Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

RU (DE). Rytprūsiai (Mažoji Lietuva) / Ostpreußen / Kaliningradskaja oblast'

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #61
  Teko apsilankyti Kaliningrado srityje. Nepaisant vykdomų naujų statybų, kurios labiau panašios į pasityčiojimą iš senosios architektūros, šiame regione daugiau niekas nevyksta, vaizdas pakankamai klaikus, nesibaigiantis šiukšlynas. Be to teko dalyvauti archeologiniuose tyrimuose Kaupo miške, kapinyne, kuris yra prie Viskiautų kaimo (dab. Mohovoe). Pilkapiai beveik pilnai išdraskyti juodųjų archeologų, o pati šventa mums visiems vieta apipilta šiukšlėmis. Tai tiek, kol kas parodysiu tik keletą nuotraukų iš gotikinės Pavandenės (Powunden) (dab. Hrabrovo) bažnyčios griūvėsių. Tikiuosi vėliau bus galima išvystyti atskirą temą apie Rytpūsių bažnyčias.

  Prieškario vaizdas


  http://vergessene-orte.blogspot.com/...-powunden.html

  Dabar  Paskutinis taisė Depeche; 2013.07.29, 00:16.
  DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

  Comment


   #62
   Depeche lauksime daugiau vaizdų ir įdomių reportažų. Labai apleistas ir suniokotas šis kraštas, matyt šiam lopinėliui nelemta pakilti kaip feniksui iš savo pelenų...

   Ekskursija po Kristijono Donelaičio žemę

   2013 m. liepos 20 d. Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija kartu su Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga autobusu iš Vilniaus Lukiškių aikštės išvyko į dviejų dienų ekskursiją „Donelaičio žemės įkvėpimas…“ maršrutu Vilnius-Tolminkiemis-Gumbinė-Lazdynėliai-Ragainė-Tilžė-Raušiai-Karaliaučius-Įsrutis-Vilnius. Puikia kelione pasirūpino VšĮ „Ditmos projektai ir Ko“. Ekskursijos vadovu buvo Aleksas Bartnikas – tai buvęs Įsruties (Černiachovsko) pedagoginės kolegijos direktorius, kraštotyrininkas, lietuvių kultūros puoselėtojas, dabar Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas.

   Kaliningrado srities valdžią labai erzina, kad lietuviai šį kraštą vadina Mažąja Lietuva, nors tas istorinis pavadinimas vokiečių kronikose žinomas jau XVI a. Tačiau paskutiniu metu jau nesibaido vokiškų krašto vietovių ar restoranų pavadinimų. Net ir K. Donelaičio memorialiniame muziejuje parodos pavadinime jau rašo ne tik Čistyje Prudy, bet ir vokišką vietovardį – Tollmingkehmen. Bet kaip velnias kryžiaus bijo lietuviško pavadinimo. Priminsiu, kad iki 1948 m. visi krašto gyvenviečių ar hidronimų pavadinimai pakeisti į rusiškus, neturintys jokio ryšio su buvusiais. Tačiau per paskutinius penkiolika metų požiūris į senąją krašto istoriją pasikeitė į gerą pusę. Jau ne viena karta užaugo. Pagal paskutinį gyventojų surašymą Karaliaučiaus krašte gyvena tik apie 10 tūkst. lietuvių. Dabar dokumentuose tautybė jau nebenurodoma.
   http://www.voruta.lt/ekskursija-po-k...nelaicio-zeme/

   Comment


    #63
    Širvinta prieš karą. Vaizdas nuo pasienio tilto. Apie 1914 m.

    ebay.de

    Šiandien atsiverčiau Mažosios Lietuvos enciklopedijos 4 dalį ir paskaitinėjau apie Širvintą. Viskas straipsnyje butų gerai jei ne apmaudi klaida, o gi parašyta Širvintos bažnyčia tebestovi.
    Iš visų enciklopedijos 4 tomų paskutinis pats prasčiausias, daugybė klaidų, nuotraukose vaizduojama viena o rašoma kita, visiškai nebe aprašomas krašto suniokojimas, nutylima daugelis istorinių faktų ir t.t.

    Comment


     #64
     Mažosios Lietuvos enciklopedijos 4 dalyje istorikas Vasilijus Safranofas rašo: Vėluvoje (vok. Wehlau, rus. Znamensk) išlikę dalis senamiesčio pastatų, rotušė, got. bažnyčios liekanos. Matyt nebuvo nuvykęs ten ir nematė kad iš senamiesčio teliko dykra ir bažnyčios griuvėsiai.
     Roza Šikšnienė rašo: Šilutė po karo išlaikė nedidelio Prūsijos miestelio vaizdą su būdinga architektūra ir išplanavimu. Visiškai nutylimas senosios miesto dalies perstatymas ir niokojimas, tai pat nutilimas Verdainės bažnyčios sunaikinimas. Tokių straipsnių aibė paskutinėje enciklopedijos dalyje. Matyt sovietinės nomenklatūros žmonės rašę straipsnius šiai enciklopedijai nenorėjo parodyti sovietiniais metais vykdytų Mažosios Lietuvos niokojimo, ne be reikalo iš enciklopedijos redagavimo pasitraukė Martynas Purvynas, šiam žmogui buvo ne pakeliui su žmonėmis rašančius ne tiesą.

     Comment


      #65
      Nezinau ar cia tinkama tema, bet kolegu dzipioriu kelione po Prusija. Kazkaip nera forume daug siu dienu foto. Gal kam toks keliones budas atrodo nepriimtinas, bet man viena is neigyvendintu svajoniu, tikekimes kolkas

      http://www.4x4safari.lt/galerija/kel.../51-prusia2013

      https://picasaweb.google.com/1139793...LDF5trsiYfw5gE

      Comment


       #66
       Mielaukio/Mehlauken bažnyčia - yra akyse

       http://swinokotleta.livejournal.com/255744.html
       DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

       Comment


        #67
        DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

        Comment


         #68
         Sveikinimas iš Visbarynų. 1928 m. siųstas atvirukas

         ebay.de

         Buvęs kaimas Vokietijos ir Lietuvos pasienyje, kitapus Šešupės ir Siesarčio santakos, dabartiniame Krasnoznamensko rajone, Lietuvos pusėje Slavikų gyvenvietė. 1905 m. turėjo 58 namus, 419 gyv. iš jų 111 lietuviai. Po 1945 m. išnyko.

         Comment


          #69
          Apie per bendrus 2013 m. rusų-baltarusių karinius mokymus "Запад 2013" apgriautą viduramžių Gross Engelau/Гросс Энгелау bažnyčią.

          http://swinokotleta.livejournal.com/256097.html

          Nors komentaruose sakoma, kad ji buvo apšaudoma per mokymus dar gerokai anksčiau.
          Paskutinis taisė Salvijus; 2013.10.23, 20:47.

          Comment


           #70
           ką ir bekalbėt, degradai visiški....
           Words in English always mean something...

           Comment


            #71
            Naikina nacių ir SS palikimą!
            Bent jau didžioji dalis vietinių taip aiškina.

            Comment


             #72
             Parašė Salvijus Rodyti pranešimą
             Apie per bendrus 2013 m. rusų-baltarusių karinius mokymus "Запад 2013" apgriautą viduramžių Gross Engelau/Гросс Энгелау bažnyčią.

             http://swinokotleta.livejournal.com/256097.html

             Nors komentaruose sakoma, kad ji buvo apšaudoma per mokymus dar gerokai anksčiau.

             Teisybės dėlei ji buvo jau keliais metais anksčiau griauta stipriai per kažkokius mokymus. Nors pirmoji foto - daryta apie 2000 metus - rodo, kad tuo metu sugriovimai buvo gerokai mažesni.
             Kažkokie vokiečiai jau 2012 tokius sugriovimus fiksavo:
             http://ostpreussen.net/ostpreussen/o..._l=3&stadt=699

             Comment


              #73
              http://ostpreussen.net/ostpreussen/o..._l=3&stadt=699


              Aišku vaizdas baisus. Bet gal kas nors paiškins kodėl ant bažnyčios užrašyta "Depeche mode" sidabriniais nitro dažais, o ant boksšto sienos puikuojasi užrašas "LIETUVA" nors parstarojo būklė kiek prastesnė
              Paskutinis taisė Aleksas666; 2013.10.24, 17:23.
              Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

              Comment


               #74
               Pasisekė nustatyti šiokią tokią bažnyčios griovimo/griuvimo chronologiją. Pati bažnyčia 14 amžiaus pabaigos, mes Lietuvoje tokio senumo pastatų nelabai ir turim iš viso ... Dabar bažnyčia randasi karinio poligono teritorijoje.
               1996 metai: http://www.kreisgemeinschaft-wehlau....re%201996.html
               2005 metai: http://www.kreisgemeinschaft-wehlau....20Engelau.html
               2011 metai: http://tachkov.livejournal.com/2106.html
               na ir paskutinis 2012 kovas: http://konkar.livejournal.com/73226.html

               Taigi tarp 2012 pavasario ir 2012 lapkričio bokštas dar ženkliai buvo apgriautas.

               Comment


                #75
                Nėra ką ir bepridurt...

                Comment


                 #76
                 Šiek tiek informacijos apie sugriautą bažnyčią lietuvių kalba:

                 Įrašas apie sunaikintą 14 a. bažnyčią sukrėtė interneto bendruomenę
                 Praėjusią savaitę internete pasklido informacija, jog rugsėjį Kaliningrade Rusijos bei Baltarusijos rengtų karinių mokymų metu „Vakarai 2013“ buvo sunaikintas 14 amžiuje statytas bažnyčios bokštas. Mokymų organizatoriai kategoriškai neigia informaciją. Pravdinsko miesto administracija pranešė, jog bažnyčios pastatas oficialiuose dokumentuose iš viso neegzistuoja. Kitų šaltinių teigimu, dokumentuose pastaroji bažnyčia paminėta, tačiau jau buvo sugriuvusi prieš kelerius metus.
                 www.gyvasmiestas.lt

                 Comment


                  #77
                  A. Lukašenka: kalbu sąžiningai - atiduokite mums Kaliningrado sritį

                  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, jog Baltarusija pasirengusi „priglausti“ Kaliningrado sritį žemės ūkio verslui plėsti.
                  „Kalbu sąžiningai - atiduokite mums Kaliningrado sritį. Mes kiekvieną hektarą, kiekvieną žemės arą suarsime ir padarysime ten žydintį kraštą“, - Minske Rusijos žurnalistams surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Lukašenka.

                  http://www.delfi.lt/news/daily/world...#ixzz2jsG3lBuZ

                  Comment


                   #79
                   Įdomu ar kas bent liko
                   DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                   Comment


                    #80
                    Turedami toki kulturini ir architekturini pavelda galetu ji "nacionalizuot" ir ijungt i savo istorija, taciau tik griaut tesugeba...

                    Comment

                    Working...
                    X