Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Senamiestis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Niekuo ji neįsipaišė. Buvo šlykštus sovietinis daiktas miesto centre.
    Post in English - fight censorship!

    Comment


      Nesuprantu, kaip galima parašyti tokią nesąmonę! Močiutė irgi kažkada sakė, kad pas ją krūtinė buvo nenutįsus - skamba man iš tokios operos. Visiškas menkavertis pastatas, kuris kažkam tik senus kažkokius prisiminimus kelia. Palaukite projekto pabaigos, aplinkos sutvarkymo ir vertinkite be pavydo, kad kažkas turės tą nuostabų vaizdą. Ne visi vagys, žmonės dirba ir uždirba, jog gali sau leisti.

      Comment


        Apskritai visi, kas kritikuoja naują statybą senamiestyje, neturi teisės to daryti, nes a) yra Pavidolei, nes pavydi būsimų butų savininkams jų sėkmės b) patys į teritorijos tvarkymą neinvestavo pinigų, o vystytojas investavo ir moka mokesčius valstybei, todėl negalima jam trukdyti c) prieš tai teritorija buvo apleista, o dabar bus sutvarkyta, vadinasi, bus tikrai geriau d) reikia kuo daugiau "kvadratinių metrų" (nelabai svarbu kokių) centre, nes Vilnius labai išskydęs e) yra vatnikai, slapti Putino gerbėjai, ilgisi sovietmečio ir virtuvėse garina actą. Galima pasirinkti kažkurią iš a-e kombinaciją, priklausomai nuo situacijos ir oponento, bet kuriuo atveju, niekada neprašausi.

        Jei rimtai, siūlau atsipekėti - jums Misionierių ansamblis apskritai vertybė ar ne? Ar ir čia kažkokia nesąmonė, kuri rūpi tik "visokiems paveldo naciams", trukdantiems "miesto plėtrai"? Man - tai yra vertybė, apskritai vienas gražiausių statinių Vilniuje, šitas barokas yra tai, kas Vilnių daro Vilniumi, Europos miestu, atskiria jį nuo kokios Samaros ar kitų posovietinių miestų. Baroką reikia dar labiau išryškinti, akcentuoti, o ne bandyti užgožti kaimietiškais šiltnamiais. Nauja statyba senamiestyje ir ypač tokiose vietose gali būti dviejų rūšių: a) dar geriau atskleisti, naujai pateikti, išryškinti architektūrinės dominantės vietoje paliekamą senąjį paveldą b) Bandyti konfrontuoti, kontrastuoti, užgožti senąjį barokinį paveldą (dar ryškesnis to pavyzdys - pirminis Jokūbo ligoninės verslo centro projektas, kuris, ačiū Dievui,nepraėjo). Gal dar viskas keisis, bet kol kas panašu, kad Misionierių sodai, vis tik arčiau antrojo varianto, ir tos vizualizacijos čia daug vilties neteikia. Tą ir noriu pasakyti atsiribojant nuo to kiek, kas ir kaip uždirba, kas ten stovėjo prieš tai ir t.t.

        Comment


          Teisinga Saliamono kritika. Esu didelis miesto vystymo propaguotojas, bet Misionierių projekto architektūra / sprendiniai verti kritikos ir ne vienoje vietoje. Neturiu noro įsivelti į plačią diskusiją šiuo metu tad stengdamasis kuo trumpiau atkreipsiu dėmesį į fasadus, kurie turi mažiau stiklo, ir į panoraminius fasadus.

          Problemos prasideda nuo pat pradžių kaip visam projektui parinktos bendros išvaizdos - minimalistiniai papjaustyti trikampiniai tūriai su labai ,,kietai'' (ne ,,cool'' prasme, bet lyg copy paste) gausiai ir monotoniškai prištampuotais langais tiek fasaduose, tiek stoge.

          Vitrininiai fasadai labai problematiški, nes jie išeksponuoti - ne tik išstumti į lauką, bet dar ir suformuoti V raide, kuri išsilenkusi į išorę žiūrint fasado planą. Toks sprendinys duoda stiprų stiklo išryškinimo efektą, kurio čia turėtų būti vengiama, nes barokas šalia, stiklas neturi konkuruoti su juo, jį stelbti. Būtų bent padarę vientisos plokštumos stiklinį fasadą ir jį dar įtraukę po stogu (stogu apgaubę fasadą) tuomet gal dar ir pakankamai jis būtų pridengtas. Šiuo metu vienintelis vitrininio fasado pliusas ,kurį aš matau, tai jo suteikiami vaizdai iš vidaus žiūrint. Taip , jį dar turi pridengti vertikalios linijos, bet tai jau detalės.

          Šis projektas būtų visai geras kitoje miesto vietoje, o tokioje turėtų būti kuriama aukšto lygio architektūra. Šiuo atveju jos pritrūko. O vitrininiai langai būtent tokioje vietoje man kiek per daug šaukia pelno maksimizavimu, o ne kokybės siekimu.

          Man patiktų jei būtų eita labiau tokios stilistikos keliu (fasadai. Greitai surasti pvz - ne visai tai ką turiu minty, bet link to. Dominuoja akmuo, ramybė, nuosaiki išraiška.), kaip pvz.:

          Click image for larger version  Name:	Capture.JPG Views:	1 Size:	133,7 kB ID:	1792617
          Click image for larger version  Name:	Capture2.JPG Views:	1 Size:	67,3 kB ID:	1792618
          Paskutinis taisė spekas; 2020.03.28, 19:02.

          Comment


            Pasižiūrėkite, šis fasado fragmentas gerai iliustruoja kas fundamentaliai negerai su fasadais. Langai visiškas kopipeistas, prasta minimalistinė architektūra (kokybiškam minimalizmui reikia sugebėjimo). O dar kas bent man asmeniškai įdomu, kodėl realybėje langai net platesni už tarpus tarp langų?

            Click image for larger version

Name:	Capture3.JPG
Views:	187
Size:	7,7 kB
ID:	1792626

            Kai tuo tarpu vizualizacijose tarpai tarp langų yra lygūs langų pločiui. Dėl tokio sprendimo vizualizacijose fasadai atrodo dar dar, o kai langus padaro platesnius nei tarpai tarp langų - situacija itin suprastėja.

            Click image for larger version

Name:	Capture4.JPG
Views:	182
Size:	27,5 kB
ID:	1792627

            Comment


              Sutinku su spekas kritika. Sis projektas bent jau kolkas man atrodo pakankamai vidutinio lygio su super uzkelta kaina uz lokacija. Bet reiketu prisiminti kas ji vysto - neaiskios pusiau kriminalines praeities 90's "verslininkas" is Gruzijos. O gal ne Gruzijos?

              bendrovę „Misionierių namai“ per Kipre registruotą kompaniją „HJKM Holdings Limited“ valdo Gruzijos verslininkas Romanas Pipia.
              Taip raso lietuviska media. Aisku ji neparasys, kad sis gruzinas is tikruju buves Saratovo Rusijos miesto oligarchas. Cia galite šiek tiek vietoj intro susipazinti ne vien su tuo ka jis pats apie save parase wikipedijoje:
              https://www.business-vector.info/by-...burgskom-sude/

              Банк East West United Bank, дочерняя структура АФК «Система», подал в суд на люксембургскую фирму бывшего саратовского олигарха Романа Пипии Loyal Capital Group. Претензии составляют 93,6 млн долларов — долг по кредиту, включая набежавшие с 12 августа 2017 года проценты.
              в 2009 году в РФ в отношении Романа Пипиии было возбуждено уголовное дело о крупном хищении
              Jus tikrai galvojate jam sitame projekte, kaip investuotojui, rupi kaip jis atrodo? Rado kas padarys pigiau - pristampuojant VIENODU namu, kas vien savaime nera geras tonas tokio lygio ir m2 kainos projektuose. Ivertinus kiek kainavo nesibaigiantys teismai ir tempimas... tikrai idomu bus paziuret i jau uzbaigta projekta.
              Paskutinis taisė SoulMulticast; 2020.03.28, 20:11.

              Comment


                Radvilų rūmų pietų korpuso ir rytų paviljono atkūrimas, Vilniaus g. 24 / https://citify.eu/radvilu-rumu-pietu...ono-atkurimas/

                Click image for larger version

Name:	33.jpg
Views:	320
Size:	703,2 kB
ID:	1792653
                Click image for larger version

Name:	44.jpg
Views:	322
Size:	714,0 kB
ID:	1792654

                Comment


                  Atstačius šitą kampą ir panaikinus parkingą, vaizdas pasikeistų kardinaliai:

                  Aviate, navigate, communicate

                  Comment


                    Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimą
                    Atstačius šitą kampą ir panaikinus parkingą, vaizdas pasikeistų kardinaliai:
                    Būtų naujas Vilniaus landmarkas. Bet šito kampo atstatymo planų juk nėra, ane? Nes kiek anksčiau teko matyt projektą, prisimenu, kad ten tiesiog buvo suplanuota atnaujinti senus pastatus Liejyklos gatvėje ir viskas. Todėl dabar nelabai suprantu apie kokius atkūrimus rašo R.D.

                    Comment


                      Yra, tik etapais. Dabar pirmiausia sutvarkomi esantys korpusai. Po to bus imamasi atstatymo, jei bus finansavimas. Parkingas irgi dings, gal net greičiau nei bus atstatyta.

                      Comment


                        Parašė spekas Rodyti pranešimą
                        Šis projektas būtų visai geras kitoje miesto vietoje, o tokioje turėtų būti kuriama aukšto lygio architektūra. Šiuo atveju jos pritrūko. O vitrininiai langai būtent tokioje vietoje man kiek per daug šaukia pelno maksimizavimu, o ne kokybės siekimu.
                        Tą ir bandau pasakyti - man negaila, kad kažkas turės puikų vaizdą pro langus, man gaila, kad reprezentacinėse, miestiečių ir tautos istorinei atminčiai esminėse vietose architektūrinių sprendimų lemiamas faktorius yra net ne architektūrinis, o komercinis (stiklinė fasado siena=geresnis vaizdas=lengviau parduoti). Kaip ir sakė spekas, tai būtų puikus projektas kur nors Krivių g. Užupyje ar Aguonų g. Naujamiestyje, bet esamu atveju aplinka prašėsi žymiai konservatyvesnio, santūresnio ir mažiau stiklinio varianto.

                        Comment


                          Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

                          Tą ir bandau pasakyti - man negaila, kad kažkas turės puikų vaizdą pro langus, man gaila, kad reprezentacinėse, miestiečių ir tautos istorinei atminčiai esminėse vietose architektūrinių sprendimų lemiamas faktorius yra net ne architektūrinis, o komercinis (stiklinė fasado siena=geresnis vaizdas=lengviau parduoti). Kaip ir sakė spekas, tai būtų puikus projektas kur nors Krivių g. Užupyje ar Aguonų g. Naujamiestyje, bet esamu atveju aplinka prašėsi žymiai konservatyvesnio, santūresnio ir mažiau stiklinio varianto.
                          Na, projektas išrinktas arch. konkurso būdu, lyg ir?

                          Comment


                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                            Na, projektas išrinktas arch. konkurso būdu, lyg ir?

                            Tiesa, bet įdomu, kad 2014 m. konkurso laimėtojų paskelbtose vizualizacijose tų milžiniškų stiklinių fasadinių sienų nėra, viskas atrodo gerokai nuosaikiau ir konservatyviau. Matyt jau projekto įgyvendinimo metu suveikė minėtasis komercinis faktorius ir jis buvo pakoreguotas. Dėl to nereikia stebėtis, nes Misionierių sodų projekto istorijos tikriausiai užtektų visam detektyvo Erkiulo Puaro sezonui. Originalios projekto laimėtojo vizualizacijos:

                            Click image for larger version

Name:	Planetui_internetui_726896-02.jpg
Views:	315
Size:	98,9 kB
ID:	1792687



                            Comment


                              Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

                              Tą ir bandau pasakyti - man negaila, kad kažkas turės puikų vaizdą pro langus, man gaila, kad reprezentacinėse, miestiečių ir tautos istorinei atminčiai esminėse vietose architektūrinių sprendimų lemiamas faktorius yra net ne architektūrinis, o komercinis (stiklinė fasado siena=geresnis vaizdas=lengviau parduoti). Kaip ir sakė spekas, tai būtų puikus projektas kur nors Krivių g. Užupyje ar Aguonų g. Naujamiestyje, bet esamu atveju aplinka prašėsi žymiai konservatyvesnio, santūresnio ir mažiau stiklinio varianto.
                              Saliamonai, kiek Vilniuje gali paminėti projektų, kurie buvo orientuoti į architektūrą (iš tavo pasakymų suprantu, kad nusimanai šioje srityje, ne taip, kaip aš)? Visas Vilnius jau patapo komercija. Pradedant Avulio šūdinom dėžėm ir baigiant kažkokio no name vystytojo / užsakovo vienetiniu projektu.

                              Comment


                                Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                Yra, tik etapais. Dabar pirmiausia sutvarkomi esantys korpusai. Po to bus imamasi atstatymo, jei bus finansavimas. Parkingas irgi dings, gal net greičiau nei bus atstatyta.
                                Kas bus visame šitame objekte ar tai bus dar vieni pustuščiai Valdovų rūmai?

                                Comment


                                  Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

                                  Kas bus visame šitame objekte ar tai bus dar vieni pustuščiai Valdovų rūmai?
                                  Muziejus, tik nepamenu koks. Jo direktorius Arūnas Gelūnas. Pagooklinkit ir rasit.

                                  Comment


                                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                    Yra, tik etapais. Dabar pirmiausia sutvarkomi esantys korpusai. Po to bus imamasi atstatymo, jei bus finansavimas. Parkingas irgi dings, gal net greičiau nei bus atstatyta.
                                    Kaip įdomiai, nesu nieko apie tai girdėjęs (tai nereiškia, kad taip nėra, tiesiog asmeniškai nesu susipažinęs). Ar teisingai suprantu: galutinis tikslas yra pilnas rūmų atstatymas. Šiuo metu remontu siekiama atkurti esančius korpusus iki pilnos atstatytų rūmų išvaizdos? Kai bus baigti, arba net ir vykstant, remontai, atsiradus finansavimui, bus atstatomos likusios šiuo metu neegzistuojančios rūmų dalys? Parkingas bus šalinamas. Ar taip supratau?

                                    Įdomu kaip su tais nuskurdėliais medžiais priešais - juos šalins? Mano galva, jei jau palikti medžių, tuomet reikia išpjauti visus, kurie nesimetriškai auga tiek kiemo planui, tiek santykyje su rūmais, nes rūmai yra/buvo simetriško plano. O jei po išpjovimo likę medžiai per daug uždengs rūmus ar bus per arti fasado - būčiau už visų išpjovimą. Būtų galima galvoti apie pvz ąžuolo pasodinimą jį centruojant kiemo plane.

                                    PS.
                                    Jei atstatys šiuos rūmus - eisiu gerti iš laimės (aš negeriantis jei ką).

                                    Comment


                                      Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

                                      Saliamonai, kiek Vilniuje gali paminėti projektų, kurie buvo orientuoti į architektūrą (iš tavo pasakymų suprantu, kad nusimanai šioje srityje, ne taip, kaip aš)? Visas Vilnius jau patapo komercija. Pradedant Avulio šūdinom dėžėm ir baigiant kažkokio no name vystytojo / užsakovo vienetiniu projektu.

                                      Iš man patikusių - grynai senamiestyje Šv. Stepono g. 12 atrodo nebando senamiesčiui parodyti, koks jis atsilikęs, "Pranciškonų parkas" atrodo irgi gerai, Vingrių g. 12 rekonstrukcija gerai, Mindaugo 12A atrodo bus geras pavyzdys.
                                      Naujamiestyje visai kokybiškai įsipaišo ir su aplinka derinasi LifeSquare. Tas Paupys, jei neskaitysime to, kad iš tikrųjų namai labai suspausti, atrodo gerai. Paupio mažiau pretenzingi pieno pakelio namukai jau būtų geriau nei tai, ką matome su Misionierių sodais, nors Misionierių vieta žymiai, žymiai svarbesnė senamiesčiui.
                                      Avulis savo šūdinas dėžes stato ne senamiestyje, nors ir arti centro, bet ten negalioji visokie senamiesčio apsaugos zonų planai, KPD/Unesco apsaugos ir komisijos ir t.t. Saltoniškėse ir Žalgirio stadiono teritorijose yra ribojamos tik intensyvumas/aukštingumas, toliau statyk ką nori, viskas priklauso nuo statytojo sąžinės, jei ji šūdina - tai projektai gaunasi šūdini.
                                      Misionierių sodų gi atveju buvo visa eilė papildomų apsauginių mechanizmų, kurie turėjo suveikti.
                                      Paskutinis taisė Saliamonas; 2020.03.29, 13:46.

                                      Comment


                                        Parašė spekas Rodyti pranešimą
                                        Šiuo metu remontu siekiama atkurti esančius korpusus iki pilnos atstatytų rūmų išvaizdos?
                                        Ne. Šie pastatai bus restauruojami, o ne rekonstruojami - tiek priekinis, tiek galinis fasadai (Citify yra prisegta projekto dalis). Kitaip tariant jie išliks tokios pačios išvaizdos kaip ir dabar. O kas bus su rūmų atstatymu šiuo metu nėra aišku. Ateityje A. Gelūnas žadėjo diskusijas su visuomene.

                                        Comment


                                          Parašė spekas Rodyti pranešimą

                                          Kaip įdomiai, nesu nieko apie tai girdėjęs (tai nereiškia, kad taip nėra, tiesiog asmeniškai nesu susipažinęs). Ar teisingai suprantu: galutinis tikslas yra pilnas rūmų atstatymas. Šiuo metu remontu siekiama atkurti esančius korpusus iki pilnos atstatytų rūmų išvaizdos? Kai bus baigti, arba net ir vykstant, remontai, atsiradus finansavimui, bus atstatomos likusios šiuo metu neegzistuojančios rūmų dalys? Parkingas bus šalinamas. Ar taip supratau?

                                          Įdomu kaip su tais nuskurdėliais medžiais priešais - juos šalins? Mano galva, jei jau palikti medžių, tuomet reikia išpjauti visus, kurie nesimetriškai auga tiek kiemo planui, tiek santykyje su rūmais, nes rūmai yra/buvo simetriško plano. O jei po išpjovimo likę medžiai per daug uždengs rūmus ar bus per arti fasado - būčiau už visų išpjovimą. Būtų galima galvoti apie pvz ąžuolo pasodinimą jį centruojant kiemo plane.

                                          PS.
                                          Jei atstatys šiuos rūmus - eisiu gerti iš laimės (aš negeriantis jei ką).
                                          Na taip, tikslas yra pilnai atkurti. Dabartiniai bus atnaujinami, pilna buvusi fasadų išvaizda nebus atkurta esamuose pastatuose.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X