Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Daugiabučių renovacija Vilniuje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Įdomiai turėtų atrodyti koks devynaukštis "čemodanas" su tokia renovacija, kaip šaškių lenta.
    gera gyventi gerai

    Comment


      #62
      Parašė liutass Rodyti pranešimą
      Šitą reiktų į "Šiaip linksma" dėt
      You might surprise yourself.

      Miestai.net FB

      Comment


        #63
        Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
        Kažkas, matyt, piktybiškai nesutiko dalyvauti renovacijoje, tai kaimynai piktybiškai ir neapsiuvo jo vata. Kaip viskas lietuviška..
        Reikia tokius priverst mokėti, jei daugumos sprendimas yra atnaujinti namą, greitimiems kaimynams šiuo atveju papildomi šilumos nuostoliai šokie tokie susidaro. Pvz. mano gatvėje už asfaltavimą iš 9 namų nesusimokėjo 2, ir reikėjo patengti tų dviejų namų sklolą visiems kitiems, nes nebūtų niekas asfaltavęs. O dabar gatve naudojasi tai visi.
        Flickr

        Comment


          #64
          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
          Reikia tokius priverst mokėti, jei daugumos sprendimas yra atnaujinti namą, greitimiems kaimynams šiuo atveju papildomi šilumos nuostoliai šokie tokie susidaro. Pvz. mano gatvėje už asfaltavimą iš 9 namų nesusimokėjo 2, ir reikėjo patengti tų dviejų namų sklolą visiems kitiems, nes nebūtų niekas asfaltavęs. O dabar gatve naudojasi tai visi.
          O jei kokia pencininke tam bute gyvena? Kas tada?

          Comment


            #65
            Parašė Mjso Rodyti pranešimą
            O jei kokia pencininke tam bute gyvena? Kas tada?
            Tuo labiau, jai pačiai apsimokės, nes man atrodo kiek vien už šildymą susitaupo atperką tą mėnesio įmoką, žodžiu tik valios klausimas ir santaupų turėjimas pradiniam įnašui, kuris tikrai nėra labai didelis.
            Flickr

            Comment


              #66
              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
              Tuo labiau, jai pačiai apsimokės, nes man atrodo kiek vien už šildymą susitaupo atperką tą mėnesio įmoką, žodžiu tik valios klausimas ir santaupų turėjimas pradiniam įnašui, kuris tikrai nėra labai didelis.
              Kaune panasus kuriozas buvo, kai centre kazkur, mociute nesutiko detis prie namo renovacijos. Tai ja i teismus padave ir nezinau, kaip baiges, bet norejo iskeldint is namu. Kartais buna situaciju, kai nera kaip prisidet prie bendro gyventoju gerbuvio kurimo.

              Comment


                #67
                Manau, name vis viena visi moka pagal bendro skaitliuko parodymus ir kvadratūrą, taigi tas žmogelis išlošė kitų sąskaita, nepaisant kaimyninių kotedžų šilumos nedidelių nuostolių.

                O kaip priversi susimokėt, Lettered?.. Juk demokratija. Nori dalyvauji, nenori - ne. Dar tikėtiniau, kad vis dėlto daugumos sprendimu buvo priimtas sprendimas dalyvauti, bet žmogus tiesiog atsisakė mokėti ir pasirašinėti popierius. Ir daryk tu ką nori dabar.
                Jūsų,
                Analitikas PlėtRa™

                Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                Comment


                  #68
                  Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                  Manau, name vis viena visi moka pagal bendro skaitliuko parodymus ir kvadratūrą, taigi tas žmogelis išlošė kitų sąskaita, nepaisant kaimyninių kotedžų šilumos nedidelių nuostolių.

                  O kaip priversi susimokėt, Lettered?.. Juk demokratija. Nori dalyvauji, nenori - ne. Dar tikėtiniau, kad vis dėlto daugumos sprendimu buvo priimtas sprendimas dalyvauti, bet žmogus tiesiog atsisakė mokėti ir pasirašinėti popierius. Ir daryk tu ką nori dabar.
                  Jei vienas kliudo visiems, tai nėra demokratija. Kiek procentų parašų tiksliai reikia nežinau, bet ne esmė. Tarkim 50% parašų surenka bendrija, tada yra bendrijos priimamas sprendimas, sudaroma sutartis su banku, statybos bendrove, visi gauna paštu nutarimus dėl namo atnaujinimo ir sąskaitas kiekvieną mėnesį prie visų komunalinių išlaidų. O jei nėra sugebančių susimokėti už šiukles, vandenį, namo apšiltinimą, tai jau kitos problemos ir kitoms institucijoms skirtos- skolų išieškotojai ir t.t.. Daugaibutis namas ne vienbutis, kad su kiekvienu šeimininku atskirai žaisti reikėtų. Čia negali būti noriu, nenoriu. Yra bendras vienas namas- vienas sprendimas.
                  Paskutinis taisė Lettered; 2008.12.15, 18:26.
                  Flickr

                  Comment


                    #69
                    Normalioj šalį, su normalia teisine sistema. Bet ne čia. Pats žinau esu susidūręs su atvejais daugiabučių namų reikaluose, kur vieno parašo trūkumas nebeleidžia toliau daryti nieko absoliučiai. Galima eit, teistis, jei turi sveikatos ir pinigų, bet... o kam to reikia? Paskui dar gali duris padegt, mašiną sudaužyt.
                    Jūsų,
                    Analitikas PlėtRa™

                    Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

                    Comment


                      #70
                      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                      Daugaibutis namas ne vienbutis, kad su kiekvienu šeimininku atskirai žaisti reikėtų. Čia negali būti noriu, nenoriu. Yra bendras vienas namas- vienas sprendimas.
                      Nenoriu suklaidinti, bet jei tai nėra būtina būsto renovacija (na sakykim namas negriūna, nėra avarinės būklės), tai jokie 50 (%) + 1 negali tavęs priversti mokėti už "patiuningavimą". Juk taip pat gali kitais metais nubalsuoti būrelis, kad reikia vėl perdažyti ir vėl mokėk.
                      Aišku, aš nepalaikau ir matau koks kvailas rezultatas gaunasi, jei dėl bobutės ar berniuko su dideliu organu niekas negali nieko padaryti.
                      gera gyventi gerai

                      Comment


                        #71
                        Parašė Kema Rodyti pranešimą
                        Nenoriu suklaidinti, bet jei tai nėra būtina būsto renovacija (na sakykim namas negriūna, nėra avarinės būklės), tai jokie 50 (%) + 1 negali tavęs priversti mokėti už "patiuningavimą". Juk taip pat gali kitais metais nubalsuoti būrelis, kad reikia vėl perdažyti ir vėl mokėk.
                        Aišku, aš nepalaikau ir matau koks kvailas rezultatas gaunasi, jei dėl bobutės ar berniuko su dideliu organu niekas negali nieko padaryti.
                        Bet jeigu dauguma žmonių to ,,patiuningavimo'' nori? Šiaip juk nėra daugiabučio, atnaujinto tik vizualiai. Gal 50% ir per mažas skaičius, kad realius daugiabučio gyentojų poreikius atspindėtų, bet koks 80% būtų pats pats. Tada keli pijokai nesutrugdytų ir didžioji dauguma būtų patenkinti. Viskas turi būti daroma demokratiškai, pagal daugumos valią. Čia yra daugiabučio namo vienas iš trūkumų, kad turi paklusti daugumos valiai, bet normalioje valstybėje taip ir turi būti, o ne kiekvienas kaip sau nori daro.
                        Flickr

                        Comment


                          #72
                          Aš manau čia tiesiog norima parodyti, palikti ateities kartoms autentiško fasado fragmentą. Taip juk ir senamiesty kartais daroma

                          O šiaip ten butai per du aukštus. Gal dar užlopys tą nesąmonę. Įdomu kaip kitoje namo pusėje
                          http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                          Comment


                            #73
                            Bijau suklyst, bet vienas šoninis irgi nelopytas buvo kurį laiką. Gal ir šitą dar apklijuos, nes balkonas patiurlinguotas kažkiek.

                            Comment


                              #74
                              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                              Bet jeigu dauguma žmonių to ,,patiuningavimo'' nori?
                              Tuomet, demokratinėj visuomenėj, jie keliasi į nuosavus namus.
                              Pirkdamas butą daugiabutyje žmogus turėtų susitaikyti su mintimi, kad kaimynai nuolat jam trukdys, kad jis gyvens pagal neturtingiausio kaimyno rėžimą ir tt ir pan.
                              Pats įsivaizduok:
                              prarandi darbą, išsiskiri su žmona, nebežinai ką daryti, ateina pas tave 7 iš 12 kaimynai, ir sako:
                              norim renovuoti čia viską, pasirašyk, kad per mėnesį sumokėsi nedaug, tik 700litų.
                              O tu galvoji, iš ko tau čia makaronų nusipirkus. Kaip manai, ką tu tokiu atveju darytum? Kraustytumeis į bendrabutį? nemanau.

                              Comment


                                #75
                                Parašė somis Rodyti pranešimą
                                Tuomet, demokratinėj visuomenėj, jie keliasi į nuosavus namus.
                                Pirkdamas butą daugiabutyje žmogus turėtų susitaikyti su mintimi, kad kaimynai nuolat jam trukdys, kad jis gyvens pagal neturtingiausio kaimyno rėžimą ir tt ir pan.
                                Pats įsivaizduok:
                                prarandi darbą, išsiskiri su žmona, nebežinai ką daryti, ateina pas tave 7 iš 12 kaimynai, ir sako:
                                norim renovuoti čia viską, pasirašyk, kad per mėnesį sumokėsi nedaug, tik 700litų.
                                O tu galvoji, iš ko tau čia makaronų nusipirkus. Kaip manai, ką tu tokiu atveju darytum? Kraustytumeis į bendrabutį? nemanau.
                                O gal atvirkščiai? Pirkdamas butą turi susitaikyti su tuo, kad sprendimai bus priimami kolektyvai, daugumos valia, o ne pavieniui. Nori pasakyti, kad norint atnaujinti daugiabutį, reiktų 100% visų gyventojų sutikimo ir tai geriausia išeitis?
                                Flickr

                                Comment


                                  #76
                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                  O gal atvirkščiai? Pirkdamas butą turi susitaikyti su tuo, kad sprendimai bus priimami kolektyvai, daugumos valia, o ne pavieniui. Nori pasakyti, kad norint atnaujinti daugiabutį, reiktų 100% visų gyventojų sutikimo ir tai geriausia išeitis?
                                  Kaip matome iš aukščiau aptartos nuotraukos - pritarimas nėra būtinas.
                                  Tiesą sakant, tai aš iš viso nesuprantu daugiabučiuose esančios teisinės sistemos. Mano supratimu, normalioj teisinėj demokratinėj valstybėj daugiabučius turėtų statyti valstybė, ir juose esančius butus nuomoti pageidaujantiems. O jei kas sugriūva - valstybė (ar nuomojanti įmonė) gali ir atnaujinti ar pan.
                                  Dabar gi įdomus klausimas - ar, pavyzdžiui, mano buto grindys priklauso man, ar žemiau gyvenančiam kaimynui? ar viršutiniai 5 cm - man, o kiti 5cm - jam?
                                  t.y. ką aš nusiperku, sumokėjęs 200 000? daugiabučio akcijas? Jei taip - tuomet iš manęs iš viso neturėtų teisės niekas reikalauti papildomų pinigų

                                  Comment


                                    #77
                                    Parašė somis Rodyti pranešimą
                                    Kaip matome iš aukščiau aptartos nuotraukos - pritarimas nėra būtinas.
                                    Tiesą sakant, tai aš iš viso nesuprantu daugiabučiuose esančios teisinės sistemos. Mano supratimu, normalioj teisinėj demokratinėj valstybėj daugiabučius turėtų statyti valstybė, ir juose esančius butus nuomoti pageidaujantiems. O jei kas sugriūva - valstybė (ar nuomojanti įmonė) gali ir atnaujinti ar pan.
                                    Dabar gi įdomus klausimas - ar, pavyzdžiui, mano buto grindys priklauso man, ar žemiau gyvenančiam kaimynui? ar viršutiniai 5 cm - man, o kiti 5cm - jam?
                                    t.y. ką aš nusiperku, sumokėjęs 200 000? daugiabučio akcijas? Jei taip - tuomet iš manęs iš viso neturėtų teisės niekas reikalauti papildomų pinigų
                                    Kiaip yra toje nuotraukoje neturėtų iš vis būti, pats taip nemanai, kad visi vienodai turėtų prisidėti?
                                    Valstybė čia nei prie ko, pirkdamas butą jį i nusiperki, t.y. plotą, o viska kita yra bendra nuosavybė, tad ir mokėti už remontą katilinės, stogo keitimą ir t.t. visi turi atitinkamai.
                                    Flickr

                                    Comment


                                      #78
                                      O jei nuomojiesi buta?

                                      Comment


                                        #79
                                        Parašė Mjso Rodyti pranešimą
                                        O jei nuomojiesi buta?
                                        Tai nuomotojų reikalas, ne nuomininkų. Man irgi jau norėjo pakelti nuomos kainą, neva, reiks pinigų pradiniam įnašui atnaujinat daugiabutį. Gerai, kad dar nesugavojo, kad pačio buto remontą padaryčiam svetinam butui.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          #80
                                          Čia žmogaus (Linas Petkevičius), išmanačio įstatymus komentarai (paimta iš kito forumo):

                                          Isivaizduok situacija. Senamiestis, keturi butai. Trijuose gyvena
                                          verslininkai, ketvirtame - bobulyte. Verslininkai nusprendzia isgrusti
                                          bobulyte. 75% sprendimu nusprendzia renovuoti nama - rusyje irengti baseina, dzakuzi, sudeti laiptineje auksines rankenas ir swarovsky inkrustuotus tureklus, ant stogo - malunsparniu aikstele. Nuo buto po milijona. Kaip manai, bobulyte irgi tures mestis ?
                                          pagal CK ketvirtoji knyga, daiktine teise:

                                          Buto ir kitų patalpų savininkas (naudotojas) neprivalo apmokėti išlaidų,
                                          dėl kurių jis nėra davęs sutikimo ir kurios nesusijusios su įstatymų ir
                                          kitų teisės aktų nustatytais privalomaisiais statinių naudojimo ir
                                          priežiūros reikalavimais.

                                          Taip pat neprivalo apmokėti išlaidų dėl kurių nėra priimta administratoriaus
                                          ar butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo sprendimo šio kodekso 4.84 ir 4.85 straipsniuose nustatyta tvarka.
                                          gera gyventi gerai

                                          Comment

                                          Working...
                                          X