Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nauja Lietuvos vėliava

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
  Siūlant rimtus pasiūlymus reikia gerai argumentuoti, o ne bile ką iš neturėjimo ką veikti.
  Klausyk, zinai kas cia per tema? Be to, kas sako kad rimtai keiciam veliava?

  Comment


   Įstatymu įteisinti RF vėliavą. Tos šalies spalvos yra šios (atsitiktine eile): raudona, mėlyna, balta. Bet nemanykite tai ką galvojate.
   kk3

   Comment


    Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą
    Klausyk, zinai kas cia per tema? Be to, kas sako kad rimtai keiciam veliava?
    Padėkotum žmogui už normalius patarimus, o ne keltum toną. Kad vėliavos rimtai nekeis, tai dar nereiškia, kad reikia temą nuvalkioti iki žaidimų lygio. Bent jau argumentuoti nepatingėtum.
    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

    Comment


     Visas problemas išspręstų žalios spalvos (atspalvio) pakeitimas į žaliai-mėlyną. Tuo vėliava taptų unikali ir istoriškai pagrįsta. Žalia spalva buvo naudojama retai. Geltona naudota dar Vytauto ar ankščiau, kitos mažų mažiausiai nuo 14/15a., anspaudų elementuose dar ankščiau. Šias spalvas turi ir Vytis.

     Comment


      I pietu Amerikos puse sita

      Comment


       Tai kad pagal standartą žalia ir yra beveik tokia: RGB values of R:0, G:106, B:68.
       Tarpinės spalvos nepageidaujamos, nes jas sunku atgaminti, ir iš tolo plika akimi neatskiriami atspalviai.

       Comment


        Palyginimui įkėliau Burmos, Venesuelos, skirtumai akivaizdus,
        Žaliai-mėlynos (petrol) spalvos pagal RGB neparinkinėjau, žiūrėjau,vizualiaI, kad būtų panaši į LDK vaivadijų vėliavų,
        Mindaugo, Vytauto ,,,, anspaudų virvelių žaliai-mėlyną spalvą. Žalia RGB values of R:0, G:106, B:68. skiriasi nuo petrol "grubiai" R:0, G:~70, B:~120
        Tarpinės spalvos irgi naudojamos, tuo labiau šis variantas heraldiškai teisingas ir juridiškai gal užtenka tik vienos spalvos etaloną pakoreguoti.

        Comment


         Sveiki, truputį atgaivinsiu šią temą.
         Man asmeniškai trispalvės spalvos yra suprantamos ir logiskos. Raudona - pati pagrindinė LDK heraldikos/vėliavų spalva; geltona - irgi dažna; dar buvo baltos spalvos nemažai, tik jai neliko vietos mūsų vėliavoje. Žalia - Lietuvos naujesnių laikų spalva, buvo dažnai naudota tautodailėje, dar Mažosios Lietuvos vėliava buvo žalia-balta-raudona. Iš esmės mums žalia spalva jau įaugo į kraują per paskutinius porą šimtmečių taip stipriai, kad mes ją laikom kone pagrindine mūsų lietuviškumo spalva, ji populiariausia.
         Tad bendra idėja naudoti geltona-žalia-raudona spalvas yra tikrai logiška. Problema, kad ji primena afrikos ir pietu amerikos spalvų derinius. Ta naujoji mums nacionalinė spalva žalia sukurė tokį keistą spalvų derinį kaip vidurio-šiaurės europai (ir aplamai visos Europos mastu). Bet aš nepeikiu šių spalvų pasirinkimo, mums visos šios trys spalvos yra artimos ir tinkamos šiuolaikinei lietuvių tautai, atspindi tiek LDK tiek naujesniąją Lietuvos kultūrą po LDK griuvimo. Tad apie trispalvės keitimą net neverta galvoti, bet kurios iš spalvų praradimas būtų skaudus ir niekas to nenori.

         Visgi, kuriant veliavą buvo padaryta klaida - nepridėtas joks heraldikos ženklas, kuris būtų padaręs vėliavą išskirtine, lengvai atpažįstama. O mes gi turim tokį puikų unikalų ženklą - gediminaičių stulpus. Pridėtume juos - ir vėliava daug atpažįstamesne taptų. Stilistiką ir gediminaičių stulpų ženklo spalvas ir dydį galima įvairius priderinti, čia jau dizaineriu reikalas butu, bet šį ženklą naudoti vėliavoje buvo ir yra butina. Tada gautume tikra aiskia lietuviska veliava pasauliniu mastu.
         Megejiskai papaisiau kaip galetu atrodytu tokia veliava. Dizaina galima stipriai pakoreguoti, pagrazinti, bet ideja manau butu labai gera. Galbut ateityje toks variantas butu imanomas, kad veliavos spalvu nekeisti bet tik prideti lietuviskos heraldikos zenkla. (Arba galima ne Gedimino stulpus(nors pirmenybe teikciau jiems), bet Vyti uzdeti. Esme, kad butina prideti nacionalini zenkla ant veliavos).

         Del idomumo puse velnio si ideja atrodo: https://youtu.be/okk41_1UNpI?t=521
         Pasirodo net Vyti galima labai neblogai priderinti prie dabartiniu veliavos spalvu, tik palikciau horizontaluma, nedaryciau istizu liniju. Veliavos screenshot pridejau prie priedu.
         Attached Files
         Paskutinis taisė subfor; 2020.05.04, 20:12.

         Comment

         Working...
         X