Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Senamiestis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Saturnas
  replied
  Man irgi tas momentas su "o kas, jei suras senesnius brėžinius" nepatiko, nes juk etiškas atstatymas skaitosi tik paskutinio buvusio vaizdo, o sukritikuotas senovės imitavimas jau yra daryti kaip berods Gdanske, kai atstatomas romantizuotas viduramžių vaizdas, o ne prieš vos metus dar vis buvęs. Jono bažnyčią Klaipėdoje irgi ne gotikinę iki Didžiojo gaisro atstatinės, o tokią kaip prieš pat nugriaunant, nors ir yra eskizų, kaip atrodė dar anksčiau. Tai net jeigu surastų kažkas kažką, tai Radvilų rūmų paveikslėlio medalyje ir išlikusio čiupinėtino korpuso, kurie yra akivaizdžiai paskiausi, nepakeičia niekaip, tad ir jaudintis nėra ko.

  Komentuoti:


 • dangoraižistas
  replied
  Kai pats išgalvoji tai, ko kitas nesakė ir pats tai bandai paneigti, pats tik ir lieki patenkintas. Sveikinu. Esi dar vienas šiaudinės baidyklės kovotojas, kokių jau mačiau šiame forume mažiausiai keliolika.

  O argumentai kvailoki. Iš serijos "o kas jei po šimto metų sužinosime, kad valdovų rūmų vietoje buvo titnago žmogaus gyvenvietė? Viską nugriausim ir pastatysim kailiais uždengtas palapines?"


  Jei būtum bent kartą skaitęs Vilniaus UNESCO nominacinę bylą, kurioje aiškiai akcentuotas LDK klestėjimo laikotarpis, reikalaujantis kuo didesnio išryškinimo, tokių klaikių pamąstymų tau nebūtų kilę. Kas liečia gotikinę Radvilų rezidenciją, tokia bus atkurta Žemutinėje pilyje, prie pat Gedimino kalno, tik neaišku kada. Išlikęs pirmas aukštas, reikės užstatyti dar kelis su frontonais.

  Click image for larger version Name:	1ed19f655ebadb01819af423b500ec17.jpg Views:	0 Size:	230,5 kB ID:	1842931

  https://www.valdovurumai.lt/lankytoj...utineje-pilyje  O dėl kitų išvedžiojimų, tai gal eik papasakok kokiems lenkams ar vokiečiams, baltarusiams, kad esi pats protingiausias, nes kažkaip tiek Berlyne karalių rūmai, tiek Potsdame, tiek Tikocine ir netgi Liubčioje kyla atstatomos pilys, rezidencijos, dvarai. Tai gal jie nesupranta, ką daro. Gi gali būti, kad Tikocine bus atrastas neandertaliečio urvas ir 2200 metais teks viską griauti, Liubčioje po gotika ras krivičių medinį sandėliuką, o Berlyne – stačiojo žmogaus Homo Erectus palapinę...

  Komentuoti:


 • VNS
  replied
  Ugniasienė tai neblogas kolchozas. Visai neseniai tobulinta matosi

  Komentuoti:


 • Unodede
  replied
  Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

  Istoristinis fasadas iš Liejyklos gatvės tebūnie, bet iš kiemo juk galėjo barokinį vaizdą atstatyti, bet va naujas direktorius kategoriškai pasakė feizbūke, kad „neimituosime senovės“ (???). Tuo tarpu ilgametis direktorius seniau kalbėjo apie visišką rūmų atstatymą. Šiaip gaila, nes vėl dėl susikuklinimo atsisakoma turėti ANTRUS valdovų rūmus pagal savo mastelį, didingą pastatą, PAGRINDINĘ Radvilų rezidenciją Vilniuje. Kodėl to nereikia? Radvilos nuolat buvo Vilniaus vaivadomis, nekarūnuotais karaliais, tai būtų rimta paraiška Vilniaus didybei atkurti, miesto tarptautiniam mitui skatinti, turizmui kelti. Vilnius galėtų dar labiau įsitvirtint kaip LDK buvusi sostinė, svarbiausias regiono miestas, o tarptautinis muziejus traukt lietuvius ir užsieniečius... Dabar bus užkoncervuojamos kažkokios istoristinės kiemo ugniasienės, atrodančios baisiai?
  O man tai įdomus toks požiūris "viską atstatyti kaip buvo". Tai jeigu taip iki galo "kaip buvo", tai tuomet - skiedinį iš kiaušinių lūkštų, plytas - degtas krosnyje, fasado elementams nenaudoti putplasčio, o visas voliutas, kartušus bei kitus dekoro elementus - iš gipso/stiuko. Toliau, patalpas kūrenti tik krosnimis, interjere taip pat nenaudoti šiuolaikinių medžiagų, nes juk "neimituosime senovės", o darysime "kaip buvo".

  Taip pat - o kuris variantas bus "kaip buvo"? Tas, kurio atvaizdą turime ant medalio? O jeigu atstatysime pagal turimą pavyzdį, o vėliau, po 50 metų, kas nors, kur nors archyvuose iškas dar prieš Radvilų rūmus ten stovėjusių, dar didingesnių rūmų tikslius brėžinius? Ir, pavyzdžiui, sužinosime, kad rūmai buvo karaliaus Mindaugo rezidencija? Ką darysime tuomet? Pagal jūsų logiką - griausime ir atstatinėsime senesnį variantą, kad būtų atkurta "didybė".

  Jeigu visais laikais pasaulinėje architektūroje būtų buvę bandoma tik atkartoti tai, kas buvo ir atstatinėti senus pastatus, kad būtų galima "atkurti didybę", tai mes ir būtume užstrigę bizantijoje ar dar kur nors anksčiau. Neturėtume jokios naujos architektūros krypties, kuria šiandien būtent ir galime džiaugtis Vilniuje - nuo gotikos, baroko šedevrų, iki klasicizmo, secesijos bei kitų stilių.

  Ir galiausiai - atstatytume, ir kas tada? Ką ten darytumėm? Kaip išnaudotumėm tūkstančius kvadratinių metrų valstybinio NT? Eksponuotumėm kilimus ant sienų ir keramikos duženas?
  Paskutinis taisė Unodede; 2020.11.28, 21:44.

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  „Bokšto skveras“
  Click image for larger version

Name:	bs2.jpg
Views:	1144
Size:	175,2 kB
ID:	1841337 Click image for larger version

Name:	bs3.jpg
Views:	1147
Size:	189,3 kB
ID:	1841338 Click image for larger version

Name:	bs4.jpg
Views:	1142
Size:	287,4 kB
ID:	1841339 Click image for larger version

Name:	bs1.jpg
Views:	1141
Size:	745,2 kB
ID:	1841340

  Komentuoti:


 • MarkWood
  replied
  Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
  Vėl gruzinai, vėl stiklas, vėl senamiestis

  https://www.delfi.lt/verslas/nekilno....d?id=85765189
  Įdomu kuo pasibaigs tyrimas, ir kas tas drąsusis matininkas..

  Komentuoti:


 • bucaneer
  replied
  Bokšto g. 6 sustatė varinius lietvamzdžius:

  Click image for larger version

Name:	boksto6_20201121.jpg
Views:	1719
Size:	372,7 kB
ID:	1840783

  Komentuoti:


 • bucaneer
  replied
  Raugyklos g. 3 atrodo užbaigė apdailą. Pirmas aukštas neatrodo įspūdingai, vizualizacijose atrodė įdomiau:

  Click image for larger version

Name:	raugyklos3_20201121.jpg
Views:	1724
Size:	464,7 kB
ID:	1840778
  Už pastato, Pylimo g. 41 priklausančiame sklype, kažkas susizgribo suremontuoti bebaigiantį griūti sandėliuką:

  Click image for larger version

Name:	pylimo41_1_20201121.jpg
Views:	1664
Size:	571,3 kB
ID:	1840779
  Click image for larger version

Name:	pylimo41_2_20201121.jpg
Views:	1674
Size:	483,4 kB
ID:	1840780

  Komentuoti:


 • Obi-Wan Kenobi
  replied
  Vėl gruzinai, vėl stiklas, vėl senamiestis

  https://www.delfi.lt/verslas/nekilno....d?id=85765189

  Komentuoti:


 • dangoraižistas
  replied
  Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
  Bet palyginimas su Valdovų rūmais persūdytas.
  Tai kad... Nelabai. Pažiūrėjau palei plotą, tai jei viskas surašyta teisingai, Radvilų rūmai būtų 7000 kv. m, o Valdovų 13 tūkst. (viename adm. korpuse sukišti 7 ar kiek ten aukštų ir daug ploto). Tačiau parodoms Valdovų rūme skirta 10 tūkst., o Radvilų būtų apie 6? Šiek tiek mažiau, bet Radvilų rūmai ilgi, todėl didybė būtų ne mažesnė, be to praėjimas nuo vieno galinio korpuso iki kito galinio sudarytų panašų įspūdį. Be to, kiemas priešais rūmus atviras ir dėl to erdvesnis nei valdovų. Iš esmės jo, čia valdovų rūmai-2, tik kad 3 kartus pigesni. Prieš 10 m. skaičiuota pilno atkūrimo kaina iki 40 mln., kai valdovai kainavo 110.

  Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
  Dėl "pagrindinės Radvilų rezidencijos" irgi galima ginčytis.
  Pagrindinė buvo Vilniaus vaivados pareigybė. Čia jau aukščiausia pasaulietinė pareigybė po bažnyčios hierarcho, iš esmės antras žmogus po karaliaus. O kas būdavo Vilniaus vaivados? Ogi Radvilos. Taip, gal nedaug tą rezidenciją naudojo. Nu ir kas. Valdovų rūmų irgi po Žygimanto Augusto mažai naudojo, tačiau tai nesumenkina mūsų PASIDIDŽIAVIMO jais.

  Aš suprantu, kad LDK nebuvo miestų šalis ir didikai tupėdavo kaimuose, savo rezidencijose, bet vistiek sostinėje turim tokį buvusį pastatą, kuris vėliau išnyko... Na, Dadlerio medalis mums į pagalbą.

  Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
  Radvilų klestėjimo metais XVI amžiuje pagrindinė jų rezidencija Vilniue buvo rūmai prie dabartinių Radvilų ir Žygimantų gatvių, kur dabar vystomas projektas "Radvilų valda".
  Kad turbūt nelabai arba ne tik. Pagridninė buvo Žemutinėj pily, tuo pat metu buvo ir ta Žygimantų, bet jau vien, kad ji už sienos parodo jos mažesnę svarbą nei pačioj pily. O vėliau gi buvo ir Juodojo rūmai Lukiškėse. Bet! Nei viena šių neišliko, kardinaliją nugriovė, liko tik kukli mažoji rezidencija. Tai bet kokiu atveju čia būtų pagrindinė Vilniuje esanti, o Vilnius tai vaivados sostinė, o vaivada trečias po karaliaus ir primo, o Radvilos vaivadomis buvo nuolat.

  Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
  O rūmus už Vilijos vartų Jonušas Radvila pasistatė ketindamas juos paversti pagrindiniais reprezentaciniais giminės rūmais, bet, kaip anksčiau rašiau šioje temoje, istorija susiklostė kitaip:
  Ten jis juos ilgai statė, beveik 20 m., bet galėjo gi vienam korpuse gyvent, kitą statyt. Šiaip tas pats Sapiega irgi nespėjo pagyvent, valdovų būdavo apleisti, Biržų pilis išvis sugriauta, bet nuo to tie rūmai ne mažiau kieti. Beje, mes praradome visus didingiausius rūmus, o būtent: 1. Lukiškių sudegė ir nugriovė XIX a. vid., 2. Verkių nugriovė XIX a. vid. 3. Jiezno Pacų sugriuvo XIX a. pab., 4. Kėdainių susprogdino 1944. Nu ir viskas, visi DIDINGIAUSI rūmai sunaikinti, belieka nebent važiuot į Baltarusiją. Kodėl neatkūrus? Kuklumas mus nužudys...

  Komentuoti:


 • bucaneer
  replied
  Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

  Istoristinis fasadas iš Liejyklos gatvės tebūnie, bet iš kiemo juk galėjo barokinį vaizdą atstatyti, bet va naujas direktorius kategoriškai pasakė feizbūke, kad „neimituosime senovės“ (???). Tuo tarpu ilgametis direktorius seniau kalbėjo apie visišką rūmų atstatymą. Šiaip gaila, nes vėl dėl susikuklinimo atsisakoma turėti ANTRUS valdovų rūmus pagal savo mastelį, didingą pastatą, PAGRINDINĘ Radvilų rezidenciją Vilniuje. Kodėl to nereikia? Radvilos nuolat buvo Vilniaus vaivadomis, nekarūnuotais karaliais, tai būtų rimta paraiška Vilniaus didybei atkurti, miesto tarptautiniam mitui skatinti, turizmui kelti. Vilnius galėtų dar labiau įsitvirtint kaip LDK buvusi sostinė, svarbiausias regiono miestas, o tarptautinis muziejus traukt lietuvius ir užsieniečius... Dabar bus užkoncervuojamos kažkokios istoristinės kiemo ugniasienės, atrodančios baisiai?
  Kad pilnai restauruoti rūmai būtų labai įspūdingi - nesiginčiju. Bet palyginimas su Valdovų rūmais persūdytas. Dėl "pagrindinės Radvilų rezidencijos" irgi galima ginčytis. Radvilų klestėjimo metais XVI amžiuje pagrindinė jų rezidencija Vilniue buvo rūmai prie dabartinių Radvilų ir Žygimantų gatvių, kur dabar vystomas projektas "Radvilų valda". O rūmus už Vilijos vartų Jonušas Radvila pasistatė ketindamas juos paversti pagrindiniais reprezentaciniais giminės rūmais, bet, kaip anksčiau rašiau šioje temoje, istorija susiklostė kitaip:

  Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
  Apskritai rūmai tokia forma, kokia atvaizduota paveiksle - užbaigti ir prabangūs - istoriškai egzistavo turbūt ne daugiau nei 10 metų. Jų statybą Jonušas Radvila pradėjo apie 1640, ir užbaigė kažkada prieš 1653, kuomet jo inauguracijos Vilniaus vaivada proga buvo nukaldintas medalis su rūmu atvaizdu. O jau 1655 metais rūmus nusiaubė Rusijos armija, ir jai pasitraukus 1661 rūmai nebebuvo tinkami gyventi - apgriautos sienos, kiauras stogas, išplėštos brangenybės. Rūmus paveldėjusiam Boguslavui Radvilai sunkiai ėjosi rūmų rekonstrukcija - nusiaubtas buvo visas miestas, tad trūko darbininkų ir medžiagų, o Radvilos, po to, kai su Kėdainių sutartimi užsidirbo valstybės išdavikų reputaciją, nebebuvo nei turtingiausi, nei patraukliausi užsakovai. O ir pats Boguslavas Vilniuje lankėsi vos kelis kartus ir norėjo turėti "tik savo padėčiai tinkamą būstą [...], o ne tokius rūmus, kokie buvo". (Daug informacijos apie rūmų atstatymą po karo yra Linos Balaišytės straipsnyje "Bandymai atstatyti Radvilų rūmus Vilniuje po maskvėnų okupacijos".) Tolimesni paveldėtojai taip pat jų neprižiūrėjo - pvz. 1737 m. sudarytame miesto plane rūmai pažymėti kaip griuvėsiai ("Raziwilisch ruin. Palais").

  Komentuoti:


 • Obi-Wan Kenobi
  replied
  Tai kaip suprantu, kadangi pinigų kitiems korpusamas atsatyti nėra, bet kada nors bus, paliekam tą baisią aikštę geresniems laikams kai bus pinigų. Nes kam dabar tvarkyti aikštę, jei bus kada nors atstatinėjami kiti korpusai.

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  Dar patikslinu. Bendravau su LDM atstovais trumpai prieš kiek daugiau nei metus. Siekiamybė yra pilnas rūmų atkūrimas kiek tai įmanoma (pritaikant esamus statinius). Pagrindinis klausimas yra ne noras, o pinigų skyrimas šiems projektams.

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  Kad kiek aš mačiau, tai atviros diskusijos visuomenėje ir rengiamos tam, kad būtų nuspręsta ar rūmus atstatyt pilnai ar kaip nors moderniai. Fasadus perdaryt ko gero nebūtų didelė problema, kai bus daugiau aišku kas ir kaip turėtų būti daroma.

  Šis kiemo fasadas, man atrodo, ir liks atviras, t.y. nepateks į pastatą. Užstatyta turėtų būti dalis nuo to išsikišimo.

  Komentuoti:


 • index
  replied
  Taigi kažkuriuo etapu turėtų būti atstatomos likusios rūmų dalys, jas prilipdant prie dabartinio pastato. Taip kiemo fasadas atsidurs pastato viduje.

  Komentuoti:


 • dangoraižistas
  replied
  Parašė bucaneer Rodyti pranešimą
  Jonušo Radvilos rūmų pietų korpuso ir rytų paviljono rekonstrukcija. Paruoštos praėjimų angos į kažkada galbūt atstatysimą pietų paviljoną - matyt kol kas bus langai?

  Click image for larger version Name:	radvilurumai_2_20201114.jpg Views:	450 Size:	414,8 kB ID:	1839235
  Istoristinis fasadas iš Liejyklos gatvės tebūnie, bet iš kiemo juk galėjo barokinį vaizdą atstatyti, bet va naujas direktorius kategoriškai pasakė feizbūke, kad „neimituosime senovės“ (???). Tuo tarpu ilgametis direktorius seniau kalbėjo apie visišką rūmų atstatymą. Šiaip gaila, nes vėl dėl susikuklinimo atsisakoma turėti ANTRUS valdovų rūmus pagal savo mastelį, didingą pastatą, PAGRINDINĘ Radvilų rezidenciją Vilniuje. Kodėl to nereikia? Radvilos nuolat buvo Vilniaus vaivadomis, nekarūnuotais karaliais, tai būtų rimta paraiška Vilniaus didybei atkurti, miesto tarptautiniam mitui skatinti, turizmui kelti. Vilnius galėtų dar labiau įsitvirtint kaip LDK buvusi sostinė, svarbiausias regiono miestas, o tarptautinis muziejus traukt lietuvius ir užsieniečius... Dabar bus užkoncervuojamos kažkokios istoristinės kiemo ugniasienės, atrodančios baisiai?

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  Visu pirma jeigu ne Gelūno profesionalumas ir noras kažką daryti, šito iš vis nebūtų.

  Komentuoti:


 • Obi-Wan Kenobi
  replied
  Tas gerai, bet kas toliau? Dailės muziejaus direktorius Gelūnas vis rengia kažkokius liaudies pasitarimus apie rūmų viziją.

  Komentuoti:


 • bucaneer
  replied
  Jonušo Radvilos rūmų pietų korpuso ir rytų paviljono rekonstrukcija. Paruoštos praėjimų angos į kažkada galbūt atstatysimą pietų paviljoną - matyt kol kas bus langai?

  Click image for larger version

Name:	radvilurumai_1_20201114.jpg
Views:	2207
Size:	410,6 kB
ID:	1839234
  Click image for larger version

Name:	radvilurumai_2_20201114.jpg
Views:	2141
Size:	414,8 kB
ID:	1839235
  Click image for larger version

Name:	radvilurumai_3_20201114.jpg
Views:	2144
Size:	557,7 kB
ID:	1839236

  Komentuoti:


 • dr.pienas
  replied
  Sprendimas sako, kad užsakovas gauna turtines teises. Autorinės teisės visais atvejais lieka autoriui. Su autoriaus sutikimu, projektiniai pasiūlymai gali būti keičiami kito autoriaus. Be sutikimo - turi būti rengiami nauji projektiniai pasiūlymai. Taip pat techninis projektas, darbo projektas gali būti rengiami tik su autoriaus sutikimu. Šios procedūros neįgyvendinus jau yra faktiškai atimtas (sustabdytas) ne vienas atestastas. Šiuo atveju, kaip suprantu iš viešos diskusijos, užsakovas gavo turtines teises į rengtus parengtus projektinius pasiūlymus ir juos panaudojo konkurso salygų dokumente. Proj. pasiūlymų architektai yra nepatenkinti, nes tokiu būdu konkurentams paviešintas jų intelektinis produktas, bet formaliai, jei konkurso dalyviai tiesmukai nieko nekopijuoja, tai pretenzijoms pagrindo nėra.

  Komentuoti:

Working...
X