Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Projektai Užupyje ir Paupyje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Tidas Rodyti pranešimą
  Kaip buvo rašyta truputi aukščiau, laiptai - terasos vėluoja, bet vyksta ir ten artėja prie pabaigos.
  Dėl Polocko g. 26 - sutinku, viskas padaryta tyliai - greitai ir su labai mažai info apie projektą (viešinimą / svarstymą). Net Užupio sargai nespėjo sureaguoti ir jokių paskutinio klyksmo straipsnių medijoje.
  Ir šiaip gal kas galite pasidalinti info kas matėte projektą?
  Jūs tikriausiai ne taip supratot apie kuriuos laiptus kalbėjau, gal nelabai aiškiai išsireiškiau, turėjau omeny šiuos laiptus-terasas-suolus:  Pirkdamas butą tikėjausi, kad realybė atitiks vizualizacijas, nes ten nėra nieko kosminio, tiesiog tvarkingai sutvarkytos krantinės, bet realybėje jie kažkam prisodino tarp tako ir upės krūmų ir medžių, anksčiau jau buvau įkėlęs nuotraukų į šią temą. Viskas atrodo lyg padaryta su tikslu specialiai atskirt žmones nuo upės, žodžiu neturio jokio logiško paaiškinimo kam jie tai padarė.

  Comment


   Parašė ttttt Rodyti pranešimą

   Jūs tikriausiai ne taip supratot apie kuriuos laiptus kalbėjau, gal nelabai aiškiai išsireiškiau, turėjau omeny šiuos laiptus-terasas-suolus:


   Pirkdamas butą tikėjausi, kad realybė atitiks vizualizacijas, nes ten nėra nieko kosminio, tiesiog tvarkingai sutvarkytos krantinės, bet realybėje jie kažkam prisodino tarp tako ir upės krūmų ir medžių, anksčiau jau buvau įkėlęs nuotraukų į šią temą. Viskas atrodo lyg padaryta su tikslu specialiai atskirt žmones nuo upės, žodžiu neturio jokio logiško paaiškinimo kam jie tai padarė.

   Toks projektas, pagal projektą darė, o projekte numatyti medžiai ir naujų medžių sodinimas. Dabartinė visuomenė akmenimis užmėtytų, jeigu kas bandyti tiek medžių krantinėje išpjauti.

   Comment


    Terasėles ir laiptukus galima padaryt ir be medžių kirtimo. Bent jau tokio masinio, kaip buvo pavaizduota.

    Ir, beje, aš tai džiaugiuosi, kad nepadaryta tai, kas buvo pavaizduota. Karštomis dienomis ten būtų baisiai nemalonu sėdėti. Labiau norėtųsi matyt tą, kas yra Bernardinų sode prie upės.

    Comment


     Parašė Creatium Rodyti pranešimą
     Terasėles ir laiptukus galima padaryt ir be medžių kirtimo. Bent jau tokio masinio, kaip buvo pavaizduota.

     Ir, beje, aš tai džiaugiuosi, kad nepadaryta tai, kas buvo pavaizduota. Karštomis dienomis ten būtų baisiai nemalonu sėdėti. Labiau norėtųsi matyt tą, kas yra Bernardinų sode prie upės.
     Esmė yra ne medžių kirtimas, aišku, kad visų jų niekas nenukirstų, esmė, kad naujus medžius ir krūmus panodino taip, kad net neprieisi prie tų laiptų net jeigu juos ir įrengs.

     Comment


      Pagal google cia viens prie vieno su pilaite ir siaures miesteliu, neregi absoliuciai jokio skirtumo. Mhm...

      Comment


       Parašė Eddy Rodyti pranešimą

       Vilniaus Savivaldybės Komunikacija: Sveiki, dėkojame už susirūpinimą ir nuomonę, norime patikslinti jūsų informaciją tiksliais faktais. Sklype inventorizuota 80 medžių, iš jų kertami – 62. Ir tai nėra šimtamečiai medžiai – šis Jūsų teiginys yra klaidingas. Dalis iš medžių – invaziniai uosialapiai klevai. Didžiosios kertamų medžių dalies kamienų skersmuo – nuo 3 iki 20 cm, skirtingai nei teigiate pradiniame įraše. Iš stambių medžių yra kertami tik 6 – uosiai ir paprastieji klevai (jų skersmuo – 40, 45, 50, 54, 60 ir 60 cm).

       Bendrovei „Larėjas“ šiame sklype buvo išduotas statybos leidimas statyti 2 daugiabučio pastato korpusus. Sklypo užstatymas atitinka galiojantį miesto bendrąjį planą bei Miesto plėtros departamento ir Kultūros paveldo departamento išduotas sąlygas, Projektiniai pasiūlymai buvo derinti. Sklypas yra išsidėstęs šlaite, kuris per keliasdešimt metų apaugęs savaiminiais želdiniais. Visi medžiai kruopščiai suinventorizuoti, kur nebuvo įmanoma išsaugoti želdinių tiesiant inžinierinius tinklus ir pan., pagal suderintą techninį projektą ir medžių šalinimo leidimą, buvo pašalinti medeliai, kurių didžiosios dalies kamienų skersmenys siekė 3 – 20 cm.

       Taip pat primename, kad šiemet mieste jau pasodinta 2000 medžių, o šį rudenį jų bus pasodinta dar keli šimtai.       https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
       Labai gerai, kad Mauricas kai meluoja savo melą pagrindžia net daiktiniais įrodymais. Štai jo pateikiamas kertamų medžių sąrašas:

       Click image for larger version Name:	Capture.JPG Views:	1 Size:	98,9 kB ID:	1745155

       Melas nr. 1 - teiginys, kad iškirto 62 brandžius medžius.
       Pataisymas - daiginys pradedamas traktuoti kaip medis, berods, tik kai kamieno skersmuo pasiekia 8 cm (prašau pataisykite jei klystu).

       Melas nr. 2 - Pagrinde klevai, kuriu dalis buvo šimtamečiai (skersmuo 40-50 cm!).
       Pataisymas - kaip jis nustatė, kad jie šimtamečiai? Marš skaityt dendrologijos vadovėlių kur aprašoma per kiek laiko tam tikra rūšis pasiekia 40-50 cm kamieno storį bei per kiek metų pasiekia kokių 10-15 cm storį! Paprastas klevas 40-50 cm kamieno storį pasiekia, sakyčiau, per maždaug 40-50 metų (pataisykite jei klystu).

       Dabar šiek tiek istorijos iš kito konkretaus atvejo Vilniuje adresu Paco g. 9 ir 11. Buvo taip: sklypuose augo klevai (ne uosialapiai), kurių kamienų storiai buvo apie 40-50 cm ir juos iškirto kokiais 2002 m.. Statybos kažkodėl neįvyko ir per tą laiką, iki kokių 2016 m prikerojo tų pačių klevų bei uosialapių klevų brūzgynas, kurio kamienų skersmuo ir buvo būtent apie 10-15 cm (bet kas nors kiek stebintis ar nusimanantis apie medžius žino kas nutinka kai nukertamas medis ir atauga atžalos. Taip pat yra žinoma gamtosaugininkų rekomendacijos dėl uosialapių klevų - juos stipriai rekomenduojama ŠALINTI). Apie 2016 metus turėjo prasidėti statybos. Šabakštynų fetišistai sužinoję, kreipėsi berods į kultūros paveldo gestapą (šiuo atveju - gestapas) ir tie pripažino, ar tai bandė pripažinti medžius kultūros paveldu(!!) ar suteikti panašų statusą tiems medžiams ar sklypams. Dar reikia paminėti, kad kalbėjau su vystytoju ir jis man užsiminė, kad jį minėti veikėjai bandė reketuoti. Matyt nepavyko... Tam įrodymų neturiu, bet man nenaujiena girdėti tokią praktiką. Vystytojas matomai neapsikentęs paėmė ir be jokių leidimų išpjovė tuos šabakštynus ir pradėjo statybas. O kokių straipsnių buvo! - kad bedvasiai barbarai bando sudrąskyti paskutinį Vilniaus žalią lopinėlį! Ir gerai padarė vystytojas šiuo konkrečiu Paco gatvės atveju. Kodėl tai pasakoju? Ogi todėl, kad įžvelgiu labai galimą atvejį ir minėtu projektu Užupyje, kai dauguma šių kertamų medžių yra būtent naujai prižėlę jaunuolynai dėl paprasčiausio teritorijos netvarkymo. Aš jau nekalbėsiu, kad dauguma tų medžių nėra vertingi - išskyrus tuos kelis, kurių skersmuo 40-50 cm ir kurie yra ne uosialapiai klevai. Tik eilinį kartą, panašu, atsirado reketuotojų ir šabakštynų fetišistų, kurie VĖL, atrodo, meluoja, skleidžia dezinformaciją ir tt.. Ir kada jie liausis?

       PS.
       Aš nustojau kreipti dėmesį, jau kokie du metai bus, į šabakštynų fetišistų vaitojimus ir melus. GoogleLT išvis save yra eliminavęs iš suaugusiųjų diskusijų. O Mauricas nežinia ką veikia... gal nusibodo ofise sėdėti tai ieško nuotykių?

       UPDATE (kad nepasitaikytų neteisingų interpretacijų):
       Kai rašiau, kad ,,Vystytojas matomai neapsikentęs paėmė ir be jokių leidimų išpjovė tuos šabakštynus ir pradėjo statybas'' turėjau mintyje, kad vystytojas, mano supratimu, nelaukė kada KPD paskelbs šabakštynus paveldu (jei taip būtų įvykę) ir juos išpjovė, kad apsisaugoti nuo šabakštynų fetišistų šantažo pasitelkiant kpd. Vystytojas, mano žiniomis, nepradėjo statybų be statybos leidimų.
       Šabakštynų fetišistai, pamatę, kad vystytojas nepasiduos jų reketui(?) ėmėsi spausti KPD bandydami KPD paversti įrankiu savo tikslams pasiekti. Vystytojas užbėgo tokiems manevrams už akių.


       Paskutinis taisė spekas; 2019.08.31, 00:37. Priežastis: Patikslinu sakinį: ,,Vystytojas matomai neapsikentęs paėmė ir be jokių leidimų išpjovė tuos šabakštynus ir pradėjo statybas''.

       Comment


        Parašė ezys Rodyti pranešimą
        Pats projektas, mano nuomone, yra per didelio užstatymo. Ir taip, buvo užtvertas kelias, kuriuo iš stotelės vaikai ir mokytojai eina į Vileišio progimnaziją ir atgal.
        Dėl takelio, tai reikia tikėtis kad išliks praėjimas:

        Comment


         Tai kad takas tikrai liks, pagal planą nuotraukoje aukščiau parašyta kad nustatytas servitutas praėjimui šalia namų, tai kad nereikia verkti dėl to tako.

         Comment


          https://citify.eu/uzupio-renesansas/
          siandien pradėjo montuoti kraną

          Comment


           https://citify.eu/medines-architekturos-muziejus/
           vakar - užvakar aptvėrė, gal pajudės reikalai.

           Comment


            Parašė Tidas Rodyti pranešimą
            https://citify.eu/medines-architekturos-muziejus/
            vakar - užvakar aptvėrė, gal pajudės reikalai.
            Pajudės. Yra konkurso nugalėtojas, rangovui "perduotas" pastatas. Tai pradės rekonstruoti.

            Comment


             Naujo daugiabučio Vilniuje projektiniai pasiūlymai.

             Parengta kartu su kolegomis UP architektai

             https://bit.ly/2P3c2tG
             Vieta - Užupyje. Gal nuspėjat vietą?

             Comment


              Tiksliai pasakyt sunku, bet tai ne visai Uzupis, kitoje Olandų g pusėje. Viduriniame renderyje matosi kairėje tipiškas tai vietai geltonų plytų daugiabutis. Tuo tarpu kai Uzupyje tokiu nera.

              Comment


               Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
               Tiksliai pasakyt sunku, bet tai ne visai Uzupis, kitoje Olandų g pusėje. Viduriniame renderyje matosi kairėje tipiškas tai vietai geltonų plytų daugiabutis. Tuo tarpu kai Uzupyje tokiu nera.
               Yra ir Krivių, ir Polocko gatvėje geltonų plytų daugiabučių.

               Comment


                manau čia https://www.google.lt/maps/@54.68592...7i13312!8i6656

                Comment


                 Jap, matosi tos pačios mašinos kaip ir renderyje.

                 Comment


                  Taip, tai būtent ta vieta. Projektas man visai patinka, bet kaip jau jie visi užkniso su tuo melavimu... Facebook parašė "Objektas Užupyje" (dar 95% kad ir pavadinimas bus "Užupio kažkas") - rimtai, koks normalus žmogus gali pavadint tą vietą Užupiu? Į ką orientuotas toks melas, į kaimiečius pirmą kartą atvažaivusius į Vilnių? Tai vargu ar jie pirks... Tas pats su "Žveryno terasomis" Šeškinėje ir panašiais nesusipratimais, tai juk tikra dezinformacija ir apgaulė, tokius dalykus reikia drausti.

                  Comment


                   Tikrai, kad ne Užupyje, eilinį kartą kaip ir dauguma statytojų apsimeluoja

                   Comment


                    Parašė ttttt Rodyti pranešimą

                    Taip, tai būtent ta vieta. Projektas man visai patinka, bet kaip jau jie visi užkniso su tuo melavimu... Facebook parašė "Objektas Užupyje" (dar 95% kad ir pavadinimas bus "Užupio kažkas") - rimtai, koks normalus žmogus gali pavadint tą vietą Užupiu? Į ką orientuotas toks melas, į kaimiečius pirmą kartą atvažaivusius į Vilnių? Tai vargu ar jie pirks... Tas pats su "Žveryno terasomis" Šeškinėje ir panašiais nesusipratimais, tai juk tikra dezinformacija ir apgaulė, tokius dalykus reikia drausti.
                    Projektas tikrai ydomus, kaip bus realybėj kažin. Vadint galėtų tiesiog UžUžupis nes jau ten gal ir vos ne Antakalnis labiau.

                    Comment


                     Parašė evvt Rodyti pranešimą

                     Projektas tikrai ydomus, kaip bus realybėj kažin. Vadint galėtų tiesiog UžUžupis nes jau ten gal ir vos ne Antakalnis labiau.
                     Pagal https://maps.vilnius.lt/ tai čia turėtų būti Belmonto arba Rasų rajonas                     Comment

                     Working...
                     X