Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šnipiškių NMC projektai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Ežiukas
  started a poll Šnipiškių NMC projektai

  Šnipiškių NMC projektai

  157
  Senasis, nesaugantis senamiescio vaizdo
  49,04%
  77
  Naujas, issaugantis vilniaus senaji veida
  44,59%
  70
  Nei vienas, palikite viska kaip dabar
  6,37%
  10
  Stai kokios naujienos:
  Parašė Edd
  Pilnas straipsnis, kuriame be kita ko parasyta, kad Snipiskese nebus aukstesnio nei ET dangoraizio ir aplamai ju nebus daug.

  Šnipiškėms lipdoma naujo miesto centro etiketė

  Atgyjančiame rajone išsiteks ir modernūs dangoraižiai, ir šimtametės trobos

  Aušra Pocienė

  Laukia didžiulės permainos

  30 tūkstančių gyventojų, 700 tūkstančių kvadratinių metrų naujo gyvenamojo ploto, dar tiek pat biurų, prekybos centrų bei administracinių pastatų, muziejai, galerijos, vaikų darželiai, mokyklos, nauja bažnyčia ir parkai – šitokią sostinės Šnipiškių rajono ateities viziją regi miesto planuotojai.

  Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ parengė Šnipiškių plėtros koncepciją, kuri spalio mėnesio viduryje bus pateikta tvirtinti miesto tarybai.

  120 hektarų teritorijos, ribojamos Geležinio Vilko, Ozo, Žalgirio, Kalvarijų gatvių bei Neries upės, laukia didžiulės permainos.

  „Mes planuojame čia sukurti visavertį, dieną ir naktį gyvą miesto centrą.

  Čia žmonės ne tik gyvens, bet ir dirbs.

  Parkuose, viešosiose erdvėse, kurių ketinama įrengti kuo daugiau, jie ilsėsis, muziejuose, meno galerijose bei koncertų salėse leis laisvalaikį.

  Iš Senamiesčio į dešinįjį Neries krantą turėtų persikelti dalis bankų, biurų, ministerijų, vyriausybinių, žinybinių įstaigų“, – pasakojo Šnipiškių plėtros projektą rengusios įmonės „Vilniaus planas“ vyriausiasis architektas Danas Ruseckas.

  Malšina verslininkų apetitą

  Šnipiškių rajono plėtros koncepcija parengta remiantis „Vilniaus plano“ architektų Artūro Smaliuko, Mariaus Morkūno ir Vitalijaus Jankūno projektu.

  Jų darbas buvo pripažintas geriausiu idėjiniame Šnipiškių plėtros konkurse, rengiantis dalyvauti Kanuose (Prancūzija) vykusiai nekilnojamojo turto parodai MIPIM.

  Tačiau projektas buvo iš esmės pakoreguotas.

  Gerokai yra išretintas iš pradžių čia siūlytas dangoraižių miškas. Apsispręsta, jog naujajame miesto centre nebus statomi aukštesni pastatai nei 33 aukštų „Europos“ verslo centro bokštas.

  „Šioje sostinės dalyje aukšti statiniai harmoningai žemės nuo „Europos“ biurų pastato. Dar vienas kitas šalia galėtų jam ir prilygti.

  Visus būsimuosius dangoraižius sumažinome šešiais aukštais ir, žinoma, jau sulaukėme verslininkų ir juos projektuojančių architektų nepasitenkinimo“, – sakė D.Ruseckas.

  Anot projekto vadovo A.Smaliuko, išanalizavus panoramas, atsiveriančias nuo labai svarbaus miesto apžvalgos taško Subačiaus gatvėje, paaiškėjo, jog giliau į Šnipiškes projektuojami aukšti pastatai sudarytų foną Gedimino piliai, kitiems paveldo objektams ir užgožtų juos.

  Saugant istorinį miesto siluetą dangoraižių grupė sukoncentruota aplink tris jau stovinčius dangoraižius.

  „Paveldas, gamta ir naujoji architektūra turi tarpusavyje derėti ir vienas kito neužgožti.

  Vienoje pusėje saugome Gedimino pilį ir Kryžių kalną, kitoje – Šeškinės ozą ir žaliuosius šlaitus, o viduryje kuriame naująsias Šnipiškes“, – pagrindinius rajono planavimo principus vardijo D.Ruseckas.

  Derės su Senamiesčiu

  Investuotojų Šnipiškėse laukia ir daugiau apribojimų.

  Kad naujieji dangoraižiai neužgožtų Senamiesčio, numatoma siūlyti tik tam tikrus ne itin ryškius fasadų spalvinius derinius.

  „Skirtingų architektų kuriami pastatai bus saviti, bet turės tam tikrų sąsajų.

  Taip pat pageidausime, kad šaligatvių plytelės, kitos aplinkos detalės būtų tam tikros kokybės bei medžiagų.

  Medžiai turės būti sodinami ne jaunesni nei 7-12 metų, tam tikrų rūšių.

  Bus nustatomos vietos, skirtos reklamai, o ant gyvenamųjų namų iš viso ketiname neleisti kabinti reklamos“, – aiškino D.Ruseckas.

  Tarsi kontrastas modernioms Šnipiškėms šalia žvilgančių dangoraižių išliks ir paveldo inkliuzas – aplink Giedraičių gatvę stovintys vienaaukščiai ir dviaukščiai šimtamečiai mediniai namai.

  Nors paveldo specialistai, tyrinėję pastatus, vertingais pripažino vos šešis namus, saugoma vertybe laikomi ne atskiri pastatai, o šioje vietoje išlikusi istorinė urbanistinė struktūra.

  Planuojama, kad restauruotuose namuose gyvens žmonės, veiks kavinės, restoranai bei amatininkų dirbtuvės.

  Aplinka taip pat bus sutvarkyta: dings tvoros, ūkiniai ir pagalbiniai pastatai, bus įrengti skverai, viešosios erdvės bei dirbtiniai vandens telkiniai. Tokia gyva praeities oazė turėtų tapti turistų traukos tašku.

  Šnipiškėse išliks ir istoriškai susiformavęs gatvių tinklas, tiktai gatvės bus rekonstruojamos bei platinamos, įrengiami ir dviračių takai. Siekiama suformuoti kuo daugiau viešų erdvių, prioritetas bus teikiamas pėstiesiems ir visuomeniniam transportui.

  Pagrindine rajono arterija taps naujoji Kernavės gatvė, visą teritoriją tarsi dalijanti į dvi dalis.

  Dešinėje dominuos komercinės ir visuomeninės paskirties pastatai, bus statomi ir gyvenamieji namai, o kairėje aplink Neries senvagę bus formuojama rekreacinė-gyvenamoji zona. Daugiabučių aukštingumas Šnipiškėse bus ribojamas iki 5-7 aukštų.

  Investuotojai nesnaudžia

  Šnipiškėse jau kuriami ir konkretūs plėtros projektai.

  Šalia savo sporto pramogų bei verslo centro „Forum Palace“ šeimininkai norėtų prie Konstitucijos prospekto pastatyti du 12 aukštų dangoraižius.

  Vietoj lūšnų, kurios stovi šalia „Forum Palace“, visuomeninės-komercinės paskirties pastatą ketina statyti bendrovė „Merko statyba“.

  Viešbutis „Reval Hotel Lietuva“ vietoj automobilių stovėjimo aikštelės Konstitucijos prospekte jau planuoja dar vieno didelio konferencijų centro statybą.

  Kitoje gatvės pusėje šalia šiuo metu baigiamo statyti daugiabučio namo bendrovė „Vyrokas“ pastatys naują Vilniaus kooperacijos kolegijos pastatą, o senojo vietoje iškils gyvenamosios-komercinės paskirties dangoraižis.

  Naująsias Šnipiškes su kairiuoju Neries krantu sujungs naujasis Kernavės tiltas, taip pat numatytas pėsčiųjų takas virš Geležinio Vilko gatvės.

  Jis atgimstantį rajoną turėtų sujungti su Ozo gatvėje besiformuojančiu traukos centru – „Akropolio“ stadionu, į kurį planuojama investuoti, Ozo pramogų parku bei „Siemens“ sporto arena.
  Nu kuris projektas jums labiau patinka, sitas:


  Parašė Edd

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  6.

  7.

  8.

  9.


  ar sitas:

  Parašė John


 • Edd
  replied
  Giedraičių 56, pirmas aukštas kaip ir ok, ar ne?.:
  Ne, čia juk "Lithome":

  Komentuoti:


 • Edd
  replied
  Šnipiškių bėda ta kad tokios kompanijos kaip Anreka ir Lithome čia prasisuko. Būtų sklypus susipirkusios kitos kompanijos, būtų normalesni projektai. Pažiūrėjau Lithome visus senus ir naujus projektus. Kas labiausiai nustebino kad beveik visi jų daugiabučiai yra pakelti virš garažo, kaip taisyklė - pirmas aukštas yra garažas. Net naujausiuose projektuose. Visur. Naujamiestyje, Pilaitėje, Šnipiškėse... Yra tik kelios išimtys. O šiaip patys daugiabučiai ir fasadai tai dar pusė bėdos atrodo, palyginus su Anrekos šedevrais.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė ttttt Rodyti pranešimą
  Ta proga siūlau paverkti ir surengti improvizuotas šermenis - dar viena didžiulė netektis japonų turistams:
  Tikėsimės, kad visi kaltininkai bus nubausti.

  Komentuoti:


 • spekas
  replied
  vieną kuoliuką įkalė maždaug, kad būtų tokiame pačiame lygyje kaip ir VMS įrengti, o dviejų nedakalė / nepripjovė : D. Gal pavargo ir metė darbus : D.

  O už alkoholikus su kirviais iš manęs +1. Juokiausi vienas balsu beveik.

  Komentuoti:


 • ttttt
  replied
  Ta proga siūlau paverkti ir surengti improvizuotas šermenis - dar viena didžiulė netektis japonų turistams:  čia bus https://citify.eu/giedraiciu-g-56/ , nustebino, kad griauna kažkokie alkoholikai su kirviais (!) ir kiek toliau nuo trobos stovinčiais alaus bambaliais Na bet iš kitos pusės, čia yra Lithome, iš jų galima tikėtis tik totalios piguvos ir taupymo ant visko, kas tik įmanoma.

  O čia nelegalios tvoros ir valstybinės žemės grobimo savaitės progresas:

  2020.04.03  2020.04.09  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  Parašė Edd Rodyti pranešimą
  Atsižvelgiant į aplinką bei kontekstą, bei ją gerbiant, naujos statybos Šnipiškėse privalo atrodyti taip:

  Garantuoju, kad jie situose sikinykuose iskart stoglangius isirengs. Negerai...

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  Parašė Edd Rodyti pranešimą
  Atsižvelgiant į aplinką bei kontekstą, bei ją gerbiant, naujos statybos Šnipiškėse privalo atrodyti taip:
  Koks dailus lauko WC. Vilniui, remiantis mano empyriniais stebėjimais, iki tokio dizaino tolokai.

  Komentuoti:


 • Edd
  replied
  Atsižvelgiant į aplinką bei kontekstą, bei ją gerbiant, naujos statybos Šnipiškėse privalo atrodyti taip:

  Komentuoti:


 • googleLT
  replied
  Parašė Creatium Rodyti pranešimą

  Koks chaosas? Nesuprantu. Dabar užstato 99% taip, kaip buvo numatyta. Visi projektai yra perimetrinio užstatymo, didesni turi vidinius kiemus. Kai kurie naujai projektuojami ar statomi 100% atitinka planuotas 'ribas'. Aukštingumas irgi labai aiškiai išdėstytas ir jo laikomasi. Bene visi projektai turės komercines patalpas pirmuose aukštuose.
  Visos naujos Šnipiškės kuo toliau tuo labiau primena kokį Jakaterinburgą su savo nevaržoma nepagarba seniems mediniams pastatams ir skylėse chaotiškai kaišomais pigiais, palyginus su kontekstu masyviais naujais pastatais. Nuo pamatų, šluojant buldozeriu didžiąją dalį to ką turime, kuriamas tas didingas bei šviesus ateities miestas. Tiesiog vakaruose jau gana retai vyksta panašaus mąsto istorinių kvartalų naikinimai ar šimtamečių pastatų griovimai. Tai labiau rytų valstybių bruožas.
  Paskutinis taisė googleLT; Šiandien, 00:45.

  Komentuoti:


 • Edd
  replied
  Kadangi Šnipiškės daugeliui asocijuoja su trobelėm, prie to kad visi parkingai turi būti požeminiai, galėtų įvesti reikalavimą visiems daugiabučiams Šnipiškėse turėti šlaitinius stogus. Būtų toks Šnipiškių išskirtinumas, vien šie du reikalavimai labai pakeistų situaciją.

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  Parašė architip Rodyti pranešimą

  Creatium, as turejau omenyje santyki tarp erdviu ir uzstatymo morfotipa. Kaip Snipiskiu schemoje uz 2008 m, ten gi yra aukstybine zona ir vydutinio aukstingumo kvartalinis uzstatymas. Gerai strukturizuota struktura., o dabar yra chaosas.
  Koks chaosas? Nesuprantu. Dabar užstato 99% taip, kaip buvo numatyta. Visi projektai yra perimetrinio užstatymo, didesni turi vidinius kiemus. Kai kurie naujai projektuojami ar statomi 100% atitinka planuotas 'ribas'. Aukštingumas irgi labai aiškiai išdėstytas ir jo laikomasi. Bene visi projektai turės komercines patalpas pirmuose aukštuose.

  Komentuoti:


 • Gies
  replied
  Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

  Priminkit, kokia infrastruktūra yra Šiaurės miestelyje be daugiabučių, prekybos centrų ir kelių verslo centrų? Ar ten yra nors viena,valstybinė mokykla, darželis, poliklinika, t.y. socialinė infrastruktūra, prienama kiekvienam gyventojui? Ar yra nors vienas parkas? Bent normalesnis skveras ar šiaip žalioji poilsio zona? ŠM kiekvienas kvadratinis cm buvo monetizuotas, t.y. iš jo bandyta išspausti pelną ir pelnas buvo viso rajono vystymo alfa ir omega. Rezultate gavosi rajonas, kuriame be daugiabučių ir prekybcentrių kaip nieko nėra. Neskaitant aukštesnės energetinės klasės, rajonas atrodo kaip regresas net lyginant su senaisiais Žirmūnais (Žirmūnū trikampiu) - pastarajame bent yra mokyklos, darželiai, erdvūs kiemai tarp namų su augmenija - tas matosi plika akimi iš ortofoto lyginant Žirmūnų trikampį su ŠM. Žodžiu Šiaurės Miestelis - tai beprotiško, laukinio kapitalizmo a la "po mūsų nors ir tvanas" pavyzdys, pavyzdys kaip nereikia daryti. Panašu, kad Šnipiškės kol kas vystomos panašiu principu, nors gal ir klystu.
  ŠM paminėjau labiau, kaip patį principą, kad galima mieste išvystyti ir didesnes teritorijas. Nenorėjau pateikti ŠM kaip tikrai gero sektino pavyzdžio, prašau nepriimti taip tiesiogiai visko.
  Infrastruktūrą turėjau omenyje kaip gatvių tinklą, ir patį rajoną kaip kažkokią suvaldytą visumą, per daug neinant į detales.
  Bet taip ten yra Viešasis transportas, yra prekybcentrių ir verslo centrų ir pilna vietų pavalgyti ir net kelios išgerti. Ir čia yra tikrai pliusai. Ir taip ten net yra ir žalių erdvių, bet gal ne visi apie jas žino. O ir Neries pakrantė yra visai šalia.
  Bet taip ten nėra valstybinės mokyklos, darželio, valstybinės poliklinikos ar valstybinio parko, bet tokių dalykų sunku rasti bet kuriame naujame rajone ir tai jau ne tik Šnipiškių ar ŠM problema. Bet čia jau tema kitai diskusijai ir kitoje temoje.

  Komentuoti:


 • architip
  replied
  Parašė Creatium Rodyti pranešimą

  Nežinau, man tai čia nepanašu į tai, kas galėtų būti miesto centre.
  Creatium, as turejau omenyje santyki tarp erdviu ir uzstatymo morfotipa. Kaip Snipiskiu schemoje uz 2008 m, ten gi yra aukstybine zona ir vydutinio aukstingumo kvartalinis uzstatymas. Gerai strukturizuota struktura., o dabar yra chaosas.

  Komentuoti:


 • Saliamonas
  replied
  Parašė Gies Rodyti pranešimą

  Tikrai ne geriausios. Bet tai pavyzdys, kaip galima išvystyti teritoriją ir infrastruktūrą. Klaidas padarytas ten tikiuosi dar išmoksim, bet ten yra ir teigiamų dalykų, nereikia matyti vien tik blogų.
  Priminkit, kokia infrastruktūra yra Šiaurės miestelyje be daugiabučių, prekybos centrų ir kelių verslo centrų? Ar ten yra nors viena,valstybinė mokykla, darželis, poliklinika, t.y. socialinė infrastruktūra, prienama kiekvienam gyventojui? Ar yra nors vienas parkas? Bent normalesnis skveras ar šiaip žalioji poilsio zona? ŠM kiekvienas kvadratinis cm buvo monetizuotas, t.y. iš jo bandyta išspausti pelną ir pelnas buvo viso rajono vystymo alfa ir omega. Rezultate gavosi rajonas, kuriame be daugiabučių ir prekybcentrių kaip nieko nėra. Neskaitant aukštesnės energetinės klasės, rajonas atrodo kaip regresas net lyginant su senaisiais Žirmūnais (Žirmūnū trikampiu) - pastarajame bent yra mokyklos, darželiai, erdvūs kiemai tarp namų su augmenija - tas matosi plika akimi iš ortofoto lyginant Žirmūnų trikampį su ŠM. Žodžiu Šiaurės Miestelis - tai beprotiško, laukinio kapitalizmo a la "po mūsų nors ir tvanas" pavyzdys, pavyzdys kaip nereikia daryti. Panašu, kad Šnipiškės kol kas vystomos panašiu principu, nors gal ir klystu.

  Komentuoti:


 • Gies
  replied
  Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

  Šiaurės miestelis - gerosios praktikos pavyzdys?
  Tikrai ne geriausios. Bet tai pavyzdys, kaip galima išvystyti teritoriją ir infrastruktūrą. Klaidas padarytas ten tikiuosi dar išmoksim, bet ten yra ir teigiamų dalykų, nereikia matyti vien tik blogų.

  Komentuoti:


 • Saliamonas
  replied
  Parašė Gies Rodyti pranešimą


  Visiškai pritariu, čia valios klausimas. Ir mes kalbam tik apie prioritetines teritorijas, kaip miesto centras, kuris turėtų būti pavyzdys ir atsvara senamiesčiui, o dabar virsta dar viena Pilaite.
  Kodėl senamiestyje galima tą daryti, o keli šimtai metrų nuo jo jau ne?
  Kaip tada Šiaurės miestelis? Kaip Konstitucijos pr aukštybiniai pastatai? Jie juk irgi gimė iš bendros vizijos turėjimo ir aukštesnių reikalavimų.
  O kažkodėl Šnipiškėse vyksta žiurkių lenktynės, kas greičiau paims kokį sklypelį ir įkiš ką tai.
  Šiaurės miestelis - gerosios praktikos pavyzdys?

  Komentuoti:


 • Gies
  replied
  Parašė Konradas Rodyti pranešimą

  Tai reikia grupę kažkokią organizuoti?
  Reikia

  Komentuoti:


 • Gies
  replied
  Parašė ttttt Rodyti pranešimą

  Visiško chaoso nėra vien todėl, kad kai kurie vystytojai patys supranta, kad yra ES valstybės sostinėje, kuri nori būti Šiaurės Europa, ir nestato visiško š. Iš paskutinių labai maloniai nustebino šis. Bet, jeigu man yra visiškai nusispjaut į Šimašių ir Pakalnį su jų 3-4 metus besitesiančiomis tūščiomis kalbomis apie tai koks turi būti miestas ir kaip jie tai kontroliuos, ir taipogi nusispjaut į miestą ir kaip atrodys tai, ką aš pastatysiu, o svarbiausia man yra pastatyt kuo pigiau ir parduot kuo brangiau - niekas nesustabdys manęs statyt piguvą, statyt projektus su parkingu vietoje pirmo aukšto ar tarp gatvės ir pastato, niekas nesustabdys manęs statyt svečių namus ir t.t. Taip, jeigu nuspręsiu statyt kažką labai jau įžūlaus ir daug žmonių sukils prieš, "sustabdys", pareikalaus patobulint projektą, aš kiek nusileisiu (pvz atsisakysiu parkingo prie pastato, bet vis tiek paliksiu garažą vietoje pirmo aukšto, arba jeigu jum projektas atrodo per pigiai, nes aš padėjęs ant visų nuspredžiau daryt tinkuoto putplasčio fasadą - kiek apklijuosiu klinkeriu), bet galų gale vis tiek pastatysiu savo pigų š.

  Mano parodytoje teritorijoje yra daug tuščių sklypų, kurie be abejonių bus sujungti ir nemažai didelių sklypų (pvz Schage ir aplink). Tie kurie yra maži vis tiek turės būti sujungti į didesnius tam, kad galima būtų kažką pastatyti, pats sakote, kad infrastruktūra yra suformuota, tad visiems aišku kur bus gatvės, todėl nėra taip, kad tuščias laukas su begalybe galimybių fantazijai. Beje, su tais mažais sklypais irgi galima suplanuoti taip, kad net jeigu jie būtų atskirų vystytojų, vis tiek gautųsi panašu į civilizuoto miesto centrą, o ne miegamąjį rajoną, pavyzdžiui šiose sklypuose suprojektuot pastatus ugniasienėm susijungiančius su gretimam sklype suplanuotais pastatais. Tai tik paskatintų vystytojus pirkti mažesnius sklypus ir pagreitintų tos teritorijos konversiją, kadangi nereiktų laukt, kol gretimo sklypo savininkas nusileis iki adekvačios kainos. O ir sklypų savininkai greičiau parduotų savo sklypus, nes parengus tokį detalų užstatymo planą, galima sakyti, kad kiekvienas sklypas būtų beveik su projektu. Kaip tik galėtų gautis kažkas panašaus, kaip parodė Gies :


  Na, BP iš esmės tą ir suplanuoja, tik miglotai. Jeigu Senamiestyje (senasis miesto centras) dėl griežtų taisyklių negalima pastatyt bet kokio pigaus š, kurio užsinorėsi, ir yra tam tikri architektūros lygio ir naudojamų medžiagų kokybės reikalavimai, tai kodėl kažko panašaus negali būti naujajam miesto centre?

  Visiškai pritariu, čia valios klausimas. Ir mes kalbam tik apie prioritetines teritorijas, kaip miesto centras, kuris turėtų būti pavyzdys ir atsvara senamiesčiui, o dabar virsta dar viena Pilaite.
  Kodėl senamiestyje galima tą daryti, o keli šimtai metrų nuo jo jau ne?
  Kaip tada Šiaurės miestelis? Kaip Konstitucijos pr aukštybiniai pastatai? Jie juk irgi gimė iš bendros vizijos turėjimo ir aukštesnių reikalavimų.
  O kažkodėl Šnipiškėse vyksta žiurkių lenktynės, kas greičiau paims kokį sklypelį ir įkiš ką tai.

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  Parašė architip Rodyti pranešimą
  tttt., gera vizulke radai, butent toks uzstatymas ir turetu buti, labai geras santykis tarp aukstingumo ir kiemo, kiemas gerai apzeldintas ir neuzspaustas. Deja, pas mus taip kul kas uzsakovai nenori daryti.
  Nežinau, man tai čia nepanašu į tai, kas galėtų būti miesto centre.

  Komentuoti:

Working...
X