Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vokiečių gatvės atkūrimo planai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • googleLT
    replied
    Parašė ttttt Rodyti pranešimą
    Trumpai: nereikia dar vieno default parko, kai Senamiestyje ir visai šalia jo yra bent 10 parkų ir tik vienas iš jų (Bernardinai) yra normaliai sutvarkytas. Lai sutvarko nors 1-2 iš jau prieš belenkiek laiko prižadėtų parkų ir tai patenkins žmonių norus. O tokioje judrioje ir populiarioje vietoje, kaip Vokiečių gatvė, turėtų būti kažkas įdomesnio. Tai puiki galimybė vienoje iš geriausiai matomų miesto vietų sukurti kažką "wow", kas garsintų miestą ir žmonės pamatę tai sakytų "o, žinau, tai Vilnius", o ne sukurti default'inį parką be jokio identiteto, pramogų ir traukos objektų.
    Parkų gal daugiau ir nereikia, bet žalumos, augalų tikrai reikia kiek galima daugiau, ypač jei Vilnius ir toliau nori išsaugoti savo labai išskirtinį ir jį garsinantį "wow" efektą, tai yra didelį kiekį gamtos bei erdvės. Vilnius išsiskiria savo ramybe ir jaukumu, o paskutiniu metu vyksta labai daug statybų tiek aplink senamiestį, tiek jo viduje, vis daugiau vietų kur augmenija išmainoma į mūrus, užstatomi medžių turėję kiemai, nyksta žalios panoramos (ant šlaito palei Mindaugo ir Aguonų g.). Tas dalykas, kurio ieškote "o, žinau, tai Vilnius" ir yra medžiuose paskendęs miestas.
    Paskutinis taisė googleLT; 2020.06.09, 21:40.

    Komentuoti:


  • DeSadas
    replied
    Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
    Dėl augalų toks bendras pastebėjimas - reikėtų kuo daugiau visžalių, t.y., visus metus žaliuojančių augalų, eglių, pušų, tujų ir kitų spygliuočių, kurie nenumeta savo spyglių. Gal yra ir kokių egzotiškesnių, kurie sėkmingai mūsų klimate auga visokiuose botanikos parkuose. Nes paprasti klevai, beržai, liepos ir kiti "tradiciniai" medžiai pilkuoju metų laikotarpiu atrodo labai liūdnai.
    spygliuociai jautrus tarsai ir druskai.. nebent ziema skaldele naudot ...

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė themanual Rodyti pranešimą


    Aš pats už žalią zoną o ne aikštę, bet nebūčiau prieš atstatymą, tiesiog kai jau nuspręsta neatstatinėti, tai nebematau prasmės apie tai kalbėti vertinant pateiktus projektus. Bet dauguma žmonių panašu nori tiesiog dar vieno parkelio ir tas yra suprantama, nes dauguma nėra istorikai, urbanistai ir t.t. ir nemato didelės vertės atstatyme. Net tie patys masiniai turistai, kurie iš dalies atvažiuoja ir dėl senamiesčio, koncentruoto dėmesio jam skiria pusdienį ir po to ieško kur prisėsti kokiam parkelyje, o visą kelionę galiausiai vertina pagal miesto atmosferą ir potyrius, o ne vien tik kiek gražių pastatų pamatė ar nuotraukų pridarė.

    Man gražu architektūra, bet nesu snobas ir kur nors nuvažiavus man tai neatsveria kitų miesto trūkumų. Pasinaudojęs karantinu jau spėja praleisti ramų savaitgalį Rygoje ir galiu pasakyti, jog buvo smagu, kai įprastinė Rygos atmosfera mane žiauriai vargina. Į Venecijas, Dubrovnikus važiuoju žiemą, nes noriu pajusti bent likučius autentiškos atmosferos (kurios tokiose vietose labai mažai likę), o architektūra deja jau jos nebepapildo ir tampa tik dideliu muziejumi (kas irgi nėra blogai, bet buvimas visą dieną muziejuje vargina).

    Nežinau, gal aš per daug tapatinuos su vidutiniu žmogumi ir taip nėra kaip man atrodo, bet bet kokiu atveju lieka atviras klausimas, kiek turėtų būti taikomasi prie visuomenės nuomonės darant tokius jautrius senamiesčiui sprendimus? Nežinau, tik žinau, jog visi patenkinti nebus bet kokiu atveju.

    Aš ir nekalbu apie atstatymą, perskaitykit dar kartą tai, ką parašiau. Trumpai: nereikia dar vieno default parko, kai Senamiestyje ir visai šalia jo yra bent 10 parkų ir tik vienas iš jų (Bernardinai) yra normaliai sutvarkytas. Lai sutvarko nors 1-2 iš jau prieš belenkiek laiko prižadėtų parkų ir tai patenkins žmonių norus. O tokioje judrioje ir populiarioje vietoje, kaip Vokiečių gatvė, turėtų būti kažkas įdomesnio. Tai puiki galimybė vienoje iš geriausiai matomų miesto vietų sukurti kažką "wow", kas garsintų miestą ir žmonės pamatę tai sakytų "o, žinau, tai Vilnius", o ne sukurti default'inį parką be jokio identiteto, pramogų ir traukos objektų.

    Komentuoti:


  • themanual
    replied

    Parašė ttttt Rodyti pranešimą
    Nežinau kam Vilniuje reikalingas dar vienas parkas
    Aš pats už žalią zoną o ne aikštę, bet nebūčiau prieš atstatymą, tiesiog kai jau nuspręsta neatstatinėti, tai nebematau prasmės apie tai kalbėti vertinant pateiktus projektus. Bet dauguma žmonių panašu nori tiesiog dar vieno parkelio ir tas yra suprantama, nes dauguma nėra istorikai, urbanistai ir t.t. ir nemato didelės vertės atstatyme. Net tie patys masiniai turistai, kurie iš dalies atvažiuoja ir dėl senamiesčio, koncentruoto dėmesio jam skiria pusdienį ir po to ieško kur prisėsti kokiam parkelyje, o visą kelionę galiausiai vertina pagal miesto atmosferą ir potyrius, o ne vien tik kiek gražių pastatų pamatė ar nuotraukų pridarė.

    Man gražu architektūra, bet nesu snobas ir kur nors nuvažiavus man tai neatsveria kitų miesto trūkumų. Pasinaudojęs karantinu jau spėja praleisti ramų savaitgalį Rygoje ir galiu pasakyti, jog buvo smagu, kai įprastinė Rygos atmosfera mane žiauriai vargina. Į Venecijas, Dubrovnikus važiuoju žiemą, nes noriu pajusti bent likučius autentiškos atmosferos (kurios tokiose vietose labai mažai likę), o architektūra deja jau jos nebepapildo ir tampa tik dideliu muziejumi (kas irgi nėra blogai, bet buvimas visą dieną muziejuje vargina).

    Nežinau, gal aš per daug tapatinuos su vidutiniu žmogumi ir taip nėra kaip man atrodo, bet bet kokiu atveju lieka atviras klausimas, kiek turėtų būti taikomasi prie visuomenės nuomonės darant tokius jautrius senamiesčiui sprendimus? Nežinau, tik žinau, jog visi patenkinti nebus bet kokiu atveju.


    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Norėčiau palei senąjį Vokiečių g užstatymą matyti tik pėsčiųjų zoną, o palei sovietinį užstatymą kad būtų vienpusis eismas kartu su dviračių eismu ir gatvės lygis viename lygyje su šaligatviais. Ir jokio asfalto.

    PS.
    Įdomu ar rengiamasi lietvamzdžius pajungti į lietaus kanalizaciją?.. Arba, dėl tam tikrų aplinkybių, nuvesti į želdynų zonas jei toks sprendimas racionalus ir pagrįstas.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Mintis originali. Bet jeigu įsivaizduotumėte, kaip jie atrodytų per visą gatvę nuo Rotušės iki Salomeikos, tai būtų kiek weird.

    Komentuoti:


  • Ciurlionis
    replied
    O kodėl neatkūrus originalių fasadų, galinė dalis galėtų būtų palikta interpretacijai ir baigtųsi ties dabartine važiuojamaja dalimi - darant "slim house".



    Vaizdinės medžiagos atkūrimui yra pilna, taip būtų suformuotos dvi jaukios gatvelės.

    Paskutinis taisė Ciurlionis; 2020.06.09, 12:51.

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė Riedis Rodyti pranešimą
    Agituočiau už Oasis projektą

    Click image for larger version Name:	2..jpg Views:	0 Size:	141,0 kB ID:	1807575

    Click image for larger version Name:	3.jpg Views:	0 Size:	133,9 kB ID:	1807576
    Nežinau kam Vilniuje reikalingas dar vienas parkas, kai net ir Senamiestyje jų yra pilna ir jie dešimtmečiais stovi apleisti (Prancūzparkis, Lazdynų Pelėdos, Naugarduko-Pylimo, Cvirkos, Misionierių sodai, Kūdrų parkas, Vilnios pakrantė ties Užupiu, Šventaragio slėnis, Rūdninkų skverui padarytas šimašremontis, bet vis tiek atrodo kaip iš 1980). Bet kalbant apie šį projektą, kuris nemažai kam patinka, atkreipkit dėmesį į tai, kad jame visiškai nepagalvota apie vietas lauko kavinėms įsikūrusioms stalininiuose pastatuose. Visų pirma, tas takas savotiškai izoliuotas nuo likusio parko, antra, jis yra pagrindinis tranzitinis takas per parką ir yra per siauras, kad jame tilptų ir terasos ir žmonių srautas, trečia, kai kur ties kavinių ir parduotuvių vitrinomis išvis suprojektuota veja, kas yra nelogiška ir kenks verslui.

    Asmeniškai aš norėčiau kažko įdomesnio, nei parkas, ir galbūt labiau modernesnio. Taip, tai Senamiestis, daug kam tai šventa, bet kiti Europos miestai nebijo pažaisti su "sena-nauja" ir gaunasi super. Tuo labiau, kad Vokiečių gatvė vis tiek visiems laikams sugadinta Sovietų Sąjūngos, tad nėra čia ko bijot ir galvot apie Unesco paveldą... Deja, neradau tokio projekto, apie kurį galima būtų pasakyti, kad jis yra pilnai tinkantis, bet patiko kelios idėjos, pavyzdžiui įamžinti nugriautus pastatus (kurie, let's be honest, niekad nebus atstatyti):



    Žiemą su girliandomis atrodytų įspūdingai ir garsintų Vilnių visam pasauly, bet, deja, toks projektas šitai valdžiai yra per drąsus...

    Ir būtų smagu padaryti Vokiečių gatvę įdomia ir traukiančia žmones, pavyzdžiui visokiais fontanais, kaip Ogmios mieste, kokybišku menu (padaryt tarptautinį konkursą ar pakviest žinomą pasaulinio lygio menininką, kaip koks Banksy), sukurt vietą čiuožyklai, Kalėdų, Kaziuko mugėms, na ir t.t., o ne tik sutvarkyt erdvę, pasodint naujų medžių su krūmais ir pastatyt suoliukus...

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Kažkas aišku pasiges "erdvės". Tikra, teisinga erdvė yra visiškai šalia - Rotušės aikštė. Netoli Sirvydo, Rūdininkų skverai. Kad jie baisūs - kitas dalykas, tai pataisoma. Tokiame kontekste dabartinė Vokiečių gatvė tėra kažkokia nereikalinga žarna.
    Kodėl nereikaliga? Ten dabar labai daug žmonių vaikščio, ilsisi, valgo lauko kavinėse. Senamiestyje tiek daug "išmuštų dantų", kad dar 100 metų nereiks užstatinėti Vokiečių gatvės.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Parašė Hub Rodyti pranešimą

    Su šiandienos vystytojais tai gal, dėkui, nereikia. Jeigu su dviračiu taku vidury pėsčiųjų zonos aš dar burbėdamas susitaikysiu tai su hannerio lygmens kartonkėm - nu niekaip
    Visada galima nustatyti griežtus užstatymo reglamentus, nurodyti medžiagiškumą ir t.t. ir pan. Ir kiek problemų iš karto išsispręstų. Pasidarytu akivaizdu, kad 4 eismo juostų gatvė ten niekaip nebetelpa. Nebereiktų sukti galvos kokia augmenija, beržais ir samanom, ar palmėm ir fikusais apsodinti tą dykrą.

    Kažkas aišku pasiges "erdvės". Tikra, teisinga erdvė yra visiškai šalia - Rotušės aikštė. Netoli Sirvydo, Rūdininkų skverai. Kad jie baisūs - kitas dalykas, tai pataisoma. Tokiame kontekste dabartinė Vokiečių gatvė tėra kažkokia nereikalinga žarna.

    Komentuoti:


  • Hub
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Man tai akivaizdu, kad nesąmoningą Vokiečių g. erdvę reikia užstatyti pastatais. Gaila niekas neišdrįso pasiūlyti.
    Su šiandienos vystytojais tai gal, dėkui, nereikia. Jeigu su dviračiu taku vidury pėsčiųjų zonos aš dar burbėdamas susitaikysiu tai su hannerio lygmens kartonkėm - nu niekaip

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Man tai akivaizdu, kad nesąmoningą Vokiečių g. erdvę reikia užstatyti pastatais. Gaila niekas neišdrįso pasiūlyti.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Creatium Rodyti pranešimą

    Tai yra visiška priešingybė tam, koks yra realus savivaldybės požiūris.
    Tik vis kažkaip netyčia gaunasi, kad realūs darbai su tuo menamu požiūriu nesutampa.

    Komentuoti:


  • Valiukas
    replied
    Dėl augalų toks bendras pastebėjimas - reikėtų kuo daugiau visžalių, t.y., visus metus žaliuojančių augalų, eglių, pušų, tujų ir kitų spygliuočių, kurie nenumeta savo spyglių. Gal yra ir kokių egzotiškesnių, kurie sėkmingai mūsų klimate auga visokiuose botanikos parkuose. Nes paprasti klevai, beržai, liepos ir kiti "tradiciniai" medžiai pilkuoju metų laikotarpiu atrodo labai liūdnai.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    O gal pabandykim atspėti, kas laimės? Mano spėjimas būtų Resonance. Daug pralaidumo, daug juostų ir tiksliai atitinka VMS bei Pakalnio požiūrį į aplinkos ir transporto infrastruktūros vystymą.
    Tai yra visiška priešingybė tam, koks yra realus savivaldybės požiūris.

    Komentuoti:


  • evvt
    replied
    Speju laimės šitas (beje kitų dar nežiūrėjau ir nesidomėjau kaip vadinasi šis, bet turbūt kad Oasis, kadangi kampe ant nuotraukos):

    Paskutinis taisė evvt; 2020.06.09, 01:03.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    O gal pabandykim atspėti, kas laimės? Mano spėjimas būtų Resonance. Daug pralaidumo, daug juostų ir tiksliai atitinka VMS bei Pakalnio požiūrį į aplinkos ir transporto infrastruktūros vystymą.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Būtų mano valia ir pinigai, per visą Vokiečių gatvės vidurį padaryčiau kanalą. O krantinės būtų ten, kur dabartinės gatvės. Tokiu būdu išsispręstų sugadintos ir išplatintos gatvės problema.

    Komentuoti:


  • themanual
    replied
    Parašė Riedis Rodyti pranešimą
    Dviračių eismas organizuojamas esama senąja danga - tiesiausias kelias, jokių papildomų asfaltų, istorinio grindinio išlaikymas.
    O jums teko senąja danga važiuoti dviračiu nors kartą? Man teko ir daugiau niekad nevažiuoju pro tą pusę.

    Komentuoti:


  • Ciurlionis
    replied
    Bet ar tikrai Vokiečių g. vieta parkingui? Na nebent po žeme. Jei tikrai kuriame miestą žmonėms, turėtų likti ir viena, vienpusė gatvė.

    Komentuoti:

Working...
X