Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

K14A - Verslo centras

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    K14A - Verslo centras

    VERSLO CENTRO KONSTITUCIJOS PR. 14A KONKURSUI PATEIKTI 6 DARBAI

    Tarptautiniam kviestiniam verslo centro Konstitucijos pr. 14 konkursui pateikti 6 darbai. Konkursą organizavo Lietuvos architektų sąjunga ir „UAB Kvartalas“.

    Teritorija: sklypas, kuriame numatomi projektavimo darbai yra centrinėje Vilniaus miesto dalyje, Konstitucijos pr. 14A. Sklypo plotas – 0,6430 ha.

    Konkurso tikslas: remiantis Konkurso kriterijais identifikuoti projektuotojus, su kuriais galima būtų vykdyti derybas ir sudaryti projektavimo sutartį. Išnagrinėti sklypo užstatymo galimybes, pasiūlant verslo centro projektą, kuris atitiktų XXI a. verslo ir Vilniaus miesto, kaip vienos moderniausių XXI a. Europos sostinių, poreikius. Suprojektuoti aukštos architektūrinės kokybės pastatus erdvėje, išsaugant ir (ar) sukuriant svarbius vizualinius erdvinius ryšius. Pasiūlyti kokybišką, draugišką aplinkai ir žmonėms pastatų integravimą į esamą aplinką. Pasiūlyti tvarius, šiuolaikines pasaulines tvarumo tendencijas atitinkančius projektavimo ir statybos sprendinius. Sukurti patrauklias viešąsias ir komercines erdves, suteikiančias Konstitucijos prospektui gyvybės ir nedarbo valandomis. Siekti optimalaus kokybės ir kainos santykio.

    Užsakovo ketinimai: Su konkurso laimėtoju Užsakovas derėsis dėl projektavimo darbų rangos sutarties sudarymo, o nepavykus susitarti, bus deramasi su kitais Konkurso dalyviais eilės tvarka pagal Vertinimo komisijos skirtus balus dėl minėtos sutarties sudarymo.

    Dalyvauti konkurse buvo pakviestos šešios Lietuvos ir užsienio kompanijos.

    Konkurso sprendinius vertins Vertinimo komisija, kurią sudaro UAB “Kvartalas” deleguoti atstovai – Marius Žemaitis (UAB „Kvartalas“ vadovas), Mindaugas Marcinkevičius, Inga Langaitė, Rokas Pečiulaitis ir architektai – Mindaugas Pakalnis (komisijos pirmininkas), Lukas Rekevičius, Edgaras Neniškis, Ole Gustavsen, Andres Ojari. Atsarginiai komisijos nariai kurie pakeistų vertinimo komisijos posėdyje nedalyvaujantį narį – Gintautas Blažiūnas ir Antanas Vainauskas.

    Projektus recenzuos – Vytautas Lelys ir Povilas Čepaitis.

    Konkurso koordinatorius – Emilis Petkevičius.

    Konkurso Vertinimo komisijos posėdis vyks: 2022 03 07

    Konkurso rezultatų ir nugalėtojo paskelbimas: 2022 03 11

    Konkurso premijinis fondas 95 000 eurų. Konkurso laimėtojui – honoraras 20 000 eurų. Likusiems Konkurso dalyviams pateikusiems Konkurso sąlygas ir Programą atitinkančius darbus išmokama po 15 000 eurų.

    Konkursui pateikti darbai nuo 2022 03 02 d. eksponuojami Lietuvos architektų sąjungoje Kalvarijų g. 1, Vilniuje, atviroje antro aukšto erdvėje, galimybė susipažinti – darbo dienomis, darbo valandomis: 09-17 val.

    Atsiliepimą apie darbus, galima siųsti elektroniniu paštu konkursai@architektusajunga.lt iki 2022 03 05d. imtinai.

    Plačiau: https://structum.lt/straipsnis/versl...14a-konkursas/
    Lithuanian Top 5 tallest buildings
    1. Europa Tower 126 m. 33 f.
    2. Pilsotas 112 m. 34 f.
    3. Arfa 100 m. 29 f.
    4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
    5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

    #2
    Pagrindiniai vaizdai iš maždaug to paties taško:

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.

    Comment


      #3
      Manau bus renkamasi tarp 1, 2, 3.

      4, 5, 6 panasu, jog turetu iskart atkristi.

      Comment


        #4
        Jei 3 arba 5 - einu ieskot kibiro pavemti. Jau taip zaje*al tos vertikalios linijos Vilniuj. Saltoniskese isvis kitokiu pastatu nera, park town, lazdynu verslo centras, Naujamiescio naujas ofisas, lvovo 20aukstis, dar ir panoramos rekonstrukcija. Koks kreivarankis be vaizduotes turi but, kad toliau tokius piest?

        o siaip tai nebent 1 arba 2 kazkiek ok atrodo. Nors 1 primena Klaipedos arena kazkuo.

        Comment


          #5
          Trečias arba antras .

          Comment


            #6
            3 or 6

            Comment


              #7
              Nu jo... Tarptautinis kviestinis, bet kažkas ne to vis tiek... nu nėra vau variantų. Gal vieta ir sklypo forma nedėkinga? Dauguma pasiūlymų atrodo per daug masyvūs ir nekontekstualūs.

              Vis dėl to mano balsas už nr. 2 variantą. Nors fasadas nėra kažkoks super naujoviškas, bet santūrus ir tvarkingas. Labiausiai veža išskaidyti tūriai, kurie duoda įspūdį, kad ta teritorija kažkokia sluoksniuota, o ne vieno patepimo. Įdomu kokį efektą jam priduotų papildomas pažaidimas su fasadais atskiruose tūriuose.

              P.S. Nr. 5 ir 6 turi įdomius stogų išpildymus.

              Comment


                #8
                1. Tokį daiktą išvystum Taline. Bet šiaip manau bus atmestas vystytojų.
                2. Ypač patinka langų sudalijimas ir masyvios stiklo plokštumos, dėl ko turbūt stipriai išbrangtų statybos arba būtų smarkiai supaprastintas.
                3. Visiškai nieko ypatingo, bet realus variantas.
                4. Patinka proporcijos ir langų sudalijimas.
                5. Kaip daug kas minėjo, vertikalės pabodo, bet labai patinka tūriai ir ta laiptuota promenada.
                6. Labiausiai atrodo kaip svetimkūnis, bet tas vidinis kiemas - patio, labai įdomiai atrodo aiškinraštyje.

                Comment


                  #9
                  Antras geriausias, o penktas man neatrodo labai blogas, taip, jau gerokai nusibodo ta apdaila su vertikaliom juostom bet patys tūriai ir ta viešoji erdvė tarp pastatų man visai nieko. Pirmas primena lordsų jau vystomą projektą Rygoje. Šiaip tikėjausi kažko geresnio, guodžia tai kad lyg ir nėra nei vieno labai prasto varianto.

                  Comment


                    #10
                    Tada as vienintelis kuriam 5 ir 6 atrodo geriausi. 3 ir 2 irgi ok.

                    Comment


                      #11
                      Man patinka 2 arba 5.
                      Antram iškart siūlau atkreipti, jog langai jau sudalinti, nors šviesa šoniniuose korpusuose melagingai atsispindi nuo viso ploto. Bet vistiek tūrių išdėstymas, architektūra ir pirmas aukštas man patinka.
                      Penktam variante labai norėčiau kokios INOX arba panašiai kaip Live Square vidinio korpuso apdailos, bei pagal atspalvį priderintų stiklų, bei tinkamos spalvos emalitinių zonų. Gautųsi toks gana šaltas objektas. Gal derėtų su Artery pastatu, Radison nauju priestatu.
                      O 4 ir 6 man atrodo visiškai nepatrauklūs.

                      Comment


                        #12
                        Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą
                        Tada as vienintelis kuriam 5 ir 6 atrodo geriausi. 3 ir 2 irgi ok.
                        Nesi vienintelis, nors mane irgi, kaip pasakė Zygis "Jau taip zaje*al tos vertikalios linijos Vilniuj", bet atmetant jas, 5 ir 6 atrodo geriausiai iš pateiktų darbų. 5 mano nuomone labiausiai vykęs visom prasmėm.

                        O šiaip, tai yra vienas iš silpniausių ir labiausiai nuviliančių konkursų, ypač tokiai vietai...

                        Comment


                          #13
                          Man 5 laiptai ir stogas labai patinka. Bet pastatas palei Konstitucijos pr. kažkoks kakofoniškas atrodo.

                          Comment


                            #14
                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                            Bet pastatas palei Konstitucijos pr. kažkoks kakofoniškas atrodo.
                            Kuo būtent?

                            Comment


                              #15
                              Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                              Kuo būtent?
                              Na, vienas dalykas, kad man nepatinka jų siūlomas žalsvas stiklo atspalvis. Bet čia niuansai, nebūtinai toks ir bus (net turint omenyje, kad toks stiklas NMC dažnai sutinkamas).

                              Mane kiek trikdo: vieni fasadai lygūs, kiti su vertikaliomis juostomis, kurių irgi yra du tipai (su plačiais tarpais ir siaurais), tada tas invertuotas laiptuotumas ir dar nuožulnus įstrižas stogas, na ir nusibaigimui fasade yra įstrižų (nupjautų) motyvų.

                              Comment


                                #16
                                Konkursas atrodo skystas kaip kokių burių. Man Nr. 2 atrodo neblogai, bet Nr.1 paperka vidaus išplanavimu ir netgi savo stogo įspūdžiu. Tik norėtųsi dar gyvesnio, patobulinto lauko//išorės išplanavimo

                                Comment


                                  #17
                                  Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                  Mane kiek trikdo: vieni fasadai lygūs, kiti su vertikaliomis juostomis, kurių irgi yra du tipai (su plačiais tarpais ir siaurais), tada tas invertuotas laiptuotumas ir dar nuožulnus įstrižas stogas, na ir nusibaigimui fasade yra įstrižų (nupjautų) motyvų.
                                  Man tai kaip tik pasirodė kaip sort of pliusas, nes atitraukia projektą nuo tos vertikalios nuobodžios monotonijos, kurią turime Saltoniškėse ir ne tik.

                                  Comment


                                    #18
                                    1. Kokybiškas ir išbaigtas pasiūlymas, daug dėmesio skirta vidui. Taip pat, iš aiškinamojo rašto matosi, kad už pasiūlymo stovi pajėgūs nelietuviai projektuotojai, kas irgi vilioja. Deja, bet tūrių kompozicija ir mąstelis bei fasadų išraiška visiškai netinkami miesto centrui. Būtų puikus pastatas Savanorių prospektui.

                                    2. Tvarkingas, asketiškas variantas. Savo filosofija labai panašus į SEB būstinę, kas yra puiku. Atkreipčiau dėmesį, kad siūlomas dvigubas fasadas, tad tas stambus išorinių stiklų dalinimas visiškai realus. Geriausias variantas, imho.

                                    3. Baisus viskuo.

                                    4. Labai Ambrasiškas variantas. Panašiai ramus ir asketiškas kaip 2-as variantas, bet dar jaučiami ir semantiniai sluoksniai - emocija. Kuriami penkti fasadai (stogai), kas labai pasiteisino su K29, skanus medžiagiškumas. Statau į antrą vietą tik dėl galbūt be reikalo komplikuojamų formų. 2-as variantas labiau foninis, akcentuojantis lakoniškumą, kokybę ir kuriantis big-city feel - ko labiausiai ir norisi NMC šiuo metu. Perdėm 'pridizainintų' ir 'šnekančių' pastatų jau ir taip gausu tame rajone.

                                    5 ir 6. Bando būti kuo nėra, morališkai pasentų dar nepastatyti - kaip ir Libeskindo ledkalnis.

                                    Comment


                                      #19
                                      Mano nuomone, Vilniaus CBD naujų projektų tikslas turėtų būti sukūrimas jausmo, kuris yra daugiau Manhattan, mažiau 2000-ųjų daugiaaukščių ofisų rajonas su visa to meto klaidų porcija (koks Vilniaus CBD dabar yra). Iš esmės, prioritetai turėtų būti geras gatvės lygis ir žmogiškesnė (horizontali) tūrių skalė. Viena pagrindinių užduočių šiam projektui dėl to, manau, turėtų būti skaldomi tūriai, kurie nesudarytų vieno, milžiniško pastato įspūdžio ir jaukus gatvės lygis. Projektas, kuris atlieka tai geriausiai yra 2, tad rinkčiausi jį.

                                      Comment


                                        #20
                                        2, 3 ir 4 turbūt sandelininkai laisvalaikiu paprojektavo
                                        Click image for larger version  Name:	Capture.JPG Views:	1 Size:	24,1 kB ID:	1954217
                                        Paskutinis taisė Donidavu; 2022.03.05, 22:30.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X