Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Reformatų parkas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Tie laiptukai net savo praktinės funkcijos neatlieka - ant jų pasėdėjus kelias minutes ima skaudėti subinę, nes jie paprasčiausiai yra per maži, kad ant jų būtų galima sėdėti.

    Comment











      Comment


        Comment


          Šitoje diskusijoje buvo vienas juokingas iš dalies momentas, bet atspindintis labai gerai žmonių norus. Kaune Smetonos alėjoje norėjo išpjauti visus senus medžius ir rekonstruoti gatvę, bet protestuotojai neleido. Kiti žmonės norėjo, kad būtų išpjauti seni medžiai, tai padarė taip, kad išpjovė vieną pusę Smetonos alėjos ir pasodino naujus medelius, o kitoje pusėje Smetonos alėjos paliko senus medžius . Kaip tik teko pravažiuoti šita alėja, tai iš esmės vaizdas liuks, visiems gerai.
          AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

          Comment


            Parašė booraz Rodyti pranešimą
            Šitoje diskusijoje buvo vienas juokingas iš dalies momentas, bet atspindintis labai gerai žmonių norus. Kaune Smetonos alėjoje norėjo išpjauti visus senus medžius ir rekonstruoti gatvę, bet protestuotojai neleido. Kiti žmonės norėjo, kad būtų išpjauti seni medžiai, tai padarė taip, kad išpjovė vieną pusę Smetonos alėjos ir pasodino naujus medelius, o kitoje pusėje Smetonos alėjos paliko senus medžius . Kaip tik teko pravažiuoti šita alėja, tai iš esmės vaizdas liuks, visiems gerai.
            Pragmatizmas. Nesprendžiant problemos kompleksiškai, bet einant lengviausiai prieinamu racionalumo keliu. Kita vertus, kai bus audros ar toje pusėje, kur seni medžiai, neišvirs keletas jų? Bet kai toks nuomonių skirtumas, ir savivaldybei reikia gero įvaizdžio, turbūt toks variantas geriausias jai, negu sodinti šakmatiškai medžius, atsižvelgiant į senųjų pažeidimus (vizualiai blogai, saugumo prasme gerai, bet kainuos lėšų ir laiko kainuotų daugiau). Tik jei kris toks medis - tegul krenta ant žaliojo, bet maža tikimybė, nes mylėtojai myli tuos medžius, tik kai ateina pjūklai, o kai reikia gydyti, jie neturi jokio supratimo (tegul prisideda prie jų stebėjimų ir padeda šiai-ioms (Kauno, Vilniaus) savivaldybei-ėms, nes ši-ios jau kreipia dėmesį į jų protestus).
            Paskutinis taisė RokasLT; 2018.09.10, 13:54.

            Comment


              Kas vyksta su Reformatu atnaujinimu? Neturejo visa rekonstrukcija prasideti pries menesi?

              Comment


                Olandų architektas pasidalino savo mintimis apie Vilnių: nereikia stengtis ištrinti visos istorijos

                Mano paties manymu, labai svarbus paveldo tvarkymo principas yra ne sunaikinti, o perkurti iš naujo.
                Manau, kad šiuo atveju įmanoma sukurti veikiantį parką derinant sovietinius elementus ir buvusias kapines.
                Kas buvo padaryta Olandijos miestuose – vienu metu buvo nutarta, kad visi parkai atrodo pernelyg vienodai, nors žmonės turi skirtingus poreikius: kartais aktyvios veiklos, kartais ramybės ir taip toliau. Taigi, buvo nuspręsta kiekvienam parkui priskirti vertingąsias savybes: vienas parkas turi ramybės ir poilsio savybes, kitas – poilsio prie vandens. Tomis kryptimis parkai vystomi toliau, siekiama, kad jie nebūtų vienodi.
                Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/darni-pl....d?id=79058489

                Comment


                  Paantrinsiu su citata:

                  Reformatų skveras: lūžio taškas viešųjų erdvių atnaujinimo istorijoje?

                  Prieš susitikimo su visuomene ir festivalio dieną susėdome pasikalbėti su dalimi aktyvistų – kino režisiere Giedre Žickyte, menotyrininke Egle Mikalajūne, architektu Jonu Žukausku ir menininke Ingra Miler, – siekdami aptarti, kas būtent, jų nuomone, parengtame projekte netenkina miestiečių poreikių.

                  Giedrė Žickytė:
                  Atrodo, kad vėl norima sukurti dirbtinai gražią, bet negyvą erdvę. Man tenka daug keliauti, ir pastebiu, kad dirbtino grožio ir perteklinės puošybos kryptis yra labiau būdinga postsovietinėms šalims, tuo tarpu Vakarų pasaulyje kaip tik stengiamsi išsaugoti autentiką, istoriją, gamtą ir visi pokyčiai daromi labai subtiliai. Tad kuria kryptimi žengs Vilnius – ar aptvertais šiuolaikiniais marmuriniais fontanėliais keičiant autentiškus fragmentus, ar visgi išsaugant mūsų miesto išskirtinumą, kuriame nuostabiai dera gamta bei istoriniai architektūriniai sluoksniai?
                  https://www.7md.lt/daile/2018-06-29/...imo-istorijoje

                  Comment


                    Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
                    Kokia logika įtraukti kelis žmones į visam miestui priklausančio parko likimo sprendimą? Vien dėl to, kad šalia gyvena? Turėtų įtraukti visus miestiečius.
                    Paskutinis taisė andyour; 2018.09.16, 19:33.

                    Comment


                      Parašė MindesAcc Rodyti pranešimą
                      Kas vyksta su Reformatu atnaujinimu? Neturejo visa rekonstrukcija prasideti pries menesi?
                      Turėjo, tačiau laikinai sustabdyti dėl minimalių pakeitimų. Kaip suprantu, turėtų prasidėti.

                      Comment


                        Parašė andyour Rodyti pranešimą

                        Kokia logika įtraukti kelis žmones į visam miestui priklausančio parko likimo sprendimą? Vien dėl to, kad šalia gyvena? Turėtų įtraukti visus miestiečius.
                        Bėda ta, kad čia rėkauja visai ne šalia gyvenantys žmonės, o neaišku kas. 90% šalia gyvenančiųjų su nekantrumu laukia. Aš vienas iš jų ir nepažįstu nei vieno kaimyno ar greta gyvenančio žmogaus (kurių pažįstų tikrai nemažai), kuris prieštarautų rekonstrukcijai. Vienintelis nusiskundimas kurį turime, tai kad naujas takų išdėstymas yra visai nelogiškas.

                        Comment


                          Parašė ArtisLT Rodyti pranešimą

                          Bėda ta, kad čia rėkauja visai ne šalia gyvenantys žmonės, o neaišku kas. 90% šalia gyvenančiųjų su nekantrumu laukia. Aš vienas iš jų ir nepažįstu nei vieno kaimyno ar greta gyvenančio žmogaus (kurių pažįstų tikrai nemažai), kuris prieštarautų rekonstrukcijai. Vienintelis nusiskundimas kurį turime, tai kad naujas takų išdėstymas yra visai nelogiškas.
                          Gal gali paplėtoti dėl takų? Dėl ko?

                          Comment


                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                            Gal gali paplėtoti dėl takų? Dėl ko?
                            Dabar esantys takai tarp Jono Basanavičiaus g. ir Kalinausko, taip pat tarp Teatro ir Pylymo yra tiesūs. Pagal naują projektą visi takai kažkokie kampuoti, tai jeigu norėsi tik kirsti parką, turėsi arba vingiuoti ratais arba eiti per žolę. Ten kertančiųjų yra tikrai nemažai, o kad žmonės eina visada tiesiausiu keliu tai akivaizdu, tad bus pratrypti takai žolėje. Visur Vilniuje taip nutiko, kur buvo padaryti takeliai ne pagal srautus, o "kaip gražiau".

                            Comment


                              Tikrai sutinku, kad projektuojant viešąsias erdves žmonių srautai turėtų būti pagrindinis faktorius, į ką reiktų atsižvelgti. Bet improvizacijai šiek tiek vietos taip pat lieka, pvz. Lukiškių aikštės takai nėra viiškos stygos, jie turi menkus nuokrypius nuo srauto ir tai jokių problemų nesukelia. Jeigu reformatų skvero projektui reikia dėti didelį pliusą už tai, kad sukuriami takai pasivaikščiojimui, ne tik parko kirtimui, tai į kertančių srautų kryptis visgi nėra idealiai atsižvelgta. Pabraižiau kaip aš įsivaizduoju pagrindines srautų kryptis kaip buvo ir kaip bus po rekonstrukcijos, kryptys į rusų dramos teatrą, vingrių gatvę, autobusų stotelę ir Klaipėdos gatvę/centro kryptį.



                              Visgi lyginant su tuo, kas buvo prieš tai, tai padėtis smarkiai pagerėjusi, 3 iš 4 krypčių yra 'paklaidos ribose', vienintelė geltonoji kryptis, t.y. nuo rusų dramos teatro link Klaipėdos gatvės ir centro, yra šleiva ir kreiva, nors prieš tai taip pat tokia buvo. Čia gali būti, kad kapinės kažkiek pamaišė, nors galbūt ir galima buvo ten įsprausti dar vieną taką, antra vertus jeigu takai per daug tankiai išdėstyti ir juos skiria vos 20 metrų - tai irgi nėra labai gerai. Bet bendroje sumoje tai eismas dvejomis kryptis iš keturių pagerės (mėlyna / žalia), viena bus toks pats geras (raudona), na ir viena liks toks pats blogas (geltona).
                              Paskutinis taisė Eidvis; 2018.09.17, 10:42.

                              Comment


                                Yra yra kryptis nuo Kalinausko g. Ji naujame projekte yra išlenkiama, bet aš tai nemanau, kad tai vers žmones eiti per pievas ar tarp medžių.

                                Kaip bebūtų naujai sutvarkytas parkas taps jaukesnis, todėl tikėtina net ir praeinantys žmonės eis lėčiau, norės ilgiau jame pabūti. Lyginant su dabartine situacija, kai kartais gali būti net ir baisu tame skvere būti (ypač tamsiu paros metu).

                                Comment


                                  Aš pabraižiau mano supratimu labiau trnazitines kryptis, dėl Kalinausko gatvės labai suabejojai kad ta kryptimi vyksta kažkoks rimtesnis žmonių srautas.
                                  Bet ko aš labiausiai norėčiau, tai kad Reformatų skveras būtų sujungtas su Cvirkos parku, tam reikėtų sutvarkyti erdvę šalia F. Zappos paminklo, o Cvirkparkis būtų sujungtas su Tauro kalnu (berods kažkur čia buvo planai pėsčiųjų tiltui), o Tauro kalnas jungiasi su parku šalia santuokų rūmų. Taip būtų sukurta tokia sinergija, kur galima būtų vaikščioti iš vieno parko į kitą, būtų tik viena perėja per gatvę. Jie puikiai vienas kitą papildytų, nes ilgesniems pasivaikščiojimams jie atskirai po vieną yra tiesiog per maži. Žinoma gerai būtų kartu ir infrastruktūra dviračiams įrengti, na ir žinoma jie turi būti rekonstruoti, nes taip, kaip dabar atrodo, tai žmones ne traukia, o baido.
                                  Paskutinis taisė Eidvis; 2018.09.17, 11:21.

                                  Comment


                                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                    Aš pabraižiau mano supratimu labiau trnazitines kryptis, dėl Kalinausko gatvės labai suabejojai kad ta kryptimi vyksta kažkoks rimtesnis žmonių srautas.
                                    Bet ko aš labiausiai norėčiau, tai kad Reformatų skveras būtų sujungtas su Cvirkos parku, tam reikėtų sutvarkyti erdvę šalia F. Zappos paminklo, o Cvirkparkis būtų sujungtas su Tauro kalnu (berods kažkur čia buvo planai pėsčiųjų tiltui), o Tauro kalnas jungiasi su parku šalia santuokų rūmų. Taip būtų sukurta tokia sinergija, kur galima būtų vaikščioti iš vieno parko į kitą, būtų tik viena perėja per gatvę. Jie puikiai vienas kitą papildytų, nes ilgesniems pasivaikščiojimams jie atskirai po vieną yra tiesiog per maži. Žinoma gerai būtų kartu ir infrastruktūra dviračiams įrengti, na ir žinoma jie turi būti rekonstruoti, nes taip, kaip dabar atrodo, tai žmones ne traukia, o baido.
                                    Tai vat kad vienas didžiausių srautų ir yra tarp Basanavičiaus g. iki Kalinausko g (dabar ir yra pagrindinė alėja lygiagreti Pylimo g.), ten išlendi prie Zappos paminklo ir eini link Cvirkparkio. Šitas takas yra visai panaikinamas.

                                    O kad kuo greičiau sutvarkytu, tai savaime suprantama.

                                    Papildžiau brėžiniu. Oranžinė kur manau eis pagrindiniai srautai. Dabar eina dauguma Teatro/Basanavičiaus link Palangos ir Kalinausko (link Kalinausko Centro Poliklinikos). Link Klaipėdos g. srautas mažesnis. Taip pat į Teatro gatvę yra antri laiptai, bet jais srautas mažas.

                                    Paskutinis taisė ArtisLT; 2018.09.17, 11:56.

                                    Comment


                                      Tai jo, bet as nemanau kad nelogiskai isplanuoti takat. Jie nekerta skvero tiesia linija, nes norima atkurti skvera kaip individualu objekta, parka, poilsio erdve, o ne tranzitine trasa kuria visi srautai nori tiktai kirsti. Tranzitiniai skverai labiau kokiam nmc tiktu.

                                      Comment


                                        Aš kaip suprantu ta alėja yra naikinama dėl dviejų priežasčių - kad būtų pakankamai vietos sukurti eismą ratu (kas yra gerai) ir kad atiduoti pagarbą kapinėms, ko aš nelabai suprantu, nes prieš tai niekam tos kapinės nerūpėjo. Bet gal tai nėra didelė problema, nes tranzitiniui srautui šalia paralelei eina Pylimo gatvė, tiesą sakant jeigu man toje vietoje reikia patekti iš taško A į tašką B, tai aš iki šiol visada ėjau Pylimo gatve, o ne paralelei esančiu taku per Reformatų skverą/Zappos paminklą/Cvirkparkį, man tas kelias atrodė kaip greitesnis. Kadangi tranzitiniam srautui Pylimo gatvė yra šalia esanti alternatyva, tai gal ir nebūtina ten tiesios stygos kelio, nes rekreacijai ir pasivaikščiojimams tinkamesni yra visokie pavingiuojantys keliukai (kokie dažniausiai būna parkuose), o tranzitui - tiesūs, kokie maždaug yra Lukiškių aikštėje.

                                        Comment


                                          Parašė AudriusV

                                          Įdomu, ar Jums teko stebėti, kokie dabartiniai pėsčiųjų srautai? Asmeniškai aš niekad neinu per Reformatų skverą, dėl tos antipatijos kurią šiuo metu jam jaučiu: jau geriau prasieiti Pylimo gatve, nekertant skverą.
                                          Pats 2-3 kartus per diena praeinu ir su vaiku einu pasivaikčioti. Dėl antipatijos pritariu bet man patogiau ir ramiau su mažu vaiku. O darbų pradžios jau ketvirti metai laukiu, nuo tos dienos kai paskelbė tuoj tuoj

                                          Bet specialaus stebėjimo tikrai nerengiau

                                          Comment

                                          Working...
                                          X