Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Naujamiestis - projektai ir statybų eiga
Collapse
X
-
Nieko gero ten nebuvo. To seno pastato niekam nebuvo įmanoma normaliai pritaikyti. Tuo labiau, kad buvo nugriautas ir medinis nuosavas namas ir suformuotas didesnis sklypas. Sutinku, kad naujas pastatas ne stebuklas ir maksimaliai išnaudoja užstatomą sklypo plotą...
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Tiesiog pigiai paperkančios šviesytės ir blizgučiai, o rezultatas nereikalinga šviesos tarša. Geriau jau seną namą būtų išsaugoję ar augmenijos įterpę. Dabar pastatas tiesiog didelė dėžė nuo vieno sklypo kampo iki kito su maksimaliu užstatymu, nieko ypatingo. Atrodo tik kvadratiniai metrai rūpėjo. Sakoma, kad seni pramoniniai pastatai pilka, baisu bei niūru miesto centre, tačiau ankščiau buvo daugiau įvairovės, brandžių medžių ir žalumos nei prie šio naujo tvaraus ofisų pastato.Paskutinis taisė googleLT; 2020.09.03, 21:06.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Some lights from the Zalgirio Stadionas scoreboard were saved from destruction and used as interior for the Tech Loft in Algirdo 38.
Komentuoti:
-
-
"Baltas lapas" - antro etapo visi korpusai pasiekė galutinį aukštį, prieš kelias dienas išvežė paskutinį kraną.
- 15 patinka
Komentuoti:
-
Dalis buvo nušluota karo metu susprogdinus dujų fabriką. Pastatus arčiau upės irgi galėjo apgriauti jau tilto susprogdinimas, o tai, kas liko nušlavė kai statė naują tiltą. Ir tik likusius paskutinius likučius kai statė operos ir baleto teatrą.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Taip, tai žiedo vieta. Bet viskas buvo nušluota kartu su dab. Operos vieta. Ilgiausiai išsilaikė namas ant dabartinių Vilniaus - Lelevelio gatvių kampo, dar operhauzo statybos metu jis ten buvo. Perimetras nuo Lelevelio iki Žalio tilto buvo skystas. Beje, tame perimetre visai padorus namas buvo, gal kokių 3 aukštų.
Šioje foto dešinėje matosi jo galas, už iškabos Frizjer. Foto daryta per potvynį. Netgi su tokiu užstatymu miestas atrodo jaukiai. Dabar ta vieta visiškai sugadinta Kongresų rūmais, Vyriausybės pastatu (buv. LKP CK) ir tuo Operos zikuratu.
Visi nauji pastatai iš esmės yra neblogi, bet apleisti ir neremontuoti nuo Griškevičiaus laikų (Vyriausybės rūmai). Urbanistiniu požiūriu man Opera ir žiedas nepatinka, ypač žiedas. Ten turėtų būti aikštė, kuri ir buvo iškart po WWII "išvalius" ten buvusius pastatus.
- 6 patinka
Komentuoti:
-
Kokioje toje vietoje? Operos ir baleto teatro vietos nereikia painioti su žiedo prie tilto vieta.
Komentuoti:
-
Dėl nuolat pasikartojančių Neries potvynių, dėl kapitalo trūkumo ir kitų priežasčių upės pakrantės teritorijos Vilniuje, ypač į vakarus nuo Žaliojo tilto praktiškai iki XX a. vidurio buvo priemiesčio zona. Netgi ten, kur dabar Opera.
XX a. antroje pusėje daugelis miestų patyrė modernizacijos bangą, buvo griaunami ištisi kvartalai netgi visai ne menkaverčių pastatų. Ir ne tik buv. TSRS. Pavyzdžiui Upsaloje apie 1960-1970 buvo nušluoti ištisi XVIII-XIX a. kvartalai palei vieną upės pusę. Stokholme tas pats. Tokios buvo tuo metu urbanistikos tendencijos. Tik Vakaruose, kur yra privati žemės ir statinių nuosavybė, miesto kvartalų griovimas buvo ne toks drastiškas.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Tu tuoj eisi pailsėti, provokatoriau.
Nėra jokios vertės iš lūšnynų. Perimetrinis, ne perimetrinis, nesvarbu. Svarbu, kad menkaverčiai ir pramoniniai pastatai miesto centre nereikalingi.
Stiklainis stiklainiui nelygu. Dabartiniai stiklainiai yra masinis produktas, grynai utilitarinis, kuo pigiau pastatyti, kuo daugiau išspausti pelno. Su tokiais kriterijais deimantų ieškoti neverta.
O bet tačiau, kokie "okupantai" privertė pastatyti "televizorinį" stiklainį Prahoje - nacionalinio teatro priestatą?Paskutinis taisė Al1; 2020.08.24, 20:20.
Komentuoti:
-
Retrospekcinis Vilniaus miesto plano fragmentas (prieškaris), kuriame matosi šiaurės rytinė kvartalo dalis užstatyta perimetru. Net ir paskutinė tavo paties įkelta foto, kur tu nematai jokios vertės, atskleidžia būdingą Vilniaus senamiesčio užstatymo tipą, kuris sudaro didžiąją dalį visų senamiesčio pastatų.
Kaip ir sakiau - vatnikai nemėgsta tik tų stiklainių, kuriuos stato laisva Lietuva. Okupantų stiklainiai tuo tarpu ginami visa apologetikos išmone. Panašiai ir su invaziniais medžiais, užsodintais ant Gedimino kalno sovietmečiu, nes kiekviena socialistinė piktžolė labiau dvasinga. Bile kad būtų sovietinis šūdas, o jei dar su GOST'o žyma tai dvigubai dvasinga.
- 9 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Justin Rodyti pranešimą
Dalis sklypo buvo perimetrinis senamiesčio morfotipas, ponas vatnike. Ajajai, kokios žinios skystos.
Visas kvartalas, kuriame dabar yra operos ir baleto teatras buvo užstatytas dujų fabriko pastatais, dujų rezervuarais ir menkaverčiais pastatais palei gatvę. Dalis jų nepateko į teatro sklypą ir buvo nugriauta tvarkant Žaliojo tilto prieigas ir gatves, įrengiant pseudožiedą.
1915 aerofotonuotrauka. Aiškiai matyti, kad jokių normalių pastatų ten nebuvo, išskyrus tą, kuriame dabar V. Kasiulio muziejus. Nemanau, kad lenklaikiu ten kažką vertingo galėjo pastatyti.
https://www.limis.lt/paieska/perziur...limiskportlet_ backUrl=%2Fpaieska%2Fperziura%2F-%2Fexhibit%2Fpreview%2F83422240%3Fs_id%3D2uEmQ9wtp GrVvAmC%26s_ind%3D549%26valuable_type%3DEKSPONATAS
Koks "vertingas buvo perimetrinis užstatymas palei Vilniaus g. galima įsitikinti nuotraukose:
http://vilnius21.lt/senivaizdai.php?g=5258983&t=1&p=3
https://www.miestai.net/forumas/foru...91#post1624191
Kas čia vertingo?
Kai dėl manęs, tai ir dabartinis V. Kasiulio muziejaus pastatas yra visiškas svetimkūnis ir verčiau jau jį būtų nugriovę, kai statė teatrą.Paskutinis taisė Al1; 2020.08.24, 17:44.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąVytenio g. 46B konkurso darbai, įmetu keletą esminių vaizdų:
DO-LIVE:
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Do-Live taip, visai gerai atrodo, bet nanau kad iprasta musu praktikoje link OPEN CITY HOTEL. Paziuresim...
- 1 patinka
Komentuoti:
-
DO-LIVE man visai nieko. Bet gerai ta teritorija tvarkosi. Džiugu matyti.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Na, būtų kvaila tikėtis kažko ypatingo komiblokų kieme, kurio iš niekur nesimato, bet čia išsikyrus DO-LIVE tai net nėra jokios architektūros, grynai jokios fantazijos ir net pabandymo nors šiek tiek nukrypti nuo "dežės". Realiai kaip Creatium surikiavo, toks, manau, ir yra objektyvus projektų vertinimas, bet spėju konkurso rezultatai bus atvirkštine tvarka, nes tokiuose konkursuose beveik visada laimi piguva.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Eina sau kokios dėžės. Na bet gerai, kad aplink pastatai, nesimatys. O ir prie Naugarduko chruščiovkių derės.
Komentuoti:
Komentuoti: