Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rašykime lietuviškai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė index Rodyti pranešimą
    Tai "viešąja kalba" ir yra įnagininkas.

    Tiesiog čia vėl daugiaprasmiškumas. Galima rašyti ir "viešąją kalbą" (t.y. pasirašyti tekstą, kurį kalbėsi prieš auditoriją) tiek rašyti "viešąja kalba" (oficialiąja bendrine lietuvių kalbos atmaina: "Queen's Lithuanian").
    O, labai aiškiai ir teisingai išdėstei
    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

    Comment


      Viskas aišku, dabar supratau. Abu variantai buvo galimi. Aš tiesiog supratau tai kaip įnagininką.


      Beje, Ametistai, jei jau kalbame apie ketvirtos klasės kursą ir žinių spragas, siūlyčiau sakinių pabaigose naudoti skyrybos ženklus (t.y. taškus). Šypsenėlė nėra taško pakaitalas.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        Viskas aišku, dabar supratau. Abu variantai buvo galimi. Aš tiesiog supratau tai kaip įnagininką.


        Beje, Ametistai, jei jau kalbame apie ketvirtos klasės kursą ir žinių spragas, siūlyčiau sakinių pabaigose naudoti skyrybos ženklus (t.y. taškus). Šypsenėlė nėra taško pakaitalas.
        Po iliustracinių veidukų (šypsniukų) taškų galiu nedėti, nes juos priskiriu sakinio pabaigos ženklų klasei (nepaisant to, kad tai nėra tekstinis ženklas). Kaip filologas, išmanantis kalbos sistemą, tai sau leisti galiu Tiesiog internetinėje kalboje tai yra galima ir tai kalbos sistemos nedarko.
        www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

        Comment


          Parašė Ametistas Rodyti pranešimą
          Po iliustracinių veidukų (šypsniukų) taškų galiu nedėti, nes juos priskiriu sakinio pabaigos ženklų klasei (nepaisant to, kad tai nėra tekstinis ženklas). Kaip filologas, išmanantis kalbos sistemą, tai sau leisti galiu Tiesiog internetinėje kalboje tai yra galima ir tai kalbos sistemos nedarko.
          Na tai tiesiog atrodo kaip sakinys be taško pabaigoje.

          Comment


            Parašė John Rodyti pranešimą
            Na tai tiesiog atrodo kaip sakinys be taško pabaigoje.
            Skonio reikalas Kadangi naują sakinį pradedu didžiąja raide, o didžiųjų raidžių vartojimo atvejai nėra labai painūs, neužtrunka suprasti, kur yra sakinio pabaiga.

            Sintaksiškai tiesiog nenoriu atskirti šypsniuko nuo sakinio, kuriam suteikiau tą emocinę išraišką.
            www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

            Comment


              Parašė Mettal Rodyti pranešimą
              Bent man logiškiausia atrodytų jo pervedimas į kokį 10 ar 20. Pastarasis žemagrindžių troleibusų išvis niekada nematęs.
              Troleibusai už pavaduko ar ūso nevedžiojami.

              Comment


                Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                Troleibusai už pavaduko ar ūso nevedžiojami.
                Gal tamsta prieš skelbdamas aliarmą pirmiau pasidomėkite žodyne

                Lietuvių kalbos žodyne nurodoma:
                ×25. (sl.) tr. K, Rtr, DŽ, NdŽ atlikti kokį darbą, veiksmą, tvarkyti, organizuoti: Ten motina, ne tėvas viską veda J.Jabl. Uošvienė visą tvarką vẽda Antš. Tėvas ten visą laiką ten tą tvarką, viską vẽda Trk. Visą tvarką veselio[je] vẽda kvieslys Slv. Vienuoliai iš senovės vedė pasalom karą A.Janul. Trys karaliai vajavoj[o], didžiulį karą vẽdė Vlk. Jau ana pradės savo gyvenimą vèsti LKT62(Pp). Ma[no] diedukas išgyveno aštuoniasdešimt šešius metus ir viską sa[vo] galva vẽdė LKKXIII135(Grv). Aš visus reikalus vedžiaũ Dglš. Vaikelis užaugo ir išmoko namų gaspadoriaus darbus gerai vèsti BM188(Kri). Neturėjau žirgo, tai parsidaviau laikrodį ir pradėjau ūkį vèst Grv. Pats tik beveik lovoje gulėdamas vedė ūkę Žem. Rėžiuose vedamas ūkis liko beveik tik ten galimas, kur pati šeimyna dirba Pt. Blogiausia, ka žydai visą prekybą vẽdė Graž. Kuopos (nj.) raštinyku buvau, sąskaitas vedù kaip bugalteris, kad ir be mokslo Svn. Anas žino, kiek padeda, skaičių vẽda Dkk. Mokymo priemonėmis mokytojai naudojasi ir vesdami pamoką klasėje sp. Visą mokyklą jis (pradinių klasių mokytojas) vẽdė Adm. Šeštus metus jis veda jūsų klasę K.Bink. Turėjo jis gražų balsą, vedė katedros ir seminarijos chorą V.Myk-Put. Anas korą vẽdė ir pats gražiai giedojo Arm. Domėjosi teatru, lankė B. Sruogos vedamą teatro seminarą LEIX279. Amerikonas su vokiečiu derybas vẽdė Pns. Bet bernaitis visą tą ginčių vedė tik dėl juoko BsPII204. Kap kokią kalbą vèstie tai anas gali Smal. Vieną kartą ėmė vest abudu tokią šnektą LTR(Pns). Aš šnekos nèvedu su nepažįstamu žmogu Šts. Matytumi, prisistojęs ka vẽda rodas, ka vẽda rodas Trk. Liepė klebonams dailiai vesti kningas: apkrikštytųjų, moteris vedusiųjų ir mirusiųjų M.Valanč. Jei yra Dievas, tai jis viską veda ir veda taip, kaip mūsų amžinajai sielai geriau Pč. Vesti, varyti bylą, byloti VĮ. Pavynas vesti gyvenimą naują P. Veskiat jau šventą žyvatą Mž189. Kūną savo viežlyvai vesk Mž411. Vesk (sūdyk) tu, Pone, bylą mano dūšios ir išgelbėk gyvatą BBRd3,58. Jis deivišką gyvenimą vedė BB1Moz5,24. Gyvatą tikrai angelišką vedė ant to pasaulio DP20. Vedu dienas manas PK65. Pralėjai kraują daugybei, vedei nes dides kovas Ch1Kron22,8. | Pirmuliausia vèskit patys save kai reikia Rod. | prk.: Vedamasis žodis buvo žvejų prievaizdo Mš. Vedamàsis (įžanginis) straipsnis DŽ. Romane nėra kokių nors didesnių nukrypimų į šalį nuo vedamosios siužetinės linijos K.Kors. Tie mokslai, kurie padeda pedagogikai nustatyti ugdymo tikslus, yra vedamieji jos mokslai S.Šalk. Ieškokit visų pirma vedamųjų idėjų S.Šalk. ^ Sunku vilkui ūkė vesti, kad laimės nėra E. | refl. tr., intr. Klt: Anys labai gražiai pradėjo vèstis savo gyvenimą Ign. Kas esmi, teip reik vèstis Msn. Jei ana būtų gražiai vẽdusys, seniai būtų ištekėjus Vžns. Dabokimėsig jau, kuria širdžia vèstis turi žmones DP70. ║ tęsti, kas pradėta, varyti toliau: Kaip yra su tamstos darbu „Iš lietuvių rašliavos?“ Ar jisai yra tolyn vedamas? A1884,214. Juškevičiaus žodyną nuo raidės m veda Šlapelis LKKXX56(K.Būg). Da vis vẽdė ir dabar šitą madą senybinę Aps. ^ Meluoji melą, vèsk iki galo Šl. | refl.: Šitai vẽdas ir vẽdas vienas nuo vieno [pasakojimai] iš senybos Aps. ║ tvarkyti kieno veiksmus: Babūnė ta visokių štukų žinos, mumis vẽdė Jdr. Tu ne tik dievobaimingai, bet ir išmintingai vedi savo vaikus V.Piet.
                Sl. reiškia slengą. Jis nėra norminės kalbos dalis, bet ir nėra netinkamas vartoti tokioje neformalioje aplinkoje, kaip forumas
                www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                Comment


                  Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                  Ačiū Dievui, bent Internete ir šiaip telekomunikacijose lietuvių kalba daug tvarkingesnė nei prieš 5, 10, 15 metų.
                  Kalbajobas - padugnių žargonas ir tiek. Kas burnoj, tas galvoj, jobai visokie.
                  Žodis „internetas“ rašomas mažąja raide: http://www.vlkk.lt/lit/3758.

                  Ir vertėtų sakyti ne „telekomunikacijose“, bet „telekomunikacijos priemonėmis“, per „telekomunikacijos priemones“ girdime/matome tvarkingesnę lietuvių kalbą.
                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                  Comment


                    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                    Pradėtinio laiko forma kiek įdomesnė - būti+be+es. l. dalyvis.

                    Iš gramatikų dingo tarpukariu. Liūdna, kad ir žiūrint į lenkiškus pinigus: 2 złote, 5 złotych. Pas mus 2 litai, 5 irgi litai.
                    Įvardžiuose dviskaitos yra likę.

                    Dar galėtų dabartiniai žurnalistai, rašytojai, kalbininkai labiau saugoti iliatyvą – o tai liks tokiose frazėse kaip „patraukti baudžiamojon atsakomybėn“...
                    Žodis „dviskaitos“ yra moteriškosios giminės daugiskaitos vardininko linksnio daiktavardis, šalia kurio veikiamosios rūšies dalyvį nurodai jau vyriška gimine, t.y., nederini gimine. Kodėl?

                    Turėtų būti „dviskaitos yra likusios“.

                    Iliatyvas, deja, bendrinėje kalboje ir ypač oficialiose kalbose tikrai nedera, nes tai išskirtinai aukštaičių tarmės bruožas. Žinoma, kiekvienas kalbininkas gali turėti savo nuomonę. Bet pastaruoju metu laikomasi mano išsakytos - iliatyvą vertėtų naudoti atsargiau ir labiau motyvuotai.
                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                    Comment


                      Ar ''medžių tankmynėje'', ar ''medžių tankynėje''?


                      P.S. Atsiprašau už klausimą, LT kalba man ne gimtoji.

                      Comment


                        Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
                        Ar ''medžių tankmynėje'', ar ''medžių tankynėje''?


                        P.S. Atsiprašau už klausimą, LT kalba man ne gimtoji.
                        „Tankmėje“ gal

                        Comment


                          Parašė Mantukas05 Rodyti pranešimą
                          Man toks techninis klausimas kilo O kaip Kauno troleibusai 1 Skodos2 praeina3 tech.apžiūrą4,jei pas jas5 neveikia spidometrai? Veikiantį mačiau tik pas6 garaž.nr.7 349 ar 351
                          „O kaip Kauno troleibusams, „Škodoms“, įvykdoma tech. apžiūra, jeigu juose neveikia spidometrai.“
                          1. Žodis troleibusai yra pervadinamas – „Škodos, todėl priedėlis turi būti skiriamas.
                          2. Dviguba klaida. 1)Tokio daikto, kaip „Skoda“ nėra. Yra čekiški automobiliai, troleibusai, traukiniai „Škoda“. 2) „Škoda“ yra pavadinimas, todėl jį reikia išskirti kabutėmis arba kitokiu šriftu.
                          3. Kaip techninė apžiūra gali būti praeinama? Ji vykdoma.
                          4. Po taško turi būti tarpas – tech. apžiūra arba tiesiog techninė apžiūra.
                          5. Jose.
                          6. žr. 5.
                          7. 1) 349 ir 351. Juk tau nesako „Vardas Mantas naudoja forumą adresas miestai.net.“ 2) žr. 4.


                          Šiame tekste neproporcingai daug veidukų.

                          Comment


                            Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                            „O kaip Kauno troleibusams, „Škodoms“, įvykdoma tech. apžiūra, jeigu juose neveikia spidometrai.“
                            5. Jose.
                            Pats skirtingai rašai.

                            Comment


                              Parašė KitoksBrolis Rodyti pranešimą
                              Pats skirtingai rašai.
                              Kame? – juose, troleibusuose.
                              Tinka ir jose, „Škodose“.

                              Comment


                                Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                                Kame? – juose, troleibusuose.
                                Tinka ir jose, „Škodose“.
                                Jeigu minimas priedėlis, automatiškai žiūrima kokios lyties žodis. Šiuo atveju akcentuojamos būtent "Škodos", todėl rašoma "jose".

                                Comment


                                  Reikia kokio Ametisto paklaust.

                                  Comment


                                    Parašė miestas
                                    Subąąąčiąus stotelė. Kita...
                                    Man atrodo, didelis nesusipratimas taip kirčiuoti šitą žodį. Ne Kupiškio rajono Subãčiaus miestelio vardu pavadinta ši stotelė.

                                    Comment


                                      Ta Subąąąąčiaus stotelė jau legendinė

                                      Comment


                                        Klaidų, kaip penkiamečio sąsiuviny
                                        Parašė Mantukas05 Rodyti pranešimą
                                        Kažkada klausiau čia dėl trikelio,tai pasakė,kad eis per tą dvikelį,o dabar prieštarauja,tai kur teisybės ieškot?
                                        „Čia“ nereikia. Po kablelio turi būti tarpai, visur tą klaidą darote!!!
                                        Parašė Mantukas05 Rodyti pranešimą
                                        Na nesiginčysiu daugiau.
                                        Po „na“ reikia kablelio.
                                        Parašė Mantukas05 Rodyti pranešimą
                                        Ir išvis mano nuomone tas Rail Baltica per ilgai užsitesė,čia tik mano pasisakymas,bet galėjo viskas greičiau vykti.
                                        Mano nuomone, mano pasisakymas. Ar čia nėra stiliaus klaidos? „Iš vis“ turi būti du atskiri žodžiai. Ir, tarpai po kablelių. Jų nėra.
                                        Parašė Mantukas05 Rodyti pranešimą
                                        Na Bet Čia Lietuva[kablelio nebuvo] ir visi žinom [vėl kablelio nebuvo] kuom čia lija...
                                        10 žodžių, 6 klaidos. Žiauroka.
                                        Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2013.07.28, 13:33.

                                        Comment


                                          Kartais ir aš klaidų pridirbu...
                                          Dėkui.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X