Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Projektai Užupyje ir Paupyje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Projektai Užupyje ir Paupyje

  Ne vienas forumietis tinkamai pastebėjo, kad reikia sukurti naują temą išskirtinai Užupiui, turint omenyje planuojamų ir vystomų projektų koncentraciją.

  Šiaip jau, techniškai kalbant, rašyti apie Užupį 'Senamiesčio' skiltyje nebuvo formaliai pagrįsta iš pat pradžių, nes tik pusė Užupio yra Senamiestyje administraciškai - o būtent, ta dalis nuo mokyklos link Krivių/Filaretų viršaus, o ir pusė Polocko gatvės link Olandų nėra 'Senamiestyje'. Taigi dar vienas argumentas nors ir šiek tiek formalus, atskirai temai apie Užupį.

  O prie Užupio projektų ir Paupio projektus bus galima pridėti, turint omeny, kad jie tarpusavyje susiję urbanistiškai. Taigi, tikėkimės čia bus didesnė naujų projektų tema, nei NMC ...

  Šitą straipsnį apie Užupio totalią transformaciją verta ir čia dar kartą papostinti:  There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

  #2
  Pradedam kaupti info:

  2015.03.01
  Užupio Citadele

  Comment


   #3
   Patriko dienos reportaže matosi "užupio citadelės" statybos:   iš užupio respublikos facebook

   Comment


    #4
    Upę teršia šmikiai..

    Comment


     #5
     Tvarkoma Paupio gatvė, Užupio konstitucijos eksponavimo vieta. Nuolat būdavo apsemta.     Formuojasi nauja Polocko gatvės išklotinė. Tvarkosi ir senos trobelės.     Užupio krantinėse intensyvūs griovimo darbai vyksta ir šeštadienį:

     Paskutinis taisė Bartas1; 2015.03.21, 11:25.

     Comment


      #6
      Užupio krantinės:      Comment


       #7
       /\ kičas su fontanais pirkėjams iš rytų?

       Comment


        #8
        Čia MG valda pasuko šiuo originaliu keliu?
        Aviate, navigate, communicate

        Comment


         #9
         Polocko 7A pirmieji taip sugalvojo Tikriausiai derinasi prie kaimynų. Man nei patinka, nei nepatinka, gal kaip Užupiui tai tiks.

         Comment


          #10
          Bet jei būčiau pirkėjas iš rytų nepirkčiau. Nes nėra liūtų prie garažo durų bei kiparisų giraitės parkinge

          Comment


           #11
           Ne kas su Užupio krantinėmis.. Dabar bent jau aišku, kad planuojama kiparisų alėja tikrai derės prie šio projekto Polocko 7a solidesnis projektas..

           Comment


            #12
            Nu jo, kicas, bet galejo but ir blogiau. O idomu kokia projekto skale? Toks vaizdas kad ten toks vos ne miestelis iseis.

            Comment


             #13
             Parašė dr-rox Rodyti pranešimą
             /\ kičas su fontanais pirkėjams iš rytų?
             Kodėl? Panašius projektus galima pamatyti ir Floridoje

             Comment


              #14
              Kičas turbūt todėl, kad Florida neturi jokio kultūrinio paveldo išskyrus 4 dešimtmečio daugiabučius. O Vilniaus baroko pašonėje, tokie projektai imtuojantys ir neva tęsiantys senamiesčio dvasia, raižo akis
              Aviate, navigate, communicate

              Comment


               #15
               Klasika yra klasika ir jokio čia kičo nematau. Viskas atrodo skoningai.

               Comment


                #16
                Parašė insideout Rodyti pranešimą
                Klasika yra klasika ir jokio čia kičo nematau. Viskas atrodo skoningai.
                Kur čia klasika? Šlaitiniai stogai - klasika?
                Words in English always mean something...

                Comment


                 #17
                 Parašė Kavasiakas Rodyti pranešimą
                 Kur čia klasika? Šlaitiniai stogai - klasika?
                 Pojūtis klasikinis, man patinka tokia klasikos "interpretacija", papildo senamiesti ir aš už daugiau tokiu projektu

                 Comment


                  #18
                  "Užupio krantinės" - tikrai keistas projektas stilistikos prasme. Kai kurie sprendimai aiškūs ir visai tinkami, bet tie postmoderno frontonai ir mezaninai... Net tvorų grotelės kaip iš Uzbekistano projektų.

                  Svarbiausia, jeigu nori a la istorinį užstatymą imituot, ar "darniai įsilieti" tai nėra sunku, tiesiog nereikia daryti nesąmonių tokių kaip ligotas istorinės architektūros puošybos elementų interpretavimas, langų/sienų disproporcija, laikytis logiškos ir istoriniams pastatams būdingos palėpių formos (taip, yra pavyzdžių pagal kuriuos galima įspausti +1 ar +2 aukštus palėpės sąskaita ir kad atrodytų žmogiškai).

                  Žodis klasika jau kelia tokias asociacijas, kad geriau jo išvis nevartoti, bet neraštingi (bent jau architektūros ir dailės istorijos srityje) vadybininkai jį labai mėgsta.


                  Čia dar gana neutraliai viskas atrodo:
                  Užupio krantinės:
                  O čia jau visas "grožis":
                  Užupio krantinės:                  Kaip kažkas jau minėjo, paskutinės vizualizacijos tikrai labiau tiktų Floridai ar Turkijai, ir kaip pseudo-istoriniam užstatymui tai yra labai blogai.
                  Paskutinis taisė [sp]; 2015.03.22, 16:00.
                  Reikia fotografo?

                  Comment


                   #19
                   Tai cia tas projektas kur matesi toje upes krantines sutvarkymo prezentacijoje. Isivaizduokit ta vidurzemiska krantine apsodinta tujomis ir situos namukus... Truksta tik palmiu.

                   Comment


                    #20
                    Nors aišku ir nepritariu proftecho lygio lemenimui apie kažkokią 'klasiką' (WTF?), kaip man pačiam nebūtų keista, nebūčiau toks kritiškas šio MG Valdos projekto atžvilgiu. Tas postmodernizmas čia aišku ne toks žavus ir ironiškas, kaip tarkim, Vingrių Namuose, bet manau realybėje gali gautis visai neblogai. Matosi, kad dirbo tas pats architektas, kuris darė ir Polocko 7A. Ir insistinu, kad šie visi projektai yra tikrai geriau, nei 'Grafų Pliaterių Rūmai'. O tos geltonos plytos apskritai tam rajonui yra gan būdingos, dėl to akies per daug nerėž ir kompensuos tų nepateisinamų dekoratyvių detalių perteklių. Visiškas modernizmas bus kitoje upės pusėje, Architektūros Parke. O čia gal truputį tokio istorizmo visai derės. Plius prancūziški langai visur aiškiai darys pačius butus labai šviesiais ir patraukliais gyventi.

                    Tik aišku tos aziatiškos tvorelės aplink namą tai tiesiog vimdo, net ir prie geriausių norų - reikia tikėtis, kad bent jau jų tokioje formoje niekas ten nestatys ...

                    Įdomu kokia bus m2 kaina. Tie link šlaito ties upe butai matyt bus ypač brangūs, turint omeny ypač, kad visi langai link Vilnelės bus orientuoti į pietus. Bet kaip suprantu, MG Valda kol kas Vilnelės šlaito nevystys - paliks tai antram etapui. Vilniaus Kailiai Malūnų gatvėje (Užupio Citadelėje) geresnius butus pardavinės po EUR 4.5K už m2 prieš apdailą ... Manau ir čia gali būti panašiai. Spėju geresni butai šitame MG Valdos projekte (pirmame etape) bus po bent 3.5K-4K už kvadratą. O tie žemyn link Vilnelės bus dar brangesni.
                    Paskutinis taisė nomad; 2015.03.22, 23:38.
                    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                    Comment

                    Working...
                    X