Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ar reikia priimti Turkiją į ES?

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Ar reikia priimti Turkiją į ES?

    ES diskutuojama, ar reikia priimti turkus, nors kai kam atrodo, kad tai sunkiai imanoma, nes Turkija yra Azijoje bei tai musulmoniska salis. Taigi, ka manot?

    #2
    Žinoma, aš dar nebuvęs Turkijoje, tad negaliu spręsti teisingai, bet sprendžiant iš to, ką esu girdėjęs, Turkijos vakarinė dalis pagal išsivystymo lygį galbūt ir galėtų būti ES dalimi, tačiau rytai yra labai silpni ir kol kas tikrai neatitinka ES reikalavimų. O dėl regiono tas pats. Turkija yra išsidėsčiusi per 2 žemynus, todėl jos priėmimas turėtų būti sunkus sprendimas...
    Vis dėlto jų kultūra bei visa kita manau yra artimesni turtingesnėms vidurio rytų šalims nei Europai, tad manau, kad jos vieta yra kokioje nors vidurio rytų sąjungoje (jeigu tokia išvis bus), o ne ES.
    Kita vertus, Turkija galėtų būti abiejų sąjungų narė ir kartu tarsi "vartai" tarp jų...

    P.S. Balsavau "taip", tačiau tikrai ne dabar

    Comment


      #3
      Mano nuomonė, kad NE. Nežinau kodėl, bet turkai man neimponuoja. Čia kažkas panašaus, kaip Kiniją priėmus
      Mano galerija Flickr'yje

      Comment


        #4
        Na as pusiau skeptiskai ziurejau i Turkijos naryste EU, bet paziurejau paskutine Cekuolio laida, as galvoju, kad jis visiskai teisus, paziurekit (nuo 18:53) http://www.tv.lt/playasx.asp?id={451...-C81E0636D636} labai idomus pasakojimas

        Comment


          #5
          Na... Istikro jeigu priimtu Turkija, tai mes mazhiau paramos gautumem, kitavertus, jeigu ji sugebetu pasiekti pakankama ishsivystimo lygi tai butu naudinga nare ES. Taigi manau, kad reiktu ja priimti, tik tiek, kad daug veliau. Pirmiau reikia leisti atsitiesti naujoms ES narems, o po to galima bus zhiureti ir i kokia Turkija, ukraina ir pan.

          Comment


            #6
            Parašė Alone
            Na... Istikro jeigu priimtu Turkija, tai mes mazhiau paramos gautumem, kitavertus, jeigu ji sugebetu pasiekti pakankama ishsivystimo lygi tai butu naudinga nare ES. Taigi manau, kad reiktu ja priimti, tik tiek, kad daug veliau. Pirmiau reikia leisti atsitiesti naujoms ES narems, o po to galima bus zhiureti ir i kokia Turkija, ukraina ir pan.
            Bet kokiu atveju Turkija jei ir bus priimta, tai tik kitą dešimtmetį ir spėju tada jau mes būsim bent kiek pažengę B-)
            Mano galerija Flickr'yje

            Comment


              #7
              Nu mes jau dabar esam pazhenge ir man atrodo, kad kita deshimtmety dar pilnu pajegumu tesis nauju nariu kilimo pikas, taigi manau, kad tinkamiausia data butu kokie 2020 nu vienu zhodzhiu neskubet...

              Comment


                #8
                Priimti reikia, tik tegul jie padaro vieną dalyką - susitvarko savo šalį taip, kad bent Stambule būtų laikomasi įstatymų, nes dabar ten - totalus bardakas, ir nors šalies vakarinė dalis klesti, nemažai tam klestėjimui įtakos turi tai, kad pas juos tarkim mokesčių nemokėt gerokai paprasčiau nei pas mus.

                Comment


                  #9
                  Meier šiaip Turkija nebūtų Turkija, jei ten tvarka būtų, galų gale šitiek laiko nepriklausoma valstybė, o Lietuva jau dabar lenkia pagal ekonomiką (turiu omeny ekonomikos dalį veinam gyventojui).
                  Mano galerija Flickr'yje

                  Comment


                    #10
                    Mantaz D
                    Dėl Turkijos BVP, tai nors jis yra tik 2/3 Lietuvos BVP (vienam gyventojui), tačiau vakarinėj daly (Stambulas, Bursa) jis gerokai didesnis bus. Ir apskritai paėmus, Stambulas pvz. gana turtingas miestas, kažkur forume skaičiau apie jų projektą tunelį tarp Europos ir Azijos už $2,5 mlrd., žodžiu ten pinigų stygiaus jie nejaučia. Aišku kita šneka rytinės sritys, ten tai manau gausu žiaurių vaizdų.

                    Realiai tai kaip... Turkijos priėmimas turbūt labiausiai atsilieptų kultūros prasme - užplūstų dar didesnė gausybė turkų, kurių ir taip kai kur Europoj jau dauguma :-\'

                    Comment


                      #11
                      Parašė Meier
                      Mantaz D
                      Dėl Turkijos BVP, tai nors jis yra tik 2/3 Lietuvos BVP (vienam gyventojui), tačiau vakarinėj daly (Stambulas, Bursa) jis gerokai didesnis bus. Ir apskritai paėmus, Stambulas pvz. gana turtingas miestas, kažkur forume skaičiau apie jų projektą tunelį tarp Europos ir Azijos už $2,5 mlrd., žodžiu ten pinigų stygiaus jie nejaučia. Aišku kita šneka rytinės sritys, ten tai manau gausu žiaurių vaizdų.

                      Realiai tai kaip... Turkijos priėmimas turbūt labiausiai atsilieptų kultūros prasme - užplūstų dar didesnė gausybė turkų, kurių ir taip kai kur Europoj jau dauguma :-\'
                      Na žinai, $2,5mlrd tokiai valstybei su 70 mln gyventojų nėra didelis pinigai, vien tik Stambulas turbūt galėtų nusitiest tą tunelį. Kitavertus jei žmonės nemoka mokesčių, tai iš kur tie pinigai?
                      Mano galerija Flickr'yje

                      Comment


                        #12
                        Neeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!

                        Comment


                          #13
                          Man rodos Vilniaus tramvajus panashiai kainuoja kiek Stambulo tunelis. Man teko buti stambule, bet ash buvau priesh kokius 6 metus. Tai tada dar buvau mazhiukas, nelabai rupejo tas ishsivystimo lygis, bet ten tikrai yra ka pamatyti ir tikrai yra moderniu vietu. Kita vertus, gi ten gyvena keli milijonai, tai ten turi buti tokiu vietu

                          Comment


                            #14
                            Tai kad Turkija jau ne taip labai nori į ES, kaip demonstruodavo savo norą prieš kokius 15 metų. O šiaip tai, priėmus Turkija būtų didžiausia ES valstybė pagal gyventojų skaičių ir atitinkamai - pagal įtaką. Šiuolaikinė Turkija nėra atsilikusi, ekonominiai rodikliai atrodo pakankamai gerai, HDI aukštas ir tik 0,009 trūksta iki labai aukšto, demografinis sprogimas pasibaigęs. Tik įdomu, ar visi ES šalių galingieji norėtų dalintis įtaka. Vis dėlto, ne Albanijos dydžio šalis, ir ji nebūtų donorė - pinigai eitų į Turkiją, o ne iš. Sąlyginai gerai išsivysčiusi (lyginant su ankstesnė situacija), bet ne Vokietija ir ne Skandinavija. Ir dar tiesioginė siena su nuolat kunkuliuojančiais Sirija ir Iraku.
                            Snowflakes will attack U <3

                            Comment


                              #15
                              Kam dar kurti temą apie tai? Dar prieš 10 m. galėjo kilti toks klausimas, dabar - NE.

                              Comment


                                #16
                                Situacija šiandien yra labai stipriai pasikeitusi. Turkija yra visai kitokia, nei buvo. Dabar, kai Turkija pasiekė labai aukštą HDI ir įtvirtino savo, kaip gerai išvystytos šalies statusą, gal jau galima būtų priimti Turkiją į ES? Tik sieną su Sirija labai reikėtų saugoti.
                                Snowflakes will attack U <3

                                Comment


                                  #17
                                  Problemos su žmonių teisėmis, žiniasklaidos ir interneto cenzūra, wannabe diktatorius Erdoganas, kariuomenės bandymai nuversti valdžią, Šiaurės Kipras, automatais ginkluoti policininkai/kareiviai gatvėse ir n kitokių dalykų yra tai kas Turkiją labai skiria nuo ES ir paskutiniu metu ne progresą, o tik regresą buvo galima matyti visais šiais išvardintais klausimais.

                                  Comment


                                    #18
                                    Problema ta, kad 97% Turkija net nėra Europa

                                    Comment


                                      #19
                                      Parašė pauliaK Rodyti pranešimą
                                      Problemos su žmonių teisėmis, žiniasklaidos ir interneto cenzūra, wannabe diktatorius Erdoganas, kariuomenės bandymai nuversti valdžią, Šiaurės Kipras, automatais ginkluoti policininkai/kareiviai gatvėse ir n kitokių dalykų yra tai kas Turkiją labai skiria nuo ES ir paskutiniu metu ne progresą, o tik regresą buvo galima matyti visais šiais išvardintais klausimais.
                                      Kita vertus karininis bendradarbiavimas su Rusija Turkijai netrukdo būti NATO nare, tai ir problemos su žmogaus teisėmis galbūt netrukdys būti ES nare.
                                      Flickr

                                      Comment


                                        #20
                                        Trūksta galutino taško galutinei Europos muslimizacijai. Priimam.
                                        nežinia ar juoktis ar verkti tokius kliedesius skaitant.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X