Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Senamiestis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė nomad Rodyti pranešimą
    /\ Nu ir Vingrių Namai su savo moderniu sarkazmu sumuša Vingrių Šaltinių pseudo-senovę į vienus vartus. Dar vienas įrodymas, kad norint Vilniaus Senamiestį padaryti tikrai originaliu, jam labiausiai reikia kokybiškos modernios architektūros, o ne praeities imitacijų.
    Bet kaip skiriasi žmonių požiūriai. Aš negaliu net pagalvoti, kaip galima senamiestyje įkišti modernų kokį nors stiklinį pastatą ar nebūtinai stiklinį. Man patinka vientisumas. Jeigu tai yra senamiestis, tai jis turi būti vientisas, čerpiniu stogu ir vienos spalvos. Nebūkime slavai ir nedarkykime vaizdo skirtingais objektais. Pažiūrėkime i didesnius ar mažesnius italijos, ispanijos miestus. Niekur nerasime viduryje senamiesčio modernios architektūros su žaliu skardiniu stogu. Kaip vilnius gražiai atrodo iš aukštai nuo Gedimino pilies. Akį traukia raudonos spalvos vientisumas ir tik kartais akį patraukia koks nors nevykęs intarpas ir tada pagalvoji, o kokio velnio jis ten nevykusiai stovi?! Moderniai ar kiek kitokiai architektūrai vieta yra NMC arba Naujamiestis.

    Comment


      Dėl Italijos. Romoje labai geras principas: tai yra amžinas miestas, todėl istorinės dalies gatvės ir aikštės neliečiamos, ten istorinis užstatimas, jeigu formuojamas intarpas jis formuojamas niuanso principu, neišsiskiria. BET: kvartalų viduje, kiemuose verda aukščiausios klasės šiuolaikinė architektūra. Pas mus deja kitoks lygis, net jeigu gatvėje kokybiškas fasadas (kaip Snoro namas priešais Stiklius) kiemuose - beveidė ir pigi architektūra.

      Dėl Vingrių namų ir Vingrių šaltinių, Šaltiniai man asmeniškai kol kas atrodo sėkmingesni, vykęs tūrių skaidymas ir fasadų variacija. Tačiau dėl abiejų projektų kyla klausimas: negu taip sunku padaryti normalius karnizus, o ne 3-4 vienodų stačiakampių laiptelių juostą? Kiekvienas architektas pirmam kurse braižo orderius, tai kur tos žinios išgaravo? Ar tai atrodo tiesiog nesvarbu, nes pirkėjas nesupras, ir taip nusipirks ir t.t.
      Paskutinis taisė [sp]; 2015.06.24, 12:46.
      Reikia fotografo?

      Comment


        Aptvėrtas Tilto g. 8.



        Ž. Liauksmino g.

        Comment


          Vingrių šaltiniai.









          Vingrių namai.



          Mindaugo 14.





          Comment


            O vingrių g. su mindaugo g. sujungs?

            Comment


              Žmonės kurie išrado šiuolaikinį miestų planavimą, t.y. prancūzai, neturi jokių problemų su modernia architektūra miesto (tarkim, Paryžiaus 6 ar 7 kvartalų), širdyje, ir ne tik 'kiemuose', kaip kad rašė SP.

              Aš jau nekalbu apie Šiaurės valstybes, kuriose paveldo 'tabu' daugiau asocijuojasi su viduramžių prietarais - gali statyti bet kur, bet ką, tol kol kontekstualizuoji. Architektūra turi adaptuotis prie modernaus gyvenimo, o ne konservuoti laikus, kurių jau nebėra. Tie kas turi tikro paveldo iš tikrųjų daug, ne taip neurotiškai siekia jį saugoti.

              Analogija su slavais ir visokiais naujais barbarais (Skopje, Baku, Astanoje etc.) nevykusi, nes tie kaip tik niekada nesuprato modernios architektūros, o atvirkščiai dabar sieka kurti pseudo-istorinį iš kitų kraštų (i.e. Antikos, Romos ir Vakarų Europos) pasiskolintą paveldą, kurio patys niekada neturėjo. Kitaip tariant, kuria savo pačių pigią mitologiją nebrandžios ir kompleksuotos tautos pasitikėjimui savimi skatinti.
              Paskutinis taisė nomad; 2015.06.25, 00:59.
              There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

              Comment


                Gerai pastebėjai, kad tie, kas turi didelį kiekį paveldo - jiems jis mažiau aktualus. Pas mus gi paveldo, ypač gerai sutvarkyto, nėra didelis kiekis. Todėl mums reikėtų stengtis kuo daugiau jo atkurti, kur tik įmanoma.

                Comment


                  Vinkriu saltiniu spalvos labai nekokios. Nezinau ar jie pargysti tikra istorija, bet spalvos tai tikrai istrauktos is oro. Nors projektas labai blogai neatrodo

                  Comment


                    Vingrių šailtiniai yra tipiniai Vilniaus senamiesčio pastatai,o mūsų senamiestis gražus, dėl to ir šitie pastatai gražūs Labai šaunus projektas, labai reikalingoje vietoje. Man ypač imponuoja tai, kad visi pastatai skirtingi, kiekvienas jų gali vadintis asmenybe

                    Comment


                      Namai asmenybės - tai pvz. Montvilos kolonija prie Lukiškių aikštės, o čia šiaip bet kaip skirtingi, ("nes senamiestyje taip turi būti").

                      Comment


                        Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą
                        Namai asmenybės - tai pvz. Montvilos kolonija prie Lukiškių aikštės, o čia šiaip bet kaip skirtingi, ("nes senamiestyje taip turi būti").
                        Vat gerai pastebejai.

                        Comment


                          Statybos Bokšto g. šiandien:

                          Comment


                            Gražu. Pagaliau susitvarkys ta teritorija tarp Subačiaus ir Bokšto g. Kad taip visas senamiestis susitvarkytų...
                            Lietuva visiems.

                            Comment


                              Labai geri tie Užupio bomžvaikiai kadre
                              There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                              Comment


                                Parašė nomad Rodyti pranešimą
                                Labai geri tie Užupio bomžvaikiai kadre
                                ?

                                Comment


                                  Parašė nomad Rodyti pranešimą
                                  Labai geri tie Užupio bomžvaikiai kadre
                                  Jo, man irgi patrauke demesi . Neblogas kadras, atrodo kaip kokie 70tieji.

                                  Comment


                                    Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą
                                    Jo, man irgi patrauke demesi . Neblogas kadras, atrodo kaip kokie 70tieji.
                                    dar trūksta dviračio айст atremto į tvorą

                                    Comment


                                      Felar, konvertuok šitą nuotrauką į juodą-baltą ir duok į mėnesinį konkursą. Aš tikrai už balsuočiau.
                                      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                                      Comment


                                        Parašė nomad Rodyti pranešimą
                                        Felar, konvertuok šitą nuotrauką į juodą-baltą ir duok į mėnesinį konkursą. Aš tikrai už balsuočiau.
                                        man spalvos patinka, net labiau 70-80-uosius atitinka
                                        Reikia fotografo?

                                        Comment


                                          Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą
                                          Jo, man irgi patrauke demesi . Neblogas kadras, atrodo kaip kokie 70tieji.
                                          Nors ir siužetas kaip anų laikų, bet atkreipiau dėmesį, kad gan aiškiai matosi jog nebe anie laikai
                                          Paskutinis taisė Rimas_OK; 2015.07.01, 19:04.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X