Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Linux vartotojams

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Linux vartotojams

    Sukuriu šią temą (tikiuos per daug nieks neprieštaraus) Linux'ų vartotojams. Tikiuosi ši tema ateityje bus turbūt papildoma naujienomis Linux'ų vartotojų.




    O dabar aš su savo problemomis. Tiksliau pats norėčiau įsidiegti Linux'us ir atsisakyti WinXP, bet reikia man šiokios tokios pagalbos, tiksliau patarimo. Kuri geriausia Linux'ų distribucija būtų paprastam namų vartotojui įdiegti į asmeninį kompiuterį? Padariau mažą "research'ą" po google...

    Kiek žiūrėjau tai galimybių yra daug, bet Ubuntu, OpenSUSE ir Debian labiausiai patraukė akį. Dar pastebėjau, jog rekomenduojama RedHat ir Mandriva atrodo neblogai iš vizualizacijų. Bet kaip supratau RedHat yra mokama, arba bent visas siūlomas Redhat paketas yra mokamas...O Mandriva pakankamai ryja procesoriaus resursus dėl savo grafikos galimybių.

    Kriterijai, kuriuos turėtų viena iš distribucijų atitikti:
    Namų vartotojui skirta distribucija;
    Suprantamas meniu ir valdymas "žaliam" vartotojui;
    Mažesnis kompiuterio sistemos apkrovimas;
    Lietuvių kalba, lietuviškų rašmenų palaikymas, lietuviškos pagalbos (Help) galimybė ir kad aplinkoje vyrautų lietuvių kalba ;
    Programinės įrangos, veikiančios WindowsXP platformoje, galimybė pereiti prie vienos iš Linux/Unix sistemos distribucijų;
    Ir gal net dizaino grožis (žinau, kad žiauriai skamba, bet nelabai man patiktų, jei darbo aplinka atrodytų kaip MSDOS).

    Tikiuosi sulauksiu patarimų...Ir sulauksiu pliusų ir minusų apie kiekvieną distribuciją.
    Paskutinis taisė tivoli; 2007.10.22, 16:08.
    Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
    Dordrechtas/Haarlemas
    Nesebaras/Plovdivas
    Kiolnas

    #2
    Na as siulau Ubuntu Linux, net nezinau kodel, tiesiog as naudoju, man patinka + populiariausia distribucija tai ir supporta gauti nebus sunku.
    Jedi power!

    Comment


      #3
      Parašė Ramunas Rodyti pranešimą
      Na as siulau Ubuntu Linux, net nezinau kodel, tiesiog as naudoju, man patinka + populiariausia distribucija tai ir supporta gauti nebus sunku.
      O Ubuntu lietuvių kalbą palaiko? Man vienas galbūt svarbiausių kriterijų būtų Ubuntu pasirinkime.
      Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
      Dordrechtas/Haarlemas
      Nesebaras/Plovdivas
      Kiolnas

      Comment


        #4
        Aš irgi rekomenduočiau Ubuntu. Man pačiam susiinstaliavo labai paprastai, susirado visus draiverius. Kiek dirbau su lietuvybe problemų berods neturėjau. O grafinį interfeisą tai praktiškai visos Linux distribucijos turi.

        Comment


          #5
          /\ Dėkoju abiems už patarimus Turbūt teks linkti prie Ubuntu.
          Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
          Dordrechtas/Haarlemas
          Nesebaras/Plovdivas
          Kiolnas

          Comment


            #6
            taip pat rekomenduoju Ubuntu, nes naudoju pats. įsidiegus turi iškart viską, ko reikia. na tiesa vėliau kartai prireikia kitų programėlių, tai instaliacija labai paprasta: eini į "įdiegti ar pašalinti" ir prie pageidaujamos programos tiesiog padedi varnelę. jokių ieškojimų internete, jokių crack'ų.

            vienintelis dalykas, tai jei nori turėti abi sistemas (win ir ubuntu) viename diske, tai pradžioje pasiskaitinėk, bo kitaip instalindamasis prarasi duomenis.

            jei reikia pakonsultuoti kaip įsidiegti abi sistemas rašyk į privatą

            keletą šaltinių, kur rasi visą reikiamą informaciją:
            www.ubuntu.lt

            ir
            http://www.ubuntu.com/
            Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

            Comment


              #7
              Ubuntu arba Xandros. Xandros yra mokama. Aisku gali atsisiusti nemokama trial versija pabandymui(30 dienu) arba piratine versija. Xandros sistema yra paprasciausia windows vartotojui ir nereikalauja apskritai jokios adaptacijos. Netgi galima perkelti darbalaukio nustatymus is Windows XP . Taciau jei nori opensource operacines ir nenori siustis piratines xandros versijos - tai geriausia Ubuntu.
              Paskutinis taisė keen; 2007.10.22, 17:40.
              Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

              Comment


                #8
                Aš savo laptope susiinstaliaves XP ir SUSE. Bet irgi ko gero rekomenduočiau UBUNTU. Betkuriuo atveju tau prie linuxų reikės priprasti.
                Aš nors ir susiinstaliavau SUSE prieš metus, bet vis dar pratinuosi ir ieškau kai kurių išorinių įrenginių (3G modemo) driverių. Naudotis moku, bet siekiu suprasti kaip tą sistemą efektyviau išnaudoti, nei kurti dokumentus ir žaisti linuxinius žaidimus . Visa kita dirba be priekaištų.

                Sėkmės

                Comment


                  #9
                  Naudojau slackware
                  I love INNUENDO!

                  Comment


                    #10
                    Dėkui už patarimus. Jau siunčiuosi Ubuntu Ir ačiū aesde už nuorodas.
                    Beje, man klausimas iškilo, Perfect, kuo skiriasi OpenSUSE nuo Ubuntu?
                    Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
                    Dordrechtas/Haarlemas
                    Nesebaras/Plovdivas
                    Kiolnas

                    Comment


                      #11
                      As, deja, irgi rekomenduociau Ubuntu. Naujausioji versija (7.10 aka Gusty Gibbon) jau default'u palaiko irasyma i NTFS particijas ir tai yra neblogai
                      Taip pat verta demesio yra FedoraCore (ex-RedHat), kurios naujausioji 8 versija bus isleista labai greitu metu.
                      Sios dvi distribucijos labiausiai pritaikytos "zaliam" arba siaip nenorinciam landzioti po config failus ir gaisti laiko vartotojui

                      Comment


                        #12
                        Parašė tivoli Rodyti pranešimą
                        Beje, man klausimas iškilo, Perfect, kuo skiriasi OpenSUSE nuo Ubuntu?
                        Visos distribucijos is esmes skiriasi standartiniu programu paketu, grafine aplinka, bei paketu sistemomis.
                        Kas tai yra gali susirasti internete, jei toliau kas neaisku, klausk.
                        Jedi power!

                        Comment


                          #13
                          Na, Ramunas išesmės paaiškino esminius skirtumus. Aš dar pridursiu, kad UBUNTU turi didesne bendruomene, o tai patogu ieškant pas ką pasikonsultuoti...

                          Comment


                            #14
                            Naujesniems Ubuntu vartotojams, kurie turi tam tikras ATI vaizdo plokstes turetu buti aktualu Xgl panaikinimas (labai daug atveju, kad arba 7.10 versija neveikia is viso, arba labai letai). Sprendimas labai paprastas: http://rq.lt/2007/10/17/gutsy-gibbon/

                            Comment


                              #15
                              Vakar įsiinstaliavau į savo laptopą OpenSuse. Esu 100 procentinis naujokas Linux'uose, bet Suse nepasirodė man sudėtinga. Beje, grafinė aplinka cool Tik dar nemoku prie interneto prisijungti... Anyway, bet kuriuo atveju galiu persijungti į langus - Suse ir XPWin nesipjauna

                              Comment


                                #16




                                Silpnoji lytis stipresnė už stipriają dėl stipriųjų silpnybės silpnajai

                                Comment


                                  #17
                                  /\
                                  Puikios reklamos, labai smagios

                                  O čia Novel tai kokie nors linux'ai? Niekada negirdėjau nieko apie tokius

                                  Comment


                                    #18
                                    "Novell Inc. is an American software corporation specializing in network operating systems such as Novell NetWare and SUSE Linux" wikipedija musu draugas
                                    Jedi power!

                                    Comment


                                      #19
                                      o pas mane Mac OS X... kaip ir Linux, priklauso UNIX šeimai.

                                      Comment


                                        #20
                                        Neseniai ir savo darbinį atverčiau į Ubuntu, o tai Windows'ai kažko nuo pat įdiegimo žiauriai lėti buvo, galiausiai pradėjo dažnai kibt. Turiu pripažint, sparta labai jaučiasi, o darbui Ubuntu pasirodė gerokai patogesnis
                                        Mano galerija Flickr'yje

                                        Comment

                                        Working...
                                        X