Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tavo mobilusis telefonas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
    Šiaip galima paprastai išmėginti – jeigu su tuo pažeistu laidu kompas mato telefoną, tai tada kažkur kitur problema, nes duomenų linijos veikia. Aišku gali būti įtrūkę ir atsijungti tik tam tikrose laido pozicijose.
    Tai man pažeisto laido (kai pradėjo 7 val krauti) mažiausiai įdomi problema, ta prasme aiškus paaišknimas, kad pažeistas, dėl to nebeveikia gerai.
    Man smalsiausia buvo kodėl tas 3A laidas kai buvo naujas ir nepažeistas, krovė dvigubai ilgiau nei originalus laidas.

    Comment


      Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

      Šiaip tokiu atveju iš viso būtų neblogas variantas pasidomėti, ar telefonas nepalaiko oficialaus USB-PD krovimo standarto – tada būtų galima pereiti ant C -> C laidų ir kroviklių, o ten situacija geresnė.
      Kad ant kažko "pereiti" paprastai reikia tai pirkti. O kažko naujo pirkimas paprastai kainuoja. Pirkti naują kroviklį ir naujus laidus, kai namie turbūt mėtosi 10 senesnių, tegul ir lėtesnių, kroviklių ir laidų, būtų nelabai cost-effective.

      Comment


        Parašė Gator Rodyti pranešimą

        Na pabandysiu. Tai esmė, kad galiu pirkti tiek 3A, tiek 4A ar 5A , tiek kokį net 7A pabandymui?
        Nes nelabai supratau - ant kroviklio galvutės parašyta tik 1,67A ir 2A, tai ar tai nereiškia, kad tik max 2A galima naudot?
        Tai reiškia, kad ir kokį laidą virš 2A pirksi, daugiau 2A jis neišnaudos, nes butelio kaklelis bus pats pakrovėjas (ir gal pats telefonas).

        Comment


          Parašė John Rodyti pranešimą

          Kad ant kažko "pereiti" paprastai reikia tai pirkti. O kažko naujo pirkimas paprastai kainuoja. Pirkti naują kroviklį ir naujus laidus, kai namie turbūt mėtosi 10 senesnių, tegul ir lėtesnių, kroviklių ir laidų, būtų nelabai cost-effective.
          kartais pereiti yra lengviau negu kankintis su laido paieškomis

          Comment


            Beveik niekad nepirkit adapterių ar laidų kurie palaiko didesnę galią, nei gali palaikyti jūsų telefonai ar adapteriai. Visi laidai, adapteriai ir telefonai gali traukti A, V ir W tik tam tikromis numatytinomis proporcijomis. Matau pas tave yra 2A ir 5V (10W) / 1.67A ir 9V (15W) adapteris, todėl reikia rasti laidą kuris būtent tokią jėgą ir palaiko, o ne kitokią. Nes laidas gali būti ir 120W, bet kraus tik 5W (5W galima sakyti yra baseline galia kurią visi laidai palaiko, krauna apie 3val). Todėl tas "charging faster than original cable, charging time around 1 hour" yra scamas ir gali būti realybė tiktais jei ir adapteris, ir telefonas palaiko tą didesnė galią, kuria naudoja tas laidas, o kitaip kraus 5W.

            Dažnai laidai pasižeidžia ir pradeda kraut mažesne galia. Pas tave turbūt krovė 5W (2010 metų lygio greitis), bet dėl pažeidimų nukrito iki 1.5-3W (300mA-600mA) ar net žemiau.

            Rekomenduoju arba Lietuvoje atidžiai pasiskaitant rasti 2A ir 5V (10W) / 1.67A ir 9V (15W) laidą, arba surasti tokį per AliExpress (iš esmės ten tokios pačios kokybės š* kaip ir Lietuvoje pardavinėja). Toks laidas kokius metus manau turėtų laikyti. Gali ieškoti kokybiškesnio, Samsung'o originalo (bet ir ne visi Samsung laidai palaikys tas galias), bet manau neapsimoka nes bus keliskart brangiau. Už tą kainą gali nusipirkt 3 prastos kokybės, arba vieną. Vėliau galbūt ir taip atsiras naujas laidas jei pirksi naują telefoną

            Rekomenduoju, kaip ir John sakė, atsisiųsti AccuBattery. Galima matyti kokia srovė teka realiu laiku. 1000mA bus 5W, 2000mA bus 10W, o ~3000mA bus 15-18W. Pas mane asmeniškai 9000mA (67W)

            Parašė digital Rodyti pranešimą
            Reikia.
            Galima, bet nebūtinai. Galima ir ieškoti pagal Samsungo Adaptive Fast Charging arba Qualcomm Quick Charge, bet jei laidas palaiko sroves ir įtampas, kurias palaiko telefonais ir adapteriais, tai jie turi vienas su kitu tikt.
            O kas yra "fast" yra subjektyvu. Kažkada ir 10W buvo "fast" ir mane labai stebino greitis.
            Parašė Gator Rodyti pranešimą

            Na pabandysiu. Tai esmė, kad galiu pirkti tiek 3A, tiek 4A ar 5A , tiek kokį net 7A pabandymui?
            Pagrinde didėjant telefono laidų galiai, didėja labiau Voltai (įtampa), o ne amperai (stipris). 7 amperai būna tik labai greitose laiduose, o ne kokiems 10, 15 ar 25A, kurie iki tik kokių 4A būna


            Tikiuosi mano paaiškinimai buvo davė aiškumo ir padėjo.
            Paskutinis taisė bimbam; 2023.01.29, 23:51.

            Comment


              Parašė bimbam Rodyti pranešimą
              Beveik niekad nepirkit adapterių ar laidų kurie palaiko didesnę galią, nei gali palaikyti jūsų telefonai ar adapteriai. Visi laidai, adapteriai ir telefonai gali traukti A, V ir W tik tam tikromis numatytinomis proporcijomis. Matau pas tave yra 2A ir 5V (10W) / 1.67A ir 9V (15W) adapteris, todėl reikia rasti laidą kuris būtent tokią jėgą ir palaiko, o ne kitokią.
              Įtampos kritimas laide priklauso nuo vidinės varžos ir srovės, tai tik maksimalia srove laidai ir yra matuojami. Senukų ir skytech e-shope jeigu iš viso yra parašyta, tai dažniausiai ir būna tik maksimali srovė. Radau Logilink laidą, kur skytechas uždėjęs įtampą kaip 5 V, bet pačio gamintojo puslapyje tokio užrašo niekur nėra, tik srovė.

              Parašė bimbam Rodyti pranešimą
              Nes laidas gali būti ir 120W, bet kraus tik 5W (5W galima sakyti yra baseline galia kurią visi laidai palaiko, krauna apie 3val). Todėl tas "charging faster than original cable, charging time around 1 hour" yra scamas ir gali būti realybė tiktais jei ir adapteris, ir telefonas palaiko tą didesnė galią, kuria naudoja tas laidas, o kitaip kraus 5W.
              Standartinė USB 2.0 galia yra 2.5 W, o jeigu susikalba pakrovėjas su telefonu tai dažniausiai bent kokie 10 W+ būna net ir su lievu laidu (išbandžiau tris namie rastus laidus, visi padarė 15 W ant 5 V krovimo)

              Parašė bimbam Rodyti pranešimą
              Dažnai laidai pasižeidžia ir pradeda kraut mažesne galia. Pas tave turbūt krovė 5W (2010 metų lygio greitis), bet dėl pažeidimų nukrito iki 1.5-3W (300mA-600mA) ar net žemiau.
              Tokiu atveju turėtų užsifiksuot ant 2.5 W, nes USB-C CC linija laiduose būna su 56 kΩ varža, kad be papildomo susikalbėjimo su pakrovėju daugiau standartinės srovės neimtų (aišku reikia pridėti įtampos kritimo poveikį, bet prie pusės ampero labai didelio nebus).
              Šiaip prieš pažeidimą turėjo būti daugiau negu 5 W, nes jeigu originalus laidas išspaudžia gamintojo maksimumą 15 W, o krovimo trukmė tarp originalaus ir atsarginio prieš pažeidimą buvo dvigubai ilgesnė, tai įvertinus krovimo sulėtėjimą artėjant 100% labiau tikėtinas variantas buvo 10 W (kas yra pakrovėjo maksimumas nekeliant įtampos iki 9 V).

              Parašė bimbam Rodyti pranešimą
              Rekomenduoju arba Lietuvoje atidžiai pasiskaitant rasti 2A ir 5V (10W) / 1.67A ir 9V (15W) laidą, arba surasti tokį per AliExpress (iš esmės ten tokios pačios kokybės š* kaip ir Lietuvoje pardavinėja). Toks laidas kokius metus manau turėtų laikyti. Gali ieškoti kokybiškesnio, Samsung'o originalo (bet ir ne visi Samsung laidai palaikys tas galias), bet manau neapsimoka nes bus keliskart brangiau. Už tą kainą gali nusipirkt 3 prastos kokybės, arba vieną. Vėliau galbūt ir taip atsiras naujas laidas jei pirksi naują telefoną
              Jeigu atsibos ieškot pakaitalų, iš ties galima tiesiog originalų laidą ir bus rami galva.

              Parašė bimbam Rodyti pranešimą
              Rekomenduoju, kaip ir John sakė, atsisiųsti AccuBattery. Galima matyti kokia srovė teka realiu laiku. 1000mA bus 5W, 2000mA bus 10W, o ~3000mA bus 15-18W. Pas mane asmeniškai 9000mA (67W)
              Kaip čia tos jūsų srovės koreliuoja su galia? Iš viso kieno čia srovę rodo? Pirmos trys atrodo prie 5V, o paskutinė su kuo? Kokio storio laidas pas jus, jeigu 9A krauna?

              Comment


                Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

                kartais pereiti yra lengviau negu kankintis su laido paieškomis
                Kaip pereiti mašinoje? Kaip pereiti ant laptopo, kurio galingiausias portas yra USB-A? Kaip pereiti ant power banko? Kaip pereiti traukinyje, kur USB-A? Nereikia būti genijumi numesti idėją, kad hey pereinam visi ant USB-C. Problema, kad USB-A yra pernelyg įsigalėjęs ir užtruks dar ilgai, kol bus galima visiškai pereiti ant USB-C.

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą

                  Kaip pereiti mašinoje? Kaip pereiti ant laptopo, kurio galingiausias portas yra USB-A? Kaip pereiti ant power banko? Kaip pereiti traukinyje, kur USB-A? Nereikia būti genijumi numesti idėją, kad hey pereinam visi ant USB-C. Problema, kad USB-A yra pernelyg įsigalėjęs ir užtruks dar ilgai, kol bus galima visiškai pereiti ant USB-C.
                  Nei su loptopu, nei su power banku, nei su traukiniu nebus tų dabartinių greitųjų krovimų, kur po 40-60W eina, nesvarbu, kokia jungtis. Čia grynai greitajam krovimui turėjau omeny.

                  Comment


                    Na nežinau, tu labiau kalbi iš elektros žinių pusės, o aš esu dirbęs su telefonais ir esu visus laidus/adapterius išsitestavęs, žinau kokių galių, įtampų ir srovių viskas paprastai telefonuose būna. Galbūt kai kurie mano pasakymai nevisai logiški iš teorinės pusės, bet praktikoje jie leidžia man suprasti ir manau yra teisingi.

                    Apie skirtingų USB standartines įtampas, sroves, galias ir varžas nenusimanau. Žinau tik telefonų.
                    Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
                    Kaip čia tos jūsų srovės koreliuoja su galia? Iš viso kieno čia srovę rodo? Pirmos trys atrodo prie 5V, o paskutinė su kuo?Kokio storio laidas pas jus, jeigu 9A krauna?
                    Ant mano 67W adapterio/laido parašyta kad palaiko kintamai 5-20V ir 3.25-6.2A (matyt šis laidas, skirtingai nei kiti, gali varijuoti, sudarant maksimaliai 67W. Taip pat palaiko 5V ir 3A sudarant 15W ir, žinoma, 5V ir 1A, 5W. Apie varžą niekad nerašo ir ji nesvarbi norint suprast telefonų laidus
                    Kitas laidas 33W: 9V ir 3A, 12V ir 2.25A, 20V ir 1.35A (šitie visi 27W), 11V ir 3A, sudarant 33W. Plius 5V ir 3A, kaip ir anas.

                    Tad 9A nekrauna. Kaip ir sakiau, telefonų laidai nesiekia, arba labai retai siekia, tokios srovės. Labiau didėja įtampa.
                    Pasigooglinau kokia yra srovė ir įtampa Xiaomi 120W telefono įkroviklyje, tai radau 20V ir 6A. Tad šiuo laidu kraunant, pagal mano teorija, mano telefonas nekrautu 120W, nors ir palaiko tą kintama 5-20V ir 3.25-6.2A. Tai būtų per daug galios, o adapteris negali sumažinti srovės ar įtampos, palaikant didžiausią įtampą ar srovę kad nusileistų iki telefono maksimalaus 67W.
                    visiška žodžių marmalynė bet tikiuosi kažką supratai

                    editas: dabar supratau kad ne taip supratau klausimą apie 9A ir galvoju kaip nelogiška kad per accubattery rašo beveik 9A srovę, nors pagal adapterį jos nepalaiko. Kažkaip ta srovė per accubattery yra visai kitas dalykas nuo laido/adapterio srovės. Galbūt įėjus į telefoną ta galia konvertiojama dar kitaip ir dėl to gaunas daugiau srovės, nei atrodo turėtų. Arba tiesiog neteisingi duomenys. Teks pabandyt vėl
                    Paskutinis taisė bimbam; 2023.01.30, 13:38.

                    Comment


                      Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

                      Nei su loptopu, nei su power banku, nei su traukiniu nebus tų dabartinių greitųjų krovimų, kur po 40-60W eina, nesvarbu, kokia jungtis. Čia grynai greitajam krovimui turėjau omeny.
                      Nu kaip tik patestavau savo originalų 5A Huawei pakroveją su dauguma atsitiktinių laidų (USB-A į USB-C), kuriuos turiu. Beveik visi krauna ne mažiau 3A. Kai kurie ir 4A ar net 5A. Tai nėra taip blogai su tais laidais. Iš esmės užtenka nepirkit kokio visiškai pigaus atsitiktinio š iš pigu.lt ir viskas turėtų būti ok.

                      Comment


                        Jei energijos šaltinis (laptopas, power bankas ar pan.) pagamintas bent šiame dešimtmetyje, greitam krovimui kliūčių tikrai nebus


                        Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

                        Nei su loptopu, nei su power banku, nei su traukiniu nebus tų dabartinių greitųjų krovimų, kur po 40-60W eina, nesvarbu, kokia jungtis. Čia grynai greitajam krovimui turėjau omeny.

                        Comment


                          Parašė bimbam Rodyti pranešimą
                          Na nežinau, tu labiau kalbi iš elektros žinių pusės, o aš esu dirbęs su telefonais ir esu visus laidus/adapterius išsitestavęs, žinau kokių galių, įtampų ir srovių viskas paprastai telefonuose būna. Galbūt kai kurie mano pasakymai nevisai logiški iš teorinės pusės, bet praktikoje jie leidžia man suprasti ir manau yra teisingi.

                          Apie skirtingų USB standartines įtampas, sroves, galias ir varžas nenusimanau. Žinau tik telefonų.

                          Ant mano 67W adapterio/laido parašyta kad palaiko kintamai 5-20V ir 3.25-6.2A (matyt šis laidas, skirtingai nei kiti, gali varijuoti, sudarant maksimaliai 67W. Taip pat palaiko 5V ir 3A sudarant 15W ir, žinoma, 5V ir 1A, 5W. Apie varžą niekad nerašo ir ji nesvarbi norint suprast telefonų laidus
                          Kitas laidas 33W: 9V ir 3A, 12V ir 2.25A, 20V ir 1.35A (šitie visi 27W), 11V ir 3A, sudarant 33W. Plius 5V ir 3A, kaip ir anas.

                          Tad 9A nekrauna. Kaip ir sakiau, telefonų laidai nesiekia, arba labai retai siekia, tokios srovės. Labiau didėja įtampa.
                          Pasigooglinau kokia yra srovė ir įtampa Xiaomi 120W telefono įkroviklyje, tai radau 20V ir 6A. Tad šiuo laidu kraunant, pagal mano teorija, mano telefonas nekrautu 120W, nors ir palaiko tą kintama 5-20V ir 3.25-6.2A. Tai būtų per daug galios, o adapteris negali sumažinti srovės ar įtampos, palaikant didžiausią įtampą ar srovę kad nusileistų iki telefono maksimalaus 67W.
                          visiška žodžių marmalynė bet tikiuosi kažką supratai
                          Man tiesiog labai įdomu pasidarė, ką ta programėlė rodo. Srovę į akumuliatorių? Bet tada vis tiek per mažai kad būtų 60+W...

                          Comment


                            Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

                            Man tiesiog labai įdomu pasidarė, ką ta programėlė rodo. Srovę į akumuliatorių? Bet tada vis tiek per mažai kad būtų 60+W...
                            Dabar ir aš pats nesuprantu
                            Tą supratau ir į tą postą gale prirašiau papildomai pastraipą

                            Comment


                              Parašė John Rodyti pranešimą

                              Nu kaip tik patestavau savo originalų 5A Huawei pakroveją su dauguma atsitiktinių laidų (USB-A į USB-C), kuriuos turiu. Beveik visi krauna ne mažiau 3A. Kai kurie ir 4A ar net 5A. Tai nėra taip blogai su tais laidais. Iš esmės užtenka nepirkit kokio visiškai pigaus atsitiktinio š iš pigu.lt ir viskas turėtų būti ok.
                              Čia jau nukrypo nuo originalios minties. Pradžioj rašėt apie tai, kad visiškai pereiti neįmanoma, nes labai daug įmontuojamų kroviklių jau yra su A jungtimi, o jų pakeisti neina. Tai yra visiškai tiesa. Tačiau tuose įmontuojamuose krovikliuose galia (kokie 15W max) nesiekia šiuolaikinių greitųjų kroviklių, tai ir veikia beveik visi laidai. Apie tokius kroviklius aš net nekalbu, nes ten nėra skirtumo. Tačiau su naminiais įkrovikliais jau visai kita kalba – kartais tenka leistis į laidų paieškas, nes normaliai krauna tik originalus laidas. Va tada ir galima pagalvoti apie perėjimą prie USB-PD standarto, kur pirkti laidus yra paprasčiau. Tik aišku pats telefonas turi palaikyti.

                              Šiaip yra neblogas grafikas apie pakrovėjų ir laidų derinimą šiame straipsnyje. Kartais iš tiesų laidai yra visiška nesąmonė, kur neina suprasti, kodėl geras laidas neveikia.

                              Comment


                                Parašė Nitro Rodyti pranešimą
                                Jei energijos šaltinis (laptopas, power bankas ar pan.) pagamintas bent šiame dešimtmetyje, greitam krovimui kliūčių tikrai nebus
                                Stipriai abejoju, ar visi loptopai ir powerbankai išsipirkę visus įmanomus greitojo krovimo standartus, kad galėtų juos palaikyti.

                                Comment


                                  IKEA geri laidai, nors ir nerašo specifikacijų.
                                  https://www.ikea.lt/lt/rooms/apsviet...a-art-70527602
                                  -

                                  Comment


                                    Parašė gerietis Rodyti pranešimą
                                    IKEA geri laidai, nors ir nerašo specifikacijų.
                                    https://www.ikea.lt/lt/rooms/apsviet...a-art-70527602
                                    Tai kad rašo. 2A, 480Mb/s. Aš asmeniškai tokio nepirkčiau

                                    Comment


                                      Nežinau ar visi, bet mano turimi tiek PB, tiek PC puikiai atlieka mano teleofno greito krovimo funkciją.



                                      Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

                                      Stipriai abejoju, ar visi loptopai ir powerbankai išsipirkę visus įmanomus greitojo krovimo standartus, kad galėtų juos palaikyti.

                                      Comment


                                        Kas per dalykas, kad į dual sim telefoną neateina kai kurios automatinės/patvirtinimo sms žinutės?
                                        Reikia sim kortelę perdėt į kitą, vienos sim, telefoną ir tada iš naujo užsakyt sms, tada ateina.
                                        Ir keista, kad priklauso nuo siuntėjo.
                                        Pvz paypal ar paysera žinutės neateina, o tarkim ebay - ateina.

                                        Comment


                                          Nuo telefono

                                          Comment

                                          Working...
                                          X