Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija

  Keista, bet pats Fuksas siūlė negriauti sporto rūmų

  Keletas vizijų (ačiū Edd).  Pristatymas savivaldybėje: Fuksas, Zuokas, Avulis
  Šiandien Vilniuje vienas žymiausių dabartinių pasaulio architektų Massimiliano Fuksas pristatė Vilniaus miesto plėtros koncepciją, dabartinio „Žalgirio“ stadiono ir Vilniaus koncertų ir sporto rūmų vietoje.
  „Mes siūlome Vilniuje šalia Neries upės suformuoti erdvę su trimis skirtingais traukos centrais – kultūriniu, kurio pagrindas būtų kongresų ir parodų rūmai, pramogų, kurio pagrindas būtų stadionas, ir komerciniu, apimančiu parduotuves bei biuro patalpas“,– pristatydamas parengtą projektą sakė žymus lietuvių kilmės architektas. Pasak Massimiliano Fukso, daugiafunkcinis erdvių pobūdis užtikrintų miesto atsinaujinimą, ekonominį augimą ir unikalios miesto erdvės sukūrimą.
  „Vilnius siekia tapti moderniausiu Rytų ir Vidurio Europos miestu. Šiandien pristatyta architektūrinė idėja, kaip atgaivinti „Žalgirio“ stadiono ir aplinkinės erdvės sutvarkymą, dar kartą įrodo, jog mūsų tikslas yra realus ir įgyvendinamas, ypač jei mums padeda tokie pasaulinio garso specialistai kaip Massimiliano Fuksas“,- sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Jis pabrėžė, jog šiame projektiniame siūlyme miestui itin svarbu, jog čia numatomas daugiafunkcinis kultūros centras, kuris tarnaus visuomeninėms reikmėms. Tikimasi, kad projektas bus įgyvendintas iki 2009 m., Vilniui tampant Europos kultūros sostine.

  Daugiau informacijos apie projektą:
  Projektas sujungia Senamiesčio centrą su šiaurine per miestą tekančios upės dalimi. Einant pėsčiųjų taku, pietuose pasiekiamas 20 tūkst. kv.m. dydžio Konferencijų ir kongresų centras, 400 vietų penkių žvaigždučių viešbutis ir centrinė pusiau uždengta administracinės, komercinės paskirties ir įstaigų erdvė. Po elegantišku kriauklės formos Konferencijų centro rūmų pastato stogu esantis daugiafunkcinės paskirties vestibiulis, konferencijų salės ir pagrindinė konferencijų salė sukuria idealią vietą tarptautiniams susitikimams.

  Stadionas, kuris projektuojamas kaip miesto arena, kurioje gali vyksti įvairios paskirties renginiai, yra už Centrinės aikštės, kur į rytus nuo sporto komplekso suprojektuoti gyvenamieji namai. Su sportu susijusios erdvės suformuotos aplink stadioną. Unikalus nukeliamas stogas, uždengiantis visą stadioną ir nusitęsiantis į likusią komplekso dalį, suteikia projektui unikalaus šiuolaikiškumo ir tarptautinės atmosferos įspūdį.
  Šiaurinę sklypo dalį užpildo prestižinis daugiaaukštis biurų pastatas ir trijų žvaigždučių viešbutis, tuo pačiu sukuriant nepagrindinį įėjimą į kompleksą. Aukštos kokybės gyvenamųjų namų projektas strategiškai priderintas prie rytinės sklypo dalies su privačiu privažiavimu. Projektuojant daugiaaukščius namus, galvota apie galimybę apžvelgti senamiestį ir miesto centrą bei padidinti aplink namus esančios žaliosios zonos plotą.
  Numatyta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Aptarnaujantis transportas atvyksta iš Olimpiečių gatvės, o prekių pristatymas ir aptarnavimo darbai atliekami požeminėje zonoje.

  Bendra koncepcija kyla iš Centrinės aikštės, kuri suvokiama kaip komplekso ir miesto susijungimo vieta. Pirmieji pagrindinių pastatų aukštai skirti mažmeninės prekybos parduotuvėms. Kiekvienas sklypo kampelis alsuoja „apsipirkimo patirtimi“ ir sukuria tą dinamišką atmosferą, kurios dalimi taps ir komplekso bendruomenė. Tuo pačiu būdu, kaip kad parduotuvės užpildo tuštumas, fragmentiškas stogas sujungia du pagrindinius projekto polius. Stogas susijungia su pirmuoju aukštu centriniame aikštės taške, į savo struktūrą įjungdamas restorano kiemą ir atskirdamas jį nuo atviros erdvės.
  Kongresų centras ir penkių žvaigždučių viešbutis, iš vienos pusės esantis į upės pusę, o iš kitos – į viduramžių pilį, yra kaip miesto orientyras, pabrėžiantis Vilniaus Baltijos centro svarbą.

  Apie projektą: Vilniaus koncertų ir sporto rūmų ir „Žalgirio“ stadiono rekonstrukcijos koncepcijos projektą rengė vienas žymiausių dabartinių pasaulio architektų Massimiliano Fuksas. Projekto finansinis partneris UAB „Ūkio banko investicinė grupė“, projekto plėtotojas UAB „Hanner“.

  www.vilnius.lt

 • Chatbot
  replied
  Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
  Nu ir ką, iš dviejų pateiktų nuorodų tik vienas pilnai atitinka kriterijus (MERKO projekte), o kitas tik pusiau, nes yra antras tulikas, bet be dušo. Ta prasme, idealus variantas turėtų būti master bedroom'as su tiesioginiu patekimu į vonios kambarį ir atskiras pilnavertis vonios kambarys (tebūnie su dušo kabina), skirtas svetainei ir kitam miegamajam kambariui. Nu gi nėra super pretenzingi reikalavimai, manau juos galima drąsiai įgyvendinti ir 60+ kv.m bute.
  O, kad būtų truputį į temą. Šio projekto išplanavimai man labai patinka
  Got it. Reikalavimai ne pretenzingi, bet nemanau, kad yra paklausa 60+ kv. m butams su 2 vonios kambariais. Tokiems pirkėjams ankstyvoj projekto stadijoj siūloma apjungti du mažus butus.

  Komentuoti:


 • Valiukas
  replied
  Nu ir ką, iš dviejų pateiktų nuorodų tik vienas pilnai atitinka kriterijus (MERKO projekte), o kitas tik pusiau, nes yra antras tulikas, bet be dušo. Ta prasme, idealus variantas turėtų būti master bedroom'as su tiesioginiu patekimu į vonios kambarį ir atskiras pilnavertis vonios kambarys (tebūnie su dušo kabina), skirtas svetainei ir kitam miegamajam kambariui. Nu gi nėra super pretenzingi reikalavimai, manau juos galima drąsiai įgyvendinti ir 60+ kv.m bute.
  O, kad būtų truputį į temą. Šio projekto išplanavimai man labai patinka

  Komentuoti:


 • Chatbot
  replied
  Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
  Ne į temą, bet mano vienas iš pakankamai rimtų kriterijų, renkantis būstą, yra 3 kambariai (2 miegamieji) ir 2 san. mazgai. Deja, ne kažin kiek dar tokių projektų, visi bando sutaupyti tuos kelis kvadratus antro san. mazgo.
  Man kaip tik atrodo, kad paskutiniu metu nėra sudėtinga surast tokių butų, pora pavyzdžių:

  https://bistryciosnamai.lt/butas-9/
  http://www.merko.lt/vilnelesslenis/b...tas/5/butas/29

  Komentuoti:


 • SoulMulticast
  replied
  Du san mazgai tikrai patogu. Bei kai susijungia tokie zodziai kaip prabangus ir butas daugiabutyje, tai as negaliu suprasti sito. Visu pirma pasiturintys zmones nenoretu gyventi kartu dar su 10 zmoniu savo namuose. Maksimali seima kokia as isivaizduoju tai 5 zmones - du tevai, trys vaikai. Na plius / minus. Gerai, tarkim papildomas san mazgas sveciu kambaryje - trys san mazgai. Kam dar du? Ar jie tikrai tokie visi super izoliuoti, ar miegant kambaryje bute uz puse mln eur jie klausys kaip kaimynai is virsaus nuleidzia vandeni?
  Paskutinis taisė SoulMulticast; 2019.04.19, 14:27.

  Komentuoti:


 • Valiukas
  replied
  Ne į temą, bet mano vienas iš pakankamai rimtų kriterijų, renkantis būstą, yra 3 kambariai (2 miegamieji) ir 2 san. mazgai. Deja, ne kažin kiek dar tokių projektų, visi bando sutaupyti tuos kelis kvadratus antro san. mazgo.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė TheNewYork_er Rodyti pranešimą
  Nenaujiena ir Lietuvoje. Vilniaus Vartuose būtent dvi vonios/san. mazgai yra.
  Dvi vonios šiaip jau net ekonominės klasės bent 4 kambarų butuose yra, o aukštesnės klasės ir trijų kambarų butuose.

  Parašė architip Rodyti pranešimą
  Pas mus tokios klases isplanavimus gal niekada ir nebus. Per prabangiai. Bet labai geri isplanavimai.
  Yra ir pas mus jau tokių būstų, 5 miegamieji - 5 vonios.

  Click image for larger version

Name:	Vila1_2.jpg
Views:	1
Size:	443,5 kB
ID:	1716483  Click image for larger version Name:	5_miegam_j__vila_2.jpg Views:	1 Size:	139,4 kB ID:	1716481
  Paskutinis taisė Lettered; 2019.04.19, 13:40.

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied

  Galbūt daug kam sunku suprasti, neturintiems bendro su kapų archeologija ir žydų pozicija į tai. Skirtingai nei mes, Romos katalikai, žydai kategoriškai atmeta kapų perkelimą ir perlaidojimą. Sporto rūmų atvejis visuomenei žinomas kaip turbūt garsiausias atvejis, tačiau, patikėkite, kas nutinka ir koks pravalas būna, kai pvz. prie senųjų žydų kapinių eina kelias ir jo rekonstrukcijos metu paaiškėja, kad kelias užkabina vis dar žydų kapinių ruožą (sovietmečio pasekmė)... tuomet konkretaus miesto administracijai, statybininkams, archeologams belieka palinkėti sėkmės. apskirtai šiandien archeologai labai vengia žydų kapų reikalų, nes tiesiog neįmanoma rasti kompromiso.
  Kas dėl Sporto rūmų... ten ne viskas taip paprasta. Mano žiniai dar rengiant projektą dėl rekonstrukcijos buvo kliurkių dėl žydų kapų vietų, kuomet paaiškėjo, jog ne viskas perkelta ir ne viskas žinoma. Žinoma, tai nėa priežasti boikotuoti viską, bet situacija tikrai nelengva.

  Komentuoti:


 • ttttt
  replied
  Žydai strike again

  Vilniaus miesto apylinkės teismas gavo prevencinį ieškinį, kuriuo prašoma užkirsti kelią rekonstrukcijos darbams Vilniaus koncertų ir sporto rūmų teritorijoje, kurie „tokiu būdu išniekintų Senąsias Šnipiškių žydų (Piramonto) kapines ir po pamatais likusius palaikus“. Apie tai Eltą informavo Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Rimantė Kraulišė. Kaip kiek anksčiau pranešė Europos žmogaus teisių fondas (EŽTF), aktyvūs žydų bendruomenės nariai ir juos palaikantys asmenys kelerius metus mėgino rasti kompromisą ir atkreipti valdžios institucijų dėmesį, kad šis projektas esą neprisidės prie Lietuvos reputacijos gerinimo.
  Aš suprantu situacijos subtilumą, bet come on, pastatas jau seniai egzistuoja, absoliuti dauguma palaikų, kiek žinau, jau seniai perkelti, ruošimasi restauruoti esama pastatą ir 100% po restauracijos toje vietoje bus žymiai geriau įamžintos buvusios kapinės, nei dabar ten esansačiais pora metalinių informacinių ženklų ir visiškai apleista aplinka su alkoholikais. Tarp jų argumentų yra tokių: žmonės dabar ten begioja, žaidžia, valgo, o juk ten buvo žydų kapinės... Matomai pagal tą žydų bendruomenę reiktų viską nugriauti (nors kaip tai padaryt be sunkios technikos ir neprisilietus prie žemės?) ir aptvert didžiulę teritoriją pačiame miesto centre, į kurią nebus galimybės patekti, aha, seems legit.

  Komentuoti:


 • TheNewYork_er
  replied
  Nenaujiena ir Lietuvoje. Vilniaus Vartuose būtent dvi vonios/san. mazgai yra.

  Komentuoti:


 • architip
  replied
  Pas mus tokios klases isplanavimus gal niekada ir nebus. Per prabangiai. Bet labai geri isplanavimai.

  Komentuoti:


 • Perfect
  replied
  Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

  "kiekvienas tokiame bute projektuojamas kambarys turi individualu sanitarini mazga". Jus suprantat, kad tai nesamone? Taip niekada niekas nedaro ir taip tiesiog nebuna.
  Pasakys kad projektas rengtas seniai, is naujo ivertino rinkos poreikius ir atskirs kiekviena toki kambari i atskira buta.
  JAV net vidutionio lygio aparatementuose kiekvienas miegamasis turi atskirą san mazgą.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė SoulMulticast Rodyti pranešimą

  "kiekvienas tokiame bute projektuojamas kambarys turi individualu sanitarini mazga". Jus suprantat, kad tai nesamone? Taip niekada niekas nedaro ir taip tiesiog nebuna.  Sanitarinių mazgų daugiau nei kambarių, normali praktika prabangiuose projektuose.
  Paskutinis taisė Lettered; 2019.04.19, 10:21.

  Komentuoti:


 • SoulMulticast
  replied
  Parašė tomcat Rodyti pranešimą
  Click image for larger version Name:	ops.png Views:	1 Size:	264,3 kB ID:	1715973

  Šitas tai pralinksmino skaitant tą aprašymą 24 butų, kurie numatyti tam Belmonto projekte. Jeigu gerai supratau, tai ten bus verslo centras, prekybos centras, viešbutis? ir keli prabangūs butai.
  "kiekvienas tokiame bute projektuojamas kambarys turi individualu sanitarini mazga". Jus suprantat, kad tai nesamone? Taip niekada niekas nedaro ir taip tiesiog nebuna.
  Pasakys kad projektas rengtas seniai, is naujo ivertino rinkos poreikius ir atskirs kiekviena toki kambari i atskira buta.

  Komentuoti:


 • Chatbot
  replied
  Parašė Gladiator Rodyti pranešimą
  Kažkokie kubikai vienas ant kito sukrauti, matyt architektas įkvėpimo sėmėsi iš Minecrafto. Šiaip visos tos teritorijos architektūra tokia blanki kad didžiausias landmarkas yra ir matyt bus prieš n metų statyti Sporto Rūmai.
  Sporto rūmus sunku perspjauti... Bet visiškai sutinku, kad bendras lygis šios teritorijos žemas. Tik landmark'o labiau reikėjo tikėtis iš p. Avulio, kurio teritorija/projektavimo laisvė buvo daug didesnė. O ir Hanner daugiabučiai daug prasčiau nei "minecraft'as".

  Spėčiau, kad šitą projektą dar gali reikėti keisti. Kadangi projektuojama taip arti Sporto rūmų, gali kilti ginčų su žydų bendruomene.

  Komentuoti:


 • Gladiator
  replied
  Kažkokie kubikai vienas ant kito sukrauti, matyt architektas įkvėpimo sėmėsi iš Minecrafto. Šiaip visos tos teritorijos architektūra tokia blanki kad didžiausias landmarkas yra ir matyt bus prieš n metų statyti Sporto Rūmai.

  Komentuoti:


 • Creatium
  replied
  Parašė tomcat Rodyti pranešimą
  Click image for larger version Name:	ops.png Views:	1 Size:	264,3 kB ID:	1715973

  Šitas tai pralinksmino skaitant tą aprašymą 24 butų, kurie numatyti tam Belmonto projekte. Jeigu gerai supratau, tai ten bus verslo centras, prekybos centras, viešbutis? ir keli prabangūs butai.
  Brėžiniuose kita dalis neoficialių butų "viešbutis" ar "nuoma".

  Verslo patalpų visai nedaug.

  Komentuoti:


 • tomcat
  replied
  Click image for larger version Name:	ops.png Views:	1 Size:	264,3 kB ID:	1715973

  Šitas tai pralinksmino skaitant tą aprašymą 24 butų, kurie numatyti tam Belmonto projekte. Jeigu gerai supratau, tai ten bus verslo centras, prekybos centras, viešbutis? ir keli prabangūs butai.
  Paskutinis taisė tomcat; 2019.04.17, 19:05.

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  Idomu. Paziurejau, del visko pikto, projekto architekto kitus darbus, neblogai.
  http://www.rastudija.com/main.php/id...ng/1/prid/3349

  2013m straipsnis:
  UAB „Vordana“, valdančios ir kavinių kompleksą „Belmontas“, savininkas Anupras Mišeikis neslėpė – teritorijos tvarkymą sustabdė nesutarimai su kaimynais. „Mes nieko negalime daryti, nes Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG) nesutiko atskirti žemės sklypus. Mūsų sklypas bendras, reikia žemę padalinti, bet to parašo nesulaukėme dvejus metus“, – skundėsi A.Mišeikis.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...-311778?copied
  Paskutinis taisė Milwaukee; 2019.04.17, 17:45.

  Komentuoti:


 • Chatbot
  replied
  https://vilnius.lt/wp-content/upload...190412.pdf.pdf

  Čia prie pat Sporto rūmų planuojama, gal kas nors turit daugiau vizualizacijų nei Savivaldybės paskelbtam dokumente?

  Komentuoti:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Working...
X