Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

IT. Milanas / Milano

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  IT. Milanas / Milano

  Seni pastatai iš tiesų gražūs, o senieji tramvajai irgi nuteikia gana smagiai.
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2016.06.24, 18:28.
  Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
  Mielosios Grigiškės

  #2
  Parašė John
  Nežinau, ar Milane pabuvau pakankamai ilgai (viso apie 6 valandas), kad galėčiau plačiau komentuoti, bet kai kurie dalykai įstrigo: gana daug prabangos (t.y. brangių parduotuvių, brangių mašinų ir iš pažiūros turtingų žmonių). Dar vienas įsimintinas dalykas - žmonių apsirengimas ir prisižiūrėjimas. Tikriausiai niekur kitur nemačiau, kur žmonės skirtų tiek dėmesio savo aprangai ir išvaizdai. Žmonės rengiasi ne tik gražiai ir stilingai, bet ir akivaizdžiai brangiais rūbais.
  Bent jau nuotraukose nesimato kažkokio ypatingo išskirtinumo. Teko girdėti, kad ten mėgsta klasikinius rūbus. Būtent tokį stylių diktuoja prabangios parduotuvės, kurios ir orientuojasi į vyresnio amžiaus klientus dirbančius ofise.

  Comment


   #3
   Nuotraukos tai gražios, bet kai ten buvau ir lankiausi ne tik centre, manes visai nesužavejo, sakyčiau net nuvylė. Labai purvinas, pilnas imigrantų, kurie kabinėjasi norėdami parduoti visokius š*delius, daug kisenvagiu metro, ir siaip per brangus miestas pasirode (turejau galimybe pabuvoti bute uz 170 000 EUR, tai tikrai blogiau nei musu sovietiniai pastatai)...

   Taciau tikrai suzavejo centrine katedra ir senoji architektura Katedra tai apibudina geriausiai angliskas terminas: jaw dropping.

   Na bet siuo naujus vel ten vaziuosiu, taip kad tikiuosi pasikeis mano nuomone i geresne

   Comment


    #4
    Papildau John'o temą savo nuotraukomis, pagrindiniai turistiniai objektai nieste katedra ir pilis.
    Milano katedra, statyta kokį pusę tūkstantmečio ir atrodo toliau dar tebestatoma:    Sforzesco pilis, vizualiai labai didelė, tiksliau didelį perimetrą užimanti, didžiausias statinys mieste:

    Flickr

    Comment


     #5


     Flickr

     Comment


      #6


      Flickr

      Comment


       #7
       Flickr

       Comment


        #8
        Toliau vaizdai nuo katedros terasos.

        Milano "NMC" ir fone tolumoje Alpės:

        Paskutinis taisė Lettered; 2012.11.01, 12:29.
        Flickr

        Comment


         #9
         Paskutinis taisė Lettered; 2012.11.01, 12:30.
         Flickr

         Comment


          #10


          Flickr

          Comment


           #11


           Flickr

           Comment


            #12
            Milano vakarėjant, 2013-02-04

            2013-02-04


            2013-02-04

            Comment


             #13
             /\ Ačiū už nuotraukas
             Čia toks vaizdas skrendant iš Linatės, Malpensos ar Bergamo?

             Comment


              #14
              Parašė Romas Rodyti pranešimą
              /\ Ačiū už nuotraukas
              Čia toks vaizdas skrendant iš Linatės, Malpensos ar Bergamo?
              Čia buvo fotografuota 11 km aukštyje skrendant iš Barselonos.

              Comment


               #15
               Milano šiame forume gana mažai, tad reikia imtis tą taisyti. Kelionę po antrąjį Italijos miestą siūlau pradėti nuo pat jo centro - Katedros aikštės (Piazza del Duomo).

               Foto 2014 08.

               Katedros aikštėje svarbiausia, žinoma, yra pati katedra (Duomo di Milano). Šešis šimtmečius statyta gotikinė katedra yra laikoma penkta pagal dydį Pasaulyje.

               Pagrindinis katedros fasadas yra atgręžtas į vakarus, todėl vakarop jį gražiai apšviečia besileidžianti saulė.               Katedra išties labai didelė. Gotika dažnai asocijuojasi su vizualiniu lengvumu, bet čia nieko panašaus nėra.               Fasado fragmentai.

               Interjeras. Centrinė nava siekia 45 metrų aukštį ir nusileidžia tik Beauvais katedrai (47,5 m) ir Šv. Petro bazilikai Vatikane (46 m).               Viduje atitverta erdvė maldininkams, po likusią katedros dalį nevykstant pamaldoms gali laisvai slampinėti turistai.

               Paskutinis taisė digital; 2019.09.08, 13:13. Priežastis: atkurtas nuotraukų rodymas
               Got sun in my face, sleeping rough on the road

               Comment


                #16
                Į šiaurę nuo Katedros aikštės - Viktoro Emanuelio II galeria (Galleria Vittorio Emanuele II), dengianti dvi stačiu kampu susikertančias gatveles.

                Galerija uždengta 1877 m. ir yra vienas seniausių Europos prekybos centrų. Vieta, aišku, labai posh ir pilna brangių parduotuvių bei restoranų.

                Išėję iš galerijos į šiaurę patenkame į kitą aikštę - Piazza della Scala.                Nereikia nė sakyti, kas yra didžiausia šitos aikštės įžymybė. Šitas, gana kukliai iš išorės atrodantis pastatas yra yra garsioji Milano opera, Teatro alla Scala.                Paminklas Leonardo da Vinci.

                Paskutinis taisė digital; 2019.09.08, 13:19. Priežastis: atkurtas nuotraukų rodymas
                Got sun in my face, sleeping rough on the road

                Comment


                 #17
                 Grįžtame į Katedros aikštę. Paminklas pirmajam suvienytos Italijos karaliui Viktorui Emanueliui II. Kartu su Giuseppe Garibaldi jis yra populiariausias skulptūrų herojus Italijoje.                 Paminklo papėdėje galima ir paprotestuoti. Šie veikėjai lyg ir ragina nežudyti delfinų.                 Karališkieji rūmai (Palazzo Reale). Dabar čia įsikūręs muziejus ir kultūros centras.                 Pietrytinis aikštės kampas.                 Mieste, kuris šiaip jau yra lygus kaip blynas (iš čia kilęs ir jo pavadinimas - Mediolanum, lygumų vidurys), katedra tarnauja ir kaip apžvalgos taškas. Už 7 eurus galima pasilypėti ant jos stogo ir pasižvalgyti po apylinkes.

                 Pirmiausia patenkame į gotikinių smailių apsuptį ant šoninės navos stogo.

                 O po to, palypėjus dar kiek anksčiau, jau galime pasivaikščioti ir virš centrinės navos.                 Vaizdas į Katedros aikštę.

                 Paskutinis taisė digital; 2019.09.08, 13:25. Priežastis: atkurtas nuotraukų rodymas
                 Got sun in my face, sleeping rough on the road

                 Comment


                  #18
                  Vaizdas į pietus.                  Į šiaurę.                  Torre Velasca dangoraižis, pastatytas 1958 m. Eilinis įrodymas to, kad XX a. architektūrai buvo visiška katastrofa.                  Šventieji su žaibolaidžiais ir be jų.

                  Vienas svarbiausių miesto simbolių yra Madonnina. Tai Mergelės Marijos skulptūra, 1774 m. pastatyta ant Milano katedros smailės. Pagal tradiciją joks pastatas Milane negali būti aukščiau už Madonniną. Kadangi megapolyje apsiriboti 108 m aukščio (būtent tokiame stovi Madonnina) pastatais nelabai išeina, apsukrūs milaniečiai rado išeitį ir ant aukščiausio miesto pastato viršaus užkelia skulptūros kopiją.                  Milano verslo kvartalas (Centro Direzionale) į šiaurės vakarus nuo Katedros, tarp Centrale ir Porta Garibaldi geležinkelio stočių.                  Sforzų pilis (Castello Sforzesco).

                  Paskutinis taisė digital; 2019.09.08, 13:31. Priežastis: atkurtas nuotraukų rodymas
                  Got sun in my face, sleeping rough on the road

                  Comment


                   #19


                   Katedros aikštė vakare.                   Galerija.                   Piazza alla Scala.                   La Scala vakaro sutemose.

                   Paskutinis taisė digital; 2019.09.08, 13:35. Priežastis: atkurtas nuotraukų rodymas
                   Got sun in my face, sleeping rough on the road

                   Comment


                    #20
                    Tęsiame kelionę po Milaną. Šiandien nuo Piazza alla Scala nueisime iki Sforcų pilies ir Taikos arkos, o nuo ten Dantės gatve grįšime iki Katedros aikštės.

                    Milane beveik nėra Italijos miestams taip būdingų siaurų akmenimis grįstų gatvelių ir šalutinės centro gatvės atrodo maždaug taip.                    San Tomaso in Terramara bažnyčia (1827 m.).

                    Keli bendri gatvių vaizdai.

                    Foro Buonaparte alėja, dideliu puslankiu juosianti Sforcų pilį ir jai artimiausius kvartalus.                    Dantės gatvė (Via Dante) - pagrindinė miesto pėsčiųjų gatvė, jungianti Katedros aikštę su Sforcų pilimi (na, techniškai ne visai taip, nes galuose ji nesiekia nei Katedros aikštės, nei pilies, o bet tačiau esmės tai nekeičia).                    Jei prie Katedros matėme raitą Viktorą Emanuelį II, tai čia, netoli pilies, ant arklio sėdi Garibaldis.

                    Paskutinis taisė digital; 2019.09.08, 13:46. Priežastis: atkurtas nuotraukų rodymas
                    Got sun in my face, sleeping rough on the road

                    Comment

                    Working...
                    X