Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Rašykime lietuviškai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Gator
    replied
    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    But what about...
    Tiktų pasakymas jei dauguma būtų draudžiama, ir tik kažkokį vieną kitą "but what about" rastume.
    Netinka atvirkštiniu variantu.

    Komentuoti:


  • rmss
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Tai daug kas kenkia, pvz. krūvos žmonių siūlo atsisakyti vienų ar kitų vaistų ir naudoti homeopatiją ar kkią nors "voodoo" magiją.
    Šimtus pavydžių galima surasti kur kažkieno siūlymai gali pakenkti.
    But what about...

    Komentuoti:


  • Austras
    replied
    Parašė hobo Rodyti pranešimą
    ...ir jis grizta namo po skiepu, visas iśbales, su skaudancia galva bei su śalćiu, krecianciu per nugara (pries 2 savaites viena pazistama man pasakojo apie butent tokius savo pojucius) ir praso kviesti skubiai jam "greitaja", ir tada zmona jam pasako su śvelnumu: "mano tu skiepuolis!"
    Man taip nebuvo, bet draugo kaimynas pasakojo: jis grįžta namo visas išbalęs, skaudančia galva bei šalčiu, krečiančiu per nugarą (po 2 parų išgertuvių) ir sako žmonai: - čia man nuo skiepų šalutinis poveikis. Žmona užjaučiamai jam pritaria: ak, tu mano stipruolis, šaunuolis ir skiepuolis, ir tik pyst jam iš pasalų kočėlu per nugarą! Po tokių istorijų bukvaliai skaitau, kad skiepai tikrai pavojingi, čia velnio išmislas kokis tai.

    Komentuoti:


  • hobo
    replied
    Parašė liutass Rodyti pranešimą
    skiepuolis kaip skenduolis? Pasiskiepijai ir out?
    Na ne, ne taip tragiskai. Greiciau net optimistiskai. "Skiepuolis" pagal analogija su "stipruolis", "śaunuolis" ir t.t.

    Pavyzdziui, gali buti naudojamas situacijoje, kai zmona nori i Kanarus, o vyras nenori skiepytis, nes bijo pasiekmiu. Bet zmona ji ikalba pagaliau, ir jis grizta namo po skiepu, visas iśbales, su skaudancia galva bei su śalćiu, krecianciu per nugara (pries 2 savaites viena pazistama man pasakojo apie butent tokius savo pojucius) ir praso kviesti skubiai jam "greitaja", ir tada zmona jam pasako su śvelnumu: "mano tu skiepuolis!"

    Ir gauna ta "pasa" ir abu vaziuoja i Kanarus.
    Paskutinis taisė hobo; 2021.06.17, 18:23.

    Komentuoti:


  • liutass
    replied
    skiepuolis kaip skenduolis? Pasiskiepijai ir out?

    Komentuoti:


  • hobo
    replied
    Parašė Austras Rodyti pranešimą

    Grynai iš smalsumo: kodėl vienur rašote be diakritinių ženklų ("is", "jusu"), kitur su ("žodis"), o dar kitur tiesiog kaip analfabetas ("žmoniu")?
    Net žodyje "skiepuolis" sugebate pamesti "i" raidę, nors apie skiepus, kiek matau, viską išmanote geriau už kitus.
    O ka manot spie pati zodi "skiepuolis"?

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    O aš norėčiau pagirti, kad rusakalbis rašo gana taisyklinga lietuvių kalba.

    Komentuoti:


  • Austras
    replied
    Parašė hobo Rodyti pranešimą
    Grynai is smalsumo: kaip, jusu nuomone, ar źodis "skepuolis" tinka vartojimui vietoje "vakseris"?

    Lyg tai jis dar nebuvo źmoniu naudotas.
    Grynai iš smalsumo: kodėl vienur rašote be diakritinių ženklų ("is", "jusu"), kitur su ("žodis"), o dar kitur tiesiog kaip analfabetas ("žmoniu")?
    Net žodyje "skiepuolis" sugebate pamesti "i" raidę, nors apie skiepus, kiek matau, viską išmanote geriau už kitus.

    Komentuoti:


  • hobo
    replied
    Parašė Austras Rodyti pranešimą
    o visai kita - vartoti savo susigalvotas ir tik pačiam težinomas santrumpas.
    Grynai is smalsumo: kaip, jusu nuomone, ar źodis "skepuolis" tinka vartojimui vietoje "vakseris"?

    Lyg tai jis dar nebuvo źmoniu naudotas.

    Komentuoti:


  • Austras
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    Šiaip jau klaidų čia (ir dar daug kur) daroma daug, kodėl tik retas iš jų taisote?
    Todėl, kad viena yra padaryti gramatinę ar stiliaus klaidą, o visai kita - vartoti savo susigalvotas ir tik pačiam težinomas santrumpas. OK, baigiam pamokas, man išties buvo smalsu ką reiškia "t.k.", pamaniau "tikriausiai"

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė Austras Rodyti pranešimą

    Kur buvo vartojamas, jūsų suvirintojų profsąjungos taryboje? "t.k." negalėjo būti vartojamas, nes tokia samplaika nėra taisyklinga išvadai reikšti.
    Atsiprašau už nukrypimą, esu gramatikos nacis, gal moderatoriai perkels į atitinkamą skyrelį
    Pasitaisysiu.
    Šiaip jau klaidų čia (ir dar daug kur) daroma daug, kodėl tik retas iš jų taisote?

    to pasekoje

    Komentuoti:


  • Austras
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Ne, t.k. (taip kad) buvo vartojamas. Nors aš jau gal esu dinozauras su sovietinėmis liekanomis.
    Kur buvo vartojamas, jūsų suvirintojų profsąjungos taryboje? "t.k." negalėjo būti vartojamas, nes tokia samplaika nėra taisyklinga išvadai reikšti.
    Atsiprašau už nukrypimą, esu gramatikos nacis, gal moderatoriai perkels į atitinkamą skyrelį

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė Austras Rodyti pranešimą
    Č. s.v. s.n.t.r. s.g.l.v.? (Čia savo santrumpą sugalvojote?)
    Ką reiškia "T.k." ?
    Ne, t.k. (taip kad) buvo vartojamas. Nors aš jau gal esu dinozauras su sovietinėmis liekanomis.

    Komentuoti:


  • Austras
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    ...T.k.
    Č. s.v. s.n.t.r. s.g.l.v.? (Čia savo santrumpą sugalvojote?)
    Ką reiškia "T.k." ?

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Tuo tarpu vakcinavimas sparčiai lėtėja. Ir minimaliai reikiamas epidemiologinis 70% jau atrodo praktiškai nepasiekiamas.
    T.k. rudenį tikriausiai lauksime ketvirtosios bangos.

    Komentuoti:


  • Čikupakas
    replied
    Parašė Austras Rodyti pranešimą

    Atleiskite, nesusilaikiau, bet visuomet akis bado kuomet rašoma rėžimas vietoj režimo ir orginalas vietoje originalo.

    Ir rėžimas, ir režimas yra taisyklingi skirtingų reikšmių žodžiai.

    Daiktavardis rėžimas padarytas iš veiksmažodžio rėžti (1. aštriu įrankiu dalyti, pjauti; 2. skersti, pjauti; 3. labai skaudėti; 4. labai erzinti (jutimo organus); 5. skrieti, brėžti; 6. kirsti, trenkti, daužti; 7. šnek. atvirai, tiesiai sakyti; 8. prk. smarkiai ką daryti, žr. el. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“), pvz., Miško biržės rėžiamos laikantis biržių rėžimo nurodymų.
    Ačiū už lietuvių kalbos pamoką. Tikėkimės, kad moderatoriai perkels šiuos pranešimus į temą "Rašykime lietuviškai"

    Komentuoti:


  • Austras
    replied
    Parašė Čikupakas Rodyti pranešimą
    Manau, kad mūsų pozicija turėtų būti, tokia, kad mes nenorime turėti nieko bendro su tam tikrais rėžimais ir kultūromis, bet visuomet esame draugiškai nusiteikę savo istorinių kaimynų atžvilgiu. Slavizacija vis dar yra didelė grėsmė trapioms baltų tautoms. Vis tik, dar prieš 30 metų Lietuva buvo okupuota rėžimo iš dešinės pusės ir tas rėžimas praktiškai nelabai pasikeitė
    Atleiskite, nesusilaikiau, bet visuomet akis bado kuomet rašoma rėžimas vietoj režimo ir orginalas vietoje originalo.

    Ir rėžimas, ir režimas yra taisyklingi skirtingų reikšmių žodžiai.

    Daiktavardis rėžimas padarytas iš veiksmažodžio rėžti (1. aštriu įrankiu dalyti, pjauti; 2. skersti, pjauti; 3. labai skaudėti; 4. labai erzinti (jutimo organus); 5. skrieti, brėžti; 6. kirsti, trenkti, daužti; 7. šnek. atvirai, tiesiai sakyti; 8. prk. smarkiai ką daryti, žr. el. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“), pvz., Miško biržės rėžiamos laikantis biržių rėžimo nurodymų.

    Komentuoti:


  • lanxtot
    replied
    Parašė Soprano Rodyti pranešimą
    Teko šiandien išbandyti nauja eismą važiuojant nuo Ikeos sukant i dešine link Rudaminos ,iš pradžių patenki i dvi juostas paskui susiaurėja i viena juosta kuriuo metu automobiliai pradeda blaškytis nes susiaurėjimas i viena juosta ,manau toje vietoje formuosis kamštis (butelio kaklelis)kas trukdė padaryti dvi juostas juk vietos buvo,paskui kelias praplatėja i keturias juostas.Nuo Rudaminos važiuojant sukant i dešine link Ikeos teko ilgokai važiuoti per laikinus žiedus greičiau važiavosi ,aišku dar nepilnai paleistos visos juostos,matomai kaip stovėjo Rudaminos,Salininku gyventojai kamsčiuosę taip ir stovės .
    Baisu ir žiūrėti – tai lietuviškos raidės, tai ne, daug kalbos klaidų, baisi skyryba. Jau geriau, kai parašyta nelietuviškomis raidėmis, bet be kalbos klaidų, negu šita marmalynė. Be to, labai sunku stovėti kamsčiuosę

    Komentuoti:


  • Čikupakas
    replied
    Parašė Romas
    Cozy Life Kintų g. 3
    Cozy life?! šis pranešimas turėtų būti perkeltas į temą rašykime lietuviškai, o asmuo jį parašęs užbanintas porai mėnesių

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Netaisyklingas prielinksnio "pas" vartojimas yra žiauri stiliaus klaida (nuosavybei, priklausymui, turėjimui žymėti).
    Paskutinis taisė Sula; 2021.04.04, 19:58.

    Komentuoti:

Working...
X