Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ar Kaunas tikrai yra antras miestas Lietuvoje?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • manometras
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Ne provincija, o būtent Kaunas? Man asmeniškai būtent Kaunas yra panašiausias miestas į Vilnių.
    Man asmeniškai irgi. Manau, kauniečiai greičiausiai ir geriausiai integruojasi Vilniuje ir apskritai dažniausiai ten lankosi. Jeigu Lietuvoj yra bent du miestai,tai Kaunas tikrai antras.
    Turėjau galvoj tautiečių ir atvykėlių reakciją, išankstinį požiūrį į Vilnių ir į Kauną. Vilnius, net jei žmogus ten nėra buvęs, atrodo įdomiausia ir patraukliausia Lietuvos vieta, o Kaunas – vieta, kur gali gaut galvon nuo budulių arba būsi garsiai ruskai iškeiktas, arba, jeigu tu rusas, tai su tavim tyčia nekalbės rusiškai ir būtinai nužvelgs su pasipiktinimu, o jeigu nenužvelgs, tai tik dėl to, kad tu buvai naglesnis arba ketinai sumokėt už kažką kauniečiui. Faktiškai gal tikrai Kaune daugiau budulių, manančių, kad visi gi čia buduliai, visi gi čia nekenčia tų ir anų, visi gi čia myli “Žalgirį”. Bet ir Vilniuj budulių ir marozų netrūksta, ir reiškiasi jie laisvai, jie tik ir patys nemano, kad jie ten elitas arba vienintelė, nes teisingiausia, miestiečių rūšis.
    Iš tikrųjų manau, kad visoj Lietuvoj, net provincijoj, didelė dalis žmonių per trisdešimt metų nuo sovietmečio, nuo dvidešimto amžiaus, yra snarkiai praturtėję visom prasmėm, apsiraminę, tapę laimingesni, mažiau teisiantys kitus. O kadainykščiai jauni buduliai, tapę 40+ buduliais, irgi tingesni.

    Komentuoti:


  • evil
    replied
    Man tai labai įdomu kokiose skylėse jūs lankotės Kaune, kad ten grotų Ruskoje radio? Kokį dešimtmetį kaip minimum nesu girdėjęs Kaune (priešingai nei Bolte Vilniuje). Bet čia gal aš kažkokiam burbule gyvenu?

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
    Kaunas tikrai yra antras Lietuvos miestas, bet ne tame problema. Problema tame, kad visa Lietuva yra labai mažytė ir jeigu kažkas vyksta, tai dažniausiai sostinėje arba dar toliau - kaimyninių valstybių miestuose kaip Varšuva, Ryga, Krokuva
    Na, dažniausiai, bet ne visada. Tarkim, didesni koncertai - 2 kartus esu važiavęs į Kauną dėl Scooterių, nes Vilniuje jie nekoncertavo. Logistika irgi pagrinde vyksta Kaune.

    Parašė PoDV Rodyti pranešimą

    Su ta rusiška muzika galvoju nebeišsiplėsti, nes tiesiog mūsų istorija gan ilgai buvo rusiška, ypač sovietinė įtaka kultūroje ir architektūroje.

    Savo burbuluose tarpstantys žmonės, labai į užsienio madas nežiūrintys, mato tai kaip patogią klausymui muziką.

    Kaune daug sovietinės statybos ir statytas kaip rusiško stiliaus pramonės miestas, tai kaip palikimas iš ten ir ateina rus. muzika.
    Vilnius Lietuvos mastu išsiskiria etniniu pasidalinimu, netgi pagal darbus, panašiai kiek žinau Latvijoje ir Estijoje. Tai lietuviai gali turėti polinkį ieškoti europinės, ne rusiškos alternatyvos, o rusai klauso savo muzikos (bet ir tai daug rusų irgi turi polinkį į europietiškumą).
    4 kartus buvau Ruki Vverch koncertuose, ir žinau labai daug Vilniaus lietuvių, kurie ėjo. Mano klasiokai iš Čiančios, kurių dabar dauguma Vilniuje, dauguma lietuviai - ėjo labai daug kas. Mūsų ir mokykliniai tūsai be jų dainų neapsieidavo

    Skirtumas gal tame, kad vilniečiai dažniau supranta, ką ten dainuoja, o kauniečiai - dažniau ne. Mano supratimu, Kaune rusiška muzika klausoma panašiai, kaip tėvų karta klausė Modern Talking ar CC Catch - nieko nesuprasdavo, bet labai patiko. Arba kaip neseniai visi klausydavo kokį Despacito (labai ten kas suprasdavo žodžius?)

    Beje, rusiškas popsas, pradedant 80-ųjų Šatunovu ir Miraž, tie patys 2000-ųjų Ruki Vverch, ir iki dabartinių GAYAZOV$ BROTHER$ - iš tikrųjų yra europinių pop/šokių muzikos trendų kopijos. Nieko ten labai kitokio nėra, tik kad kalba ne anglų.
    Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.09.07, 23:49.

    Komentuoti:


  • Čikupakas
    replied
    Kaunas tikrai yra antras Lietuvos miestas, bet ne tame problema. Problema tame, kad visa Lietuva yra labai mažytė ir jeigu kažkas vyksta, tai dažniausiai sostinėje arba dar toliau - kaimyninių valstybių miestuose kaip Varšuva, Ryga, Krokuva

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Aš stipriai stengiuosi išjausti tiek Kauną ir Vilnių, kas tai per miestai. Stebėtinai panašūs miestai, nors yra žymių skirtumų, ypač miesto geografijoje ir istorija.

    Komentuoti:


  • liutass
    replied
    ar Kaunas tikrai Lietuvos miestas?

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Tai kad tame Russkoje Radio net nėra jokios politikos. Tai yra grynai muzikinė stotis, orientuota į lengvą pop muziką (jokių "Butyrkų" ar "Sdelan v SSSR" joje neišgirsi), visokius gimtadieninius sveikinimų koncertus po pietų su tomis pačiomis Šatunovo ir Pugačiovos dainomis, o tos trumposios kelių minučių žinios yra pateikiamos ne iš prorusiškos perspektyvos, bet grynai kaip Delfyje ar Lryte (matyt, jie kiekvienoje šalyje derinasi prie vietinio mainstreamo). Akivaizdžiai neinantys į konfrontaciją.
    Su ta rusiška muzika galvoju nebeišsiplėsti, nes tiesiog mūsų istorija gan ilgai buvo rusiška, ypač sovietinė įtaka kultūroje ir architektūroje.

    Savo burbuluose tarpstantys žmonės, labai į užsienio madas nežiūrintys, mato tai kaip patogią klausymui muziką.

    Kaune daug sovietinės statybos ir statytas kaip rusiško stiliaus pramonės miestas, tai kaip palikimas iš ten ir ateina rus. muzika.
    Vilnius Lietuvos mastu išsiskiria etniniu pasidalinimu, netgi pagal darbus, panašiai kiek žinau Latvijoje ir Estijoje. Tai lietuviai gali turėti polinkį ieškoti europinės, ne rusiškos alternatyvos, o rusai klauso savo muzikos (bet ir tai daug rusų irgi turi polinkį į europietiškumą).
    Paskutinis taisė PoDV; 2021.09.07, 18:56.

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Tai kad tame Russkoje Radio net nėra jokios politikos. Tai yra grynai muzikinė stotis, orientuota į lengvą pop muziką (jokių "Butyrkų" ar "Sdelan v SSSR" joje neišgirsi), visokius gimtadieninius sveikinimų koncertus po pietų su tomis pačiomis Šatunovo ir Pugačiovos dainomis, o tos trumposios kelių minučių žinios yra pateikiamos ne iš prorusiškos perspektyvos, bet grynai kaip Delfyje ar Lryte (matyt, jie kiekvienoje šalyje derinasi prie vietinio mainstreamo). Akivaizdžiai neinantys į konfrontaciją.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Skaitau čia apie kauniečius ir man atrodo kad autoriai gyvena kitoje realybėje. Labiausiai lietuviškam ir antisovietiniam mieste jiems matai užkliūna Russkoe radio ?!

    Komentuoti:


  • Kitas Džiugas
    replied
    Parašė manometras Rodyti pranešimą

    Vilnius automatiškai asocijuojasi su visa aukščiausia Lietuvos kultūra, o Kaunas – su antikultūra, nepaisant VDU ir visų Zemkauskų.
    Ne provincija, o būtent Kaunas? Man asmeniškai būtent Kaunas yra panašiausias miestas į Vilnių.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Na va, nors pora grynų KAUNIEČIŲ, kurie nepabijojo pastovėti už savo miestą ir apginti jo garbę. Respect
    pažiurėjus į nuotraukas suprantu kodėl grįni kauniečiai nebeagresyvųs. Tiek privalgius sunku judėti.

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Trigerintis dėl stumimų ant Kauno yra toks lipnus dalykas, kartais numoji ranka, kartais toks jausmas "nu c'mon!"

    Tiesa, tas vilniečių stūmimas man irgi kartais atrodo savotiškas, lyg Kaunas jiems trukdo gyventi. Suprantu, kad Vilniui rūpi, kas yra aplink jį. Nėra miestas koks nors visiškai nuo žemyno atsiribojęs pajūrio uostamiestis, kur truputį nesvarbu kas ten žemyne vyksta. Iš ties miestas yra giliai žemyne, bet stipriai ekonomiškai pažengęs, lyginant su aplinkinėmis vietovės, ypač Baltarusija, į kurią dar ir vizos reikia, taip pat ir visa likusia Lietuva.

    Kaunas vis tiek truputį labiau susiliejęs su aplinkiniu regionu, nėra tokių ryškių ekonominių skirtumų, nors jie yra. Vienintelis ryškus Vilniaus koziris prieš Kauną, kad ten daugiau vakarietiško užsienietiškumo, bet ir Kaunas nėra gūdi provincija.

    Mane irgi yra erzinančių dalykų apie Kauną. Turbūt labiausiai mane erzina skurdas, t.y. visai norėčiau, kad miestas būtų kažkur bent dvigubai turtingesnis negu kad yra dabar. Su aukštesnėmis pajamomis ir žmonės truputį kitokie, domisi įvairesniais dalykais ir pan.

    Kas liečia Vilnių, kažkiek nepatinka jo dalinis uždarumas ir kažkoks polinkis į vizijas, kartais pamirštant žemiškus dalykus. Sakyčiau tą atmosferą netgi kažkiek sukuria kalvota miesto geografija. Apie žmones nelabai ką galiu itin blogo pasakyti Sugyvena kelios tautos, įvairūs žmonės, o ir bendrai turtingesnė gyventojų padėtis duoda savo Kažkuria prasme man patinka, kad kauniečiai labiau žiūri dabartį ir realą, nors kartais erzina pesimizmas.
    Paskutinis taisė PoDV; 2021.09.06, 19:48.

    Komentuoti:


  • DeSadas
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Blemba, čia gana tiesmukas, bet gana taiklus
    na jei jau erzina tai musew dalis tiesos yra?

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Nežinau, čia labai subjektyvi šita tema. Man tai antras miestas Lietuvoj yra Vilnius, o pirmas - be abejo, Čiančia! Kaunas tai kažkur prie galo, nes labai jau užkampyje, toli nuo Čiančios. Klaipėda aukščiau, nes jūra yra.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Įtariau, kad pati ne kavenska.

    P.S. laukiam John fotoreportažo.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Panašu, kad grynas kaunietis yra tas, kurį nervina Johno stūmimai ant Kauno. Įskaitant mane.
    Cha, mane, prsimenu, kartą sunervino, kai persikėliau į Kauną, atvarė šeima iš Vilniaus aplankyt ir tėvas, davai, stumt, nors Kaunas jau buvo pradėjęs truputį keistis ir domėtis kultūra, o ne tik daržais, agurkais, turgais ir treningais. Blin, galvoju, dabar nuosavas tėvas ant manęs stums, nes aš Kaune, nors ir jis pats yra gyvenęs Kaune ir laikęs save ir savo draugus dorais kultūringais žmonėm.

    Lioviausi tikėtis, kad John kada nors liausis stumt ant Kauno, tai nejaudina.
    Na, ir susipažinusi su kaimynais ir praeiviais Kauno Senamiesty ir nesistebiu, kad ant Kauno stumiama, nors pagal akcentą ir gautą info žinau, kad tie kaimynai ir praeiviai yra iš visokių panevežių ir jurbarkų. )
    Be to, to paties daug yra ir Vilniuje (liaudis iš pa Utenās, Małėtų, Ukmerges, Pasvalia, Kukumalu, klausiantis, kam reportinat apie pievučių ir šaligatvių naikintojus), nors ten, kaip į sostinę, jau senokai persikėlę beveik visi LT kultūros įvykiai, teleko liaudis ir pan. Vilnius automatiškai asocijuojasi su visa aukščiausia Lietuvos kultūra, o Kaunas – su antikultūra, nepaisant VDU ir visų Zemkauskų.
    Paskutinis taisė manometras; 2021.09.06, 12:54.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Panašu, kad grynas kaunietis yra tas, kurį nervina Johno stūmimai ant Kauno. Įskaitant mane.
    Blemba, čia gana tiesmukas, bet gana taiklus

    Komentuoti:


  • Kitas Džiugas
    replied
    Parašė manometras Rodyti pranešimą
    John turi omeny karikatūrinius padarus, trolius, savo komentarus pasirašinėjančius nickais grynas kaunietis, kaunietis. Čia kaip gryni vatnikai, pasirašinėjantys Vytautas, Mindaugas, tikras lietuvis ir pan.
    Panašu, kad grynas kaunietis yra tas, kurį nervina Johno stūmimai ant Kauno. Įskaitant mane.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Tai čia kaip Zemkauskas? Nu logiška, kad Kaunas nėra gūdi provincija, lyginant su visa Lietuva, bet šiek tiek nuo Vilniaus skiriasi.
    John turi omeny karikatūrinius padarus, trolius, savo komentarus pasirašinėjančius nickais grynas kaunietis, kaunietis. Čia kaip gryni vatnikai, pasirašinėjantys Vytautas, Mindaugas, tikras lietuvis ir pan.

    Komentuoti:


  • Kitas Džiugas
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Na tai tu čia kalbi apie teisioginę termino reikšmę, kurią galima taikyti bet kuriam geografiniam vienetui. Grynas KAUNIETIS (pageidautina rašyti capsuose) yra netiesioginę, metaforinę, reikšmę turintis terminas, kuris nusako ne individo kilmės miestą, bet jo tam tikrą socialinę ir kultūrinę pasaulėžiūrą.
    Tai čia kaip Zemkauskas? Nu logiška, kad Kaunas nėra gūdi provincija, lyginant su visa Lietuva, bet šiek tiek nuo Vilniaus skiriasi.

    Komentuoti:

Working...
X