Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija

  Keista, bet pats Fuksas siūlė negriauti sporto rūmų

  Keletas vizijų (ačiū Edd).  Pristatymas savivaldybėje: Fuksas, Zuokas, Avulis
  Šiandien Vilniuje vienas žymiausių dabartinių pasaulio architektų Massimiliano Fuksas pristatė Vilniaus miesto plėtros koncepciją, dabartinio „Žalgirio“ stadiono ir Vilniaus koncertų ir sporto rūmų vietoje.
  „Mes siūlome Vilniuje šalia Neries upės suformuoti erdvę su trimis skirtingais traukos centrais – kultūriniu, kurio pagrindas būtų kongresų ir parodų rūmai, pramogų, kurio pagrindas būtų stadionas, ir komerciniu, apimančiu parduotuves bei biuro patalpas“,– pristatydamas parengtą projektą sakė žymus lietuvių kilmės architektas. Pasak Massimiliano Fukso, daugiafunkcinis erdvių pobūdis užtikrintų miesto atsinaujinimą, ekonominį augimą ir unikalios miesto erdvės sukūrimą.
  „Vilnius siekia tapti moderniausiu Rytų ir Vidurio Europos miestu. Šiandien pristatyta architektūrinė idėja, kaip atgaivinti „Žalgirio“ stadiono ir aplinkinės erdvės sutvarkymą, dar kartą įrodo, jog mūsų tikslas yra realus ir įgyvendinamas, ypač jei mums padeda tokie pasaulinio garso specialistai kaip Massimiliano Fuksas“,- sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Jis pabrėžė, jog šiame projektiniame siūlyme miestui itin svarbu, jog čia numatomas daugiafunkcinis kultūros centras, kuris tarnaus visuomeninėms reikmėms. Tikimasi, kad projektas bus įgyvendintas iki 2009 m., Vilniui tampant Europos kultūros sostine.

  Daugiau informacijos apie projektą:
  Projektas sujungia Senamiesčio centrą su šiaurine per miestą tekančios upės dalimi. Einant pėsčiųjų taku, pietuose pasiekiamas 20 tūkst. kv.m. dydžio Konferencijų ir kongresų centras, 400 vietų penkių žvaigždučių viešbutis ir centrinė pusiau uždengta administracinės, komercinės paskirties ir įstaigų erdvė. Po elegantišku kriauklės formos Konferencijų centro rūmų pastato stogu esantis daugiafunkcinės paskirties vestibiulis, konferencijų salės ir pagrindinė konferencijų salė sukuria idealią vietą tarptautiniams susitikimams.

  Stadionas, kuris projektuojamas kaip miesto arena, kurioje gali vyksti įvairios paskirties renginiai, yra už Centrinės aikštės, kur į rytus nuo sporto komplekso suprojektuoti gyvenamieji namai. Su sportu susijusios erdvės suformuotos aplink stadioną. Unikalus nukeliamas stogas, uždengiantis visą stadioną ir nusitęsiantis į likusią komplekso dalį, suteikia projektui unikalaus šiuolaikiškumo ir tarptautinės atmosferos įspūdį.
  Šiaurinę sklypo dalį užpildo prestižinis daugiaaukštis biurų pastatas ir trijų žvaigždučių viešbutis, tuo pačiu sukuriant nepagrindinį įėjimą į kompleksą. Aukštos kokybės gyvenamųjų namų projektas strategiškai priderintas prie rytinės sklypo dalies su privačiu privažiavimu. Projektuojant daugiaaukščius namus, galvota apie galimybę apžvelgti senamiestį ir miesto centrą bei padidinti aplink namus esančios žaliosios zonos plotą.
  Numatyta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Aptarnaujantis transportas atvyksta iš Olimpiečių gatvės, o prekių pristatymas ir aptarnavimo darbai atliekami požeminėje zonoje.

  Bendra koncepcija kyla iš Centrinės aikštės, kuri suvokiama kaip komplekso ir miesto susijungimo vieta. Pirmieji pagrindinių pastatų aukštai skirti mažmeninės prekybos parduotuvėms. Kiekvienas sklypo kampelis alsuoja „apsipirkimo patirtimi“ ir sukuria tą dinamišką atmosferą, kurios dalimi taps ir komplekso bendruomenė. Tuo pačiu būdu, kaip kad parduotuvės užpildo tuštumas, fragmentiškas stogas sujungia du pagrindinius projekto polius. Stogas susijungia su pirmuoju aukštu centriniame aikštės taške, į savo struktūrą įjungdamas restorano kiemą ir atskirdamas jį nuo atviros erdvės.
  Kongresų centras ir penkių žvaigždučių viešbutis, iš vienos pusės esantis į upės pusę, o iš kitos – į viduramžių pilį, yra kaip miesto orientyras, pabrėžiantis Vilniaus Baltijos centro svarbą.

  Apie projektą: Vilniaus koncertų ir sporto rūmų ir „Žalgirio“ stadiono rekonstrukcijos koncepcijos projektą rengė vienas žymiausių dabartinių pasaulio architektų Massimiliano Fuksas. Projekto finansinis partneris UAB „Ūkio banko investicinė grupė“, projekto plėtotojas UAB „Hanner“.

  www.vilnius.lt
  Mano galerija Flickr'yje

  #2
  Man kazkaip nerealiai viskas atrodo... Tokius projektus gali pastatyt nebent kokia Japonija ar dar kokios super turtinga valstybe (pagal mane) .

  Comment


   #3
   na tikrai projektas atrodo per daug galingas, kad butu realizuotas, bet ka gali zinoti... Zuokas gali viska Tu dangoraiziu aukstingumas nebuvo paminetas niekur ? bent jau man jie atrodo labai auksti.
   Westside is the best ! :jura:

   Comment


    #4
    Tikrai nerealus projektas. Ir nerealiai greitai turi būti įgyvendintas iki 2009 m.

    O aš supratau žiūrėdamas žinias, kad Fuksas teigia, jog reikia nugriauti Sporto rūmus dėl jų barbariškos architektūros, nes rekonstruoti jų neapsimoka. Beje kiek vietų bus tas nuostabus ir modernus stadionas? Jeigu žinoma bus iš viso

    Comment


     #5
     Cia tas projektas atrodo kaip is kokios Pekino olimpiados vizualizaciju . Nebutu parasyta, kad Vilniuje, tai kogero taip ir pagalvociau

     Comment


      #6
      Na belieka tikėtis, kad bus įgyvendintas bent mažesnė šio projekto atmaina

      @themonk Prieš keletą metų jis davė interviu "Statybų pilotui" ir pamenu, kad siūlė pastato negriauti. Nors galiu ir klysti
      Mano galerija Flickr'yje

      Comment


       #7
       Joo, jeigu tai butu realizuota, negaila visu esanciu nesamoniu.
       Bet KVAd ir "Bekeso kalno bendruomene" aisku bus grieztai pries.

       Comment


        #8
        Parašė themonk
        Tikrai nerealus projektas. Ir nerealiai greitai turi būti įgyvendintas iki 2009 m.

        O aš supratau žiūrėdamas žinias, kad Fuksas teigia, jog reikia nugriauti Sporto rūmus dėl jų barbariškos architektūros, nes rekonstruoti jų neapsimoka. Beje kiek vietų bus tas nuostabus ir modernus stadionas? Jeigu žinoma bus iš viso
        21-29 tūkst. is www.delfi.lt

        “Žalgirio” stadioną ir Sporto rūmus gali pakeisti daugiafunkcinis kompleksas

        Ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kolegijos posėdžių salėje pristatyta Vilniaus "Žalgirio" stadiono ir Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos koncepcija.

        Projektas numato, kad stadionas ir sporto rūmai bus pertvarkyti į daugiafunkcinės paskirties statinių kompleksą, kuris sujungs universalų 21-29 tūkst. vietų stadioną, parodų rūmus, naujus modernius apie 2 tūkst. vietų kongresų rūmus, biurus, 5 ir 3 žvaigždučių viešbučius, parduotuves, restoranus, pramogų bei vaikų ir jaunimo dienos užimtumo centrus. Vilniaus koncertų ir sporto rūmai būtų nugriauti.

        Rekonstrukcijos projektą parengė nekilnojamojo turto plėtros bendrovė "Hanner" kartu su finansiniu partneriu Ūkio banko investicine grupe. Projekto koncepcijos autorius vienas žymiausių pasaulio architektų lietuvių kilmės italas Massimiliano Fuksas.

        Šio projekto įgyvendinimas kainuotų apie 200 mln. eurų (690,6 mln. litų). Tai būtų vienas didžiausių pastarųjų metų investicijų projektų Vilniaus mieste. Kiek tiksliai į šį projektą žadama investuoti, UAB “Haner” valdybos pirmininkas Arvydas Avulis neatskleidžia. “Investuosim tiek, kiek reikės”,- sako jis.

        A.Avulio tvirtinimu, jei parengta koncepcija sulauks visuomenės pritarimo ir gaus visus statyboms reikiamus leidimus, statinių komplekso statybas yra realu užbaigti iki 2009 metų.

        "Hanner" užsiimtų projekto valdymu ir veiktų kaip investicinis partneris. "Dėl šios rekonstrukcijos koncepcijos susikerta įvairūs interesai. Mūsų funkcija bus suderinti privačius ir viešuosius interesus, nesutarimus dėl nacionalinės svarbos stadiono, kitais klausimais dalyvauti derybose. Kartu būsime investiciniai partneriai", - teigė A.Avulis.

        Pasak pagrindinio projekto finansuotojo Ūkio banko investicinės grupės valdybos pirmininko Vladimiro Romanovo, investuotojai nesiruošia riboti menininkų fantazijos ir į naują statinių kompleksą investuos tiek lėšų, kiek reikės.

        "Pinigų prašyti iš Vyriausybės yra utopija. Neplanuojame to daryti. Jei Vyriausybė supras, kad čia yra kultūrinis centras, mes gal ir priimsime jų paramą", - teigė V. Romanovas.

        Architekto M.Fukso teigimu, tokį kompleksą reikia statyti netoli senamiesčio tam, kad centre būtų suburiami periferijose gyvenantys gyventojai.

        „Mes siūlome Vilniuje šalia Neries upės suformuoti erdvę su trimis skirtingais traukos centrais – kultūriniu, kurio pagrindas būtų kongresų ir parodų rūmai, pramogų, kurio pagrindas būtų stadionas, ir komerciniu, apimančiu parduotuves bei biuro patalpas“,– pristatydamas parengtą projektą sakė architektas.

        Parengtoji stadiono ir sporto rūmų rekonstrukcijos koncepcija dėl per didelio suplanuotų pastatų aukščio, kurie, architekto teigimu, pagal aukštį nepranoks Gedimino pilies, prieštarauja dabar galiojantiems šalies teisės aktams.

        "Pagal galiojančius reglamentus tokio daikto statyti negalima būtent dėl aukščio. Reiktų keisti teisės aktus, bet idėja to verta", - sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

        A. Zuokas pridūrė, jog savivaldybė prisidės prie komplekse rengiamo kultūrinio centro finansavimo ir 2009 metams, kai Vilnius yra paskelbtas Europos kultūros sostine, centro finansavimui prašys Vyriausybės paramos.

        Pernai vasarą Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija už 6,2 mln. litų pardavė jai priklausiusį 59 proc. Vilniaus koncertų ir sporto rūmų akcijų paketą bendrovei "Nota Aurorae". Šį sandorį finansavo Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG).

        "Su Ūkio banko investicine grupe radome būdų, kaip suderinti tas koncepcijas ir strategijas, kurių reikia Vilniaus miestui. Sutarėme, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmai turi būti savivaldybės. Liko suderinti formą ir lėšas", - teigė A. Zuokas.

        Šiuo metu 1971 metais pastatyti sporto rūmai priklauso ŪBIG atstovaujančiai Šveicarijos bendrovei "Cofis Compagnie Fiduciaire".


        "Žalgirio" stadioną ir sporto rūmus sujungs 690 mln. litų vertės statinių kompleksas.

        Na, zinoma, jegele butu jei viska pastatytu (gaila, kad ne Klaipedoj )
        Westside is the best ! :jura:

        Comment


         #9
         Zuokas kalbėjo, kad pritaria šiam projektui ir savivaldybė nusiteikusi palankiai.Finansuotojai „Ūkio banko investicinė grupė“ tvirtino jog viskas labai realu ir reikalingos lėšos yra Na žodžiu,taip iš pirmo žvilgsnio viskas labai gražu.

         Comment


          #10
          Parašė jinxx
          Zuokas kalbėjo, kad pritaria šiam projektui ir savivaldybė nusiteikusi palankiai.Finansuotojai „Ūkio banko investicinė grupė“ tvirtino jog viskas labai realu ir reikalingos lėšos yra Na žodžiu,taip iš pirmo žvilgsnio viskas labai gražu.
          O is antro ir realesnio zvilgsnio: KVAD, UNESCO - viskas nelabai grazu.

          Comment


           #11
           Man patiko Massimiliano Fukso išsakyta mintis kad kaip gerai žiūrisi Rembrandt'o paveikslai prie Picasso, taip gerai turi žiūrėtis ir senamiestis prie modernios architektūros.

           Gryniausia tiesa, jei žinoma ta modeni architektūra estetiškai įsipaišo į aplinką

           Iš Zuoko svetainės www.zuokas.lt

           ...Tačiau visgi pabaigti norėčiau optimistine gaida, nes kaip sakiau, esu nepataisomas optimistas, o be to šiandien Vilniui pristatysime neeilinį projektą – „Žalgirio“ stadiono ir aplinkinės erdvės sutvarkymą, Kas ypač svarbu šiame projekte dalyvauja vienas žymiausių nūdienos Europos ir pasaulio architektų Maximillianas Fuksas. Talentingas ir neeilinis žmogus, kurio paslaugos, kaip paaiškėjo, kainuoja ne brangiau nei žvaigždėmis save laikančių Lietuvos architektų. Tokie projektai įkvepia ir suteikia vilties, kad ne tik turgavietė yra valstybės ateitis šimtui metų į priekį.

           Gariūnų turgavietė reikalinga, nes tai tikrai tūkstančiams gyventojų pajamų šaltinis, tačiau būtent apie paprastus prekeivius tokiais sprendimais negalvojama. Miesto Taryba pasisakė už turgavietės išsaugojimą bei modernizavimą, tačiau nuosavybė turėtų būti miesto arba valstybės , tik valdoma privačių kompanijų pagal aiškias sutartis ir įsipareigojimus , kurie garantuotų normalias prekybos sąlygas ir už priimtinus mokesčius prekeiviams..
           Jei leistų statyti, tai galbūt atleisčiau A. Zuokui visas nesąmones, kuriuose jis pastaruoju metu maudosi. Nors...turbūt ne.... Per daug giliai bičas įklimpo

           Comment


            #12
            Na tie dangoraižiai prie upės yra tiesioginė projekto savižudybė
            Mano galerija Flickr'yje

            Comment


             #13
             Parašė Edd
             O is antro ir realesnio zvilgsnio: KVAD, UNESCO - viskas nelabai grazu.
             Žinoma,juk dabar ir dėl žymiai kuklesnių projektų bruzdesys prasideda.
             Šiaip ar taip,čia tik vizija ir viskas dar keisis.Dangoraižiai prie pat Neries - kol kas tikrai kažkas iš fantastikos srities.Kita vertus dėl daugiaaukščiu arčiau Šeimyniškių gatvės nemanau,kad tūretų iškilt didelių problemų.Ai,nors ką dabar gali čia žinot..

             Comment


              #14
              Aš tai jaučiu kad čia būtų Ūkio banko pinigų plovimas su šituo projektu.
              Ne esme yra manyje. Muse, visuose musyse yra esme!

              Comment


               #15
               Galetu ta dangoraizi salia Neries pasalint ir projektas atrdoytu daug realesnis
               Siaip tai atrodo nerealiai...
               Tik tie gyvenamieji atrodo bjauriai.

               Comment


                #16
                Kažkaip neįkertu - "Lietuvos ryto" arena lieka ar irgi griaunama?

                Comment


                 #17
                 Lrytas rašo (cituoja Fuksą), kad visi pastatai yra suprojektuoti atsižvelgiant į Gedimino kalną liniją, taigi nebus jie labai aukšti

                 O šiaip projektas man patinka

                 Comment


                  #18
                  Na vaizdo nuo Gedimo kalno jis juk nesugadintų, ar ne?
                  Mano galerija Flickr'yje

                  Comment


                   #19
                   Parašė Mantaz
                   Na vaizdo nuo Gedimo kalno jis juk nesugadintų, ar ne?
                   Mano nuomonė tokia - KPD įtraukė Sporto rūmus į registrą, kas reiškia - jį galima tik rekonstruoti.Ką reiškia rekonstruoti dauguma čia žinoTodėl isisvajoti apie dideles erspektyvas neišeina
                   Ir dar man nesueina galai - pats Zuokas norėjo, kad jis būtų įtrauktas į tą registrą, pats norėjo išpirkti, o dabar pats buria apie tai, kaip puiku būtų tą trobą nugriauti, nes juk garbusis architektas Sporto rūmus pavadino "įspūdingu europinio brutalizmo pavyzdžiu" ( žiūrim šios dienos Lietrytį ).Beje ten pat Fuksas siūlo GRIAUTI Sporto rūmus.
                   אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
                   אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.

                   Comment


                    #20
                    Kompozicine ydeja Fuksui turbut kilo kepant kiaushiniene...
                    gal ir skani ta kiaushiniene. o del aukshtingumu ir t.t. butu net keista , jei Fuksui kvado senmerges imtu nurodinet ka ir kaip statyt. sporto rumu gaila aishku, bet del tokios kilnios ydejos galima butu paaukot. tik reiks deramai apverkt
                    dygstantys sheimynishkiu daugiabuciai tokiam projektui kontekstas butu sakyciau gedingas statomas Pempes namas prie tilto irgi kuklokai atrodytu... o projekte Fuksas lygtai vis dar rodo nugriauta baseina. kuomet seniau buvo Vilniuj, jam tas baseinas labai patiko, ir sake, kad jokiu budu negalima griaut. he, jei butu nenugriove, gerai jis atrodytu shalia Fukso kupolu

                    Comment

                    Working...
                    X