Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nauja Panevėžio autobusų stotis

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Effka
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą

    Kaip galima lyginti dizainus skirtingų paskirčių pastatų, kurių vienas dar yra ir dešimtimis kartų didesnis? Gal dar palyginam Panevėžio autobusų stoties dizainą su Vienos oro uosto dizainu?
    Nereikia taip susireikšminti, tiesiog paiimė tam tikrą fasado elementą, kuris buvo labai panašus į Panevėžio autobusu stosties fasado braižą ir palygino. O dabar gaunasi, kad iš musės bandoma padaryti dramblį...

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Prie ko čia svarba ar dydis kai tepasakė, kad dizainas primena Vienos stotį.
    Ir Panevėžys nėra Lietuvos provincija, nepaisant, kad iškrito iš oficialaus didmiesčio statuso.
    Kaip galima lyginti dizainus skirtingų paskirčių pastatų, kurių vienas dar yra ir dešimtimis kartų didesnis? Gal dar palyginam Panevėžio autobusų stoties dizainą su Vienos oro uosto dizainu?

    Komentuoti:


  • Egiuxz
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Jei aš sakysiu, kad kokio nors pastato Kaune dizainas primena kažkokį pastatą Londone, tai irgi išversi, kad aš sakau, kad Kaunas tai Londonas?
    Kaip net sugalvoti tokią nesąmonę?
    Po velniais, Šiaurės Korėja irgi naudoja asfaltą, visai kaip Lietuva

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
    Na tai sako, kad Panevėžio panaši į Vienos. Aš galvojau, kad juokauja žmonės, o jie rimtai. Pozityvus mąstymas, neinkštimas ir - Panevėžys tai juk Viena! Pavydžiu jiems.
    Jei aš sakysiu, kad kokio nors pastato Kaune dizainas primena kažkokį pastatą Londone, tai irgi išversi, kad aš sakau, kad Kaunas tai Londonas?
    Kaip net sugalvoti tokią nesąmonę?

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą
    Čia tikrai mes lyginam apie 50 milijonų keleivių aptarnaujančią Europos didmiesčio traukinių stotį su Lietuvos provincijos autobusų stotimi?
    Prie ko čia svarba ar dydis kai tepasakė, kad dizainas primena Vienos stotį.
    Ir Panevėžys nėra Lietuvos provincija, nepaisant, kad iškrito iš oficialaus didmiesčio statuso.

    Komentuoti:


  • Garbanius
    replied
    Kad nelabai tų tarpmiesčio ir priemesčio autobusų liko, tai paties kaip stoties funkcija bus minimali.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Na tai sako, kad Panevėžio panaši į Vienos. Aš galvojau, kad juokauja žmonės, o jie rimtai. Pozityvus mąstymas, neinkštimas ir - Panevėžys tai juk Viena! Pavydžiu jiems.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Čia tikrai mes lyginam apie 50 milijonų keleivių aptarnaujančią Europos didmiesčio traukinių stotį su Lietuvos provincijos autobusų stotimi?
    Paskutinis taisė VLR; 2023.11.28, 03:15.

    Komentuoti:


  • Panevezietis
    replied
    Primena labiau Panevėžio turgų (tiek, kad turgus be vitrinų), bet palaukime galutinio vaizdo.

    Panevėžys Market - Google Maps
    Attached Files

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    O kas konkrečiai negerai su šia stotimi? Vizualiai dizainas primena kažkiek naują Vienos centrinę geležinkelio stotį.

    Jūs, turbūt, juokaujate.

    Click image for larger version

Name:	Viena.jpg
Views:	666
Size:	104,7 kB
ID:	2092898

    Komentuoti:


  • Eidvis
    replied
    Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą
    Nusipirko kažkas už 2 mln tą sklypą, tai nori nenori ten reikės daug kvadratų.
    Ir tame yra grėsmė, kad ten pastatys monstrišką pastatą, kaip šalia stovintis ir tai vietai visai netinkantis IKI, tik modernesnį.

    Komentuoti:


  • booraz
    replied
    Parašė justinas adam Rodyti pranešimą
    Stoties architektūra ok, bet man ji kaip Panevėžiui atrodo gerokai per maža. Beveik neegzistuojantis plotas komercijai, plėtrai. Stotys kur vien tik kasa dirba duoda to provincialumo.
    Mano nuomone dydžio tikrai pakankama stotis, realiai tokiam miestui užtektų, kad būtų kur žmonėm laukti šiltai, kavos, bilietų automatas ir viskas.
    Pramogų centras šalia su IKI yra.

    Komentuoti:


  • Panevezietis
    replied
    Nusipirko kažkas už 2 mln tą sklypą, tai nori nenori ten reikės daug kvadratų.
    Nepaliks gi 120 vietų mašinų aikštelės. Nieko ji pajamų negeneruotų. Plius po stotimi 88 vietų aikštelė, kuri konkuruos kaina.

    Tarkim stovėjimas 1 eur/val (dabar tiek nėra, gal bus ateityje).
    Užimtuvas aikštelės ~ 8 val. per parą.

    Po 17 val. berods nemokamas parkavimas centrinėje zonoje.

    120 x 1 x 8 = 960 eur dieną. Atminusuok priežiūrą, apšvietimą ir kt.

    Tai nori nenori ten investuotojui reikia pastato, jei nori 2 mln atgroti.

    Požeminė/antžeminė aikštelė + tiek kiek duoda detalus aukščio ir kvadratų.

    Yra dar nemaža tikimybė, kad esamo PC valdytojas nupirko tą aikštelę ir paliks kol kas taip kaip yra (aikštelė klientams ir konkurento neįsileidimas).

    Komentuoti:


  • Eidvis
    replied
    Aš spėju, kad čia labiau buvo turima omeny, kad Panevėžys eina kitu keliu nei Kaunas, Šiauliai ir Klaipėda, kurie savo stotis integravo kartu su prekybos centrais, dėl ko tos stotys atrodo ir didesnės ir gyvesnės. Ta prasme Pavevėžio stotis gali atrodyti provincialesnė, nes palyginti su kitais, atrodys labai maža. Bet jeigu Panėvežys pasirinktų daryti 'provincialesnę' stotį + likusį laivą plotą užstatytų miesto centrui būdingais pastatai, tai man tai atrodo būtų netgi geresnė koncepcija, nei kad didelė stotis su prekybos centrais viduje. Aišku kiekvienam pagal skonį.

    Parašė Ginthus Rodyti pranešimą

    Tik jau nepergyvenkit - užperimetrins vystytojai greitai tą plotą
    Kad senos stoties aikštelė yra numatoma padaryti 'parku', o toje milžiniškoje automobilių aikštelėje yra grėsmė, kad atsiras kažkoks monstriškas pastatas, kaip šioje vizualizacijoje.



    Toks variantas yra labai blogas, netinka tai vietai nei skveras, nei monstriškas pastatas. Skveras netinka, nes jis parkui per mažas ir kai už 100 metrų yra Laivės aikštės žalioji erdvė - tai jokios gyvybės tame skvere nebus, o monstriškas pastatas netinka, nes tai yra pats miesto centras ir miestų centrams milžiniški prekybos centro tipo pastatai nėra gera mintis. Kiek man teko būti Panevėžy, tai mano supratimu pagrindinis jo minusas yra tai, kad ten beveik nėra miesto centro, kaip pvz. Šiaulių bulvaras, nors gyventojų skaičiumi tai labai panašaus dydžio miestai ir turbūt vienintelė galimybė Panevžiui tokį miesto centrą sukurti yra stoties apylinkėse, kur dabar vyrauja mašinų stovėjimo aikštelės. Bet jei vietoj tos aikštelės atsiras pastatas monstras, o vietoj buvusios stoties kažkoks niekam nereikalingas svkeras - tai miesto centro tas nesukurs. Norint miesto centro, reikia ne vieno didelio, o bent kelių skirtingų pastatų su pėsčiųjų zona. Kažkas panašaus į tai:



    Tos didžiulės mašinų stovėjimo aikštelės savivaldybė neturėjo parduoti principu 'kas didesnę kainą pasiūlys', o turėjo skelbti konkursą kas geresnį projektą tai vietai pasiūlys, kartu ar atskirai tokiu pačiu principu reikėjo parduoti ir buvusią stotį, tokiu atveju Panevežiui būtų buvusi galimybė sukurti tikrą miesto centrą, ji ir dabar yra, nors aš nemanau, kad labai didelė, greičiausiai pamatysim kažką panašaus į tai, kas matosi toje stoties apylinkių vizualizacijoje.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
    Su stotimi Panėvežys galutinai įsirašė save į provincijos miestų tarpą. Gal Nemenčinėje būtų O.K., bet tik ne ten. O gaila, urbanistinis kontekstas yra miesto, o pati stotis kaip turgaus pavilionas.
    O kas konkrečiai negerai su šia stotimi? Vizualiai dizainas primena kažkiek naują Vienos centrinę geležinkelio stotį.

    Komentuoti:


  • Panevezietis
    replied
    "Aukcione galėjo dalyvauti įnešusieji 60 tūkst. eurų garantinį įnašą."

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą

    "Nupirko", bet pirkimo-pardavimo sutarties nepasirašys. Ir vėl bus naujas aukcionas.
    Iš kur žinai, kad nepasirašys?

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą
    Esama stotis bus remontuojama, žiūrėti temos žinutę #312.
    Pries pora dienu aukcione nupirktas sklypas priesais stoti uz 2 mln. Ten dabar auto aikstele. Neaisku kas nupirko, bet gal nepaliks taip kaip dabar yra.
    "Nupirko", bet pirkimo-pardavimo sutarties nepasirašys. Ir vėl bus naujas aukcionas.

    Komentuoti:


  • Panevezietis
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    312 žinutėje nieko apie rekonstukciją senos stoties,

    O dėl to prie IKI sklypo, ar nebuvo prieš metus kokius čia pasidalinta vizualizacijomis apie +-3 aukštų didelį pastatą su stovėjimo aikštele, ar kažkas tokio. Kažką tikrai atsimenu.
    Buvo buvo daugiaaukste, bet iki realiu darbu nebuvo nueita.
    ​​​​​​Norejo atiduoti ta aikstele verslui, o is verslo gauti stoti.
    Simonyte papriestaravo.

    https://www.delfi.lt/verslas/nekilno...07​​​​

    Komentuoti:


  • Panevezietis
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    312 žinutėje nieko apie rekonstukciją senos stoties,

    O dėl to prie IKI sklypo, ar nebuvo prieš metus kokius čia pasidalinta vizualizacijomis apie +-3 aukštų didelį pastatą su stovėjimo aikštele, ar kažkas tokio. Kažką tikrai atsimenu.
    Attached Files

    Komentuoti:

Working...
X