Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tavo kompiuteris

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė spirit Rodyti pranešimą
    Turiu klausimą tiems, kas nusimano apie kompiuterių gedimus. Taigi, veikė mano laptopas normaliai ir nei iš šio, nei iš to pasidarė juodas ekranas (su apšvietimu), o ventiliatorius veikė. Perkrovus ventiliatorius įsijungia, bet ekranas lieka jau visiškai juodas ir niekas nesikrauna, net gamintojo logo ir biosas. Kas čia galėjo sugest ir ką daryt? Ar čia koks kondensatorius nusprogo, ar motininei amen, ar kas kitas? Kompiuteris yra HP 6715b. Atsakymo laukiu kaip galima greičiau.
    Visų pirma, tai įjungęs kompiuterį žiūrėk kiek kartų sumirksi 'Caps Lock' ar 'Num Lock' mygtuko šviesos diodas. Mirktelėjimų skaičius parodo klaidos kodo numerį. Plačiau apie juos čia. Jei gerai pamenu, tavo atveju tai turėtų būti 4 kartai.

    Bet problema manau yra aiški. Tai sisteminė HP nešiojamų kompiuterių liga - prastas inžinerinis aušinimo sprendimas, ko pasekoje perkaista vaizdo chipset'as ir atsilydo jo kojelės nuo pagrindinės plokštės.

    Berods su HP DV serija buvo kilęs nemažas kipišas dėl video chipseto perkaitimų. Galvojau, kad jie pasimokė ir išsprendė aušinimo problemas, bet... po dviejų metų naudojimo "surūko" ir maniškis turimas HP Probook'as. Simptomai buvo identiški. Pasiskaitęs internetuose likimo brolių komentarus nuspredžiau "kepti" motininę plokštę orkaitėje. Kepimo procesui iliustruoti: http://goo.gl/mH3d3
    Kad ir kaip keistai atrodytų fix'o procesas, bet jis padėjo, vaizdas atsirado. HP pasiūlytas BIOS'o atnaujinimas davė tik tiek, kad aušintuvas ėmė suktis nuolatos ir netyliai, goddamn engineers Probookas veikė tris savaites, po kurių vieną rytą ir vėl pamačiau juodą ekraną. Teko kepti dar kartą. Tik šįkart, rinkdamas viską atgal į vietas, nedėjau HP termo gumos ant chip'o, o vietoj jos įmečiau storesnę vario plokštelę.
    Chip'as ir toliau kaista, ventiliatorius sukas kaip vijurkas, bet jau gerą pusmetį problema nebuvo grįžus atgal. Dar galvoju laptopo apačioj išgręžiot skyles oro cirkuliacijai, nes akivaizdu, kad ventiliatoriui reikia pagalbos. Kažkodėl HP inžinieriai manė, kad oras puikiai cirkuliuos pro klaviatūrą, goddamn engineers!

    Čia identiška problema ir jos sprendimas:



    P.S. Youtube gali susirasti daugybę panašių video, gali ieškoti kažko tokio: "hp motherboard baking"

    P.P.S. Jei bus klausimų tai klausk, per šitą "pragarą" esu perėjęs ne vieną kartą
    Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

    Comment


      Parašė rat
      O ko jam užkaist taip? Nuo žaidimų ar nuo programų? Aušinimo padas nepadeda?
      Nuo visko kas apkrauna video chipset'ą, kad ir filmų peržiūros. Aušinimo padas? C'mon, juk nešiojamo kompiuterio didžiausias privalumas - jo portabilumas. Ir tiesą pasakius, mano atveju, su HP Probook serija ten apačioje nėra ką aušinti, tiesiog nėra jokių ertmių. Nebent korpuso plastiką šaldyti, kas visai negelbėja - išbandyta su ledo gabalu
      Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

      Comment


        Pas mane nėra Caps Lock ir Num Lock lempučių, todėl pagal tavo duotą nuorodą tikrai negaliu tiksliau nustatyt kas neveikia Visalaiką man įjungus arba išjungus Caps Lock man pranešdavo ekrano darbalaukio kamputyje.
        You might surprise yourself.

        Miestai.net FB

        Comment


          Parašė spirit Rodyti pranešimą
          Pas mane nėra Caps Lock ir Num Lock lempučių, todėl pagal tavo duotą nuorodą tikrai negaliu tiksliau nustatyt kas neveikia Visalaiką man įjungus arba išjungus Caps Lock man pranešdavo ekrano darbalaukio kamputyje.
          Taviškis matyt bus be "UEFI" (Unified Extensible Firmware Interface), tad teks viską daryti "rankomis" Visų pirma prijunk prie nešiojamo kompiuterio išorinį monitorių. Vaizdas yra ar ne?
          Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

          Comment


            Na dėkui tau už patarimus, bet aš galvoju kad geriau nunešiu kompą kokiam pažystamam meistrui, o jis jau tada tegul jungia prie kito monitoriaus ir žiūri kas ten negerai. Aš, kaip mažai nusimanantis kompiuterių gedimuose ir remonte, nenoriu rizikuot su visokiais savarankiškais taisymais ir kepimais orkaitėje, nes galiu visai išlydyti motininę Be to, kai paskutinį kartą bandžiau pajungti kitą monitorių, prijungus jį atgal prie kito kompo, tas monitoriaus neatpažino ir teko ieškotis kažkokios klaviatūros kombinacijos, todėl to kartoti nelabai noriu. Užtenka ir vieno sugedusio kompo
            Paskutinis taisė spirit; 2012.06.11, 23:48.
            You might surprise yourself.

            Miestai.net FB

            Comment


              Aš tai senuką turiu HP Pavilion dv6000. Tai mano draugas sakė, kad aš išskirtinis, nes jis dar veikia ir tik vieną kartą remontuotas buvo, dėl to užkaitimo
              You've got one life! Live it!

              Comment


                Parašė fredis Rodyti pranešimą
                Aš tai senuką turiu HP Pavilion dv6000. Tai mano draugas sakė, kad aš išskirtinis, nes jis dar veikia ir tik vieną kartą remontuotas buvo, dėl to užkaitimo
                Na pas mane irgi viskas veikė kuo puikiausiai, išskyrus tą kaitimą. Tai čia dabar ir bus pirmas rimtesnis remontas. O šiaip tai čia bus man pamoka ateičiai, kad perkant naują geriau pasidomėčiau HP savybėmis
                You might surprise yourself.

                Miestai.net FB

                Comment


                  Parašė spirit Rodyti pranešimą
                  Na pas mane irgi viskas veikė kuo puikiausiai, išskyrus tą kaitimą. Tai čia dabar ir bus pirmas rimtesnis remontas. O šiaip tai čia bus man pamoka ateičiai, kad perkant naują geriau pasidomėčiau HP savybėmis
                  Na padarė klaidą.. HP dėl nepakankamo aušinimo. Bet neperseniai pirkom nešiojamą kompiuterį ir pasirinkom Hp probook. Ir tikrai visos ankstesnės bėdos išsprestos su didžiule atsarga ir pasimokius iš praeities klaidų
                  Neišmeskite spalvų

                  Comment


                    A pas mane:
                    Intel i5-430M (2.26Ghz)
                    GeForce GT320M
                    4gb ram
                    500gb hardas
                    win 7 64 bitai ir svarbiausia laptopas
                    Words in English always mean something...

                    Comment


                      Jei laptopa nesiosi dazniau nei karta per savaite tai 17 coliu imti bus neprotinga, toks jau realiai nebenesiojamas.

                      Comment


                        17" laptopas iš esmės yra desktopo "pakaitalas" tiems, kas nemėgsta laidų raizgalynės ir kuriems nereikia daug resursų (pvz. žaidimams ar video redagavimui, t.y. užduotims, reikalaujančioms galingo CPU ir GPU). Kitaip tariant, jeigu laptopas skirtas nešiojimuisi, apie 17" nereiktų net galvoti. Net ir 15" šiuo požiūriu yra per didelis.

                        Comment


                          11-13" ir tada didelį external display. Namie pasijungsi prie išorinio ir turėsi didelį ekraną, atsijungęs turėsi NEŠIOJAMĄ kompiuterį ;-).

                          Comment


                            Parašė lencas
                            Ruošiuosi pirkti naują laptopą. Iš techninės pusės aišku kaip išsirinkti geriausią variantą, bet vienu klausimu niekaip negaliu apsispręsti: 15" ar 17" ekranas?

                            Studijuoju architektūrą, tad didesnis ekranas tikrai praverstų, bet ar tikrai verta dėl to pirkti 17"? Gal užtektų didesnės rezoliucijos 15"?

                            Gal kas nors duosite patarimą, kas jau susidūrėte su tokiu klausimu?
                            Aš būčiau linkęs patarti pirkti mažesnės ekrano įstrižainės laptopą. Dirbti "Revit" ar kita braižymo programa su laptopu yra sudėtinga, bet neturint kitos išeities ekrano dydis mažai ką lems- vistiek bus nepatogu. Tad geriau turėti daiktą, kuris bus patogesnis nešioti.
                            Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                            Comment


                              Parašė lencas
                              Ruošiuosi pirkti naują laptopą. Iš techninės pusės aišku kaip išsirinkti geriausią variantą, bet vienu klausimu niekaip negaliu apsispręsti: 15" ar 17" ekranas?

                              Studijuoju architektūrą, tad didesnis ekranas tikrai praverstų, bet ar tikrai verta dėl to pirkti 17"? Gal užtektų didesnės rezoliucijos 15"?

                              Gal kas nors duosite patarimą, kas jau susidūrėte su tokiu klausimu?
                              Jeigu gyveni ne barake ir turi vietos pasistatyt normaliam kompui, į laptopus net nežiūrėk. Dirbti su CAD ir BIM programomis mažame ekrane yra visiška bauda. O jei dar viską braižysi 3D (Architektai, prašau braižykit 3D ir ne tik renderiams, jūs net neįsivaizduojat, kiek problemų sumažėtų tada dirbant su kitomis projekto dalimis) tai reiks stipraus kompo, o stalinis tokiu atveju bus pigesnis tiek, kad liks lėšų tabui, kuris patenkins nešiojamo prietaiso funkcijas.
                              Tokia yra mano nuomonė šiuo klausimu.

                              Comment


                                Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                Man uždara ekosistema labai patinka dėl paprasto dalyko. Įtikinau gimines pereit prie Apple ekosistemos ir tuo baigėsi problemos.

                                Linux būtų gerai jei užtektų užrakintos sistemos vien kaip naršyklės. Deja poreikiai dažniausiai būna šiek tiek didesni. Bet ne tiek daug didesni, kad uždara ekosistema nepavežtų.
                                Kokios problemos?

                                Comment


                                  Parašė T-K-K Rodyti pranešimą

                                  Kokios problemos?
                                  Virusėliai ir šiaip neaiškus netyčia suinstaliuotas softulis ilgainiui keliantis bėdas.

                                  Comment


                                    Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                                    Virusėliai ir šiaip neaiškus netyčia suinstaliuotas softulis ilgainiui keliantis bėdas.
                                    Once you go Mac, you never go back.

                                    Naudoju Mac+Android ir dar neesu sutikęs žmogaus kuris kokį pusmetį panaudojęs Mac, norėtų grįžti prie Windows.
                                    Linux ir pan. yra specifiniai usecase, tai ten kitaip. Bet kasdieniam naudojimui Mac vs Windows, tai 10:1 Mac naudai.
                                    Excel ant Windows nepalyginamai geresnis. That's about it.


                                    Paskutinis taisė T-K-K; 2023.08.19, 21:24.

                                    Comment


                                      O Mace lietuvių kalba yra?

                                      Comment


                                        Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                                        Virusėliai ir šiaip neaiškus netyčia suinstaliuotas softulis ilgainiui keliantis bėdas.
                                        Kompiuterinį neraštingumą sprendžiame vartotojų ribojimais? Gal bankas irgi turėtu nurodinėti, ką galima pirkti, nes neprotingai leidi pinigus?

                                        Comment


                                          Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                                          Kompiuterinį neraštingumą sprendžiame vartotojų ribojimais? Gal bankas irgi turėtu nurodinėti, ką galima pirkti, nes neprotingai leidi pinigus?
                                          Idealiam pasaulyje visi patys instaliuotųsi Gentoo ir patys pasitaisytų erzinančias programų vietas. O internetus skaitytų per cURL. Deja ne pas visus tarp Basanavičiaus ir Smetonos kabo Stallmano portretas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X