikai? O kaip kalbės CEO primityvią telefončiko OS įkišęs į tabletą? Gal daugumai to pakanka, bet aš jaučiuosi šiek advanced vartotojas, todėl man visi apple gaminiai pernelyg primityvūs ir suvaržyti, ir galbūt todėl tau visada keistai atrodo mano poreikiai. Jei rinkčiausi ARM tabletą, greičiausiai jis būtų Androidinis ir tikrai ne iPadas.

                          Comment


                            Parašė Edd Rodyti pranešimą
                            O man to ir nereikia. Windows 8 su beta Visual Studio 2011 kuo puikiausiai sukasi ant dabartinio macbook air. Standartiniam ms office vartotojui to irgi turėtų pakakti.
                            Tai standartinis office vartotojas gali nusipirkt bet kurį Ultrabuką ar Macbook Air. Jau šiandien. Nereikia nieko laukti.

                            Matau esi didelis apple fanas, gal ir citatų sąrašą kur iPade laikai?
                            Aš? Apple? Heh, už savo pinigus esu pirkęs tik viena vienintelį Apple produktą - ipod classic. Ir tai tik todėl, kad visi kiti mp3 plejeriai kitajozų dėka buvo visiška tragedija. Kaip plejeris jis beje nelabai, šlubuoja garso kokybė. Gal koks brokuotas, nežinau.
                            Stalčiuje turiu valdiškus iphone4 beigi ipad, sekančią savaitę ateis ipad3. Bet iš dėžutės juos išimu tik tada kai prireikia ką nors patestuot.
                            O su savim nešiojuosi anaiptol ne apple.

                            Keisti tie apple fanatai, ane?

                            Vienaip ar kitaip, tai nereiškia, kad Apple CEO būtinai nusišneka jau vien todėl, kad jis yra apple CEO. Tai neįtin protinga pozicija.

                            O kaip kalbės CEO primityvią telefončiko OS įkišęs į tabletą? Gal daugumai to pakanka, bet aš jaučiuosi šiek advanced vartotojas, todėl man visi apple gaminiai pernelyg primityvūs ir suvaržyti, ir galbūt todėl tau visada keistai atrodo mano poreikiai. Jei rinkčiausi ARM tabletą, greičiausiai jis būtų Androidinis ir tikrai ne iPadas.
                            Primityvūs? Tikrai? Kartais man atrodo, kad mes skirtingai suprantame šį epitetą.

                            Čia panašiai kaip kokio nors ant lengvo sunkvežimio bazės padaryto namuko ant ratų vairuotojas kokią nors Fisker Karmą išvadintų "primityvia". Atseit "o kur ten joje tualetas? Nėra? O dujinė viryklė? Irgi nėra? Fe kokia ta Karma primityvi, man kaip advanced vairuotojui ji tokia suvaržyta! Nei dešros išsikept nei paš...".

                            Comment


                              Parašė a_p Rodyti pranešimą
                              Tai standartinis office vartotojas gali nusipirkt bet kurį Ultrabuką ar Macbook Air. Jau šiandien. Nereikia nieko laukti.
                              Pasikartosiu - kalbėjau apie hibridinius tabletus-netbukus ar net tabletus-ultrabukus, kurie bus tik ateityje, nes šiandien intelio procesoriai yra netinkami, o ARM procesoriai gal ir tinkami, bet vėlgi nėra daug tinkamo softo. Kad šiuo metu yra ultrabukų, ar laptopų, ar netbukų, niekas nesiginčija.

                              Parašė a_p Rodyti pranešimą
                              Vienaip ar kitaip, tai nereiškia, kad Apple CEO būtinai nusišneka jau vien todėl, kad jis yra apple CEO. Tai neįtin protinga pozicija.
                              Ne, nereiškia, tačiau kai vienos įmonės atstovas komentuoja konkuruojančios įmonės produktus, tuose komentaruose tikėtis kažko labai objektyvaus? Tai taip pat neįtin protinga pozicija. Dar įdomiau kai komentuoja viena, o po to prieš Windows 8 pristatymą į rinką, susirūpina iOS enterprise savybėm.

                              Parašė a_p Rodyti pranešimą
                              Primityvūs? Tikrai? Kartais man atrodo, kad mes skirtingai suprantame šį epitetą.

                              Čia panašiai kaip kokio nors ant lengvo sunkvežimio bazės padaryto namuko ant ratų vairuotojas kokią nors Fisker Karmą išvadintų "primityvia". Atseit "o kur ten joje tualetas? Nėra? O dujinė viryklė? Irgi nėra? Fe kokia ta Karma primityvi, man kaip advanced vairuotojui ji tokia suvaržyta! Nei dešros išsikept nei paš...".
                              Tai jau tikrai kad suprantam skirtingai primityvumą. Deja bet kalbant apie tai galima pateikti visiškai priešingų ir labiau tinkamų palyginimų. iOS šiuo metu labiau panašu į kokį tautovežį, kurį turi visi ir jis neturi nei oro kondicionieriaus ir net pagal ūgį, patogumą nėra reguliuojamų sėdynių, nes yra jau parinkta statistiškai daugumai tinkanti taburetė. Be to, kadangi nėra jokių galimybių kažką nusistatyti kaip tau patogiau, jį naudoti yra labai paprasta ir tą gali atlikti bet kuris bukas vartotojas. Svarbiausia, kad jis puikiai veikia - gali nuvežti kur reikia ir mažiau genda, nes kai nėra papildomų funkcionalumų nėra kam ir gesti. Toks šiandien yra iOS - primityvus appsų paleidėjas. Nors tiesą sakant su kiekvienu iOS atnaujinimu, nors kaip a_p ir kiti gerbėjai teigia, viskas jau dabar tiesiog idealu, vistiek vis kažką "atranda". "Atranda" tai "pull-down notification list", gal iOS6 "atras" ir ką nors panašaus į widget'us. Matysim.

                              Comment


                                Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                Pasikartosiu - kalbėjau apie hibridinius tabletus-netbukus ar net tabletus-ultrabukus, kurie bus tik ateityje, nes šiandien intelio procesoriai yra netinkami, o ARM procesoriai gal ir tinkami, bet vėlgi nėra daug tinkamo softo. Kad šiuo metu yra ultrabukų, ar laptopų, ar netbukų, niekas nesiginčija.
                                Tai aš puikiai suprantu, pageidauji namelio ant ratų, šaldytuvo su integruotu tosteriu. Va biznio planas: imi savo makbuk air, suklijuoji su ipad'u ir voila - tavo išsvajotas hibridas.
                                Realių devaisų "integracija" bus labai panašaus lygio, nes "pirštinė" valdymo koncepcija radikaliai skiriasi nuo valdymo pele. Todėl developeriams vistiek reikės rašyti 2 skirtingas aplikacijas, vieną pirštams, kitą pelei.
                                Užtempus ant to pačio kurpalio bus nepatogu ir pirštams ir pelei.

                                Ne, nereiškia, tačiau kai vienos įmonės atstovas komentuoja konkuruojančios įmonės produktus, tuose komentaruose tikėtis kažko labai objektyvaus? Tai taip pat neįtin protinga pozicija.
                                Jei nesi kurios nors iš pusių fanbojus, tai visiškai nesvarbu kas tai pasakė. Svarbu - kas buvo pasakyta. Mano nuomone tas pilietis šiuo klausimu yra visiškai teisus.

                                Dar įdomiau kai komentuoja viena, o po to prieš Windows 8 pristatymą į rinką, susirūpina iOS enterprise savybėm.
                                "Susirūpina"? Tu čia rimtai? Jei netyčiom pasidomėtum, tai jie šiuo klausimu jau senai rūpinasi. Jau keli metai kaip egzistuoja speciali enterprise developerių programa su žymiai daugiau laisvių nei paprastoje skirtoje consumer rinkai, privačiais app store ir t.t.. Apple jau senai siūlo specialius enterprise management tūlzus, viską ko reikia enterprise klientams.

                                Tai jau tikrai kad suprantam skirtingai primityvumą. Deja bet kalbant apie tai galima pateikti visiškai priešingų ir labiau tinkamų palyginimų. iOS šiuo metu labiau panašu į kokį tautovežį, kurį turi visi ir jis neturi nei oro kondicionieriaus ir net pagal ūgį, patogumą nėra reguliuojamų sėdynių, nes yra jau parinkta statistiškai daugumai tinkanti taburetė. Be to, kadangi nėra jokių galimybių kažką nusistatyti kaip tau patogiau, jį naudoti yra labai paprasta ir tą gali atlikti bet kuris bukas vartotojas. Svarbiausia, kad jis puikiai veikia - gali nuvežti kur reikia ir mažiau genda, nes kai nėra papildomų funkcionalumų nėra kam ir gesti. Toks šiandien yra iOS - primityvus appsų paleidėjas.
                                Tikrai? Pagal tavo apibrėžimą koks nors mersas yra primityvus vežimas. Nes nei atsuktuvu karbiuratoriaus pareguliuosi nei degimo kampo, nei "padsosą" ištrauksi. Galų gale net ir bėgių nepajunginėsi. Net vožtuvų tarpeliai nesireguliuoja, gali įsivaizduot? Fu koks primityvizmas, viskas tik tupam statistiniam vartotojui.

                                Va moskvičius azlk-2140 tai visai kitas reikalas. Nori, paimi atsuktuvą, atsidarai kapotą ir pasuki riebiau. Galima pareguliuot vožtuvų tarpelius. Nori ištrauki padsosą, nori - sukiši. Arba panorėjęs gali pusę laipsnio paankstinti degimą.
                                Jei nori važiuoji 2-u bėgiu, nori - trečiu!
                                Genialumo ir lankstumo viršūne, čia ne tie primityvūs mercedesai!

                                Nors tiesą sakant su kiekvienu iOS atnaujinimu, nors kaip a_p ir kiti gerbėjai teigia...
                                Aš? Gerbėjas? Tai kodėl tada vaikštau su androidiniu telefonu ir androidiniu tabletu?

                                Comment


                                  Parašė a_p
                                  Tai aš puikiai suprantu, pageidauji namelio ant ratų, šaldytuvo su integruotu tosteriu. Va biznio planas: imi savo makbuk air, suklijuoji su ipad'u ir voila - tavo išsvajotas hibridas. Realių devaisų "integracija" bus labai panašaus lygio, nes "pirštinė" valdymo koncepcija radikaliai skiriasi nuo valdymo pele. Todėl developeriams vistiek reikės rašyti 2 skirtingas aplikacijas, vieną pirštams, kitą pelei. Užtempus ant to pačio kurpalio bus nepatogu ir pirštams ir pelei.
                                  Kur aš rašiau, kad tas pačias programas su tais pačiais interfeisais vienodai patogiai planuoju naudoti ir su pelyte, ir su pirštais? Aš rašiau kad nematau prasmės apsikarstyti papildomais įrenginiais, jei jų nereikia. Kam man nešiotis ultrabuką ir tabletą, jei galiu nešiotis tik vieną hibridinį įrenginį, jei tas įrenginys gali vykdyti aplikacijas pelytei pritaikytais intefeisais arba aplikacijas valdymui pirštais pritaikytais interfeisais. Beje, man irgi nepatinka konkrečiai Windows 8 bandymas kai kuriose vietose suplakti lietimui ir pelytei skirtus interfeisus. Desktop pc manau, kad Windows 7 gali dažnai atrodyti patraukliau nei Windows 8. Aišku MS bandys stumti Windows 8 ir čia, pvz. nutraukdama Widnows 7 palaikymą savo naujam softe ir pan. (kas jiems jau tapo įprasta).

                                  Toks mąstymas, kad kiekvienam duomenų įvedimo būdui ir programai reikia atskiro kompiuterio, šiuo atveju keistokas, nes nusimato hardwaras, kuris puikiai gali vykdyti abu scenarijus (pelytės/valdymo lietimu). Beje, šiuo atveju neatmesčiau ir ARM. Problema ta, kad programinė įranga tam dar nėra paruošta, matom bandymus tiek iš Windows 8, tiek ir iš Android, bet jie dar toli gražu neidealūs. Asmeniškai būčiau už griežtoką atskyrimą abiejų scenarijų, kad rezultatas abiem atvejais būtų maksimaliai pritaikytas ir patogus. Tarkim, turim Asus Transformer Prime tipo įrenginį su klaviatūra ir pan., mes matom ekrane pelytei pritaikytą interfeisą. Atjungiam klaviatūrą ir interfeisas automatiškai pasikeičia į lietimui pritaikytą. Galima palikti galimybę persijunginėti tarp režimų, bet juos plakti gal ir nereikėtų. Bet čia bet kokiu atveju reikia labai daug darbo programinės įrangos srityje.

                                  Kas dėl tokių hibridų, ne vienas aš čia apie juos svaičioju, daug žmonių to laukia, nekalbu apie tai, kad jau dabartiniai ASUS transformeriai yra sėkmingai parduodami, nors pelytės scenarijui ten su programine įranga nelabai kas. Intelis beje, jau paskelbė, kad šių metų gale bus pristatyti apie 10 skirtingų gamintojų tabletų su jų procesoriais, o tarp jų bus 10 colių tabletai ir 11 colių hibridai. Kalbantys apie Windows 8 irgi dažniausiai laukia intel tabletų nes ARM variantai bent jau iš pradžių iš tiesų bus niekuo negeresni nei Androidiniai, plius turės mažiau programų.

                                  Parašė a_p
                                  "Susirūpina"? Tu čia rimtai? Jei netyčiom pasidomėtum, tai jie šiuo klausimu jau senai rūpinasi. Jau keli metai kaip egzistuoja speciali enterprise developerių programa su žymiai daugiau laisvių nei paprastoje skirtoje consumer rinkai, privačiais app store ir t.t.. Apple jau senai siūlo specialius enterprise management tūlzus, viską ko reikia enterprise klientams.
                                  Jei netyčiom sektum naujienas, tai šiuo klausimu "tas pilietis" visai neseniai pareiškė, kad Apple daugiau koncentruosis ties iOS enterprise savybėm.

                                  Parašė a_p
                                  Tikrai? Pagal tavo apibrėžimą koks nors mersas yra primityvus vežimas. Nes nei atsuktuvu karbiuratoriaus pareguliuosi nei degimo kampo, nei "padsosą" ištrauksi. Galų gale net ir bėgių nepajunginėsi. Net vožtuvų tarpeliai nesireguliuoja, gali įsivaizduot? Fu koks primityvizmas, viskas tik tupam statistiniam vartotojui.

                                  Va moskvičius azlk-2140 tai visai kitas reikalas. Nori, paimi atsuktuvą, atsidarai kapotą ir pasuki riebiau. Galima pareguliuot vožtuvų tarpelius. Nori ištrauki padsosą, nori - sukiši. Arba panorėjęs gali pusę laipsnio paankstinti degimą.
                                  Jei nori važiuoji 2-u bėgiu, nori - trečiu!
                                  Genialumo ir lankstumo viršūne, čia ne tie primityvūs mercedesai!
                                  Panašu, kad čia tokiais pavyzdžiais galima svaidytis iki nukritimo... Dabar pažiūrim apie ką mes kalbam (iOS) ir kokius pavyzdžius teikiu aš, bei kokius pavyzdžius teiki tu:
                                  tarkim iOS neturi widgetsų ar kažko panašaus - man tai kaip patogaus, naudingo dalyko nebuvimas (taburetė vs. krėslas su reguliuojamais kampais, etc.), tau kaip kažkokio advanced sudėtingo ir nereikalingo dalyko nebuvimas (padsoso ištraukimas, karbiuratoriaus reguliavimas atsuktuvu...).

                                  Comment


                                    Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                    Kur aš rašiau, kad tas pačias programas su tais pačiais interfeisais vienodai patogiai planuoju naudoti ir su pelyte, ir su pirštais?
                                    Tavo pageidavimai nepalieka kito varianto. Jei nori tableto su "pilnaverčiais" windowsais appsai tures vienodai gerai palaikyti ir vieną ir kitą. Kitaip gausim eilinę pabaisą, tokią kokias microsoftas vis bando prastumt jau paskutinius ~10 metų. Bus nei geras tabletas nei geras kompas.

                                    Aš rašiau kad nematau prasmės apsikarstyti papildomais įrenginiais, jei jų nereikia. Kam man nešiotis ultrabuką ir tabletą, jei galiu nešiotis tik vieną hibridinį įrenginį, jei tas įrenginys gali vykdyti aplikacijas pelytei pritaikytais intefeisais arba aplikacijas valdymui pirštais pritaikytais interfeisais.
                                    Norėdamas pasileist vizualinę studiją bėgsi ieškot dock'o kuris greičiausiai bus paliktas namie? Tokiu būdu esi unikalus vartotojas, vienas iš tų 0.00...%.

                                    Toks mąstymas, kad kiekvienam duomenų įvedimo būdui ir programai reikia atskiro kompiuterio, šiuo atveju keistokas, nes nusimato hardwaras, kuris puikiai gali vykdyti abu scenarijus (pelytės/valdymo lietimu).
                                    Toks hardwaras realiai egzistuoja jau 100 metų. Man net smalsu, kodėl nenusipirkai kokio nors asus eee slate, dell latitude st, samsung xe ar viewsonic kazkas ten. Gi yra viskas ko pageidauji ir W8 nieko naujo ten neatneš.

                                    Beje, šiuo atveju neatmesčiau ir ARM. Problema ta, kad programinė įranga tam dar nėra paruošta, matom bandymus tiek iš Windows 8, tiek ir iš Android, bet jie dar toli gražu neidealūs. Asmeniškai būčiau už griežtoką atskyrimą abiejų scenarijų, kad rezultatas abiem atvejais būtų maksimaliai pritaikytas ir patogus. Tarkim, turim Asus Transformer Prime tipo įrenginį su klaviatūra ir pan., mes matom ekrane pelytei pritaikytą interfeisą. Atjungiam klaviatūrą ir interfeisas automatiškai pasikeičia į lietimui pritaikytą. Galima palikti galimybę persijunginėti tarp režimų, bet juos plakti gal ir nereikėtų. Bet čia bet kokiu atveju reikia labai daug darbo programinės įrangos srityje.
                                    Ir kaip manai, kiek normalių žmonių pasirašys tokiam "dvilypiam" įrenginiui? Aš "statyčiau" už "niekas". Nes jei pasiimi tabletą be docko ir staiga kažko prireikia iš "anos pusės" tai lieki ant ledo. Normalūs žmonės paprasčiausiai nesupras.

                                    Kas dėl tokių hibridų, ne vienas aš čia apie juos svaičioju, daug žmonių to laukia, nekalbu apie tai, kad jau dabartiniai ASUS transformeriai yra sėkmingai parduodami, nors pelytės scenarijui ten su programine įranga nelabai kas. Intelis beje, jau paskelbė, kad šių metų gale bus pristatyti apie 10 skirtingų gamintojų tabletų su jų procesoriais, o tarp jų bus 10 colių tabletai ir 11 colių hibridai. Kalbantys apie Windows 8 irgi dažniausiai laukia intel tabletų nes ARM variantai bent jau iš pradžių iš tiesų bus niekuo negeresni nei Androidiniai, plius turės mažiau programų.
                                    Kaip manai, ar intelis iš marketinginių paskatų tiek metų "smaugęs" savo Atom'us staiga ims radikaliai keist savo strategiją ir paleis pigius/greitus/taupius core serijos prosus tabletams beigi hibridams? Tuo nužudydamas savo notebukų/ultrabukų rinką? Čia net jei techniškai galėtų sau leisti kas kol kas anaiptol neakivaizdu.

                                    Jei netyčiom sektum naujienas, tai šiuo klausimu "tas pilietis" visai neseniai pareiškė, kad Apple daugiau koncentruosis ties iOS enterprise savybėm.
                                    Na ir? Maža kas ką pareiškė, tai visai nereiškia kad to nebuvo daroma iki šiol.
                                    http://www.apple.com/ipad/business/ atsirado ne vakar ir net ne pernai.

                                    Panašu, kad čia tokiais pavyzdžiais galima svaidytis iki nukritimo... Dabar pažiūrim apie ką mes kalbam (iOS) ir kokius pavyzdžius teikiu aš, bei kokius pavyzdžius teiki tu:
                                    tarkim iOS neturi widgetsų ar kažko panašaus - man tai kaip patogaus, naudingo dalyko nebuvimas (taburetė vs. krėslas su reguliuojamais kampais, etc.), tau kaip kažkokio advanced sudėtingo ir nereikalingo dalyko nebuvimas (padsoso ištraukimas, karbiuratoriaus reguliavimas atsuktuvu...).
                                    Yra iphone tie widgetsai. Bet tik tie, kuriuos idėjo pats apple. T.y. krėslai reguliuojami, bet tik tom rankenėlem kurias numatė apple. Ir tai anaiptol ne tavo taip atkakliai linksniuojamas "primityvumas", tai sąmoningas techninis sprendimas, su primityvumu neturintis nieko bendro. Apple (kaip ir kiti OS) turėjo rinktis tarp widgetų ir "smooth" interfeiso/ilgo baterijos laikymo. Pasirinko pastaruosius. Skirtingai nuo kokio nors androido, kuris leido widgetus, bet dabar gauna galvon už "trūkčiojimą" beigi greitai sėdantį akumuliatorių.
                                    Man apple sprendimas irgi nepatinka, bet aš puikiai suprantu kodėl jie padarė taip, o ne kitaip.

                                    Comment


                                      Parašė a_p
                                      Parašė Edd
                                      Kur aš rašiau, kad tas pačias programas su tais pačiais interfeisais vienodai patogiai planuoju naudoti ir su pelyte, ir su pirštais?
                                      Tavo pageidavimai nepalieka kito varianto. Jei nori tableto su "pilnaverčiais" windowsais appsai tures vienodai gerai palaikyti ir vieną ir kitą. Kitaip gausim eilinę pabaisą, tokią kokias microsoftas vis bando prastumt jau paskutinius ~10 metų. Bus nei geras tabletas nei geras kompas.
                                      Vėlgi kartosiuosi, bet tiek to. Yra du variantai:
                                      1. Gali būti dvi skirtingos aplikacijos, viena pritaikyta lietimui, kita pritaikyta pelytei. Jas abi gali vykdyti tas pats hardwaras, nes artimiausiais metais nusimato, kad toks hardwaras, kuris galės vykdyti abu aplikacijų tipus bus.
                                      2. Gali būti net ta pati aplikacija, tik su skirtingais interfeisais ir įvedimo būdais (pelytei/lietimui).

                                      Parašė a_p
                                      Parašė Edd
                                      Aš rašiau kad nematau prasmės apsikarstyti papildomais įrenginiais, jei jų nereikia. Kam man nešiotis ultrabuką ir tabletą, jei galiu nešiotis tik vieną hibridinį įrenginį, jei tas įrenginys gali vykdyti aplikacijas pelytei pritaikytais intefeisais arba aplikacijas valdymui pirštais pritaikytais interfeisais.
                                      Norėdamas pasileist vizualinę studiją bėgsi ieškot dock'o kuris greičiausiai bus paliktas namie? Tokiu būdu esi unikalus vartotojas, vienas iš tų 0.00...%.
                                      Kodėl šiandien praktiškai kiekvieną dieną nematau problemų visur nešiotis macbook air, o ateity lengvesni įrenginiai (pvz. tokie kaip transformer prime) man turėtų atrodyti labai sunkūs su dock'u ir aš jo turėčiau nenešioti?

                                      Taip, aš esu unikalus vartotojas, nes pagal tave tik man vienam kyla tokie norai ir poreikiai. Bet matyt esu ir ypač svarbus, nes vien dėl manęs vienintelio šių metų gale bus išleisti bent keli hibridai, ir kas įdomiausia aš jų dar net nesiruošiu pirkti.

                                      Parašė a_p
                                      Toks hardwaras realiai egzistuoja jau 100 metų. Man net smalsu, kodėl nenusipirkai kokio nors asus eee slate, dell latitude st, samsung xe ar viewsonic kazkas ten. Gi yra viskas ko pageidauji ir W8 nieko naujo ten neatneš.
                                      Kaip jau rašiau: tokio hardwaro nebuvo, buvo stori, sunkūs, "silpni", max ~3val. be papildomo energijos šaltinio laikantys įrenginiai, su aušintuvais, be lietimui pritaikyto interfeiso ir t.t.t.

                                      Parašė a_p
                                      Ir kaip manai, kiek normalių žmonių pasirašys tokiam "dvilypiam" įrenginiui? Aš "statyčiau" už "niekas". Nes jei pasiimi tabletą be docko ir staiga kažko prireikia iš "anos pusės" tai lieki ant ledo. Normalūs žmonės paprasčiausiai nesupras.
                                      "Niekas", prašyčiau kiek pagarbiau apie mane atsiliepti. Nesupratau ko tą dock'ą vis siūlai visur pamiršti.

                                      Parašė a_p
                                      Kaip manai, ar intelis iš marketinginių paskatų tiek metų "smaugęs" savo Atom'us staiga ims radikaliai keist savo strategiją ir paleis pigius/greitus/taupius core serijos prosus tabletams beigi hibridams? Tuo nužudydamas savo notebukų/ultrabukų rinką? Čia net jei techniškai galėtų sau leisti kas kol kas anaiptol neakivaizdu.
                                      Intelis labai nori būti ten kur yra šiuo metu didžiausias augimas - tabletai, smartfofonai ir t.t., bei deda didžiules pastangas, tos pastangos matosi jau ilgą laiką, nuo meego iki Android ir Windows 8. Gali aišku palikti visą kasnį ARM ir stebėti kaip po truputį braunasi ARMai ir į jo rinką. Tačiau panašu, kad jie bus aktyvesni. Dėl galimybių, matysim, bet bent jau kiek mačiau Android telefono su intel procesorium apžvalgoj, visi skaičukai tikrai atrodė gan padoriai, todėl manau ateis laikas ir tabletams-hibridams.

                                      Dėl iOS ir Android, tie iOS sprendimai yra kiek atgyvenę, nes hardwaras pažengė į priekį labai stipriai. Priklauso aišku nuo hardwaro, bet nedažnai pastebiu aš android trūkčiojimą, nors jis ir vykdo ne native, o java aplikacijas, plius visokie HTC ar Samsung prikiša ant viršaus dar visokio šlamšto.

                                      Apie hibridinius įrenginius svaigsta daug kas ir jau senokai. Apple fanai irgi vis pasvaigsta. Beje, čia kaiptik vieno nepatenkinto Apple gerbėjo straipsnis šia tema iš engadget. Nepatenkinto, kad apple neplanuoja bent jau kolkas kažko panašaus sukurti:
                                      Editorial: Apple isn't making a 'converged' laptop / tablet hybrid, but I still want one
                                      http://www.engadget.com/2012/05/07/e...laptop-hybrid/

                                      Comment


                                        Parašė Edd Rodyti pranešimą
                                        Vėlgi kartosiuosi, bet tiek to. Yra du variantai:
                                        1. Gali būti dvi skirtingos aplikacijos, viena pritaikyta lietimui, kita pritaikyta pelytei. Jas abi gali vykdyti tas pats hardwaras, nes artimiausiais metais nusimato, kad toks hardwaras, kuris galės vykdyti abu aplikacijų tipus bus.
                                        Šeip tai kol kas dar nenusimato. Bent jau nieko radikaliai skirtingo nuo to kas yra dabar.

                                        2. Gali būti net ta pati aplikacija, tik su skirtingais interfeisais ir įvedimo būdais (pelytei/lietimui).
                                        Gali. Tada automatiškai išsispręs tavo problema dėl softo tabletams nebuvimo.

                                        Kodėl šiandien praktiškai kiekvieną dieną nematau problemų visur nešiotis macbook air, o ateity lengvesni įrenginiai (pvz. tokie kaip transformer prime) man turėtų atrodyti labai sunkūs su dock'u ir aš jo turėčiau nenešioti?
                                        Tada apskritai nėr prasmės tokį dock'ą pirkt. Jei jau vistiek visą laiką nešiosi abu, tai perki sau normalų notebuką ir turi geresnį beigi pigesnį įrenginį.

                                        Kaip jau rašiau: tokio hardwaro nebuvo, buvo stori, sunkūs, "silpni", max ~3val. be papildomo energijos šaltinio laikantys įrenginiai, su aušintuvais, be lietimui pritaikyto interfeiso ir t.t.t.
                                        Jie tokiais išliks dar ilgą laiką.

                                        Intelis labai nori būti ten kur yra šiuo metu didžiausias augimas - tabletai, smartfofonai ir t.t., bei deda didžiules pastangas, tos pastangos matosi jau ilgą laiką, nuo meego iki Android ir Windows 8. Gali aišku palikti visą kasnį ARM ir stebėti kaip po truputį braunasi ARMai ir į jo rinką. Tačiau panašu, kad jie bus aktyvesni. Dėl galimybių, matysim, bet bent jau kiek mačiau Android telefono su intel procesorium apžvalgoj, visi skaičukai tikrai atrodė gan padoriai, todėl manau ateis laikas ir tabletams-hibridams.
                                        Intelis be abejo nori dalyvaut ir ten, bet tuo pačiu nenori žudyt savo anties kuri deda auksinius kiaušinius. To taip pat nenori ir microsoftas.
                                        Jei tabletų hibridai taps "good enough" notebukų pakaitalai, tai kaip manai, kiek normalių žmonių dar pirks brangius klasikinius notebukus? Manau labai nedaugelis.
                                        Tai reiškia, kad intelis su microsoftu žymiai mažiau uždirbs, nes nuo kokio nors MacBookAir už $1000 galima atsilaužt žymiai daugiau nei nuo ipad'o už $500.

                                        Pažvelk į netbukus ir Atomą, kuriuos tiek intelis tiek microsoft jau N metų kiek galėdami dusina.

                                        Kas dėl android telefono su atomu, tai jis viso labo maždaug panašaus lygio kaip dabartiniai ARM prosai. T.y. taip, kažką panašaus į ARM konkurenciją jie žinoma pasiūlys. Bet greičio stebuklų nesitikėčiau.

                                        Be to, tabletams gerokai svarbiau yra svoris. Todėl jie manau visų pirma stengsis "plonėt" iki kokių ~400g, o jau tada galima bus "greitinti".

                                        Dėl iOS ir Android, tie iOS sprendimai yra kiek atgyvenę, nes hardwaras pažengė į priekį labai stipriai. Priklauso aišku nuo hardwaro, bet nedažnai pastebiu aš android trūkčiojimą, nors jis ir vykdo ne native, o java aplikacijas, plius visokie HTC ar Samsung prikiša ant viršaus dar visokio šlamšto.
                                        Čia todėl, kad visas interfeisas yra tiesiog prifarširuotas visokiu tricks'ų ir optinių apgaulių. Todėl atrodo greitai. Pats hardwaras taip ir išlieka silpnas ir iOS ar Android toli gražu dar nėra atgyvenę. Man su tuo tenka susidurt kiekvieną dieną.
                                        Pvz kad ir tokiam "greitam kaip vėjas" beigi "glotniam kaip šilkas" iphone tereikia keletos subtilių smulkmenų kurios išmuštų iš vėžių visus tuos optimizavimus (jie toli gražu ne visiems atvejams) ir viskas staiga ima trūkčioti ir stabdyti. Nes renderingu vietoj GPU tenka užsiimt procesoriui ir tada pasimato jo tikras greitis.

                                        Arba pvz minėtas interfeiso "glotnumas". Jei nori "šilkinių" animacijų, tai reikia palaikyt apie 60fps. Tai automatiškai reiškia, kad jų metu joks appsas neturi teisės net pasvajot apie kokio nors failo skaitymą, nes tada prosui tektų užsiimt flešu ir į minėtus FPS gali jau nebetilpt.

                                        Dar pridėkim, kad pvz tokia Tegra2 turi pakankamai siaurą atminties magistralę kurios prie 60 fps jau ima nebepakakt.

                                        Visa tai yra priežastys kodėl apple neįsileidžia svetimų foninių aplikacijų ir widgetų, o tos kurias įsileidžia tupi auksiniame narvelyje. Alternatyva būtų visi tie priekaištai dėl trūkčiojimų kurie pastoviai žeriami ant androido galvos.

                                        Apie hibridinius įrenginius svaigsta daug kas ir jau senokai. Apple fanai irgi vis pasvaigsta. Beje, čia kaiptik vieno nepatenkinto Apple gerbėjo straipsnis šia tema iš engadget. Nepatenkinto, kad apple neplanuoja bent jau kolkas kažko panašaus sukurti:
                                        Editorial: Apple isn't making a 'converged' laptop / tablet hybrid, but I still want one
                                        http://www.engadget.com/2012/05/07/e...laptop-hybrid/
                                        Be abejo, aš irgi norėčiau automobilio - amfibijos - lėktuvo. Ir kad būtų visom prasmėm visavertis ir nekainuotų miliono. Irgi esu nepatenkintas, kad joks gamintojas tokių negamina. Bet ar tai turi ką nors bendro su realybe?

                                        Comment


                                          Plinta nomofobija

                                          ...du trečdaliai britų bijo likti be mobiliojo telefono ir nesiskiria su juo net tualete...

                                          Comment

                                          Working...
                                          X