Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Linux vartotojams

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #41
    Jau ryt pasirodo nauja Ubuntu versija 8.10 (Intrepid Ibex). Kaip ir apsisprendžiau jau ryt pat, vakare, daryti Format C:/ ir diegti į švarų kompiuterį vien tik Ubuntu. Žiūrėsim kas gausis ir kaip man seksis persiorientuoti . Nusiteikęs esu ryžtingai, pasakiau sau, kad bent jau porą savaičių tikrai pasipratinsiu ir tik tada, jei vistiek matysiu, kad nieko man nesigauna, suksiu atgal .

    Čia šiek tiek galima paskaityti apie naujoves lyginant su 8.04:
    Lietuviškai: http://www.ubuntu.lt/render/News;nid,372
    Angliškai: http://www.ubuntu.com/news/ubuntu-8.10-desktop

    Comment


      #42
      Parašė pauliaK Rodyti pranešimą
      Jau ryt pasirodo nauja Ubuntu versija 8.10 (Intrepid Ibex). Kaip ir apsisprendžiau jau ryt pat, vakare, daryti Format C:/ ir diegti į švarų kompiuterį vien tik Ubuntu. Žiūrėsim kas gausis ir kaip man seksis persiorientuoti . Nusiteikęs esu ryžtingai, pasakiau sau, kad bent jau porą savaičių tikrai pasipratinsiu ir tik tada, jei vistiek matysiu, kad nieko man nesigauna, suksiu atgal .

      Čia šiek tiek galima paskaityti apie naujoves lyginant su 8.04:
      Lietuviškai: http://www.ubuntu.lt/render/News;nid,372
      Angliškai: http://www.ubuntu.com/news/ubuntu-8.10-desktop
      O tai kam toks suolis i ekete? Jei tai darai pirma karta, tai rizikuoji, kad del kokio nors kvailo nesusipratimo "istrigsi" ir busi priverstas viska numesti "iki veliau".

      Jau kuris laikas kaip pilnai persliauziau ant 8.10rc. Sioks toks progresas yra, gerokai pagerejo multimedijos palaikymas compiz kontekste. Kelios nezymios smulkmenos irgi liko neparemontuotos, tuoj bus galima paskelbt tradicija

      Comment


        #43
        Ne pirmas kartas. Pirmas kartas, kai kompiuteryje bus tik Ubuntu. Pirmą k. kažkada seniai žaidžiau, rodosi, su šeštąja versija (labai trumpai, pora valandų). Po to buvau paleidęs 7.04 įdomumo dėlei sename desktope, tačiau pastarasis iš esmės nebuvo naudojamas. Dabar kompiuteryje turiu kaip antrą OS 8.04, tačiau kai ji yra tik antra, tai dėmesio nedažnai susilaukia.

        Dabar bus pirmas kartas, kai bandysiu rimtai naudoti Ubuntu, o ne šiaip pažaisti ar turėti kažkur kietame diske įrašytą .

        Comment


          #44
          Aš irgi kažkada galvojau pereiti prie Ubuntu, bėda tik ta, kad prie mano modemo nėra draiverių ubuntu sistemai, tai likčiau be interneto. Pasijungs Reptilias šviesolaidinį-iš karto įsidės Ibexą
          Pasaulį reikia susprogdint, kad žmonės būtų laisvi, nes tada visos sienos išlėks į orą.

          Comment


            #45
            Aš ir bandžiau žaisti su Ubuntu, net atsisiunčiau tą diską Šiaip viskas patiko, naudojau kokią savaitę, aišku per sukąstus dantis... Labai erzino, kad kai kurias programas reikia įrašinėti per terminalą, kad kai kurių music ir video formatų man nenuskaitė, nors ir visaip bandžiau ;D Bet tiesą pasakius patiko... Gal kada kada, kai bus jau gerai suderinta vėl bandysiu naudotis

            Comment


              #46
              Aš, manau, kol kas panaudosiu 8.04, ir palauksiu iki vasaros pradžios 9.04. Neverta kas pusmetį atsinaujinti, kai aišku, kad naujojoje versijoje tikrai dar atsiras daug nemalonumų

              Comment


                #47
                Parašė somis Rodyti pranešimą
                Aš, manau, kol kas panaudosiu 8.04, ir palauksiu iki vasaros pradžios 9.04. Neverta kas pusmetį atsinaujinti, kai aišku, kad naujojoje versijoje tikrai dar atsiras daug nemalonumų
                Tai 9.04 gi bus ne kitaip

                Seip nemalonumu kiekis pas 8.10 ganetinai ribotas. Bent jau as kol kas dar neuzsiroviau, matau tik kai kuriu senu nemalonumu sumazejima. Kita vertus, nera ko stebetis, kazkokiu radikaliu skirtumu gi nenutiko.
                Pokyciai ne didesni nei koks nors windowsinis servispack'as

                Comment


                  #48
                  Na ką, aš jau su 8.10 . Visų pirma tai maloniai nustebino instaliacijos laikas. Nuo disko užbootinimo iki pirmo sistemos paleidimo praėjo maždaug 25min. Viskas atrodo veikia, su jokiais kėblumais dar nesusidūriau. Nelabai patinka tik naudojami shiftai, akys tiesiog maldauja ko nors panašaus į standartinius Windows, tinklapių peržiūrai. Gal kas nors galėtų ką nors rekomenduoti?

                  Comment


                    #49
                    Pabandyk:
                    Kodas:
                    sudo apt-get install msttcorefonts
                    Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

                    Comment


                      #50
                      /\
                      Dėkui labai, kuo puikiausiai pavyko. Iškart kitas reikalas .

                      Beje, galbūt kas nors dar galėtų pasufleruoti kaip sujungti du kompiuterius (Ubuntu 8.10 ir Vista) verstu ethernet kabeliu. Norėčiau failus atgal parsitempti, bet nelabai pavyksta. Didžiausia bėda ir gėda, kad niekaip nepavyksta priversti matyti kompiuterių vienas kitą. Bandžiau surašydamas IP'ą, Subnet'ą ir Gateway'ų pas abu, bet niekas nesigauna . Dariau taip:

                      Ubuntu:
                      IP: 10.0.0.10
                      Subnet: 255.0.0.0
                      Gateway: 10.0.0.1

                      Vista:
                      IP: 10.0.0.11
                      Subnet: 255.0.0.0
                      Gateway: 10.0.0.1

                      Beje, tik įrašius duomenis Ubuntu sistemoj, Subnet'as kažkaip stebuklingai pakinta į vieną skaičių - 8

                      Comment


                        #51
                        Parašė pauliaK Rodyti pranešimą
                        /\
                        Dėkui labai, kuo puikiausiai pavyko. Iškart kitas reikalas .

                        Beje, galbūt kas nors dar galėtų pasufleruoti kaip sujungti du kompiuterius (Ubuntu 8.10 ir Vista) verstu ethernet kabeliu. Norėčiau failus atgal parsitempti, bet nelabai pavyksta. Didžiausia bėda ir gėda, kad niekaip nepavyksta priversti matyti kompiuterių vienas kitą. Bandžiau surašydamas IP'ą, Subnet'ą ir Gateway'ų pas abu, bet niekas nesigauna . Dariau taip:

                        Ubuntu:
                        IP: 10.0.0.10
                        Subnet: 255.0.0.0
                        Gateway: 10.0.0.1

                        Vista:
                        IP: 10.0.0.11
                        Subnet: 255.0.0.0
                        Gateway: 10.0.0.1

                        Beje, tik įrašius duomenis Ubuntu sistemoj, Subnet'as kažkaip stebuklingai pakinta į vieną skaičių - 8
                        Dabar bandau iš atminties dėliot, bet aš naudoju:

                        Vienas kompas:
                        IP: 192.168.0.1
                        Subnet: 255.255.255.0
                        Gateway: dažniausiai nieko

                        Kitas:
                        IP: 192.168.0.2
                        Subnet: 255.255.255.0
                        Gateway: 192.168.0.1
                        P.

                        Comment


                          #52
                          Parašė pauliaK Rodyti pranešimą
                          /\
                          Beje, galbūt kas nors dar galėtų pasufleruoti kaip sujungti du kompiuterius (Ubuntu 8.10 ir Vista) verstu ethernet kabeliu.
                          Bandyk su Samba:
                          http://us6.samba.org/samba/docs/using_samba/toc.html

                          Comment


                            #53
                            nuostabu šiandien ir aš savo Ubuntu 8.04 versiu į 8.10 - mėgstu gerąsias naujienas

                            Comment


                              #54
                              Ubuntu keičia Linux veidą ir meta iššūkį „Mac OS“

                              Neseniai internete pradėta platinti nauja „Linux“ šeimai priklausančios OS „Ubuntu“ versija 8.10.

                              Šios, vienos populiariausių tarp nekomercinių operacinių sistemų, programos kūrėjas Mark Shuttleworth teigia, kad kova dėl vartotojų tarp operacinių sistemų kūrėjų vyks gerinant dizainą bei siekiant sistemas sukurti kuo patogesnes vartotojams.
                              „Ubuntu“ kūrėjų teigimu, „Linux“ pagrindu kuriama sistema turėtų pralenkti net „Mac OS“, kuri laikoma patogiausiai valdoma operacine sistema, skirta asmeniniams kompiuteriams.
                              „Dabar žmonės sako, kad „Ubuntu“ – gražu, bet vis dėlto tai ne „Mac OS“, o reikia, kad sakytų, jog „Mac OS“ – tai, žinoma, gražu, bet vis dėlto ne „Ubuntu“, - sakė Mark Shuttleworth.
                              Nors įvairių „Linux“ variacijų, tarp jų ir „Ubuntu“, kūrėjų planai ambicingi, tačiau lietuviai vis dar ištikimi amerikiečių kompanijos „Microsoft“ sukurtam produktui.
                              Ranking.lt duomenimis „Windows“ šeimos sistemas naudoja net 98,8 proc. tautiečių. Likusią dalį – vos 1,2 proc. dalijasi „Mac OS“ ir „Linux“.
                              http://www.technologijos.lt/n/straip...psnis-5384&l=0

                              Na, mano manymu, labai jau smarkūs norai

                              Comment


                                #55
                                Aš taip pat abudu savo kompiuteriu į 8.10 pervedžiau, kol kas esu labai patenkintas, ypač 3G palaikymu "iš dėžutės"
                                Mano galerija Flickr'yje

                                Comment


                                  #56
                                  O aš manau, kad ranking.lt ne visai tikslūs duomenys apie Windows paplitimą Lietuvoje.
                                  P.

                                  Comment


                                    #57
                                    Koks bet koks Linuxas pasieks, Mac os ar Windows paprastum1 ir patoguma naudoti, oi prabėgs labai daug LABAI daug laiko.
                                    Pats Svarbiausias argumentas,tai taip vadinamas "Mom test", nei viena Linux distribucija nėra lyg šiol praėjusi šito testo
                                    Kairiarankių klubas - Left.lt

                                    Comment


                                      #58
                                      PauliaK:
                                      nenori per bluetoothą permetinėti?

                                      o apie linux ubuntu paprastumą galiu pasakyti, kad turbūt didžiausia pagrindinė jų problema yra instaliavimas per eilutę. Paprastai vartotojai yra įpratę naudoti schemą:
                                      nueina į google.lt
                                      suveda problemą į laukelį.
                                      Per tris nuorodas randa reikiamą programą
                                      next>next>next>finish
                                      problemos išspręstos.
                                      Kai, tuo tarpu, Ubuntu, jei neatsiunčiami papildymai per atnaujinimą, tai tenka gerokai pavargti paieškoje (mat dauguma google pateiktos informacijos dažnai jau būna nebenaudinga, dėl spartaus ubuntu tobulėjimo, ir kai kurios bibliotekos jau paprasčiausiai nebeegzistuoja, kai, tuo tarpu, tam tikros programos jų prašo)

                                      Comment


                                        #59
                                        Parašė somis Rodyti pranešimą
                                        PauliaK:
                                        nenori per bluetoothą permetinėti?

                                        o apie linux ubuntu paprastumą galiu pasakyti, kad turbūt didžiausia pagrindinė jų problema yra instaliavimas per eilutę.
                                        Bent jau Ubuntu sita liga tikrai neserga. Netgi priesingai, tokiu instaliavimo komfortu gali pasigirti labai retas kuris konkurentas.

                                        Paprastai vartotojai yra įpratę naudoti schemą:
                                        nueina į google.lt
                                        suveda problemą į laukelį.
                                        Per tris nuorodas randa reikiamą programą
                                        next>next>next>finish
                                        problemos išspręstos.
                                        Ubuntu dar paprasciau: pasileidi paketu manageri, susirandi reikiama paketa, pasirenki, apply, finish. Nei ka nors rankomis parsisiuntineti nei maigyti "next"

                                        Kai, tuo tarpu, Ubuntu, jei neatsiunčiami papildymai per atnaujinimą, tai tenka gerokai pavargti paieškoje (mat dauguma google pateiktos informacijos dažnai jau būna nebenaudinga, dėl spartaus ubuntu tobulėjimo, ir kai kurios bibliotekos jau paprasčiausiai nebeegzistuoja, kai, tuo tarpu, tam tikros programos jų prašo)
                                        Tas pats ir su windowsais ar kita sistema. Jei nera oficialiu paketu, tai irgi reikia vargti.

                                        Jei naudojiesi oficialiais paketais (kuriu yra tikrai kiekvienam gyvenimo atvejui po 5 vnt ) tai visos reikalingos bibliotekos yra automatiskai instaliuojamos, tuom rupinasi "programu tarpusavio priklausomybes valdytojas" aka "dependency manager"

                                        Comment


                                          #60
                                          a_p:
                                          žinau aš visa tai, nes dabar ant tų pačių sėdžiu. Bet sakau, dėl ko ant linuxo nenori pereiti mano pažįstami. Mat, pabandysiu pacituoti:
                                          "universitete mes mokinamės ant kitokios programos"
                                          Manau, kad daugiau nieko nereikia pridėti

                                          Comment

                                          Working...
                                          X