Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šnipiškių NMC projektai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Ežiukas
  started a poll Šnipiškių NMC projektai

  Šnipiškių NMC projektai

  157
  Senasis, nesaugantis senamiescio vaizdo
  49,04%
  77
  Naujas, issaugantis vilniaus senaji veida
  44,59%
  70
  Nei vienas, palikite viska kaip dabar
  6,37%
  10
  Stai kokios naujienos:
  Parašė Edd
  Pilnas straipsnis, kuriame be kita ko parasyta, kad Snipiskese nebus aukstesnio nei ET dangoraizio ir aplamai ju nebus daug.

  Šnipiškėms lipdoma naujo miesto centro etiketė

  Atgyjančiame rajone išsiteks ir modernūs dangoraižiai, ir šimtametės trobos

  Aušra Pocienė

  Laukia didžiulės permainos

  30 tūkstančių gyventojų, 700 tūkstančių kvadratinių metrų naujo gyvenamojo ploto, dar tiek pat biurų, prekybos centrų bei administracinių pastatų, muziejai, galerijos, vaikų darželiai, mokyklos, nauja bažnyčia ir parkai – šitokią sostinės Šnipiškių rajono ateities viziją regi miesto planuotojai.

  Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ parengė Šnipiškių plėtros koncepciją, kuri spalio mėnesio viduryje bus pateikta tvirtinti miesto tarybai.

  120 hektarų teritorijos, ribojamos Geležinio Vilko, Ozo, Žalgirio, Kalvarijų gatvių bei Neries upės, laukia didžiulės permainos.

  „Mes planuojame čia sukurti visavertį, dieną ir naktį gyvą miesto centrą.

  Čia žmonės ne tik gyvens, bet ir dirbs.

  Parkuose, viešosiose erdvėse, kurių ketinama įrengti kuo daugiau, jie ilsėsis, muziejuose, meno galerijose bei koncertų salėse leis laisvalaikį.

  Iš Senamiesčio į dešinįjį Neries krantą turėtų persikelti dalis bankų, biurų, ministerijų, vyriausybinių, žinybinių įstaigų“, – pasakojo Šnipiškių plėtros projektą rengusios įmonės „Vilniaus planas“ vyriausiasis architektas Danas Ruseckas.

  Malšina verslininkų apetitą

  Šnipiškių rajono plėtros koncepcija parengta remiantis „Vilniaus plano“ architektų Artūro Smaliuko, Mariaus Morkūno ir Vitalijaus Jankūno projektu.

  Jų darbas buvo pripažintas geriausiu idėjiniame Šnipiškių plėtros konkurse, rengiantis dalyvauti Kanuose (Prancūzija) vykusiai nekilnojamojo turto parodai MIPIM.

  Tačiau projektas buvo iš esmės pakoreguotas.

  Gerokai yra išretintas iš pradžių čia siūlytas dangoraižių miškas. Apsispręsta, jog naujajame miesto centre nebus statomi aukštesni pastatai nei 33 aukštų „Europos“ verslo centro bokštas.

  „Šioje sostinės dalyje aukšti statiniai harmoningai žemės nuo „Europos“ biurų pastato. Dar vienas kitas šalia galėtų jam ir prilygti.

  Visus būsimuosius dangoraižius sumažinome šešiais aukštais ir, žinoma, jau sulaukėme verslininkų ir juos projektuojančių architektų nepasitenkinimo“, – sakė D.Ruseckas.

  Anot projekto vadovo A.Smaliuko, išanalizavus panoramas, atsiveriančias nuo labai svarbaus miesto apžvalgos taško Subačiaus gatvėje, paaiškėjo, jog giliau į Šnipiškes projektuojami aukšti pastatai sudarytų foną Gedimino piliai, kitiems paveldo objektams ir užgožtų juos.

  Saugant istorinį miesto siluetą dangoraižių grupė sukoncentruota aplink tris jau stovinčius dangoraižius.

  „Paveldas, gamta ir naujoji architektūra turi tarpusavyje derėti ir vienas kito neužgožti.

  Vienoje pusėje saugome Gedimino pilį ir Kryžių kalną, kitoje – Šeškinės ozą ir žaliuosius šlaitus, o viduryje kuriame naująsias Šnipiškes“, – pagrindinius rajono planavimo principus vardijo D.Ruseckas.

  Derės su Senamiesčiu

  Investuotojų Šnipiškėse laukia ir daugiau apribojimų.

  Kad naujieji dangoraižiai neužgožtų Senamiesčio, numatoma siūlyti tik tam tikrus ne itin ryškius fasadų spalvinius derinius.

  „Skirtingų architektų kuriami pastatai bus saviti, bet turės tam tikrų sąsajų.

  Taip pat pageidausime, kad šaligatvių plytelės, kitos aplinkos detalės būtų tam tikros kokybės bei medžiagų.

  Medžiai turės būti sodinami ne jaunesni nei 7-12 metų, tam tikrų rūšių.

  Bus nustatomos vietos, skirtos reklamai, o ant gyvenamųjų namų iš viso ketiname neleisti kabinti reklamos“, – aiškino D.Ruseckas.

  Tarsi kontrastas modernioms Šnipiškėms šalia žvilgančių dangoraižių išliks ir paveldo inkliuzas – aplink Giedraičių gatvę stovintys vienaaukščiai ir dviaukščiai šimtamečiai mediniai namai.

  Nors paveldo specialistai, tyrinėję pastatus, vertingais pripažino vos šešis namus, saugoma vertybe laikomi ne atskiri pastatai, o šioje vietoje išlikusi istorinė urbanistinė struktūra.

  Planuojama, kad restauruotuose namuose gyvens žmonės, veiks kavinės, restoranai bei amatininkų dirbtuvės.

  Aplinka taip pat bus sutvarkyta: dings tvoros, ūkiniai ir pagalbiniai pastatai, bus įrengti skverai, viešosios erdvės bei dirbtiniai vandens telkiniai. Tokia gyva praeities oazė turėtų tapti turistų traukos tašku.

  Šnipiškėse išliks ir istoriškai susiformavęs gatvių tinklas, tiktai gatvės bus rekonstruojamos bei platinamos, įrengiami ir dviračių takai. Siekiama suformuoti kuo daugiau viešų erdvių, prioritetas bus teikiamas pėstiesiems ir visuomeniniam transportui.

  Pagrindine rajono arterija taps naujoji Kernavės gatvė, visą teritoriją tarsi dalijanti į dvi dalis.

  Dešinėje dominuos komercinės ir visuomeninės paskirties pastatai, bus statomi ir gyvenamieji namai, o kairėje aplink Neries senvagę bus formuojama rekreacinė-gyvenamoji zona. Daugiabučių aukštingumas Šnipiškėse bus ribojamas iki 5-7 aukštų.

  Investuotojai nesnaudžia

  Šnipiškėse jau kuriami ir konkretūs plėtros projektai.

  Šalia savo sporto pramogų bei verslo centro „Forum Palace“ šeimininkai norėtų prie Konstitucijos prospekto pastatyti du 12 aukštų dangoraižius.

  Vietoj lūšnų, kurios stovi šalia „Forum Palace“, visuomeninės-komercinės paskirties pastatą ketina statyti bendrovė „Merko statyba“.

  Viešbutis „Reval Hotel Lietuva“ vietoj automobilių stovėjimo aikštelės Konstitucijos prospekte jau planuoja dar vieno didelio konferencijų centro statybą.

  Kitoje gatvės pusėje šalia šiuo metu baigiamo statyti daugiabučio namo bendrovė „Vyrokas“ pastatys naują Vilniaus kooperacijos kolegijos pastatą, o senojo vietoje iškils gyvenamosios-komercinės paskirties dangoraižis.

  Naująsias Šnipiškes su kairiuoju Neries krantu sujungs naujasis Kernavės tiltas, taip pat numatytas pėsčiųjų takas virš Geležinio Vilko gatvės.

  Jis atgimstantį rajoną turėtų sujungti su Ozo gatvėje besiformuojančiu traukos centru – „Akropolio“ stadionu, į kurį planuojama investuoti, Ozo pramogų parku bei „Siemens“ sporto arena.
  Nu kuris projektas jums labiau patinka, sitas:


  Parašė Edd

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  6.

  7.

  8.

  9.


  ar sitas:

  Parašė John


 • Creatium
  replied
  Žalgirio 94  https://citify.eu/zalgirio-94/

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  Kernavės aveniu  https://citify.eu/kernaves-aveniu/

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  K17

  https://citify.eu/k17/

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  Jei tiket k17 puslapio parduotu butu info, tai per kelis menesius jie nepardave nei vieno buto, kai tuo tarpu Kernaves Aveniu ju pardave apie 50. Samoningas pardavimu nerodymas? Gal kas domejosi, klause for how much, o atsakymas, - zmogaus sitas yra parduotas.

  Komentuoti:


 • swindler
  replied
  Parašė nugara Rodyti pranešimą

  Nežinau kaip jums, bet man užėjus į K17 svetainę atrodo, kad tai scamas, kai kurios nuorodos net neatsidaro, sakinių formuluotės sudarytos kaip kokio paskutinio beraščio ir aplamai svetainė atrodo sukurta kokiais gūdžiais 2002 metais. Jei projekto vystytojas sugeba tik taip reprezentuot savo produktą, tai kyla labai daug abejonių ir del paties projekto. Nepatikima.
  Dažniausia projekto vystytojai arba renkasi rimta partnerį arba patys tai ne pirmą kartą daro. Kalbu apie marketinga. Anreka jo niekada nedarė, nes parduoda kainą, kuriai reklamos nereikia. Taigi ir konkrečiu atveju atidavė reklamą ir pardavimus to žmonėms mačiusiems bet to nesudariusiems, ir galvoja, kad kadangi jiem motyvacijos labai daug tai jau viskas gausis.. Deja, gavosi kaip visada, t.y. tie pagalvojo, kad čia juk pirmas ir paskutinis šansas uždirbti, tuo labiau, kad apyvartinių nėra, daro studentiškai. Taigi pagal tai atmesti projekto nereikėtų.
  Kitas klausimas apie kokybę ar tiesiog požiūrį, va su šiuo klausimu, ne tik šiame projekte, bet daugumoje blogai.. Netgi sakyčiau tendencija yra, kad kuo didesnė patirtis, tuo daugiau žinojimo kaip sutaupyti, nes baimės, kad nepriduos, ar kad nekokybė išlįs, nebėra ir taupoma maksimaliai. Medžiagas nuperki, nes plytos ir betonas daug nekainuoja, Ukrainiečiai (kurių kokybės supratimas: šiltinimo nereikia, hidroizoliacijos nereikia, sandarumas kas tai yra..) kadanors pastato.. Todėl nėra jokio tikslo skubėti paduoti, nes dar nebuvo taip kad šis vystytojas butų neišparduotų.. T.y. savikaina leidžia išlikti visiškai ramiems..
  Kokybės gali ieškoti jei turi 2-3 metus, kitu atveju tiek vienetinei kokybiškesni projektai, labai greitai dingsta (vertinant kad dar ir ne visi butai tinkami objekte). O tada lieka saves paklausti, o kas gi tokio gali būti nekokybiško, kas neišlįs per 5 metus (tuo labiau, kad statistinis pirkėjas turėtų suprasti, kad per 10 metų arba reikės keisti arba paleisti ant nuomos, nes poreikiai bus pasikeitę) ir ko neturėtų statytojas sutvarkyti (Anreka ne tas atvejus kur pastato bankrutuoja ir kitą stato). Jei išplanavimas, pozicija ir vieta mieste tinka, manau reikia galvoti, kaip pagerinti tą kokybę, susitariant su vystytoju ir nesukti galvos dėl bendros kokybės suprantant, kad kiek mokėjai tiek gavai. Aišku jei yra iš ko rinktis ir negalia primokėti, tai žinoma reikia rinktis, bet tik ne pagal vizualizacijų ir pardavėjų kokybę..

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
  Beje, jei gerai suprantu, su situ DP leidziamas Konstitucijos pr. uzstatymas nuo pat sankryzos. Taip kaip ir diskutuota cia.
  Kad DP apima teritoriją iki skvero. Čia kalbėta apie dalies skvero užstatymą prie pat sankryžos kampo.

  Komentuoti:


 • mr_miegas
  replied
  Beje, jei gerai suprantu, su situ DP leidziamas Konstitucijos pr. uzstatymas nuo pat sankryzos. Taip kaip ir diskutuota cia.

  Komentuoti:


 • mr_miegas
  replied
  baigtas DP salia Konstitucijos/Kalvariju sankryzos: https://vilnius.lt/wp-content/upload...2019-12-03.pdf

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Koks trikampis? Visą laiką kalba ėjo tik apie Giedraičių g., visa kita anksčiau ar vėliau turi tapti miesto centru, o ne kaimu mieste.

  Komentuoti:


 • evvt
  replied
  Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą

  Krokuvos-Daugeliskio-Kalvariju trikampis yra sventa karve. Aukstu projektu ten ir nereikia. Reikia tik kad vietine fauna issivalytu fekalus is kiemu ir apsitvarkytu savo siferinius kioskus, kad butu panasesni i patalpas, kurioje gyvena zmones, o ne kiaules. Ir savo gardus apsitvertu humaniskom tvorom, dar kokiu zeldiniu pasisodintu.
  Visą gyvenimą praleidę šū*e staiga ims ir apsikuops? Šitie net prieš pasaulio pabaigą nesikuoptų. Ir taboras įsivaizduoju daug tvarkingesnis už į šitą svalką. Ką reiktų kuopti iš ten, tai juos pačius su visais priklausiniais ir kuo toliau tuo geriau.Kad nesugalvotų atgal.
  Paskutinis taisė evvt; 2019.12.02, 17:17.

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
  Ne būsimame NMC statyti tokius bet kokiu atveju. Šita gatvė Amsterdame irgi ne centre.
  Krokuvos-Daugeliskio-Kalvariju trikampis yra sventa karve. Aukstu projektu ten ir nereikia. Reikia tik kad vietine fauna issivalytu fekalus is kiemu ir apsitvarkytu savo siferinius kioskus, kad butu panasesni i patalpas, kurioje gyvena zmones, o ne kiaules. Ir savo gardus apsitvertu humaniskom tvorom, dar kokiu zeldiniu pasisodintu.

  Komentuoti:


 • Zygis
  replied
  As tai ten noreciau gyvent

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Ne būsimame NMC statyti tokius bet kokiu atveju. Šita gatvė Amsterdame irgi ne centre.

  Komentuoti:


 • Ginthus
  replied
  Čia jau nukrypimas į kitą kraštutinumą. Tokio tipo užstatymas paprastai naudojamas nebent iš reikalo užmiestyje statant dvibučius namus žemės ūkio paskirties sklypuose. Nemanau, kad čia egzistuoja tokie ribojimai. Gal čia bandė maišytą užstatymą ar kažką panašaus, kaip Amsterdame,
  https://maps.app.goo.gl/TsxtEA81d4btpk2h9
  bet gavosi taip pagal vietines sampratas?

  Komentuoti:


 • Zygis
  replied
  Kintai

  https://www.facebook.com/11327359342...34?d=n&sfns=mo

  Komentuoti:


 • evvt
  replied
  Parašė googleLT Rodyti pranešimą

  Nesuprantu džiaugsmo leisti laiką ankštose ir pilkose stiklo bei betono erdvėse, o mūsų autentiškas senamiestis su savo 1-3 aukštų pastatais toli gražu nėra tai. Tuomet taip pat turėjote pastebėti, jog yra liūdnų asmenų, kurie visiškai priešingai, kaip maro bijo atvirų, neužstatytų erdvių. Jiems vaidenasi visokios Stalino raudonosios armijos paradams skirtos aikštės ar prospektai.
  O tai tokių asmenų baimes jau ignoruojam? Aš tai nesuprantu kaip galima leisti laiką atvirose ir pilkai vienodose erdvėse kur nuo pastato iki pastato min 150 metrų? Tokio dydžio erdvės(jei tai ne centrinė miesto aikštė ar kažkas panašaus) pasmerktos būti tuščios ir nykios be žmonių, nes pats tamsta, suprask, vienas niekaip neužpildysi tų erdvių O ir finansinio modelio tokiem laukam išlaikyti kaip suprantu taip pat nesiūlai?
  Paskutinis taisė evvt; 2019.12.01, 20:22.

  Komentuoti:


 • googleLT
  replied
  Parašė wasabiBoi Rodyti pranešimą

  Vargselis gatvej klaustrofobija jaucia, kaip liudna ir gaila. Speju senamiescio kaip setonas kryziaus vengi
  Nesuprantu džiaugsmo leisti laiką ankštose ir pilkose stiklo bei betono erdvėse, o mūsų autentiškas senamiestis su savo 1-3 aukštų pastatais toli gražu nėra tai. Tuomet taip pat turėjote pastebėti, jog yra liūdnų asmenų, kurie visiškai priešingai, kaip maro bijo atvirų, neužstatytų erdvių. Jiems vaidenasi visokios Stalino raudonosios armijos paradams skirtos aikštės ar prospektai.

  Komentuoti:


 • kasparas.v
  replied
  Ei nu gal ne ant tiek! Toks apdovanojimas labiau tiktu siaures vakaru rajonu architektams. Cia tiesiog plentinis pastatas, kuo puikiausiai sueitu kur nors nebent Lazdynu pakrasty link Oslo g. Problema kad nera uzstatymo modeio, jo nesilaikoma, arba jis tiesiog d*biliskas.

  Komentuoti:


 • evvt
  replied
  Ten ta vizualizacija ankstesnė už bet kokį priešankstinį papaišymą. Nu bet vistiek! Tas kam kilo tokia idėja pasiūlyt šitokį galimą užstatymą, turi būt nedelsiant apdovanotas kokia nors įspėjamaja premija, arba exportuotas kur nors į kurį nors ****staną Azijoje arba dar geriau į Š.korėją. Be galimybės grįžt.

  Komentuoti:

Working...
X