Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nauja Lietuvos vėliava

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #81
    Šiek tiek info apie istorinę Lietuvos vėliavą:

    ISTORINĖ LIETUVOS VALSTYBĖS VĖLIAVA

    Vėliava yra vienas svarbiausių valstybės atributų. Dabar turimi duomenys leidžia istorikams tvirtinti, kad Lietuvos valstybės vėliavos ištakos siekia XV a. pradžią, o gal net ir ankstesnius laikus.
    Pirmą kartą lietuvių vėliava minima Vygando Marburgiečio kronikoje, aprašančioje 1337 m. kautynes prie Bajerburgo pilies (prie Veliuonos), kai kryžiuočių šaulių viršininkas Tilmanas Zumpachas ugnine ietimi sudegino lietuvių vėliavą, o paskui mirtinai sužeidė „Trakų karalių“.
    XIV a. antrojoje pusėje lietuvių vėliavos metraščiuose minimos vis dažniau, tačiau kas tose vėliavose buvo pavaizduota, taip ir lieka neaišku. XV a. antrojoje pusėje lenkų kronikininkas Janas Dlugošas (1415–1480), aprašydamas Žalgirio mūšį mini, kad Vytautas atvedė 40 pulkų, turėjusių raudonas vėliavas. Ant 30-ies vėliavų buvo išsiuvinėtas šarvuotas raitelis su iškeltu kalaviju, o ant 10-ies puikavosi ženklai, kurie dabar vadinami Gediminaičių stulpais.
    XV a. valstybę reprezentavo didžiojo kunigaikščio vėliava. Ji paprastai būdavo raudonos spalvos su baltu šarvuotu raiteliu viduryje, t. y. pakartojo didžiojo kunigaikščio herbo spalvas bei figūras. Tokia vėliava naudota per svarbiausias valstybės šventes, karūnuojant ir laidojant valdovus. Tačiau iki šiol ginčijamasi, kokį statusą ši vėliava turėjo XVI a. Pirmą kartą LDK vėliava aiškiai apibūdinta 1578 m. Aleksandro Gvagninio (1538–1614) kronikoje. Čia aprašoma, kad ji buvusi kiniško raudono šilko, keturių uodegų. Jos pagrindinėje pusėje, į dešinę nuo koto, po kunigaikštiška karūna buvo išsiuvinėtas baltas raitelis, o kitoje – saulės spindulių apgaubtos Lietuvos globėjos Švč. Mergelės Marijos su Kūdikėliu ant rankų atvaizdas. Vėlesnių XVII–XVIII a.
    LDK valstybės vėliavų abiejose pusėse dažniausiai būdavo išsiuvinėtas baltas raitelis.
    1918 m. vasario16 d. Lietuvą paskelbus nepriklausoma valstybe ir Valstybės Tarybai patvirtinus Lietuvos tautinę vėliavą, netrukus aprobuota ir istorinė vėliava, kurios vienoje pusėje buvo pavaizduotas baltas raitelis, kitoje – Gediminaičių stulpai. 1922 m. Lietuvos Konstitucija valstybės vėliava pavadino trispalvę, o istorinė taip ir nebuvo įteisinta. Vėlesniais metais ji buvo ir Respublikos Prezidento vėliava. Taip pat ji nuolat plevėsavo ant Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokšto.
    Nuo 1988 m. kartu su tautine vėliava ji būdavo iškeliama per Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio ir kitus visuomeninius renginius. Tačiau kaip ir I Lietuvos Respublikos metais, atkūrus Lietuvos valstybingumą, istorinė vėliava nebuvo įteisinta. Žvelgiant į ateitį galima tikėtis, kad kada nors greta tautinės vėliavos bus įteisinta atskira Lietuvos valstybės vėliava – raudona su sidabriniu raiteliu. 2002 m. dailininkas Arvydas Každailis sukūrė jos šiuolaikinį projektą.

    Šaltinis: Jonas Vaičenonis LIETUVOS VALSTYBĖS SIMBOLIAI (serija „Mažieji pasakojimai apie Lietuvą“)
    70 p., spalv. iliustr., kietas virš. Formatas: 16x15,5 cm Šviesa, 2006 m. ISBN 5430045330 Vid. kaina knygynuose 15.50 Lt

    Comment


      #82
      Parašė liutass Rodyti pranešimą
      Gal ir mums čia reikėtų apklausą sukurti šiuo aktualiu klausimu?
      Būtų idomu.

      Comment


        #83
        Sutinku

        Comment


          #84
          Aš irgi.
          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

          Comment


            #85
            Aš už Vytį raudoname fone, kaip pagrindinę šalies vėliavą. Trispalvė, primenanti Afrikos šalių vėliavas, buvo sukurta iš nieko. Vytis raudoname fone - LDK, Lietuvos galybės simbolis. Nors aišku su trispalve susijusi visa kruvina Lietuvos istorija nuo WWII pradžios, tad jos visiškai atsisakyti irgi negalima...

            Comment


              #86
              Parašė Aug1z Rodyti pranešimą
              Aš už Vytį raudoname fone, kaip pagrindinę šalies vėliavą. Trispalvė, primenanti Afrikos šalių vėliavas, buvo sukurta iš nieko. Vytis raudoname fone - LDK, Lietuvos galybės simbolis. Nors aišku su trispalve susijusi visa kruvina Lietuvos istorija nuo WWII pradžios, tad jos visiškai atsisakyti irgi negalima...
              As ir uz Vyti o Afrikos veliava butu galima padovanot Afrikai

              Comment


                #87
                Parašė Aug1z Rodyti pranešimą
                Aš už Vytį raudoname fone, kaip pagrindinę šalies vėliavą. Trispalvė, primenanti Afrikos šalių vėliavas, buvo sukurta iš nieko. Vytis raudoname fone - LDK, Lietuvos galybės simbolis. Nors aišku su trispalve susijusi visa kruvina Lietuvos istorija nuo WWII pradžios, tad jos visiškai atsisakyti irgi negalima...
                Patariu pažiūrėti "TV forumą". Palaikyčiau idėją trispalvę palikti nacionalinę, o Vytį raudoname fone - valstybine.

                Comment


                  #88
                  Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
                  Patariu pažiūrėti "TV forumą". Palaikyčiau idėją trispalvę palikti nacionalinę, o Vytį raudoname fone - valstybine.
                  TV forumo nežiūrėjau ir pasilieku prie savo nuomonės - grąžinti istorinę, senąją Lietuvos vėliavą, o trispalvę vartoti per įvairius minėjimus ir nepriklausomybes šventes, žuvusiųjų ir kovojusių už Lietuvos laisvę garbei.

                  Comment


                    #89
                    Manto numesta nuoroda:
                    http://www.lrt.lt/ci.media.play.php?...:01&id=3002472

                    Elgreco, tavo "sarkazmas" ne vietoje. Negi Anglija dar neįskiepijo savo puikaus humoro jausmo tavyje?

                    Comment


                      #90

                      Comment


                        #91
                        Jau geriau "afrikietiška", nei komunistinė raudona vėliava
                        Paskutinis taisė Ežiukas; 2007.01.10, 17:49.

                        Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                        --------------------------------------------------

                        Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                        Comment


                          #92
                          Raudona asocijuojasi su komunizmu?

                          Comment


                            #93
                            Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                            Jau geriau "afrikietiška", komunistinė raudona vėliava
                            Ne mūsų bėdos, kad bolševikai suteršė raudoną. Būtent todėl ir buvo pasirinktas naujadaras - trispalvė, o ne senoji vėliava, buvo bijota asociacijų su komunistais. Reikėtų atsisakyti šių kompleksų.

                            Comment


                              #94
                              Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
                              Elgreco, tavo "sarkazmas" ne vietoje. Negi Anglija dar neįskiepijo savo puikaus humoro jausmo tavyje?
                              As rimtai kalbu o tau visokie sarkazmai matos

                              Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                              Jau geriau "afrikietiška", komunistinė raudona vėliava
                              Ir kuom ta afrikietiska geriau?Nes primena 'senus gerus sovietinius laikus'?

                              Comment


                                #95
                                Parašė El_Greco Rodyti pranešimą
                                Ir kuom ta afrikietiska geriau?Nes primena 'senus gerus sovietinius laikus'?
                                Prie ko čia sovietiniai laikai . Mes pasaulyje su trispalvę žigiuojame jau daugiau nei 15 metų, ir jinai man jau į kraują įaugus. Man visiškai vienodai kokia vėliava buvo dar mano seneliams negimus . Esmė, kad aš "myliu" mūsų trispalve kokia ji afrikietiška ar ne šiauriška bebūtu

                                Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                                --------------------------------------------------

                                Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                                Comment


                                  #96
                                  Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                                  Esmė, kad aš "myliu" mūsų trispalve kokia ji afrikietiška ar ne šiauriška bebūtu
                                  Esmė, kad ji neturi jokios simbolinės reikšmės, tiesiog staigiai sugalvotas spalvų derinukas. Vytis raudoname fone visai kas kita, su šia vėliava Lietuva buvo vos ne didžiausia ir galingiausia Europos valstybė. Kam pamiršti tai ir prisiminti tik patenkintą SSRS ultimatumą bei formaliai Lietuvos, kaip valstybės, neegzistavimą?

                                  Comment


                                    #97
                                    Pakeitę vėliavą lietuvos nepadarysite viena iš didžiausiu ir galingiausiu europos valstybių. Gerai taip kaip yra . Gražus spalvu derinukas, tebunie tai naujas lietuvos kilimo simbolis.

                                    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                                    --------------------------------------------------

                                    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                                    Comment


                                      #98
                                      Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                                      Prie ko čia sovietiniai laikai.
                                      Man asmeniskai afrikos veliava primena Lt blogus laikus ty okupacijas ir pan.

                                      Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                                      Mes pasaulyje su trispalvę žigiuojame jau daugiau nei 15 metų
                                      Wow kiek daug!Vytis daug senesnis ir primena laikus kai Lt buvo galinga na bet ofkors geriau tai pamirst ir prisimint sovietikus.







                                      Comment


                                        #99
                                        Parašė Ežiukas Rodyti pranešimą
                                        Pakeite vėliavą lietuvos nepadarysite viena iš didžiausiu ir galingiausiu europos valstybių.
                                        Aš to tikrai nesakiau Kvaila, mano nuomone, pamirštį tokį simbolį ir jo menamą praeitį, jį iškeičiant į sugalvotą spalvų derinuką menantį turbūt juodžiausią laikotarpį Lietuvos istorijoje. Be to, aš nesiūlau trispalvės visiškai atsisakyti, tik užleisti vietą Vyčiui kaip pagrindinei Lietuvos vėliavai.

                                        Comment


                                          Idomu kokia vėliava el_greco pas tave kambaryje kabo ?

                                          Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

                                          --------------------------------------------------

                                          Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X