Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šnipiškės - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Globalus
  replied
  Link Ten
  Click image for larger version

Name:	P10530-200216.jpg
Views:	445
Size:	1,71 MB
ID:	1892786 Click image for larger version

Name:	P10530-200221.jpg
Views:	439
Size:	1,60 MB
ID:	1892787 Click image for larger version

Name:	P10530-200303.jpg
Views:	439
Size:	1,18 MB
ID:	1892788

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  Utenos g. 41A pradedama rengti DP korekcija į daugiabučių teritoriją: https://vilnius.lt/lt/teritoriju-pla...ano-sklypo-nr/

  Komentuoti:


 • Globalus
  replied
  Namai Kintai
  Click image for larger version

Name:	P10530-192010.jpg
Views:	863
Size:	1,27 MB
ID:	1892403 Click image for larger version

Name:	P10530-192035.jpg
Views:	858
Size:	1,28 MB
ID:	1892405 Click image for larger version

Name:	P10530-192115.jpg
Views:	855
Size:	1,30 MB
ID:	1892406 Click image for larger version

Name:	P10530-192140.jpg
Views:	850
Size:	1,14 MB
ID:	1892404

  Komentuoti:


 • AšNeRobotas
  replied
  Žvaigždės namas (Kalvarijų g. 126A)
  Click image for larger version

Name:	IMG_20210610_103605.jpg
Views:	1096
Size:	1,49 MB
ID:	1892323

  Komentuoti:


 • Obi-Wan Kenobi
  replied
  NT krachaborai ir dėl 10 eurų tinkuotų

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Įdomu ant kiek skiriasi fasado kaina klinkeris vs tinkuotas dažymas? Negi kainos skirtumas toks didelis, kad apsimoka taip bjauroti naujus pastatus tuo šlykščiu tinku?

  Komentuoti:


 • Globalus
  replied
  Šnipiškių perspektyvos
  Click image for larger version

Name:	P10530-193121.jpg
Views:	1474
Size:	1,05 MB
ID:	1892035 Click image for larger version

Name:	P10530-193140.jpg
Views:	1470
Size:	1,22 MB
ID:	1892037 Click image for larger version

Name:	P10530-193226.jpg
Views:	1478
Size:	1,23 MB
ID:	1892036 Click image for larger version

Name:	P10530-193354.jpg
Views:	1482
Size:	1,24 MB
ID:	1892038

  Komentuoti:


 • Zefyras
  replied
  Reikia mokyklų ne vien mieste. Neaišku ar tai, kas numatyta Bendrajame plane 2030 yra pakakama patenktinti šios dienos poreikius. Kaip ten su tomis pačiomis Šnipiškėmis? Reikia sugebėti nesuplanuoti jokios mokyklos prieš padarant visą rajoną milžiniška statybų aikštele.
  Visgi dar yra paplitę tokie dalykai kaip vakų priregistravimas pas močiutę ar tetą tam, kad vaikas galėtų pakliūti į geresnę mokyklą... Mokyklas reikia statyti ir Vilniaus rajono gyvenvietėse, kur deja vienpartinė LLRA valdžia visiškai ignoruoja naujai atsikrausčiusius gyventojus (lietuviakalbius). Tai didžioji kamščių priežastis - vaikų vežiojimas iš tolimiausių užkampių į miesto centrą. Reiktų vienąkart išspręsti šitus prisiregistravimo klausimus, nes kaip parodė karantinas ir judėjimo suvaržymai, su gyventojų registracija yra visiškas balaganas.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
  Taigi pasiskaitykite, ką pats meras kalbėjo apie tą priestatą - jis išspręs esamas Gabijos gimnazijos/Pašilaičių problemas, o ne aptarnaus aplinkinius rajonus, atvirai pripažįstama, kad priestatas skirtas tam, kad gabijos gimnazijoje mokiniai neturėtų mokytis dviem panaimon, kaip buvo iki šiol, o ateityje tikrai reikės naujų mokyklų:
  Taip, tai jis ir skirtas tame tarpe ir Perkūnkiemiui, nes tai tas pats rajonas (seniūnija). Gabijos gimnazija ir yra perpildyta tame tarpe ir dėl Perkūnkiemio vaikų, o ne tik (senųjų) Pašilaičių.

  Komentuoti:


 • MedinisStrazdas
  replied
  Parašė themanual Rodyti pranešimą

  https://upload.wikimedia.org/wikiped...e84515a939.png


  Ar pavyks identifikuoti laikotarpį kuomet mokiniams Vilniaus mokyklose teko mokytis trijomis pamainomis?
  Nelabai. Niekur čia nėra "ženkliai daugiau" nei dabar. O skaičiai irgi keistoki.
  Tiek pagal wikipedia: https://lt.wikipedia.org/wiki/Vilnius
  tiek pagal vilnius.lt: https://app.powerbi.com/view?r=eyJrI...UzYiIsImMiOjh9

  skaičiai dabar yra didesni. Tiesa iki 1991 metų piko dar trūksta kelių tūkstančių.

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
  Darželius kai kur stato, mokyklas nelabai. Beje primink kokiu metu Vilniuje buvo ženkliai daugiau gyventojų negu dabar?
  https://upload.wikimedia.org/wikiped...e84515a939.png


  Ar pavyks identifikuoti laikotarpį kuomet mokiniams Vilniaus mokyklose teko mokytis trijomis pamainomis?

  Komentuoti:


 • Saliamonas
  replied
  Parašė digital Rodyti pranešimą
  Tada nesuprantu, kodėl nesiskaito Gabijos gimnazijos didelis priestatas (iš principo nauja mokykla), kuris yra visai šalia Perkūnkiemio?
  Taigi pasiskaitykite, ką pats meras kalbėjo apie tą priestatą - jis išspręs esamas Gabijos gimnazijos/Pašilaičių problemas, o ne aptarnaus aplinkinius rajonus, atvirai pripažįstama, kad priestatas skirtas tam, kad gabijos gimnazijoje mokiniai neturėtų mokytis dviem panaimon, kaip buvo iki šiol, o ateityje tikrai reikės naujų mokyklų:

  Anot Vilniaus mero, norint kurti gerą ateitį reikia rūpintis mokinių švietimu, o tam svarbios ir mokymosi erdvės. „Mes esame vienoje labiausiai įtampa paženklintų Vilniaus vietų dėl mokyklų stygiaus, nes šalia Gabijos gimnazija, kurioje vaikai tėvų sprendimu mokosi dviem pamainomis, o ne eina į kitas mokyklas. Todėl šito priestato, net ne priestato, o atskiro pastato, pastatymas išspręstų šitą problemą bent iš dalies, nors vėliau reikėtų ir kitų objektų“, – sakė R.Šimašius.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1181488?copied
  Dar prieš keletą metų Poderskis irgi atvirai pripažino, kad Vilniuje mokyklos yra perpildytos, mokosi vaikai dažnai dviem pamainom ir po 30 vienoje klasėje, jau prieš keletą metų šimtai vaikų negavo vietų savo rajono mokyklose, kas reiškia - tėveliai juos turėjo vežti per miestą sudarydami transporto spūstis. Nuoto laiko Vilnius papilnėjo keliomis dešimtimis tūkstančių jaunų šeimų, kurios, kaip taisyklė, linkusios gimdyti vaikus. Keista ir nesuprantama klausyti, kad Vilniuje su mokyklomis viskas gerai, kai pati VMS pripažįsta perpildymo/vietų trūkumo problemą.

  Kai kuriose mokyklose netilpusiųjų – šimtai Tokių pradinukų, kaip Ievos sūnus, kurie nepateko į pageidaujamas Vilniaus mokyklas yra apie 500. Daugiau kaip pusė jų – būsimieji pirmokai. Daugiausia likusių už brūkšnio yra Vilniaus Žemynos progimnazijoje. Čia kvietimo negavo 82 pradinių klasių mokiniai. 65 pradinių klasių mokiniai nepateko į Vilniaus Gabijos gimnaziją, 46 – į „Genio“ gimnaziją, 44 – į Sietuvos progimnaziją, 41 – į Martyno Mažvydo progimnaziją. Dešimtimis nepatekusių pradinukų skaičiuojama ir Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto licėjuje, Jeruzalės, Antakalnio, Simono Stanevičiaus, šv. Kristoforo progimnazijose, Fabijoniškių mokykloje, Medeinos pradinėje mokykloje bei Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje.

  „Tie 500 vaikų, kurie iki šios dienos į mokyklą nepateko, jiems teks ieškoti kitos mokyklos, ne tos, kurios jei norėjo. Iš esmės mokyklų skaičius Vilniuje yra ant ribos, bet dar pakankamas“, – tikino P. Poderskis.

  Pasak mokyklos direktoriaus pavaduotojos Almos Mikailionienės, antrą pamainą pradinukams tenka organizuoti dėl to, kad mokykla yra perpildyta ir nebepajėgia aptarnauti jai priskirtos teritorijos. Greta Gabijos mokyklos esantys miegamieji rajonai yra vieni labiausiai besiplečiančių Vilniaus mieste. Tiesa, popietinę pamainą šioje mokykloje lanko tik antrų-trečių klasių mokiniai. Pirmokai pagal nustatytas higienos normas privalo mokytis rytinėje pamainoje. „Mokykla yra perpildyta, mokinių skaičius šiemet yra didesnis nei prieš kelis metus. Šiais mokslo metais buvo keletas prašymų priimti į mokyklą, kuri priklauso pagal gyvenamąją vietą ir kurie buvo nepatenkinti. Šiuo metu yra statomas mokyklos priestatas virš 1 tūkst. vietų. Esminis dalykas, kad pagal Švietimo įstatymą turi būti išskaidytos mokyklos į progimnaziją ir gimnaziją. Priestatas turėtų būti atvertas ne ateinančias, o dar kitais – 2020-aisias mokslo metais“, – sakė A. Milailionienė.


  Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/...inuku-n1003338
  Nepamirškim, kad į Šiaurę nuo Perkūnkiemo smarkiai plečiasi ir jau išsiplėtė Bajorų/Visorių rajonas, kur pristatyta tūkstančiai butų, bet nė vienos mokyklos. Iš šių rajonų tikrai vaiaki pėstute į Gabijos gimnaziją nenueis, net jei ten ir bus laisvų vietų.

  Komentuoti:


 • MedinisStrazdas
  replied
  Parašė index Rodyti pranešimą

  Dėl talpos, labai gali būti. Tokio tankumo rajonui, manau, ten mokyklų tikrai per mažai. Bet dėl tolumo, tai nuo vakarinio aplinkelio ji yra už 1,5 km pėsčiomis. Iš esmės pėsčiomis nueinamas atstumas, per pusvalandį galima vaiką net pėsčiomis palydėti iki mokyklos, grįžti namo ir važiuoti į darbą.
  Jeigu mokykla > 1km tai jau yra per toli ir dauguma veža automobiliais, ką galime pamatyti ir realiai (beje ten dabar labai įdomiai perdėliojo ženklus prie mokyklos. Iš vienos pusės važiuojant yra 30 greičio zona, iš kitos ne.) Olandai yra dare studiją kokį atstumą žmonės eina pėsčiomis iki mokyklų, sporto salių ir pan o kada jau ieško ratuoto transporto, tai po 1 km pėsčiomis einančių skaičius krenta drastiškai.

  Reikėtu mokyklos pačiame perkūnkiemyje, o tam vietos būtų jeigu nustotu toliau duoti leidimus daugiabučių statyboms.

  P.S. dar toks rebusas - surask kelią šaligatviais nuo Perkūnkiemio iki Gabijos kad nereikėtu eiti ratais. Gal kai Leičių gatvę pabaigs...

  Parašė themanual Rodyti pranešimą

  Jei kalbant apie viso miesto mokyklas ir darželius tuomet taip, jų reikės daugiau augant gyventojų skaičiui, bet jų ir daugėja. Galit pasižiūrėti citify kiek pristatyta ir kiek dar bus statoma darželių, mokyklų naujų ir priestatų. Bent šešis modulinius darželius suskaičiavau jau pastatytus.

  Padėtis tik gerėja, priminsiu jog buvo metas kai Vilniuje buvo ženkliai daugiau gyventojų, mažiau darželių ir mokyklų, tiesiog vaikai mokėsi perpildytose klasėse per tris pamainas. Tie laikai praeityje ir pasikartosiu - padėtis tik gerėja ir mokyklos statomos pirmiausia ten kur jų reikia, o ne ten kur kažkam susivaizduoja trūkumas matant kylančius naujus daugiabučius bet nesigilinant į jau esamų aplinkinių mokyklų ir darželių realius pajėgumus aptarnauti vietinius gyventojus.
  Darželius kai kur stato, mokyklas nelabai. Beje primink kokiu metu Vilniuje buvo ženkliai daugiau gyventojų negu dabar?

  O dėl statymo ten kur jų reikia tai kaip jau atrašiau indeksui - to nėra.

  Parašė digital Rodyti pranešimą
  Tada nesuprantu, kodėl nesiskaito Gabijos gimnazijos didelis priestatas (iš principo nauja mokykla), kuris yra visai šalia Perkūnkiemio?
  To priestato neužtenka ir patiems pašilaičiams ką jau kalbėti apie perkūnkiemį kuriam ji yra tieisiog per toli.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
  Nesiskaito, nes tai yra esamos infrastruktūros atnaujinimas ir plėtra senuosiuose rajonuose, o ne naujos infrastruktūros vystymas naujuose rajonuose. Diskusija juk prasidėjo apie naujų rajonų socialinės infrastruktūros poreikį, apie tai, kad nereiktų vežioti savo vaikų automobiliu į kitą miesto galą ir pan. problemas
  Tada nesuprantu, kodėl nesiskaito Gabijos gimnazijos didelis priestatas (iš principo nauja mokykla), kuris yra visai šalia Perkūnkiemio?

  Komentuoti:


 • Globalus
  replied
  Andrum Metropolis
  Click image for larger version

Name:	P10530-193409.jpg
Views:	1800
Size:	1,38 MB
ID:	1891822 Click image for larger version

Name:	P10530-193510.jpg
Views:	1812
Size:	1,57 MB
ID:	1891820 Click image for larger version

Name:	P10530-193657.jpg
Views:	1802
Size:	1,38 MB
ID:	1891819 Click image for larger version

Name:	P10530-193741.jpg
Views:	1787
Size:	1,36 MB
ID:	1891821

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Tikrai tikrai gyventojų ir vaikų tiek daug Vilniuje niekad nebuvo kaip šiandien, o mokyklų naujų neatsirado tik kažkaip mokytis trimis pamainomis nebereikia. Magija

  Komentuoti:


 • Pseudo
  replied
  Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

  Kokios ir kiek naujų mokyklų Vilniuje buvo pastatyta per paskutinius 15 m? Būtent naujų mokyklų, kur jų anksčiau nebuvo - rekonstrukcijos, apšiltinimai ir priestatai nesiskaito.
  Dėl Vilniaus gyventojų irgi kažkas prisvaigta - dar 2019 m. Vilniuje priskaičiuojama apie 640 tūkst. realių gyventojų - daugiau negu šiame mieste kada nors gyveno per visą jo istoriją, kasmet miestas paauga 5000 tukst žmonių:
  https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=82055437
  Jei neskaičiuosime naujų laisvų vietų darželiuose, tai konstatuosime, kad jų neatsirado. Anyway, dar nepamirškime privačių darželių, kurie smarkiai populiarėja iš mano paties rato r nebūtinai aukštas pajamas gaunantys draugai ir kolegos net nesvarsto/ė leisti vaikų į valstybinius darželius dėl geresnio ugdymo ir sąlygų. Faktas, kad vystantis šnipiškėms reikės papildomų mokymo įstaigų, nes net plečiant aplinkui esančias vietų neužteks. Be to, šiaurinėje šnipiškių dalyje esančioms mokykloms savivaldybė priskiria dar Baltupių ir net Verkių gyventojus. Ten pastačius suplanuotas mokyklas situacija pagerės ir šnipiškėms.

  Komentuoti:


 • Saliamonas
  replied
  Parašė digital Rodyti pranešimą
  Balsių mokykla, daugiau nepamenu?

  Kodėl nesiskaito? Nes tokių yra nemažai.
  Nesiskaito, nes tai yra esamos infrastruktūros atnaujinimas ir plėtra senuosiuose rajonuose, o ne naujos infrastruktūros vystymas naujuose rajonuose. Diskusija juk prasidėjo apie naujų rajonų socialinės infrastruktūros poreikį, apie tai, kad nereiktų vežioti savo vaikų automobiliu į kitą miesto galą ir pan. problemas

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
  Kokios ir kiek naujų mokyklų Vilniuje buvo pastatyta per paskutinius 15 m?
  Balsių mokykla, daugiau nepamenu?
  Būtent naujų mokyklų, kur jų anksčiau nebuvo - rekonstrukcijos, apšiltinimai ir priestatai nesiskaito.
  Kodėl nesiskaito? Nes tokių yra nemažai.

  Komentuoti:


 • Saliamonas
  replied
  Parašė themanual Rodyti pranešimą

  Jei kalbant apie viso miesto mokyklas ir darželius tuomet taip, jų reikės daugiau augant gyventojų skaičiui, bet jų ir daugėja. Galit pasižiūrėti citify kiek pristatyta ir kiek dar bus statoma darželių, mokyklų naujų ir priestatų. Bent šešis modulinius darželius suskaičiavau jau pastatytus.

  Padėtis tik gerėja, priminsiu jog buvo metas kai Vilniuje buvo ženkliai daugiau gyventojų, mažiau darželių ir mokyklų, tiesiog vaikai mokėsi perpildytose klasėse per tris pamainas. Tie laikai praeityje ir pasikartosiu - padėtis tik gerėja ir mokyklos statomos pirmiausia ten kur jų reikia, o ne ten kur kažkam susivaizduoja trūkumas matant kylančius naujus daugiabučius bet nesigilinant į jau esamų aplinkinių mokyklų ir darželių realius pajėgumus aptarnauti vietinius gyventojus.
  Kokios ir kiek naujų mokyklų Vilniuje buvo pastatyta per paskutinius 15 m? Būtent naujų mokyklų, kur jų anksčiau nebuvo - rekonstrukcijos, apšiltinimai ir priestatai nesiskaito.
  Dėl Vilniaus gyventojų irgi kažkas prisvaigta - dar 2019 m. Vilniuje priskaičiuojama apie 640 tūkst. realių gyventojų - daugiau negu šiame mieste kada nors gyveno per visą jo istoriją, kasmet miestas paauga 5000 tukst žmonių:
  https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=82055437

  Komentuoti:

Working...
X