Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pastatų atnaujinimas ir nauja statyba Senamiestyje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Savivalda irgi nėra visagalė. Tvarkybos reglamentai vienodi. Žvėryne irgi yra projektų, kai pastatus tvarko ar planuoja tvarkyti atkuriant elementus, spalvas ir pan. Bet tam reikia tiesiog savininkų noro susitvarkyti. Galima tą paskatinti finansinėmis priemonėmis (Vilnius berods remia Senamiesčio fasadų tvarkybą) arba padidintais NT mokesčiais. Bet ir čia yra ribos. Žinot kaip pas mus masiškai vertinamas turtas. Kokia troba Šnipiškėse turi kokių 5000 vertę, tai ką ten tas 2% NT mokestis išgąsdins? Sklypo rinkos vertės juk realiai niekas neskaičiuoja.

  Comment


   Parašė MindesAcc Rodyti pranešimą
   Tai mano klausimas yra toks - kodel Vilniaus Zverynas, Snipiskes, ir tuo tarpu Senamiestis tokie apleisti rajonai? Bet labiausiai yra idomu kodel Zverynas su tiek potentially graziu namu taip apgailetinai priziurimas? Argi nera architekturos reglamentu kurie priziuri tokius vertingus Vilniaus rajonus ir diktuoja kas ir kaip turi buti tvarkoma? Grazus mediniai nameliai "tvarkomi" su 4 ar 5 skirtingais fasadais, ir skirtingom spalvom, skirtingi langai - vieni plastikiniai, kiti mediniai. Senamiesti fasadu spalvos ir langu derinimas irgi yra gana graudus.

   Jeigu tokie rajonai yra paveldo statuso, kodel niekas ju nepriziuri kaip paveldo? Idomu matyti kaip visi "paveldo sargai" sujuda del nauju projektu kurie ju manymu "gadina" senamiesti, ar panasiai, bet kad tokia iniciatyva butu skatinti tvarkyti tai kas jau pastatyta, tai visi tyli kaip pelytes. As jau net nenoriu kalbeti apie senamiescio balkonus kurie vis dar byra ir yra apgaupti zaliais tinklais...
   skirtingai nei kiti manau cia kaip tik reglamentu ir istatymu itaka. Ziurim realiais pavyzdziais:

   Zveryne, kaip ir visam Vilniuje, kai nebera imones kuri state nama, su juo gali daryti ka nori: deti bet kokius langus, dazyti bet kokia spalva, beveik bet koki stoga ir pan.
   Pabandyk padaryti tai Nidos namelyje - nudazyti trecdali kitokia spalva ar ideti kitokios spalvos lango remus ar duris.
   Stai ir atsakymas.

   Lygiai tokiu pat principu veikia Suomija, kur visi daugiabuciu langai vienodi ir niekas savavaliskai nestiklina balkonu. Na o Vilniuje saugo tik fasadine senamiescio dali, nes priverte Unesco reikalavimai. Zingsnis i sona ir toliau niekas niekam neberupi:   Cia yra reglamentu, baudu, istatymu, reguliavimo klausimas. Taip pat galima palyginti Nida su Rusiskomis teritorijomis salia, jei jau kazkas rase apie vokieciu itaka ir palikuonis. Pvz paimt kaima Рыбачий - pamatysime kazka tarp Pavilnio ir Verkiu. Nes "saugojimo" reglamentai yra panasus kaip Vilniuje.

   Comment


    Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

    Lygiai tokiu pat principu veikia Suomija, kur visi daugiabuciu langai vienodi ir niekas savavaliskai nestiklina balkonu.
    Tomas gal netingi pakartoti šio teiginio mythbustinimą?

    Comment


     Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą

     Tomas gal netingi pakartoti šio teiginio mythbustinimą?
     Nemačiau aš jokio paneigimo. Mano žiniomis ten stiklinimas leidžiamas berėmėmis sistemomis, kurios dažniausiai vasaros laikotarpiu nuimamos, o šaltuoju laikotarpiu kaip kada kas nori užsideda. Be to bet kokių, ne tik istorinių, pastatų fasadas yra abosoliučiame savivaldybės teisiniame reguliavime.

     Comment


      Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

      skirtingai nei kiti manau cia kaip tik reglamentu ir istatymu itaka. Ziurim realiais pavyzdziais:

      Zveryne, kaip ir visam Vilniuje, kai nebera imones kuri state nama, su juo gali daryti ka nori: deti bet kokius langus, dazyti bet kokia spalva, beveik bet koki stoga ir pan.
      Pabandyk padaryti tai Nidos namelyje - nudazyti trecdali kitokia spalva ar ideti kitokios spalvos lango remus ar duris.
      Stai ir atsakymas.

      Lygiai tokiu pat principu veikia Suomija, kur visi daugiabuciu langai vienodi ir niekas savavaliskai nestiklina balkonu. Na o Vilniuje saugo tik fasadine senamiescio dali, nes priverte Unesco reikalavimai. Zingsnis i sona ir toliau niekas niekam neberupi:      Cia yra reglamentu, baudu, istatymu, reguliavimo klausimas. Taip pat galima palyginti Nida su Rusiskomis teritorijomis salia, jei jau kazkas rase apie vokieciu itaka ir palikuonis. Pvz paimt kaima Рыбачий - pamatysime kazka tarp Pavilnio ir Verkiu. Nes "saugojimo" reglamentai yra panasus kaip Vilniuje.
      Ką įdomu veikia paveldo departametas? Visokius menkaverčius sovietinius garažus ar iš ruberoido suręstas trobas saugo, o čia dideli gražūs seni mūriniai namai, bet leidžia daryti bet kokią pornografiją.
      Flickr

      Comment


       Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą       Lygiai tokiu pat principu veikia Suomija, kur visi daugiabuciu langai vienodi ir niekas savavaliskai nestiklina balkonu. Na o Vilniuje saugo tik fasadine senamiescio dali, nes priverte Unesco reikalavimai. Zingsnis i sona ir toliau niekas niekam neberupi.
       Labai suabejočiau, kad šis teiginys atitinka realybę. Pilies, Didžiojoje gatvėje pirmuose aukštuose beveik visur iškirstos angos vitrininiams langams, originalios medinės durys ir langai daug kur pakeisti plastikiniais. Paskutinis mano matytas pavyzdys - Pilies gatvėje, šalia knygyno.: name iškirsti mediniai langai ir įkišti plastikiniai.

       Kalbėjau su daugiabučio Rygos centre savininku: jam neledžiama fasadinėje dalyje keisti langų į plastikinius, tik kiemo pusėje. O pas mus net labiausiai lankomoje gatvėje - tai nesukėlė problemų.

       Comment


        Galiu paaiškinti, ką veikia. Visiškai nieko! Nes po 90x niekas negalvojo apie fasadų grožį, niekas negalvojo apie tai, kad tu negali daryti bet ką. Tuo metu buvo manoma, kad žmogus gali daryti ką nori savo asmeniniam turte (nepamirškite kokie laikai buvo), niekas tuo metu nepagalvojo nukopijuoti nuo vakarų normatyvus dėl fasadų apsaugos, nes ne iki to visiems buvo. Istoriškai susiklostė situacija, kaip KPD nieko negali padaryti dėl tokių barbarizmų, nes net teismuose (ką jūs visi pamirštate, kad teismai formaliai vykdo teisę, o ne teisingumą) lengvai departamentas pralaimėdavo bylas privatininkams, kai bandydavo apriboti jų galimybę kažką daryti su fasadais, nes privati nuosavybė yra šventas reikalas.
        Ir iki šiol nėra reglementų, įstatymų, kurie sakytų, jog "fasadas nepriklauso tau ir bet koks pakeitimas turi būti daromas atsižvelgiant į bendrą išvaizdą", tik spalvų paletė.
        Be to, nepamirškite, kad daugelis pastatų pirmų aukštų nudažyti įvairom spalvos dar dėl tagų / grafičių, su kuriais valstybė neįgali kovoti ir permėtė atsakomybę ant namo gyventojų (net yra įpareigojimas namo gyventojui, nukentėjus nuo tago, sutvarkyti sieną). Čia turi ateiti valia iš įstatymdavių, bet sunkiai įsivazduoju, kad bus sugebėta pakeisti privatinės nuosavybės teises žmogui dėti kokį nori lango apvadą (baltą, juodą, raudoną).
        Įsisamoninkite vieną: mes požiūrio į paveldą, žmogaus gyvenamą erdvę, estetiką esame kažkur amebos stadijoje. Ir problema, kad nėra nieko, kas bent viešai tuos dalykus pasakytų, pamokytų. Tos foto, kur įdėtos aukščiau yra puikus pvz., nes aš esu garantuotas, kad 90 proc. tų namų gyventojų nemato jokios problemos. Pirmiausia noras turi ateiti iš žmonių, o lietuviams vis dar komforto zona prasideda ir pasibaigia ties durų kilimėliu, o už durų gali būti nors ir tvanas.
        Paskutinis taisė R.D.; 2019.05.06, 13:11.

        Comment


         Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą

         Nesu reglamentų specialistas, bet viena iš priežasčių, tiksliau sakant, priežasčių grupė yra tokia. Nida ir Juodkrantė yra kurortai, visi tie namukai ir vilos nuomojami, tai yra verslas, kurį paprastai valdo vienas šeimininkas/savininkas. Antra, vokiečiai ten pradėjo važiuoti pirmieji, jie,nors ir netiesiogiai, suformavo skonį ir reikalavimus, kaip turėtų atrodyti mažas "vokiškas" kurortas. Trečia, griežti reikalavimai autentiškoms detalėms, namų spalvoms ir pan. iš savivaldybės pusės. Ketvirta, juk tai buvo Vokietiją iki WWII su savo kur kas aukštesne civilizacija, architektūros kokybe.
         Ir kas man atrodo svarbiausia. Nidoje, Juodkrantėje susiformavo gyventojų mentalitetas, kad tai mūsų vieta, mes turim ją puoselėti ir tvarkytis (nors kaip ne keista, visi ten gyventojai atsikėlė po WWII).

         Tokie Vilniaus rajonai kaip Žvėrynas, Šnipiškės yra praradę savo identitetą ir paskirtį. Sakykim. Žverynas. Koks tai rajonas? Kažkada buvo vilos, kas dabar? Rezidencinių vilų vieta? Kitoje pusėje jau kažkokie ofisai, o prie Saltoniškių gatvės buvo pramoninė zona, kur dabar loftus įrengė (buv. "Puntukas"). Dėl Šnipiškių tai atskira istorija, čia reiktų labai daug plėstis.
         Vilnius yra "lizinginis miestas". Gyventojai neturi santykio su vieta, kur gyvena.
         Iš šito rašinėlio jau beveik patikėjau, kad vokiečiai rūpinasi Kuršių Nerijos tvarkymu Ačiū vokiečiams už mum sukurtą gerovę!

         Comment


          Man vis įdomu, kaip su tuo kovoja latviai. Netgi tokiuose jų teigimu, Dievo užmirštuose užkampiuose kaip Daugpilis ir Liepoja, jau nekalbant apie kaimukus, labai retai pamatysi išniokotus fasadus ir langus, nors patys miestų/miestelių/kaimų gyventojai neatrodo turtingesni (fiziškai ir morališkai), jau nekalbant, kad pas juos to mūrinio ir ypatingai medinio įdomesnio paveldo kur kas daugiau, jis jeigu net negyvenamas, tvarkingai apšienautas, uždengtais langais.. O mūsuose juk priimta pašiept latvius dėl jų biednumo/slavizmo/prorusiškumo,/kaimietiškumo ir t.t.

          Comment


           Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

           skirtingai nei kiti manau cia kaip tik reglamentu ir istatymu itaka. Ziurim realiais pavyzdziais:

           Zveryne, kaip ir visam Vilniuje, kai nebera imones kuri state nama, su juo gali daryti ka nori: deti bet kokius langus, dazyti bet kokia spalva, beveik bet koki stoga ir pan.
           Pabandyk padaryti tai Nidos namelyje - nudazyti trecdali kitokia spalva ar ideti kitokios spalvos lango remus ar duris.
           Stai ir atsakymas.

           Lygiai tokiu pat principu veikia Suomija, kur visi daugiabuciu langai vienodi ir niekas savavaliskai nestiklina balkonu. Na o Vilniuje saugo tik fasadine senamiescio dali, nes priverte Unesco reikalavimai. Zingsnis i sona ir toliau niekas niekam neberupi:           Cia yra reglamentu, baudu, istatymu, reguliavimo klausimas. Taip pat galima palyginti Nida su Rusiskomis teritorijomis salia, jei jau kazkas rase apie vokieciu itaka ir palikuonis. Pvz paimt kaima Рыбачий - pamatysime kazka tarp Pavilnio ir Verkiu. Nes "saugojimo" reglamentai yra panasus kaip Vilniuje.
           Bet aš niekaip negaliu suprasti, kas žmonėm su galva negerai. Nu bent jau spalvas būtų pasistengę suderint...

           Comment


            Greit paieškojus radau šiokius tokius reglamentavimus. Bėda - kontrolė ir mažos baudos, o pasekoje žemas žmonių šių dalykų supratimas.
            Net KPD buvo paduotas į teismą dėl erdvės po pastato įstiklinimo leidimo išdavimo.
            ​​​​​​​
            Laikoma, kad pastato išvaizda keičiama, kai atliekami šie darbai: balkonų, lodžijų įstiklinimas; fasado elementų keitimas, naujų įrengimas; stoglangių įrengimas, keitimas; esamų angų pastato fasade užtaisymas; šlaitinio stogo dangos keitimas, dažymas, stoglangių įrengimas, keitimas; fasadų dangos įrengimas, keitimas, dažymas; įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado ar šlaitinio stogo; įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų, iškylančių daugiau kaip 1 m virš pastato plokščiojo stogo parapeto, tvirtinimas ant pastato plokščiojo stogo; kiti darbai, keičiantys pastatų išorės išvaizdą.
            http://lt.lt.allconstructions.com/po...tinas-leidimas

            Comment


             Hanneris pristato jau čia rašyto projekto svetainę, statybos, matyt, netrukus:

             https://renesanso.lt/

             Comment


              Parašė arturiux Rodyti pranešimą
              Hanneris pristato jau čia rašyto projekto svetainę, statybos, matyt, netrukus:

              https://renesanso.lt/
              O kodėl pavadinimas ne "renesanso terasos"? juk taip dabar populiaru tos terasos..

              Comment


               Parašė arturiux Rodyti pranešimą
               Hanneris pristato jau čia rašyto projekto svetainę, statybos, matyt, netrukus:

               https://renesanso.lt/
               Nezinau, ar iskarto prasides. Zygimantu 12 irgi turi svetaine, ir teritorija paruosta statybom, bet projektas jau daugiau kaip pusmeti sustabdytas del visokiu "kulturos paveldo draugu" pretenziju. As manau kad sitas projektas irgi sulauks nemazai pasipriesinimo, bet tikrai noreciau kad ji pradetu statyti greitai.

               Comment


                Pirmieji vystytojai buvo M14, kurie parenge projekta ir visai netiketai pardave Dolversai. Dabar jau Hanner atsidure savininku sarasuose. Idomu. Manau, Hanner kates maise nebutu pirke (viena jau turi prie taxi parko), matyt gerai isstudijavo kokie barjerai laukia, todel abejoju ar kils kokiu kliuciu kaip su Zygimantais. Zygimantu laukia bene paskutinis teismo procesas. Imho, uz Pilsudskio nugriauta trobele teks susimoketi, o projektas bus vystomas.

                Comment


                 Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
                 Pirmieji vystytojai buvo M14, kurie parenge projekta ir visai netiketai pardave Dolversai. Dabar jau Hanner atsidure savininku sarasuose. Idomu. Manau, Hanner kates maise nebutu pirke (viena jau turi prie taxi parko), matyt gerai isstudijavo kokie barjerai laukia, todel abejoju ar kils kokiu kliuciu kaip su Zygimantais. Zygimantu laukia bene paskutinis teismo procesas. Imho, uz Pilsudskio nugriauta trobele teks susimoketi, o projektas bus vystomas.
                 Ten kaip ir ne Hanneris. https://rewo.lt/projects/#366

                 Comment


                  Tai taip, tiesiog MindeiAcc pridejau savo spelione, del kurios jis buvo uzklauses.

                  Comment


                   Parašė MindesAcc Rodyti pranešimą

                   Nezinau, ar iskarto prasides. Zygimantu 12 irgi turi svetaine, ir teritorija paruosta statybom, bet projektas jau daugiau kaip pusmeti sustabdytas del visokiu "kulturos paveldo draugu" pretenziju. As manau kad sitas projektas irgi sulauks nemazai pasipriesinimo, bet tikrai noreciau kad ji pradetu statyti greitai.
                   Jei Hanneris "įsivėlė", būčiau optimistiškas dėl pradžios, tuo labiau, kad jau ir butus rezervuoja.

                   Comment


                    Hanneris gi giresi, kad turi lesu, taciau nera kur investuot - zemes tarnyba projekta blokuoja. Todel nukreips i Rumunija ar Ukraina. Taciau, kaip matom, nukreipe i stoti O Dolversta, akivaizdu, su Zveryno projektu vargsta - dvieju neapziojo.
                    Paskutinis taisė Milwaukee; 2019.05.06, 21:28.

                    Comment


                     Parašė arturiux Rodyti pranešimą
                     Hanneris pristato jau čia rašyto projekto svetainę, statybos, matyt, netrukus:

                     https://renesanso.lt/
                     tikiuosi ilgai su siuo projektu netemps, nes tiek metu nematysime normaliu saligatviu Sodu gatveje ginantis kad vat tuoj cia kazkas kazka statys todel nieko nedarom.
                     Click image for larger version Name:	20190413_192539.jpg Views:	1 Size:	277,5 kB ID:	1720092

                     Comment

                     Working...
                     X