Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Déja Vu

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Ametistas
    replied
    Parašė 3valdas Rodyti pranešimą
    labai daznai rodos kad jau toi vietoi esi jau buves nors tikrai zinai jog pirma karta ten lankaisi...
    Tas jausmas logiškai paaiškinamas: aplinka gali priminti, jog ten esi buvęs, bet nebuvai dėl tokių pačios savijautos, jausmų, patirtų toje vietoje + panašių vaizdo detalių. Deja vu jausmą gali sukelti ir panašūs (girdėti) garsai, kvapai ir pan. Visa tai sukelia asociacijas ir nuorodas, kurios prikelia iš atminties buvusius įvykius. Dar deja vu gali pasijunti, kai tam tikrų asociacijų metu iškyla tam tikri jausmai ir jie užfiksuoti atmintyje. Tu nepameni, kada ir kur tai įvyko, bet maždaug žinoma aplinka arba detalės ir gerai įsiminęs jausmas. Viso to derinys ir yra deja vu - iš pasąmonės kilusių jausmų, vaizdų, garsų, kvapų samplaikos derinys su sąmone ir to pasikartojimas po tam tikro laiko panašiomis sąlygomis. Unikalu tai, kad toks derinys iškilti į sąmonę (įvykti deja vu) gali net po 10, 20 ar daugiau metų, nors iki tol toks pats deja vu galėjo neįvykti. Vadinasi, žmogaus smegenys geba įsiminti LABAI daug pasąmonės dalykų ir jie kyla net nesąmoningai, tiesiog smegenims gavus vieną iš to derinio impulsų.

    Kartais deja vu prilyginamas sapnui, tik įvykti nesapnuojant. Dar deja vu panašus į transcentenciją. Patirti deja vu didesnė tikimybė pavartojus skirtingų alkoholinių gėrimų ir neįprastomis sąlygomis: vienas tamsoje prie lango; lauke prie mėnesienos ir pan., su sąlyga, kad tai tavo gyvenime vyksta retai; pavartojus narkotikų. Deja vu gali patirti ir psichiniai ligoniai, beje, jų deja vu stipresnis ir įspūdingesnis, nes psichinių ligonių pasąmonė veikia stipriau, nei sąmonė, todėl jų mąstymas pereina į transcendenciją ir jiems sunku susivokti realybėje (bet tai labai priklauso nuo konkretaus psichinio sutrikimo ir jo sąlygų).

    Paprastai deja vu įvyksta smarkiai atitrūkus nuo realybės ir smegenims užfiksavus tuos derinio veiksnius (garsus, kvapus...), smegenys atsiriboja nuo kitų, "pašalinių", nesusijusių su konkrečių pasąmonėje esančių derinio veiksnių (imi nebegirdėti garsų, nejausti kvapų, neužfiksuoti vaizdų, kurie nesusiję su konkrečiu deja vu atsiminimu, iškilusiu iš pasąmonės).

    Deja vu padeda atitrūkti nuo realybės, pailsėti, poveikis panašus į meditaciją, bet labiau nekontroliuojamas, labiau netikėtas, nevaldomas. Kol kas neįrodyta kokį daro poveikį dažni deja vu žmogaus psichikai, nes dažnas grįžimas į praeitį smegenims fiksuoja gyvenimą praeitimi. Tačiau dažni deja vu - vienas iš požymių, kad pasąmonei kažkas negerai ir ima trikti psichika.

    Iš tiesų, deja vu - labai fenomenalus vyksmas (net sunku įvardyti kas tai yra iš tiesų, nes materialumo jis turi labai mažai).
    Paskutinis taisė Ametistas; 2009.12.16, 16:24.

    Komentuoti:


  • 3valdas
    replied
    labai daznai rodos kad jau toi vietoi esi jau buves nors tikrai zinai jog pirma karta ten lankaisi...

    Komentuoti:


  • spirit
    replied
    Parašė Nikas Rodyti pranešimą
    Man atrodo, kad aš šią temą jau skaičiau anksčiau
    O man atrodo, kad šiame forume jau esu kažkada buvęs

    Komentuoti:


  • Nikas
    replied
    Man atrodo, kad aš šią temą jau skaičiau anksčiau
    Paskutinis taisė Nikas; 2007.03.18, 18:47.

    Komentuoti:


  • Nedas
    replied
    Parašė F!R3S7ON3 Rodyti pranešimą
    Tai man labai pazistamas jausmas, taciau nieko mistisko cia nera - kazkur teko girdeti kad de javu atsiranda kai smegenyse trumpam sutrinka kazkokie procesai ir smegenys keliomis sekundes dalimis veliau suvokia jutimo organu matyta ir girdeta informacija, ir kai jos pagaliau suvokia ja, tai aisku pasirodo lyg jau buve - juk akys mate tai kokia sekunde anksciau nei smegenys suvoke. Tokie trumpalaikiai nukrypimai buna visiems ir tai yra normalu. Tikrai nieko bendra su praejusiais gyvenimais Beje girdejau de javu jausmas atsiranda epileptikams pries priepuolius
    Aš kolkas dar nepajutau to

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Tai man labai pazistamas jausmas, taciau nieko mistisko cia nera - kazkur teko girdeti kad de javu atsiranda kai smegenyse trumpam sutrinka kazkokie procesai ir smegenys keliomis sekundes dalimis veliau suvokia jutimo organu matyta ir girdeta informacija, ir kai jos pagaliau suvokia ja, tai aisku pasirodo lyg jau buve - juk akys mate tai kokia sekunde anksciau nei smegenys suvoke. Tokie trumpalaikiai nukrypimai buna visiems ir tai yra normalu. Tikrai nieko bendra su praejusiais gyvenimais Beje girdejau de javu jausmas atsiranda epileptikams pries priepuolius

    Komentuoti:


  • Vaidele
    replied
    Man labai dažnai atsitinka deja vu

    Komentuoti:


  • Paulius
    replied
    Parašė Thomasasz Rodyti pranešimą
    Žmogau, alio, Lietuvoj Europos geografinis centras...
    Taip, bet jis kiek žinau įskaičiuotas su nuotlusiomis salomis. taigi žemyninėje dalyje Lietuva netoli krašto.

    Beje, nevarykit ant žmonių. Lengvatikiai jie ar ne, jums neturi rūpėti, o juo labiau neturite kitiems primesti savo nuomonės.

    Komentuoti:


  • FM'as
    replied
    beje apie išsilavinima aš esu muzikanta bei domiuosi nso ir apie visata,bei politika ir kitus neaiskius dalykus.o apie kitas temas neismanau ir nenoriu ismanyt.

    Komentuoti:


  • Muzungus
    replied
    Parašė amiko Rodyti pranešimą
    Priskiriama rytų regionui. Bet iš tikrųjų Lietuva yra pačiame Europos žemyno centre - tą žino manau visi
    Niekad nepriskyriau ir niekad nepriskirsiu Lietuvos rytų Europai.
    Manau ji arba Centrinė arba Šiaurės Europa.

    Komentuoti:


  • Ametistas
    replied
    Priskiriama rytų regionui. Bet iš tikrųjų Lietuva yra pačiame Europos žemyno centre - tą žino manau visi

    Komentuoti:


  • Thomasasz
    replied
    Žmogau, alio, Lietuvoj Europos geografinis centras...

    Komentuoti:


  • sanomiz
    replied
    Parašė FM'as Rodyti pranešimą
    Pirmiausiai isisavinkite kad Lietuva tai ne rytų europios šali o centrinės europos šalis rytuose yra Rusija.o kita jei jus tokie išsilavine tai ant kitų nevarytumet šitaip


    Geografiškai Lietuva priskiriama Šiaurės regionui.

    Komentuoti:


  • Ametistas
    replied
    Parašė Hunte-r Rodyti pranešimą
    paskaičiuok ir man... Išskaičiuok, ką nors iš Viduržemio pakrantės Nica tiks...
    Nesišaipykite iš lengvatikių

    Komentuoti:


  • Rimantas
    replied
    Parašė FM'as Rodyti pranešimą
    Aš visą gyvenima iki dabar kažkodėl jaučiau kad praetame gyvenime gyvenau amerikoje kažkur tame rajone kur Los Andželas.Taigi prieš keleta metu su mama gavom tokia knyga kur galima paskaičiavus sužinoti kur tu gyvenai aname gyvenime.pirma apskaičiavom tevus.bet aš ir toliau buvau isitikinęs kad gyvenau amerikoj.Ka gi tada mano mama skaičiavo ir mane.ir net aš pats nustebau kaip knygoj buvo parašyta kad aš gyvenau ten kur ir jaučiau.tam pačiam rajone.Tai man nepaaiškinama nežinau kodėl taip yra.
    paskaičiuok ir man... Išskaičiuok, ką nors iš Viduržemio pakrantės Nica tiks...

    Komentuoti:


  • Rimantas
    replied
    Na aš manau, kad žmogus tiek daug visko per gyvenimą padaro, kad toks jausmas yra natūralus... panašiai kaip ir su muzika, labai sunku ką nors naujo sukurt, daugeliu atvejų ji jau bus panaši į kažkokią kitą...

    Komentuoti:


  • FM'as
    replied
    Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
    FM'ai, tu man puikiai paišai neišsilavinusios, lengvatikės immigrantų iš rytų Europos įspūdį.
    Pirmiausiai isisavinkite kad Lietuva tai ne rytų europios šali o centrinės europos šalis rytuose yra Rusija.o kita jei jus tokie išsilavine tai ant kitų nevarytumet šitaip

    Komentuoti:


  • Vilius
    replied
    Parašė sanomiz Rodyti pranešimą
    FM'ai, tu man puikiai paišai neišsilavinusios, lengvatikės immigrantų iš rytų Europos įspūdį.
    pritariu

    Komentuoti:


  • Paulius
    replied
    Parašė HAMMER Rodyti pranešimą
    Pradėjom nuo De Javu o prisikasėm iki Šizofrenijos
    Toli čia iki šizofrenijos

    Komentuoti:


  • HAMMER
    replied
    Pradėjom nuo De Javu o prisikasėm iki Šizofrenijos

    Komentuoti:

Working...
X