Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuva Wikipedijoj

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Lietuva Wikipedijoj

    Sveiki forumieciai! Nutariau atkreipti jusu demesi i viena problema.
    Ko gero zinote apie laisvąją enciklopediją Wikipedia. Joje yra nemazai klaidu (kadangi ten gali pasireiksti visi norintys,) bet nepaisant to, daug zmoniu ja skaitineja (nes ji yra nemokama.)

    O beda yra ta, kad angliskoj Wikipedijos versijoj (http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page) verkiant truksta straipsniu apie Lietuva. Mane labiausiai nervina straipsniu apie Lietuvos istorija stoka. Matot, kadangi mes turim ilgus ir sudetingus santykius su Lenkija, tai Wikipedijoj beveik visa Lietuvos istorija yra pateikiama per lenkiska prizme. O galutinis rezultatas daznai buna ne Lietuvos naudai.

    Pavyzdziui Zalgirio musio aprasyme dar neseniai lietuviu atsitraukimas buvo vienareiksmiskai vertinamas kaip begimas is musio, ir visi nuopelnai uz pergale skiriami lenkams. As pats ta kvailyste istaisiau paminedamas teorija, kad lietuviu atsitraukimas buvo taktinis manevras. Bet panasiu Lietuvos menkinimo pavyzdziu ten dar yra tiek ir tiek.

    Pavyzdziui tas faktas, kad prie visu LDK ir Lenkijos valdovu vardu pridedamas priedas "of Poland" (tarkim, Zygmunt II August of Poland) taip klaidingai skleidziant nuomone, kad Abieju Tautu Respublika tebuvo Lenkija. Kitas pavyzdys, Radvilos yra aprasomi kaip Lenkijos didikai, Ausros Vartai, be abejones, Lenkijos sventove ir t.t. Iki mano paskutines redakcijos ir Vilnius buvo pateiktas kaip senas lenku miestas, kuri muzikai livtinai klasta pavoge. (Dabar apie Vilniu turetu buti kiek geresnis aprasymas, nes as ten pasidarbavau.)

    Bet man vienam cia per daug darbo. Ir kadangi as pastebejau, kad forume yra daug protingu ir patriotisku dalyviu, tai labai kvieciu visus besidomincius Lietuvos istorija ir gerai mokancius anglu kalba apginti Lietuva Wikipedijoj. Anaiptol nekvieciu suvedineti saskaitu su lenkais ar kokia kita tauta. Yra butina islikti objektyviais ir nesaliskais. Bet, manau, padarytume Lietuvai gera darba, jei kartais perskaitytume ka apie mus raso, ir, pamate klaidas ar mela, tai istaisytume.

    Ir jei kas nors imsis sio darbo, galetume sioje temoje pasikeisti informacija apie tai kokius straipsnius redagavome, ka dar reikia padaryti, kur rasti info ir t.t. Tai ka, laukiu atsiliepimu, ir ziurim kas cia iseis...

    #2
    Aš prisidėsiu kuom galėsiu

    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

    --------------------------------------------------

    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

    Comment


      #3
      Dekui! Ten yra daug smulkiu netikslumu, bet jie gana svarbus. Pvz. Valdovu karunavimo datos ir t.t.

      Comment


        #4
        Gyventojai
        1920-1939 m. Vilnius priklausė Lenkijai ir jame gyveno daugiausiai lenkai ir žydai. Pokariu lietuvių skaičius mieste didėjo ir dabar jie yra vyraujanti grupė: 2001 m. Vilniuje gyveno 542 287 žmonės. Iš jų etniniai lietuviai sudarė 57,8 %, lenkai 18,7 %, rusai 14 %, baltarusiai 4 %, žydai 0,5 %, kiti — 5 %.
        Štai taip yra aprašomi Vilniaus gyventojai lietuviškoje Wikipedijoje. Labai keista pasirodė kodėl gi taip sureikšminami tie 1920 - 1939 m.? Na sakykim tuo metu Vilnius priklausė Lenkijai, bet juk miestas įsikūrė kurkas anksčiau nei 1920 m. Kas gyveno Vilniuje iki tol? Panašu kad čia būtų prikišta lenkiškų nagų. Juo labiau, kad kitose Europos sostinėse, kad pvz ir Rygoje nėra akcentuojama gyventojų tautinė sudėtis.

        Taip pat bandžiau paskaityti lenkišką Wikipedijos versiją. Nors lenkiškai ne ką ir tesuprantu, tačiau susidarė įspūdis kad Vilnius gyvavo tik 1920-1939m laikotarpiu.
        Paskutinis taisė deep'as; 2006.09.02, 14:53.

        Comment


          #5
          Parašė Llinass Rodyti pranešimą
          Štai taip yra aprašomi Vilniaus gyventojai lietuviškoje Wikipedijoje. Labai keista pasirodė kodėl gi taip sureikšminami tie 1920 - 1939 m.? Na sakykim tuo metu Vilnius priklausė Lenkijai, bet juk miestas įsikūrė kurkas anksčiau nei 1920 m. Kas gyveno Vilniuje iki tol? Panašu kad čia būtų prikišta lenkiškų nagų. Juo labiau, kad kitose Europos sostinėse, kad pvz ir Rygoje nėra akcentuojama gyventojų tautinė sudėtis.

          Taip pat bandžiau paskaityti lenkišką Wikipedijos versiją. Nors lenkiškai ne ką ir tesuprantu, tačiau susidarė įspūdis kad Vilnius gyvavo tik 1920-1939m laikotarpiu.
          Prieš 1920 m. Vilniuje lietuvių taip pat ne per daugiausiai būta
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment

          Working...
          X