Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pastatų atnaujinimas ir nauja statyba Senamiestyje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė R.D. Rodyti pranešimą

  Taigi sakau, jeigu galojate, kad niekas to nežino, kreiptis į KPD Vilniaus skyrių dėl suderinimo aplinkybių ir kuo remiantis buvo suderinta. Pažiūrėsime atsakymą. O tušti svaičiojimai nieko nereiškia, kai pastatas derintas prie šalimais esančio, o Lydos g. pastatų aukštingumas prarastas, kai sovietai pastatė tą beprotybę, kur šiandien yra darželis.
  Tiesiog ignoruokite šį veikėją. Jau dešimtmetį skaitau ir seku šį forumą (neapsikentęs net turėjau užsiregistruoti), bet pastaruoju metu (turbūt jau kelerius metus) jau tapo nebeįmanoma, nes visos temos yra užšikamos blevyzgų iš serijos "o Dieve, mieste myadzyalį nukyyyrto", "Jėzau Šventas, stato namą aukštesnį nei 2 aukštų!!", "Super vertingą lūšnelę, aplankytą milijardo amerikiečių, japonų ir kinų turistų suniekino ir dėl to turizmas Vilniuje žlugo"...

  Vienas moksleivis šokdina visą 10 000 žmonių skaitomą forumą... Žiauru. Jūs rašote "kodėl jūs nesikreipiate į kpd, kodėl nerašote straipsnių, kodėl nekalbate per tv", bet kaip jis gali kreiptis,rašyt, kalbėt, jei kaip iš kelių kilometrinių blevyzgų pasažų paaiškėjo, kad jis 1) gimė po 1990 metų; 2) galbūt ketina studijuoti paveldosaugą kai baigs mokyklą; 3) gyvena net ne Senamiesty, o viename iš blokinių rajonų... Tai tiesiog moksleivis, kuriam nelabai yra ką veikt ir rašinėja į forumą, feisbuką ir kitur į internetą. Geriau jau kokį gitaros būrelį atrastų ar braižybą lankytų, autokadu mokytųsi naudotis. Gal po 5-6 m. mokslų ir taptų specialistu... O dabar tik savo ir kitų laiką gaišta.

  Comment


   Parašė Urbanozauras Rodyti pranešimą
   galbūt ketina studijuoti paveldosaugą kai baigs mokyklą;
   VU paveldosaugos programa yra tik magistre, tai teks baigti kažką iki to.

   Comment


    Balto namo dešinioji dalis buvo nugriauta statant "Congress" viešbučio pastatą
    Gal kas žinote, kaip anksčiau vadinosi dabartinis "Congress" viešbutis? Ar pastato paskirtis buvo visai kitokia?

    Comment


     Parašė Urbanozauras Rodyti pranešimą

     "o Dieve, mieste myadzyalį nukyyyrto", "Jėzau Šventas, stato namą aukštesnį nei 2 aukštų!!", "Super vertingą lūšnelę, aplankytą milijardo amerikiečių, japonų ir kinų turistų suniekino ir dėl to turizmas Vilniuje žlugo"...
     Šiuo atveju aptariamas senamiestis, tikiuosi nelaikote jo teritorijoje esančių 2 aukštų pastatų lūšnelėmis, nes būtent toks užstatymas sudaro didžiąją jo dalį.
     Beje, ir vėl tie reikalavimai baigti paveldosaugą kad būtų galima komentuoti, išties šiame forume visi yra specialistai. Vienur per jaunas, kitur nostalgiškas sovietinis senukas, na visiem neįtiksi, bet kabintis prie amžiaus...

     Paskutinis taisė googleLT; 2020.07.11, 09:23.

     Comment


      Parašė googleLT Rodyti pranešimą
      Šiuo atveju aptariamas senamiestis, tikiuosi nelaikote jo teritorijoje esančių 2 aukštų pastatų lūšnelėmis, nes būtent toks užstatymas sudaro didžiąją jo dalį.
      Vilniaus Senamiestyje yra 1500 pastatų, iš jų 6,4% vienaaukščių (dažnai su mansardom), dviaukščių – 35,5% (neretai su pastogėm), triaukščių – 42,1%, keturaukščių – 12,5%, penkiaaukščių – 3,5% (dažnai dar turi mansardas).

      Čia iš statistikos. Pasikabink sau virš lovos ar kompiuterio ir pažiūrėk kitą kartą, kai kils nenumaldomas, niekaip nenugalimas noras vėl rėkaut ir verkšlent forume "O Dieve Šventas, O Jėzau, o Marija su angelais, aukštesnį nei 1-2 aukštų namą stato!!! Dangus griūva!!!"

      Beje, pastatų aukštį tam tikrose vietose ar sklypuose numato ne blevyzgos internete, o tam tikras tos vietos statybas reglamentuojančių dokumentų visetas. Namų darbams užduodu išsiaiškinti kokie planai tai reglamentuoja ir kokie įstatymai tai apibrėžia.

      P.S. Paverkimai forume, nei pakūkčiojant, nei pavaitojant, nei pasipiktinant, niekaip neatšauks tos dokumentacijos ir vistiek bus statomi tokio aukščio pastatai, kurie yra numatomi įstatymų.


      Parašė googleLT Rodyti pranešimą
      Beje, ir vėl tie reikalavimai baigti paveldosaugą kad būtų galima komentuoti, išties šiame forume visi yra specialistai.
      Dauguma komentuojančių žmonių yra statybininkai, architektai, inžinieriai. Yra čia paveldosaugininkų, archeologų, istorikų. Tai žmonės, kurie realiame gyvenime susidūrė su įvairia dokumentacija, išmano kaip veikia procesai, žino įvairius reglamentus, įstatymus, taisykles ir t.t. Tikrai nėra įdomu skaityti abstrakčias, nieko nepasakančias, nors ir ilgokai surašytas blevyzgas. Tuo tik gaišinamas žmonių laikas, o grįžti į formumą pasiskaityti rimtų diskusijų norisi vis mažiau, nes didžiausia tikimybė, kad užėjus paskaityti, rasi tik visas temas už'spam'intas ir už'flūd'intas emocionaliais paverkimais, neturinčiais nieko bendro su realybe.


      Parašė googleLT Rodyti pranešimą
      Vienur per jaunas, kitur nostalgiškas sovietinis senukas, na visiem neįtiksi, bet kabintis prie amžiaus...
      Siūlau susirasti kokios naudingos ir vystančios asmenybę veiklos. Moksleiviams juk yra prieinami visokie būreliai, mokymo programos, savanorystės.

      Iš tuščių rašinėjimų ir forumų teršimo savo literatūrinėmis fantazijomis jokios naudos niekam nebus – tiesiog tuščiai gaišinamas daugelio žmonių laikas.

      Beje, rašymui galima rinktis ir www.rasyk.lt bei ten tobulėti. Nebūtina visur teršti savo "romanais". Čia renkasi žmonės paskaityti rimtos informacijos apie naujus projektus, faktais remiantis padiskutuoti, pažiūrėti kaip vyksta statybos ir pastatų atnaujinimai, o tenka skaityti tuščias, abstrakčias, nieko nepasakančias blevyzgėles.

      Comment


       Vyko Senatorių Pasažo prisistatymas spaudai, padavė nuotraukų. Viskas gražu, gal tik jau kalbant apie subjektyvius estetinius dalykus iš serijos aš tai kitaip būčiau daręs™, keistokas sprendimas 17-oje nuotraukoje arkinio praėjimo parestauruoti ex-nudaužyti kampai. Nebent jie ten struktūriškai buvo pavojingi, atėmė šiek tiek "autentiškumo", nes durys tai vistiek kvadratinės ir nuo toliau prasideda. Na, ir dar neužkasė berods dujų vamzdžio, kuris kerta tiesiai per dabar atidengtą senovę.
       Click image for larger version

Name:	sp1.jpg
Views:	1054
Size:	305,9 kB
ID:	1814438
       Click image for larger version

Name:	sp2.jpg
Views:	1052
Size:	312,4 kB
ID:	1814439
       Paskutinis taisė Saturnas; 2020.07.11, 19:36.

       Comment


        Kuri čia vieta? Gal padėsite atpažinti? Click image for larger version

Name:	FB_IMG_1594542128786.jpg
Views:	927
Size:	72,3 kB
ID:	1814481

        Comment


         Parašė pfinder Rodyti pranešimą
         Kuri čia vieta? Gal padėsite atpažinti?

         Comment


          Parašė pfinder Rodyti pranešimą
          Kuri čia vieta? Gal padėsite atpažinti?
          15min (ir šaltinis ePaveldas) klysta - čia yra Žydų gatvė šalia Didžiosios sinagogos (ji būtų iš karto už kairiojo nuotraukos krašto). Nuotraukos centre esančio dviaukščio pastato nebėra, jo vietoje stovi paminklas Vilniaus Gaonui, o toliau matomas žemesnis dviaukštis - tai Žydų g. 3.

          Comment


           Keletas šiandienos vaizdų iš Misionierių Sodų. Tos vertikalios juostos bus varinės, ar panašiai. Patys spręskite, man liko tik nenormatyvinė leksika šiam atvejui. Click image for larger version

Name:	93CA64EB-4827-4B91-9F6E-6B0213E1BE1A.jpeg
Views:	2329
Size:	378,9 kB
ID:	1814557 Click image for larger version

Name:	79F8EA66-FDAB-468D-9193-680636E2AD83.jpeg
Views:	2345
Size:	399,2 kB
ID:	1814558 Click image for larger version

Name:	EBC33B9E-C489-4C0F-9D8F-67F791437A86.jpeg
Views:	2308
Size:	335,0 kB
ID:	1814559 Click image for larger version

Name:	8938C368-4D53-4135-A909-6C5CA07B68F9.jpeg
Views:	2331
Size:	401,7 kB
ID:	1814560 Click image for larger version

Name:	059023ED-BA4C-49BC-B716-5E5BDB9410C5.jpeg
Views:	2346
Size:	416,9 kB
ID:	1814561 Click image for larger version

Name:	5EF64E22-87BB-443B-AFDC-404DA3C7CA26.jpeg
Views:	2310
Size:	373,7 kB
ID:	1814562

           Comment


            Dar keletas Misionierių sodų nuotraukų, iš praėjusios savaitės:

            Click image for larger version Name:	subaciaus 1.jpg Views:	0 Size:	333,1 kB ID:	1814578

            Click image for larger version Name:	subaciaus2.jpg Views:	0 Size:	332,8 kB ID:	1814579

            Click image for larger version Name:	subaciaus3.jpg Views:	0 Size:	334,3 kB ID:	1814580

            Click image for larger version Name:	subaciaus5.jpg Views:	0 Size:	329,6 kB ID:	1814581


            Click image for larger version Name:	subaciaus7.jpg Views:	0 Size:	342,7 kB ID:	1814582
            Attached Files

            Comment


             Super, bus labai gerai. Nepagailėjo laiko ir pinigų, padarė gerai.

             Comment


              Šiandien pro šalį ėjau ir tikrai atrodo labai gerai. Dar labai puikiai atrodo senasis korpusas (kur, kaip suprantu, atkuriami barokiniai langų apvadai) ir tvora į gatvės pusę, kuri dabar yra raudonų plytų vietoje balkšvo apsilupusio tinko.
              Post in English - fight censorship!

              Comment


               Iš toli, kai vertikalios linijos susilieja, atrodo gerai. Iš arti - Saltoniškių ofisai.

               Comment


                Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                Iš toli, kai vertikalios linijos susilieja, atrodo gerai. Iš arti - Saltoniškių ofisai.
                Na, tai logiška, kad modernūs pastatai atrodys kaip modernūs, o neturės barokinių detalių. O panoramose iš toli (kas daliai labai ir nepatiko) kol varis pažaliuos atrodys kaip maži rusvi namukai, po to išvis žalumoje paskęs.
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                 Nebūtina imituoti baroko, bet galima paragrazuoti. O taip, “paskęs žalumoje” ir negadins vaizdo. Tai kokia čia architektūra, jei ją teikia slėpti po lapais?

                 Comment


                  Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                  Nebūtina imituoti baroko, bet galima paragrazuoti. O taip, “paskęs žalumoje” ir negadins vaizdo. Tai kokia čia architektūra, jei ją teikia slėpti po lapais?
                  Na, tokia kuri vieniems graži ir patinka (man pvz. ), bet tuo pačiu pakankamai kukli, kad kitų nenervintų.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                   Ar jau tiksliai žinome, kad pažaliuos? Berods įmanoma kažkuo apdirbti varį ir sustabdyti patinos formavimąsi, tai visai nepykčiau, jeigu taip ir padarė. Nes jau dabar matau, kaip j̶a̶p̶o̶n̶ų̶ skandinavų turistas iš įgimto mandagumo apie mus mąstydamas geriau, negu mes patys apie save, čia nuo Aušros Vartų atklydęs iškart ima ir įžvelgia lietuvių architektų meistriškai apgalvotą architektūrinį reveransą aplinkai - akivaizdžią aliuziją į kvintesencinį bažnytinį atributą vargonus, katrą susišaukimą būtent bažnytinė aplinka padiktuoja. O mes tik protingai linksėtume.

                   Click image for larger version

Name:	fetch?id=1814580&d=1594580871.jpg
Views:	703
Size:	226,7 kB
ID:	1814611
                   Click image for larger version

Name:	GetFile.php?OID=59123&filetype=4.jpg
Views:	692
Size:	193,1 kB
ID:	1814612

                   Comment


                    Man patinka, kai visokios kalinauskaitės ir markevičienės kaip joms patogu apeliuoja į UNESCO ir paprastai nieko nesprendžianti ICOMOS, bet štai šiuo atveju 2017 m. lapkričio 20-24 įvyko UNESCO Pasaulio paveldo centro ir ICOMOS bendra patariamoji misija, kuri vertino Vilniaus misionierių vienuolyno statinių ansamblio (u.k. 761) statybų projektą. Minėtos misijos ataskaitoje prienama išvados: "Sovietmečiu pastatytos ligoninės pastatų pakeitimas istorinės miesto formas labiau atitinkančiais fasadiniais pastatais atspindėtų šios teritorijos plėtrą, kurios buvo galima tikėtis. Atsižvelgiant į buvusių sodų teritorijai prieš dešimtmetį pritaikytą pragmatiškumo strategiją, projekto "Misionierių sodai" koncepcija misijai pasirodė pagrįsta ir Misionierių vienuolyno ansambliui itin tinkama" (iš: 2017 m. lapkričio 20-24 d. Bendros UNESCO Pasaulio pavaldo centro ir ICOMOS patariamosios misijos į Lietuoje esančią UNESCO Pasaulio paveldo vertybę - Vilniaus istorinė centrą (C 451bis) ataskaita).

                    Comment
                     Tai ta UNESCO/ICOMOS ataskaita tikriausiai rėmėsi konkursą "Misionierių sodai" laimėjusiu Do Architects darbu, kurį iki šiol galima rasti sename Architektų sąjungos puslapyje:
                     http://old.architektusajunga.lt/uplo...tas_726896.pdf

                     Konkursą laimėjusio projekto aiškinraštyje rašoma:

                     Pastatai kuria harmoningą kompoziciją viename svarbiausių panoraminių orientyrų - Misionierių sodų kalvose. Forma atspindi senamiesčiui būdingą kintantį siluetą, o medžiagiškumas - plyta, čerpė, tinkas - vyraujančios spalvas, medžiagas ir faktūras.
                     Keletas nuotraukų iš konkursą laimėjusio projekto - žaidimui "surask 10 skirtumų lyginant su realiai pastatais". Aš jau radau kelis - vietoje "senamiesčiui būdingo kintančio silueto" turime 3 visiškai identiškas trobeles, o vietoje "plytos, čerpės ir tinko" - stiklą:


                     Click image for larger version Name:	misionieriu1.jpg Views:	0 Size:	270,2 kB ID:	1814669

                     Click image for larger version Name:	misionieriu2.jpg Views:	0 Size:	257,9 kB ID:	1814670

                     Click image for larger version Name:	misionieriu3.jpg Views:	0 Size:	284,0 kB ID:	1814671

                     P.S. Čia tiems, kam "atrodo labai gerai padirbėta". Man atrodo padirbėta taip gerai, kad tai, kas dabar stovi ant Misionierių kalvų yra visiškai kitas projektas lyginant su tuo, ką vertino ir išrinko architektų komisija architektūriniame konkurse.
                     Paskutinis taisė Saliamonas; 2020.07.13, 10:17.

                     Comment

                     Working...
                     X