Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

FR. Marselis / Marseille

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  Parašė tivoli Rodyti pranešimą
  Oi tik nereikia... Pavažiuok vos tolėliau už Prancūzijos ribų, link Italijos - Ligūrijos pakrante bent iki Genujos. Vaizdas beveik tas pats. Jei nesutinki, tai kuo jau taip skiriasi pirmoji nuo (neegzistuojančios) antrosios tokios?
  O tai nieko nuostabaus. Šiam Prancūzijos pakraščiui labai didelę įtaką daro italų kultūra (O ir pačių italų ten gyvena gana daug). To paties Marselio architektūra dažnai labiau primena ne likusią Prancūziją, o Romą arba Neapolį.

  Post in English - fight censorship!

  Comment


   #22
   Parašė Rijikas Rodyti pranešimą
   dabar komentaras į temą, o ne apie rašmenų naudojimą
   bretanėj gerokai po vidurnakčio pavežėjo tokia vietinė moterėlė, tai ji pasakė taip apie Marselį: "Marseille - c'est nulle!!!", t.y. marselis yra absoliutus nulis, be abejo iš jos perspektyvos lyginant su bretane; o su jos nuomone turiu tik sutikti, ką rodo ir foto reportažas apskritai pietų prancūzija kažkokia trenkta. reiks kada nors geresniais laikais vėl ten pasirodyti ir pasibjaurėti
   Pritariu nuomonei. Teko būti ir Bretagne, ir pietinėje dalyje (aplink Marseille). Skirtumas tikrai didžiulis, tiek architektūrine prasme, tiek kultūrine. Netgi kalbos.

   Comment


    #23
    Parašė evaldinas Rodyti pranešimą
    Pritariu nuomonei. Teko būti ir Bretagne, ir pietinėje dalyje (aplink Marseille). Skirtumas tikrai didžiulis, tiek architektūrine prasme, tiek kultūrine. Netgi kalbos.
    Viską prancūziškai galėjai parašyti..
    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

    Comment


     #24
     Kelios nuotraukos iš Marselio centro - senojo uosto.

     Dieną
     Ir naktį     Šiaip miestas kaip miestas. Dideliam mieste didelės švaros niekada nebūna (Pchenjanas ir Ašchabadas nesiskaito). Marselyje didelis emigrantų skaičius. Tačiau reikia nepamiršti, kad ir patys pietų prancūzai yra "arabiškos" išvaizdos - fiziškai nuo marokiečių jie nelabai skiriasi, todėl tas įspūdos dar sustiprėja.
     Paskutinis taisė digital; 2019.01.31, 19:40. Priežastis: atkurtas nuotraukų rodymas

     Comment


      #25
      Parašė John
      Londonas gerokai didesnis, bet čia nepalyginamai švariau ir tvarkingiau
      Londonas man neįsiminė nei kaip ypatingai tvarkingas, nei kaip ypatingai netvarkingas.


      Beje, dar apie tuos prancūzus. Netiesa, kad prancūzai specialiai arogantiškai nekalba angliškai. Taip atrodo tik tiems turistams, kurie iš karto ima balbatuot angliškai. Prancūzams tai yra didelė nepagarba. Jeigu ateini išspirdamas koja duris, tai malonaus aptarnavimo juk nesitiki?

      O jeigu parodai jiems pagarbą, bent pabandai kalbėt prancūziškai - požiūris visai kitas. Tokiu atveju jie ir patys bando kalbėt angliškai (kaip ir visi kiti normalūs žmonės pasaulyje - stengiasi susikalbėti, kaip įmanoma). Man taip yra buvę daugybę kartų - aš prancūziškai kalbu, bet iš akcento ir daromų klaidų iškart akivaizdu, kad aš užsienietis. Vieną kartą, degalinėj prie greitkelio kažkur Prancūzijos vidury kasininkas net sakė man "alsdublieft" ir "tot ziens" (pagalvojo paprastai: belgiški numeriai + blogai kalba prancūziškai = olandakalbis). Ir labai buvo laimingas, parodęs savo žinias.

      Tiesa, dažnai paaiškėja, kad angliškai jie kalba prastai. Prisiminiau tai dabar, nes būtent Marselyje atsitiko juokingiausias "prancūzas bando kalbėti angliškai" atvejis.
      Kavinės padavėjas, pamatęs kaip prie stalo vaikas šlamščia batoną, priėjęs paklausė: "French pain is good?"

      Comment


       #26
       Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
       Jeigu ateini išspirdamas koja duris, tai malonaus aptarnavimo juk nesitiki?
       Na žinok prancūzai turi nemažai arogancijos.
       Pvz. teko aptarnauti nemažai prancūzų klientų (dirbu rūbų parduotuvėje), kurie nešnekėjo iš principo arba idiotiško neišsilavinimo. Iš pradžių manęs kažko prašydavo ilgais, pranzūziškais sakiniais kurių aš aišku, kad nesuprasdavau. Tada sekdavo tylus, bet nuoširdus pasipiktinimas, kad nekalbu jų kalba. Galiausiai išeinant ar mokant, sakant Thank You arba Goodbye, atgal sulaukdavau Mercy ir Aurevoir. Na tikrai nereikia baigti anglistikos studijų, kad pasakyti Goodbye. Net rusai kartais sugeba tiek išlementi.
       考纳斯, 立陶宛

       Comment


        #27
        Darbo reikalais mėnesį laiko bendravau su prancūze iš Paryžiaus. Žinoma- angliškai. Tartis nekokia, tačiau kultūra, elgesys- aukščiausia klasė Vakar išskrido, atminimui dovaną paliko. Arogancijos- nei kvapo. Pagarba -abipusė, pretenzijų- nei vienos...

        Comment


         #28
         Parašė surskis18 Rodyti pranešimą
         Na žinok prancūzai turi nemažai arogancijos.
         Pvz. teko aptarnauti nemažai prancūzų klientų (dirbu rūbų parduotuvėje), kurie nešnekėjo iš principo arba idiotiško neišsilavinimo. Iš pradžių manęs kažko prašydavo ilgais, pranzūziškais sakiniais kurių aš aišku, kad nesuprasdavau. Tada sekdavo tylus, bet nuoširdus pasipiktinimas, kad nekalbu jų kalba. Galiausiai išeinant ar mokant, sakant Thank You arba Goodbye, atgal sulaukdavau Mercy ir Aurevoir. Na tikrai nereikia baigti anglistikos studijų, kad pasakyti Goodbye. Net rusai kartais sugeba tiek išlementi.
         Aš juk kalbėjau apie prancūzus Prancūzijoje. Ir tavasis pavyzdys puikiai tai iliustruoja - tu jautiesi taip pat, kaip tie prancūzai Prancūzijoje, kai kažkoks užsienietis ima balbatuot savo kalba ir jam net į galvą nešauna, kad kažkas gali tos jo kalbos nemokėti.

         O arogantiškų žmonių yra visur.

         Comment


          #29
          Visiems, pasisakiusiems šitoje temoje, Marselis nepatiko. Tad noriu parodyti, kas yra už 25 km nuo miesto centro. Vietinės reikšmės kelias, vedantis iš Marselio į Cassis.

          Pakeliui matosi kažkuris Marselio banlieue. Baisūs namai, bet vaizdas per langus turėtų būti geras.


          Aplinkui tuščia, uolos ir žolytė


          Mėnulio peizažai


          Matosi Viduržemio jūra


          Apačioje - jau minėtas miestelis Cassis. Išvertus - Juodasis serbentas
          Pakrantė išraižyta tokiais miniatiūriniais "fjordais"

          Sako, kad ši pakrantė žymiai gražiau atrodo iš jūros pusės, plaukiant laivu. Deja, išbandyt neteko (nors mačiau, kad tokie plaukimai siūlomi Marselio senajame uoste).
          Paskutinis taisė digital; 2019.01.31, 19:46.

          Comment


           #30
           Gražus reportažas, tik truputį trumpas. Pats turėjau bilietus į Marselį 2009-ujų Spalį. Tačiau būtent pasiskaitęs turistų atiliepimus, nusprendžiau vietoj Marselio aplankyti Aix en Provence. Skaičiau kad būtent čia, po Šiaurės Afrikos imigrantų invazijos, išsikraustė dauguma prancuzų. Žinoma, Marselis turi ir senesnę istoriją netvarkos atžvilgiu. Aix en Provence gal ir nebloga alternatyva, bet reikėtų ją inkorporuoti nebent į ilgesnę kelionę į pietų Prancūziją.
           Passager.co - Become one of us

           Railroad America 2011 - Toronto, Niagara Falls, New York, Chicago, Los Angeles, Las Vegas
           Railroad Europe 2012 - London, Paris, Luxembourg, Zurich, Chur, Tirano, Rome, Venice, Vienna, Bratislava, Prague
           Roadtrip America 2014 - Las Vegas, Death Valley, Red Rock, Grand Canyon, Supai, Los Angeles, San Diego, Tijuana, Valle de Guadalupe
           Pearl River Delta 2015 - Hong Kong, Macau, Guangzhou
           Drive Thru Florida 2016 - Miami, Key West, Tortugas, Everglades, Orlando

           Comment


            #31
            Neseniai teko apsilankyti Marselyje. Šiaip gražus miestas, tik oras pasitaikė nekoks.

            Štai taip atrodo Marselio rotušė:            Marselio rotušė kaip ir dauguma kitų "landmark'ų" randasi Vieux port(senajame uoste):            Comment


             #32
             Prie pat senojo uosto yra ir "Viduržemio jūros bei Europos civilizacijų muziejus".             Čia pat "Villa Mediterranee" ir Marselio Katedra(antrame plane):             Šis nestandartinio stiliaus pastatas, pastatytas 2013, vadinasi "Villa Mediterranee", kurio archiktektas yra Stefano Boeri.
             "Aš pasiūliau pastatyti pastatą, kuris priimtų jūrą, kuris jai atsidarytų, kuris būtų vartai, o ne barjeras" - sakė architektas.

             Comment


              #33
              Bevaikštant miesto gatvėmis karts nuo karto atsiveria vaizdas į Prancūzijos Priealpes:


              Comment


               #34
               Na ir pabaigai keletas random Marselio nuotraukų:               Comment


                #35
                Naujose nuotraukose viskas atrodo gana puikiai, ypač tas naujas pastatas prie jūros jėga. Gaila kad nerodo senų nuotraukų, nes sprendžiant pagal komentarus, ten buvo kiek pikantiškesnių vaizdų Nors maždaug įsivaizduoju, kas ten buvo. Esu buvęs tik Paryžiuje ir šiaurinėje Prancūzijoje, tai įspūdis buvo įdomus ir pirmą kartą labai nustebinantis (ypač kai iš tokios šalies tikėjaisi kažko geriau). Įvažiavus į Prancūziją iš Vokietijos kontrastas tvarkingumo prasme pasijaučia iš karto.
                Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                Mielosios Grigiškės

                Comment


                 #36
                 Iš kitos pusės - iš Vokietijos įvažiavus į Olandiją įspūdis, kad pagaliau iš rytų Europos pervažiavai į vakarų Europą.
                 It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                 Comment


                  #37
                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                  Naujose nuotraukose viskas atrodo gana puikiai, ypač tas naujas pastatas prie jūros jėga. Gaila kad nerodo senų nuotraukų, nes sprendžiant pagal komentarus, ten buvo kiek pikantiškesnių vaizdų Nors maždaug įsivaizduoju, kas ten buvo. Esu buvęs tik Paryžiuje ir šiaurinėje Prancūzijoje, tai įspūdis buvo įdomus ir pirmą kartą labai nustebinantis (ypač kai iš tokios šalies tikėjaisi kažko geriau). Įvažiavus į Prancūziją iš Vokietijos kontrastas tvarkingumo prasme pasijaučia iš karto.
                  Tas pats ir su Pietryčių Prancūzija Žinok, irgi nustebino. Vokietijoje jaučiasi daug judesio, pramonės, o įvažiavimus į Prancūzijoją vos ne iškarto keistai tuščia ir ne taip tvarkingai kažkaip viskas atrodo.

                  Nors Alpių priekalnių miesteliai gražūs, matyt toks kraštas. Nežinau kaip yra su Šiaurės Prancūzijos lygumomis.

                  Comment


                   #38
                   Ačiū Digital už atkurtą ankstesnių nuotraukų rodymą

                   Comment

                   Unconfigured Ad Widget

                   Collapse
                   Working...
                   X