Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

AZ. Baku / Bakı

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • giedrė555
  replied
  puikus fotoreportažas! Miesto centras iš tiesų labai gražus, tvarkingas, švarus, modernus Net nustebau, nuo kada Azerbaidžianas toks turtingas?? Bet aprimau pamačius kitą Baku miesto pusę

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Nr. 7 Fontanas prieš kilimų muziejų.


  Nr. 8 Didžioji nacionalinė vėliava ir eurovizijos arena iš Naujojo naujojo bulvaro pusės, kuris dar tik statomas.


  Nr. 9 Eurovizijos arena plaukiant turistiniu laivu. Bilietas 2 eurai. Kelionės trukmė 30 minučių. Na už tokią kainą, tokia ir kelionė, nieko įspūdingo, bet pabandyti galima


  Nr. 10 Naujojo bulvaro panorama. Dešinėje matosi arena su vėliava, kairė pusė link Baku centro į senąjį bulvarą. Čia dar nėra apžvalgos rato.

  Vaizdas čia

  Nr. 11 Gaisrinė

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Keletas naujų nuotraukų:

  Nr. 1 Šią savaitę sukonstravo apžvalgos ratą. Ratas tikrai aukštas. Taip žiūrint gal apie 50 metrų aukščio paskaičiavus, jei viena kabina 2 metrų aukščio. Pastatytas naująjame bulvare, netoli didžiosios nacionalinės vėliavos.


  Nr. 2


  Nr. 3


  Nr. 4 Eurovizijos arena sutemus, keičiasi spalvų derinys raudona-balta, deja neina prie pat prieiti, čia jau arčiausias taškas iš kiek eina nufotografuoti:


  Nr. 5 Vienas iš Flame Towers prie pat esant:


  Nr. 6 Yra vieno baro šeimininkas, kuris renka iš užsieniečių pinigus, esu davęs aš jam šitą 10 litų, tai ši kartą įrėminęs ir pakabinęs bare jau

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Negaliu nepasidalinti šituo perliuku: azerstyle:  Ten priekyje prezidentūra, beveik visada čia stovi policija, bet jie nemato pažeidimo, kai automobiliai važiuoja kairėn.
  Paskutinis taisė booraz; 2013.09.22, 09:39.

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Nufilmavau vaizdą kylant funikulieriumi:

  Paskutinis taisė booraz; 2013.09.22, 09:39.

  Komentuoti:


 • booraz
  replied


  Būtent taip ir yra. Tikrai visam mieste, ne tik centre saugu. Žmonės tarkim metro ar autobuse galinėse kišenėse laiko išmaniuosius, nebijo, kad pasisavins kas nors, rankinukai atviri, piniginės matosi. Man kaip lietuviui tai užkliuvo. Per kelis mėnesius nesimatė nė vieno incidento apskritai, kad kas nors muštusi ar policija ką nors supakuotų.

  P.S. Dar kas labai krito į akį ir į širdį, kad labai jaučiama didelė pagarba vyresniems žmonėms, moterims su vaikais. Visada iš karto užleidžia vietas viešajame transporte, netgi išlipa iš automobilio ir perveda vyresnį žmogų per gatvę. Tokios pagarbos tai mums reikėtų pasimokyti ir vaikus mokyti.

  Komentuoti:


 • Vilnietizz
  replied
  O kalbant apie saugumą, tai kokia situacija su tuo? Nes vienam užsienietiškam forume teko skaityti, kad Azerbaidžano sostinė- vienas saugiausių miestų regione. Esą bent jau centrinėje miesto dalyje gali ramiai vaikščioti nieko nebijodamas net ir tamsiu paros metu. Įdomu, ar tai tiesa?

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
  O kokia ten situacija su naktinėm pramogom?
  Naktiniuose klubuose daug žmonių nebūna, jei būna, daugiausia bachūrai arba plaštakės. Padoresniuose baruose plaštakes atfiltruoja.

  Kažkokių įdomių pramogų neradom (čia ne apie plaštakes) . Eilinė muzika, mažai kas šoka, stoviniuoja pakampiuose. Jokių išskirtinių šou ar dar ko. Labai susikaustę jaunimas šiuo atžvilgiu, na visgi islamas turbūt jiems neleidžia su savo drauge eiti į klubą arba iš vis jei turi drauge eiti į klubą. Netgi nepriimtina pas juos dieną nueiti arbatos atsigerti tarkim į kavinę.

  Per naujus metus buvo gražūs, daugiau negu dešimties minučių fejerverkai, tikrai įspūdingai atrodė.

  Komentuoti:


 • medukas
  replied
  Tiesiog puikus reportazas, tikrai puikus.Aciu labai

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  O kokia ten situacija su naktinėm pramogom?

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Radau dar telefono nuotraukas, tai nors ir nelabai kokybiškos, bet esmė matosi ir papasakosiu dar truputį.

  Nr.127 Daug užmiestyje labai šunų laukinių.


  Nr.128 Nacionaliniai sausainiai. Vietiniai rekomendavo. Mano asmeniniam skoniui tai tik viduriniai yra valgomi. Kiti tie kažkokiu keistu įdaru, nepatiko.


  Nr.129 Čia tos avys prie kelio kur rašiau, kad piemenys gano, tai toks tvartas lauke prie pat kelio gaunasi. Ten kur matosi buldozeris, tai už jo ant dujų vamzdžių kabina ir diria odą.


  Nr.130 Čia nelietuviškas produktas, bet pavadinimas tai lietuviškas.


  Nr.131 Zoologijos sodas. Tikrai neverta eiti, nors kainuoja tik 1 manatą. Na nebent vaikus nuvesti iš neturėjimo ką veikti, šiaip tai nesutvarkytas, gyvūnų mažai. Kauno zoologijos sodas tikrai ir didesnis daug ir geresnis.


  Nr.132 Už šitą nuotrauką atsipirko zoologijos sodas...


  Nr.133 Šalia zoologijos sodo namas.


  Nr.134 Tokių dailininko, moters su skėčiu, žvejo, batų valytojo ir kitokių skulptūrų centre pristatyta nemažai.


  P.S. Alus centre baruose 3 manatai (3 eurai) 0,5ltr. Tokiuose tipo naktiniuose klubuose 5-7 manatai už 0,33 buteliuką. Į padoresnį klubą įėjimas 10 manatų. Patartina eiti tik į normalius ne vietinių barus, tai alus kokybiškas, pasirinkimas didesnis, ir kaina bus visada vienoda, neapgaus.

  Komentuoti:


 • booraz
  replied

  Uostas nėra didelis, dviejose vietose pakrantėje. Vienam gale miesto ir kitam gale. Juose veiksmo tai nebuvo matyti, nors jūroje kiek akys mato tai pastoviai 5-8 laivai dideli matosi. Greičiausiai tanklaiviai iš naftos grežinių naftą gabena.

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Uoste koks veiksmas vyksta?

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Baigiau savo fotoreportažą. Kiek prisiminiau papasakojau apie Baku. Jeigu dar netyčia atrinksiu kokių įdomesnių nuotraukų, tai įdėsiu. Jei kas dar domina klauskite, stengsiuosi atsakyti.

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Nr.120 Autoservisas.


  Nr.121 Kažkoks iš tarybinių laikų likęs pastatas, labai toks nuskuręs, bet gan įdomiai atrodė.


  Nr.122 Statymo ypatumai.
  Viena iš kertinių sustojimo aikštelių, kur iš rajono suvažiuoja su autobusais, persėda į metro ir juda link centro arba atvirkščiai.


  Nr.123 Netoli stotelės gyvenamieji trobesiai. Gal greičiau lušnynai, nors šalia pastatyti gražūs nauji negyvenami daugiaukščiai namai.


  Nr.124 Vamzdynai.


  Nr.125 Skalbiniai tarp balkono ir medžio


  Nr.126 Džiaugiuosi, kad Lietuvoje daugiabučiai taip neatrodo.

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Nr.110 Įdomus. Rasdavau karts nuo karto tokių įdomių variantų.


  Nr.111 Kebabinė. Kebabai su aviena, jautiena, vištiena. Kebabai tokie nedideli tokiame batone arba lavaše. Jei taip pavalgyti, tai reikia du pirkti. Kaina vieno maždaug 1,5 euro. Kai kur į kebabus deda dar ir Fri bulvyčių. Labai pas juos populiaru prie kebabo pirkti Auran. Skonis kaip lietuviškų pasukų.
  Šiaip kas su maisto prekėmis susiję, tai parduotuvėse yra lietuviškos dešros, sviesto, sūrio, grietinės, varškės, duoniukų, lenkiškos degtinės, FIZZ sidro Alaus pasirinkimas mažas. Daržovės parduotuvėse gero skonio, pomidorai tai kaip iš močiutės šiltnamio .


  Nr.112 Eilinis vaizdelis.


  Nr.113 Plovykla. Plaunama tiesiog miesto centre, gatvėje. Vienas plauna savo mėlyna Daewoo, kitas savo baltą. BMW stovi draudžiamo ženklo riboje, tas mėlynas pasistatęs vos ne vidurį sankryžos. Nenori jie visiškai draugauti su taisyklėmis


  Nr.114 Taksi.


  Nr.115 Kažkoks gruntas, nėra visiškai augalijos. Čia prie pat TV bokšto.


  Nr.116 Vėl gi dujų vamzdis virs gyvenamojo namo tvoros pravestas, nors būtų tikrai gražiau, jeigu jis būtų įkastas į žemę.


  Nr.117 Kelias link TV bokšto.


  Nr.118 Nesistengia tvarkingai parkuoti automobilių. Prie prekybos centrų sustatyti belekaip, nemato, kad linijos nubraižytos, retas pasistengia pataisyti.


  Nr.119 Nori avies? Vietoje nudirs odą, parduos, kiek nenupirksi pakabins ant kablio, kitas nupirks. Savo akimis mačiau kaip gatvėje karvę skerdžia nuo centrinės aikštės kokį kilometras netoli centrinės metro stoties.

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Nr.100 Čia jau gatvė, šalia pagrindinių, kur turistai nevaikšto . Palei namus šiukšlės, automobiliai ant šaligatvių.


  Nr.101 Beveik centre, tik tiek, kad šalutinė gatvė truputį, tai taip daugelis atrodo. Po lietaus susikaupusio vandens daug visur.


  Nr.102 Čia jau truputį už miesto. Šiukšlynai visur, labai retai kur konteinerį pamatysi. Statybinės, buitinės šiukšlės dažnai metamos tiesiog į griovį ar už tvoros ir viskas.


  Nr.103 Visur namai apstatyti didelėmis tvoromis. Iš pradžių galvojau, kad čia dėl saugumo, paskui supratau, kad tai dėl privatumo. Netgi kavinėse restoranuose yra pas juos tokie atskiri kambariukai, kur tiesiog šeima, ar chebra gali atskirai valgyti, baliavoti.


  Nr.104 Autoparkas Beje tuos, kaip vietiniai vadina "baklažanus", atvežė valdžia prieš Euroviziją, kad įtikti anglams.


  Nr.105 Azeras blizgina žigulį. Daug purvo pas juos ir labai didelė drėgmė, tai ryte nuo drėgmės netgi keliai būna šlapi, nereikia net lietaus, tai dėl to automobiliai pas juos labai greitai išsipurvina, užtenka ryte pravažiuoti per miestą ir vėl gali plauti.


  Nr.106 Čia nėra taip jau toli nuo gražiojo centro.


  Nr.107 Tiesiog kažkokia betvarkė. Konteineriai be dangčių.


  Nr.108 Dujų vamzdžių instaliacija ore, neįkasinėjami jie į žemę.


  Nr.109 Giedrą dieną būna smogas toks.

  Komentuoti:


 • booraz
  replied


  Negaliu pasakyti apie stulpo materialą.

  Atnaujinta:
  Stulpas iš metalo. O dar juos ir dažo
  Paskutinis taisė booraz; 2013.09.22, 09:11.

  Komentuoti:


 • Aleksas666
  replied
  /\

  O tas stulpas paskutinėje nuotraukoje iš metalo ar iš plastmasės, labai jau kičovai atrodo? Bendras miesto vaizdas nestebina, būdingas daugeliui pietryčių šalių. Ačiū už fotoreportažą

  Komentuoti:


 • booraz
  replied
  Nr.89 Autobusas. Autobusai nedideli, visokie Isuzu, Kia ir visokio kitokio nežinomo brando Sėdynės dažniausiai aprašytos nuorodomis i internetinius puslapius. Važiavimo kaina 20 kapeikų (70 lietuviškų centų). Rašau važiavimo kaina, nes bilietėlių, mėnesinių bilietų nėra, moki tiesiai vairuotojui. Moki po to kai išlipi arba ateina vairuotojo pagalbinis surinkti pinigus. Jei išlipi pro galines duris, tai turi nueiti per lauką į priekį ir atiduoti pinigus. Visi sąžiningai atidavinėja, nemačiau nė vieno, kad "nusiplautų". Autobusą galima stabdyti betkur, sustos, išlipti taip pat, reikia tik į lubas padaužyti su kumščiu.


  Nr.90 Labai populiarūs pas juos džipai, ypač Toyota Land Cruiser Prado. Keturakis Mercedes - tai jų naujoji Volga. Labai mažai vokiškų automobilių, išskyrūs Mercedes. Prancuziškų iš vis nėra, kelis Peugeot teko matyti. Daugiausia vyrauja sedanai, karavanų nepripažįsta, nebent LADA 2104 .


  Nr.91 Daug žigulių, volgų, Hyundai, Kia, Nissan, Infinity. Nuotraukoje pateko Toureg, bet tai vienas iš tų nedaugelio.


  Nr.92 Pakrantė, keliolikos metrų pločio, tada eina tvora marmurinė ir tada bulvaras.


  Nr.93 Avių piemenų mikroautobusiukas, na kam naudoja matote. Techninė apžiūra pas juos kas metai, nesuprantu kaip su tokiu automobiliu praeina, na bet korupcija pas juos labai aukšto lygio, tai... Avys ganomos-pardavinėjamos prie kelio. Aviena pas juos labai vertinama mėsa.


  Nr.94 Padangų montavimas. Daug kur dar montuoja paprastu dviejų laužtuvų metodu Tik nežinau paprasto balansavimo būdo


  Nr.95 Dviguba ištisinė. Autobusas važiavo viena iš šitų dešinėje pusėje esančių juostų, tada kirto dviguba ištisinę ir nuvažiavo kairiau. Nesuprantu pačios idėjos tos dvigubos ištisinės tada... Apsisukinėja visi irgi per dvigubą ištisinę, policija nekreipia dėmesio.


  Nr.96 Vyduryje nuotraukos gyvenamieji namai, kairiau uosto teritorija, na bet iš esmės kažkokia betvarkė.


  Nr.97 Raktų dirbtuvė centre. Pas juos dar yra toks versliukas, kaip svėrimas su svarstyklėmis. Požeminėse perėjose užsikalę vietas svėrikai. Su paprastom svarstyklėm pasisverti kainuoja 20 kapeikų, su elektroninėm 30 kapeikų. Dar yra batų valymas.


  Nr.98 Kabelio instaliacija.


  Nr.99 Tas pats kabelis. Įdomu kam tą plytą padėjo po kabeliu.

  Komentuoti:

Working...
X