Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nacionalinė koncertų salė ant Tauro kalno

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė VNS Rodyti pranešimą
  Išjungt komentarus, palikt tik nuotraukų kėlimą ir laikus ar širdutes kokias nors. Mažai širdučių, tai Lidlas gavosi ne itin, daug širdučių- Lidlas ok. Tada bus teisinga
  Aha. Instagram architektūros ir urbanistikos mėgėjams minimalia galimybe komentuoti. Svarbiausia fangirlinti (o gal fanboyinti?) ir spausti širdeles.

  Comment


   Parašė John Rodyti pranešimą
   Liepojos "koncertų salė" panašesnė į Kirkorovo/puslės sporto arenas, o ne koncertų salę. Kažkoks visiškai nesubtilus ir netgi sakyčiau į vulgarumą nešantis monstras su Centrinės Azijos prieskoniu.
   Tai apskritai viskas, kas bando išsišokti iš juoda-balta (ar cepelinų pilka) spalvų paletės ir neprimena ofisų planktonui pilkos jo nūdienos yra Baltarusija, Kazachstanas ir nedovanotina beskonybė. Jei rimtai kalbant apie Liepojo koncertų salę (ji ir yra koncertų salė arba latv. Kocertzale), tai jos išorę suprojektavo garsus austrų architektas, o vidų - vokiečiai, būtent su nuoroda į Liepojo kaip Baltijos pakarantės miesto identitetą:

   Click image for larger version

Name:	Screenshot_2021-02-20 Koncertzāle 'Lielais dzintars'.png
Views:	932
Size:	58,9 kB
ID:	1863179

   Comment


    Nu va, Great Amber! Toje Liepojos salėje ne mažiau simbolikos nei mūsų ispanų makaronuose apie Tautos namus.

    Comment


     Kaip pasakytu musu GuglasLT - dar vienas neskoningas stiklinis beveidis ir bedvasis ofisas miesto centre









     Paskutinis taisė Milwaukee; 2021.02.20, 14:58.

     Comment


      Koncertų salė matau sulaukia daug klausimų dėl architektūros. Iš paveldosaugos pozicijos visas projektas sulaukia tokios kritikos: 1) siekiama nukasti dalį slaito, tiksliau pažeminti dabartinę vietą, kur stovėjo profsąjungų rūmai; 2) pradiniame projekte laiptai eina tiesia linija, t.y. keičiama laiptų kryptis, tačiau tokiu būdu jie kirs dar vienoje linijoje Našlaičių kapines.

      Comment


       Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
       Kas yra šiuo metu išrinkto Tauro kalno projekto "cinkelis", į ką referuojama ?
       Click image for larger version

Name:	sodai1.jpg
Views:	590
Size:	2,01 MB
ID:	1863234

       Šitie daiktai. Aš realiai buvau pamiršęs, kad tai egzistuoja, kažkada tik vaikystėje matyta neaišku kokiomis aplinkybėmis. Bet kai atidarinėjo Hilton Garden Inn'ą (Live Square projekte), buvo straipsnis, kad jo nauja koncepcija yra puošyba vietiniais elementais, tai ten be pagonių aukuro, skudučių ir kitų dalykų registratūroje buvo sumanyta ir dabar kabo milžiniška užuomina į šiaudinius sodus:

       Click image for larger version

Name:	hilton_garden_inn_e_levin_nuotr_5.jpg
Views:	716
Size:	361,5 kB
ID:	1863235

       Jau tada privertė pasidomėti, turbūt todėl man dabar ir pasirodė, kad su sale pataikyta gal net į pačią bangą, ir dar stilingai įkomponuota. Būtų net sunku sugalvoti kažką labiau "etno", kas neatrodytų tragiškai pritempta at scale (išpūtus to dydį). Tik dar reikėtų patiems lietuviams apie tai labiau priminti ir labiau akcentuoti, nes buvo komentaras apie "architektų makaronus", kaip suprantu, kaltinimas jų kabinimu.

       Perskaičiau visą kilusią diskusiją ir mano TOP2 išvados kaip pasiekti net ne kompromisinį, o projekto geriausio įgyvendinimo variantą, būtų tokios:

       1. Medinės sijos iš lauko pusės turi būti nepaslėptos pilka skarda. Tada ir geriau idėja būtų atskleista, ir vietinis gamtos/medžių pageidautas motyvas, ir būtų mažesnis vizualinis panašumas su Saltoniškėmis;
       2. Turi nesimatyti stiklo paketų tarpusavio jungčių.

       Nes po profesionalaus architekto (dalyvavusio konkurse!) pozityvaus komentaro apie pačią urbanistinę idėją liko pagrinde tik fasadų klausimas (jų "cinkelis", įgyvendinamumas).

       Tik dar vienas dalykas, ir dabar jau labai nukrypstant nuo temos, tačiau jo nebeįmanoma ignoruoti nei šioje temoje, nei bet kurioje kitoje. Nesinori lįsti į asmeniškumus, bet jau pradedu atsiminti ir atskirti forumo lankytojus, su kurias juk visą vasarą buvo kapojamasi dėl Lukiškių aikštės paplūdimio. Iš visų nuotrupų per skirtingas diskusijas po truputį gryninasi archetipas: raudų ir kankinių aikštė su dideliais arkliais, kitoje pusėje ant kalno tik nacionalinės reikšmės architektūrinis monumentas, o visų geriausia būtų jeigu per vidurį kirstų atkurta ir atkelta Škirpos alėja. Ar mes iš tikro diskutuojame čia apie kiekvieną projektą atskirai, ar visų temų turinys yra AI sugeneruotas tik dėl vieno vienintelio klausimo: ar jau buvo gool old times'ai, ar jie yra dabar (šimašoidams oranžinėmis kelnytėmis, kuriems aktualios tokios vertybės, kaip dizaino demokratiškumas).

       Comment


        Šiaip, kas galėtų pagerinti projektą, tai daugiau simetriškumo ir geometriškumo, kad dar labiau primintų šiaudinį sodą. Tokios trikampės konstrukcijos (cross-laminated timber, dar pataikant į ekologijos madą?) galėtų visą pastatą laikyti.

        Bet ir dabartiniam projektui padarius matomas medines konstrukcijas ir gero stiklo fasadą bus pakankamai gerai.
        Post in English - fight censorship!

        Comment


         Galiu tik paantrinti, kad is isores noretusi nedengto medzio. Stiklas ir aliuminis nera nei kazkas "modernaus", nei "unikalaus".

         Comment


          Kadangi praėjo jau beveik 1,5 metų nuo Profsąjungų rūmų griovimo (2019 m. spalis) ir nuo mano paskutinio vizito ant Tauro kalno, nusprendžiau šiandien padaryti keletą nuotraukų pokyčiams šitoje ikoninėje Vilniaus vietoje fiksuoti:

          Click image for larger version Name:	3.jpg Views:	0 Size:	632,8 kB ID:	1867037

          Click image for larger version Name:	1.jpg Views:	0 Size:	533,5 kB ID:	1867038

          Click image for larger version Name:	2.jpg Views:	0 Size:	567,1 kB ID:	1867039


          Click image for larger version Name:	4.jpg Views:	0 Size:	452,7 kB ID:	1867040

          Click image for larger version Name:	5.jpg Views:	0 Size:	452,3 kB ID:	1867041

          Click image for larger version Name:	7.jpg Views:	0 Size:	505,8 kB ID:	1867042

          Click image for larger version Name:	6.jpg Views:	0 Size:	445,8 kB ID:	1867043

          Comment


           Epinė drama pradedama:

           Pasaulio architektus pritraukusiame Vilniaus projekte aiškumas tik vienas – jis gerokai brangs

           Kol kas aišku tai, jog projektas pabrangs. Skaičiuojama, jog vietoje planuotų 52 mln. prireiks 75 mln. Pagrindinės priežastys – repeticijų salės įrengimas, energinio naudingumo reikalavimų griežtėjimas, akustikos reikalavimai, statybos kainos perindeksavimas, svarbu ir tai, jog gaisrinės saugos specialistai pateikė savo išvadas dėl akustinių sprendimų Didžiojoje salėje įgyvendinimo, kilo problemų dėl salėje suplanuotų naudoti medžiagų.

           Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/archite...angs-18849585/

           Comment


            Parašė saliamonas Rodyti pranešimą
            epinė drama pradedama:

            Pasaulio architektus pritraukusiame vilniaus projekte aiškumas tik vienas – jis gerokai brangs

            kol kas aišku tai, jog projektas pabrangs. Skaičiuojama, jog vietoje planuotų 52 mln. Prireiks 75 mln. Pagrindinės priežastys – repeticijų salės įrengimas, energinio naudingumo reikalavimų griežtėjimas, akustikos reikalavimai, statybos kainos perindeksavimas, svarbu ir tai, jog gaisrinės saugos specialistai pateikė savo išvadas dėl akustinių sprendimų didžiojoje salėje įgyvendinimo, kilo problemų dėl salėje suplanuotų naudoti medžiagų.

            Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/archite...angs-18849585/
            nice nice

            Comment


             Nu va, už tiek jau Azerbaidžanietiškas landmarkas išeitų

             Comment


              Bus panasiai pastatytas kaip Nacionalinis stadionas.

              Comment


               Paskirstys statymo biudžetą į 5 metus vietoj 3 ir pastatys. Manau niekas nesitikėjo kad būtent tiek ir kainuos. Vien kiek darbo jėga pabrango nuo projektavimo pradžios. Nenustebčiau jei dar brangtų, kai pasaulyje medžiagų trūkumas ir pristatymo trukdžiai.

               Comment


                Dėkui, kad neskuba su projektu, liks kitai Lietuvai.


                "Lėšas nuėmė nuo kito projekto

                Seimo narys Deividas Labanavičius naujienų portalui JP paaiškino, iš kur atsirado lėšos SEMC projekto įgyvendinimui.

                „Labai smagu, kad lėšos projektams sugrįžo į Panevėžį. SEMC projektui VIP lėšos buvo numatytos, bet pernai, Vyriausybės nutarimu, jos buvo išbrauktos iš VIP programos. Kadangi SEMC projektas pajudėjo iš „mirties“ taško , VIP lėšos grąžintos jo įgyvendinimui. Lėšos buvo nuimtos nuo projekto, kuris vykdomas Vilniuje. Turėjo būti statoma Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai“. Šio projekto įgyvendinimas vėluoja, todėl pinigai paskirti Panevėžiui“, – pasidžiaugė politikas ir teigė, kad ateityje šiems projektams bus ir toliau skiriamas finansavimas.

                Skaitykite plačiau JP.lt:
                https://jp.lt/panevezio-baseinui-ir-...iju-programos/"

                Comment


                 Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą
                 Dėkui, kad neskuba su projektu, liks kitai Lietuvai.


                 "Lėšas nuėmė nuo kito projekto

                 Seimo narys Deividas Labanavičius naujienų portalui JP paaiškino, iš kur atsirado lėšos SEMC projekto įgyvendinimui.

                 „Labai smagu, kad lėšos projektams sugrįžo į Panevėžį. SEMC projektui VIP lėšos buvo numatytos, bet pernai, Vyriausybės nutarimu, jos buvo išbrauktos iš VIP programos. Kadangi SEMC projektas pajudėjo iš „mirties“ taško , VIP lėšos grąžintos jo įgyvendinimui. Lėšos buvo nuimtos nuo projekto, kuris vykdomas Vilniuje. Turėjo būti statoma Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai“. Šio projekto įgyvendinimas vėluoja, todėl pinigai paskirti Panevėžiui“, – pasidžiaugė politikas ir teigė, kad ateityje šiems projektams bus ir toliau skiriamas finansavimas.

                 Skaitykite plačiau JP.lt:
                 https://jp.lt/panevezio-baseinui-ir-...iju-programos/"
                 Prakeikta konservatorių valdžia, ane?

                 Comment


                  Gal "Tautos namams" sugriautų kolūkių šiferį ir plytas naudos...

                  Comment


                   Vėluos, sustos, bankrutuos, prasitęs, išsitęs šis projektas dar ne kartą ir ne vienus metus, nes statos savivaldybė, o ne privatus vystytojas pardavimui. Esminis klausimas čia yra ar ne vėluos, o ar apskritai ten kas nors visuomeninio bus pastatyta. Galbūt įsisiautėjus pokoronavirusinei krizei (arba atvirkščiai, dar labiau įsisiautėjus butų rinkai ir išaugus paklausai) bus nuspręsta, kad šiaip ar taip miestui šiuo metu reikia ne koncertų, o būsto miesto centrinėje dalyje, nes miestas auga, o reikiamų sklypų mažėja, o reikia galvoti apie žmones. Todėl būtų protingiausia šį sklypą perleisti vystytojams, kurie čia sukurtų šiuolaikinį daugiabučių kvartalą, kur gyvens laimingi žmonės, pliu,s bus sutvarkyta aplinka (šaligatviai) už privačias lėšas.

                   Comment


                    Tik reikia palaukti kol labiau užsimirš, ką ten nugriovė ir kas ten buvo.

                    Comment


                     Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
                     Vėluos, sustos, bankrutuos, prasitęs, išsitęs šis projektas dar ne kartą ir ne vienus metus, nes statos savivaldybė, o ne privatus vystytojas pardavimui.
                     Kažkur buvo gerai pasakyta apie šitą: lygiai taip vėluoja, užsitęsia, pergalvojavimi, perplanuojami ir projektai versle. Skirtumas tame, kad verslo projektuose viskas vyksta privačiai ir retai kada pamatai visus procesus, vykstančius iki paskelbiant detalųjį planą (kas jau yra beveik finišo tiesioji), o savivaldybė negali ne viešai daryti proceso, tad jis ir matomas visame gražume.

                     Comment

                     Working...
                     X